kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

hobby

Koukám na to video, jak to soustrojí pěkně kmitá. Ale co ti brání přidělat ještě pístní tyč vycházející z válce, zvláště když "křížák" pracuje bezchybně? Asi není kloub křížáku v ose s otvorem ve válci, že?
Ale i tak to působí dobře, ten převod horizontálního pohybu do otáčivého. Ok.

mirek

Peki, Hobby, děkuji za připomínky. Trochu přemýšlení, ale opravdu jen trochu... co vy na to.
                    Nakopli jste mě a jsem tomu rád. Samotnému se mi to líbí a MOC . Díky.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/234366974488007/

mirek

#2972
Vývoj nezastavíš...

V roce 2008 jsem jako jednu z prvních staveb do kolejiště postavil posuvnou plošinu.
V průběhu let byla několikráte přestavována, neboť jsem nebyl spokojen s rychlostí
posuvu, trhavým pohybem a dalšími nectnostmi. Nyní je stavba dokončena a připravena
pro celkovou elektrifikaci. Přenos 9V bude z 12V šín na koleje (9 V) na plošině.
Nájezd na plošinu byl vyzkoušen už v minulosti RC lokomotivou.


mirek


mirek

#2974

mirek

#2975
Dosáhl jsem JUBILEJNÍCH  100 STRÁNEK ...malý důvod k oslavě.¨
Ta se nekoná...  na tomto fóru byly VŠECHNY MÉ OBRÁZKY VYMAZÁNY.

DĚKUJI.

Zde končím a pokračování mé práce najdete na FB :  CZECH&SLOVAK AFOLs + MY LEGO FRIENDS

https://www.facebook.com/groups/408940362494085/

hobby

Zmizely jen ty velkoformátové obrázky (už od 66. stránky), ty malé, rozklikávací tam jsou. Jestli to bylo kvůli velikosti a zabírání GB? Škoda, vlákno trains v poslední době žilo hlavně díky Mirkovi. Na "fejsbůku" nejsem, ani nějak nechci být, takže tohle vlákno musím oželet. No, třeba se to ještě všechno vyřeší k dobrému :'(
A zdravím Mirka!

peki

#2977
Citace od: mirek kdy 19.03.2020, 06:58:39
Domácí karanténní úkol je splněn. Už jezdí na velkém kolejišti.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/256793468679814/





Nikdo nic nemazal. Jen se to nezobrazuje. Už jsi s tím měl problém dříve. V této citaci vidím link na obr. Ale jsou nějaký divný. Můžeš je sem dát ještě jednou po porovnání odkazového řetězce? Dík.

fanda

#2978
Citace od: hobby kdy 27.06.2020, 10:30:08
Zmizely jen ty velkoformátové obrázky (už od 66. stránky), ty malé, rozklikávací tam jsou. Jestli to bylo kvůli velikosti a zabírání GB? Škoda, vlákno trains v poslední době žilo hlavně díky Mirkovi. Na "fejsbůku" nejsem, ani nějak nechci být, takže tohle vlákno musím oželet. No, třeba se to ještě všechno vyřeší k dobrému :'(
A zdravím Mirka!

Nejsem si teď jistý, ale mám pocit že Mirkovy obrázky už se ztrácely několik let.

Ať je to jakkoliv, Mirku zdravím tě a držím palce. Vždy jsem rád s OBROVSKÝM NAPĚTÍM otvíral tvé vlákno. A s fejsbůkem mám podobný problém jako hobby (asi jsme starý konzervy, na rozdíl od tebe ;-).

fulda

Tak on se obrázek změnil na: "URL signature expired"

Jsou to obrázky, které jsou fyzicky uložené na atlasu hub (face=huba, book=atlas). Atlas hub si o sobě nemyslí, že by byl skladem pro obrázky a už vůbec si nemyslí, že by chtěl dělat image server pro jiný web. Nemá ani nejmenší potřebu udržovat obrázkům konstantní adresy. Při nějakém úklidu prostě soubory přejmenovali.

Jako sklad obrázků je u nás mnohem praktičtější třeba rajče. Pokud ti tedy nevadí, že nahráním obrázku se vzdáváš práv ve prospěch íděsu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Chairudo

To se stává často i s fotkami jak dávám odkazy z Lega nebo bricklinku. Jakmile udělají aktualizaci webu změní tím URL odkazů a ty už nepatí, musím je pak taky přepsat aby fungovaly.

Jak píše fulda zkus pro sdílení třeba rajče, Flickr do 1000 fotek zdarma, ale i přímo z facebooku se dají fotky sdílet úplně stejně.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

mirek

#2981
Vytvořil jsem si systém pro zveřejňování fotek na Kostkách.org.
Snad se osvědčí.

Jako každý rok, tak i letos jsem nafotil pohledy na kolejiště LEGO Attic Trains. Celkový a dílčí pohledy.
Pokud pozorný divák sleduje toto vlákno, vždy najde něco nového.


hobby

No dobře, že tě zase slyšíme, víc než 3 týdny jsi tu nebyl  8)

Jaky


Chairudo

Vidím tam u nádraží nové moduláry, jinak bych se musel po letech opět stavit na exkurzi prohlédnout všechny ty detaily  :D
Hlavně s elektrifikací sis vyhrál to si ani nedokážu představit.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fanda


mirek

#2986
...a takto vypadá kolejiště večer...


poMOCník

To je neskutečné! Prohlížím si to už potřetí a (jestli ty fotky nezmizí), budu se k nim vracet.

A ten gauč je umístěn perfektně!

Daniel

Miku, to aby Temelín přistvěl další blok jen kvůli Tvému kokejišti...  ;D Vypadá to luxusně! Někdy budu muset zajet na večerní kontrolu "LEGO Attic Trains"  :)

milanv

No je to paráda. Hlavně že jsi zpátky i s fotkama, Mirku!
No ale stejně, přiznám se ti: přes tu všechnu nádheru a tvoje vtípky ve scénkách (které mám tak rád), mi na těch fotkách stejně nejvíc připomnělo návštěvy u tebe a vůbec všechno tady to tvoje vlákno něco úplně jiného: levý horní roh první fotky této série. Aneb tvůj úžasný stavěcí a testovací koutek! Tam, kde všechny ty nápady získávají podobu, to co mě tak inspirovalo na výrobu vlastního legonábytku (spolu s návštěvou u pryba), tam, kde vznikaly všechny tvoje skvělé návody a tipy na lego, elektroniku i kombinaci obojího... To je prostě pro mě srdcovka, asi nikdy nepřestanu být duší stavitel :)
Pán na Žlutém hradě

Jonas

Mirku, máš to opravdu moc hezké. A hlavně funkční. Moje bývalé kolejiště - dokončené s velkou slávou před více než 10 lety - je už jen zprášeným torzem, u kterého nemám ani sílu ho rozebrat.
Jestli to bude někdy v budoucnu možné, tak bych zkusil přijet s vnučkou, aby viděla, jak vypadá opravdové a excelentní kolejiště.
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Citace od: Jonas kdy 01.08.2020, 20:15:41
Moje bývalé kolejiště - dokončené s velkou slávou před více než 10 lety - je už jen zprášeným torzem, u kterého nemám ani sílu ho rozebrat.
Tak, tak, když se přidržím Jonasovy poznámky, tak takto skončí každé kolejiště, které je tzv. dokončeno a dále se nerozvíjí a neroste (což není Mirkův případ). Na to  jsem zde již upozorňoval a upozorňuji opět začínající vláčkaře. Jinými slovy dávám radu: očekávejte tento vývoj a přizpůsobte tomu vaše modely a kolejiště.
Mimochodem Mirku, jsi výjimka a velmi ti fandím.

mirek

Všem Vám děkuji za milá slova... hobby, Jonas, milanv, Daniel, poMOCník.

Návštěva přátel je vždy vítána.

mirek

#2993
Nový přírůstek. Připomínka: velký pantograf...budu upravovat.



sohibil

Tú bielo-červenú mašinu na druhej fotke akosi nedokážem identifikovať ale brejlovec ani plecháč to určite nie je.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

To je vlastní kreace. Zde jsem zkoušel SNOT pro instalaci kulatých oken a také předních oken.

mirek

#2996
OMLOUVÁM SE...

ano, mazání fotek s odkazem na FB je dílem FB, který mění jejich adresy.
Díky očíslování mnou vkládaných fotek zde a zároveň na FB mohu dohledat
jejich opětovné zveřejnění, Právě nyní jsem opravil adresy fotek u příspěvku
ze dne 23.7.2020.

mirek

#2997
Dlouho, předlouho jsem se trápil otázkou jak vytvořit kulatá okna, aby byla k světu.
"Dědek" mne stále bombardoval dotazy, kdy nápad zrealizuji. Vrtáním se nedocílí
čisté hrany a tak jsem dospěl k názoru, že fréza hrany udělá ostré. Povedlo se.

mirek

#2998
Kalendář na září 2020.

hobby

Citace od: mirek kdy 31.08.2020, 10:19:02
Dlouho, předlouho jsem se trápil otázkou jak vytvořit kulatá okna, aby byla k světu.
"Dědek" mne stále bombardoval dotazy, kdy nápad zrealizuji. Vrtáním se nedocílí
čisté hrany a tak jsem dospěl k názoru, že fréza hrany udělá ostré. Povedlo se.

A pokud se vyvrtá nahoře a dole dirka, může tam být dokonce originál sklo :)