Lego technic víkend v Brně

Založil MeNadruhou, 24.12.2012, 12:50:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

MiHo

Fotky:
http://milan3864.rajce.idnes.cz/LEGO_vystava_Brno_2013/

Moje poděkování si zaslouží  Robbed za pomoc při stavění kolejiště. (Postaveno za 5 hodin oproti 11 h v Boskovicích). Dále Stambi, Plutoone  a dalším za pomoc s bouráním. (Kolejiště zbouráno a zabaleno za 1 hodinu oproti 3 h v Boskovicích). Též poděkování  Mrs.Tygris za organizaci a zásobování proviantem.

MeNadruhou

#31
Já bych rád poděkoval všem, co se akce účastníli jako vystavovatelé, i těm, co přišli pomoci hlídat.
Akce se povedla, i přes fakt, že přišlo méně lidí než v boskovicích.
Video z akce a další fotodokumentaci  si vzal tentokráte na starost malý Měch, takže sám se těším.


EDIT: 
        Tabulka vítězů a poražených:
1. místo model č.2 F14 s počtem hlasů 69
2. místo model č.8 kolesové rypadlo , 64 hlasů
3. byl "model" kolejiště s číslem 99, 48 hlasů
4. a bramborový je model č.9 SW stíhačka  měla 13 hlasů.
5. místo  byla č.11 duplo loď  s počtem hlasů 7,
6. bylo č.14 se 5ti hlasy,  7. bylo č.10 -4 hlasy, 8. místo modely č.3, a č.12 3 hlasy, 9. místo č.7, č.98, č.13,
Ostatní soutěžní čísla se neumístnila, pár hlasů přišlo i na modely které nebyli soutěžní.
Zvlášnost pak tvoří model č.13 - neviditelný letoun stealth, který jste na výstavě mohli NEvidět hned přesně vedle duplo lodi  >:D

Edit2:
       Stojí za zmínku návštěva výstavy skupinkou postižených dětí z místní školy. Doufám že jsme jim udělali velkou radost. Pro mě to byla celkem zvláštní zkušenost v pozitivním smyslu. Ono není totiž úplně jednoduché pomoci nevidomému dítěti si "prohlédnout"- osahat obrovský technic model rypadla, stíhačky, vrtulníku z avatara, UNC, formule a dalších, dokázat ho popsat natolik výstižně, aby si ono dítě vytvořilo tu správnou představu. I ostatní vystavovatelé měli možnost si tuto zkušenost získat, a nekterým to šlo i lépe než mě (Plutoone u svojí tatry)

Zpravodajství z TechBallu :
      Po prvních 5ti minutách se utkání v robotickém fotbale změnilo na sumo zápasy, kde velikým favoritem byl černý stroj se dvěma XL motory. V poločase(sobota večer) jsme opravili všechny naše stroje, vyměnili baterky , a pokusili se vrátit k fotbalu. V závěru utkání se hra zvrhla, prakticky na demolition derby >:D. Zvítězil každý stroj, který byl v neděli odpoledne ještě schopen pohybu (všechny krom rudého ďábla se subtraktorovou převodovkou)

Edit č.3 Soutěže se neúčastnilo číslo 1 (jakožto číslovka), miho, protože jsme si čísla volili a něchtělo se mu zjištovat zda jsou a nejsou čísla jako 15 apod obsazená, zvolil č99
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Mrs.Tygris

takže i já bych chtěla všem zúčastněním moc poděkovat, a doufám že za rok se opět sejdeme na dalším ročníku ;)
doufám že všem také vyhovovala organizace a snad nebyly nějaký moc zmatky
dále všechny kdo fotily prosím ať sem dají nějaký fotky... vedení školy by bylo rádo kdyby mohly nějaký vidět  ;D

MiHo

Citace od: MeNadruhou kdy 25.02.2013, 13:33:19
     Stojí za zmínku návštěva výstavy skupinkou postižených dětí z místní školy. Doufám že jsme jim udělali velkou radost. Pro mě to byla celkem zvláštní zkušenost v pozitivním smyslu. Ono není totiž úplně jednoduché pomoci nevidomému dítěti si "prohlédnout"- osahat obrovský technic model rypadla, stíhačky, vrtulníku z avatara, UNC, formule a dalších, dokázat ho popsat natolik výstižně, aby si ono dítě vytvořilo tu správnou představu. I ostatní vystavovatelé měli možnost si tuto zkušenost získat, a nekterým to šlo i lépe než mě (Plutoone u svojí tatry)

Ano byla to zajímavá a nečekaná zkušenost. Než jsem postřehl, že se jedná o nevidomého chlapce, měl jsem dost šok, když jsem viděl jak sahá na rozjetý vlak. Pak jsem mu dával do ruky jednotlivé vagony a zemědělská zvířata. Všechna zvířata hned poznal.
Když jsem mu dal do ruky šalinu, bylo mu líto, že nehlásí zastávky, tak chtěl abych jí zas pustil po trati, aby jí slyšel.

Až večer jsem si uvědomil, že jsem tam měl i Hillside House 5771, který umí zvuk štěkajícího psa a že jsem mu ho mohl půjčit. Tak snad příště.

MeNadruhou

Citace od: miho kdy 25.02.2013, 23:14:00
Citace od: MeNadruhou kdy 25.02.2013, 13:33:19
     Stojí za zmínku návštěva výstavy skupinkou postižených dětí z místní školy. Doufám že jsme jim udělali velkou radost. Pro mě to byla celkem zvláštní zkušenost v pozitivním smyslu. Ono není totiž úplně jednoduché pomoci nevidomému dítěti si "prohlédnout"- osahat obrovský technic model rypadla, stíhačky, vrtulníku z avatara, UNC, formule a dalších, dokázat ho popsat natolik výstižně, aby si ono dítě vytvořilo tu správnou představu. I ostatní vystavovatelé měli možnost si tuto zkušenost získat, a nekterým to šlo i lépe než mě (Plutoone u svojí tatry)

Ano byla to zajímavá a nečekaná zkušenost. Než jsem postřehl, že se jedná o nevidomého chlapce, měl jsem dost šok, když jsem viděl jak sahá na rozjetý vlak. Pak jsem mu dával do ruky jednotlivé vagony a zemědělská zvířata. Všechna zvířata hned poznal.
Když jsem mu dal do ruky šalinu, bylo mu líto, že nehlásí zastávky, tak chtěl abych jí zas pustil po trati, aby jí slyšel.

Až večer jsem si uvědomil, že jsem tam měl i Hillside House 5771, který umí zvuk štěkajícího psa a že jsem mu ho mohl půjčit. Tak snad příště.
Ano, také jsem u rypadla najít rychle způsob jak koleso velmi ale velmi zpomalit. a zapomněl jsem mu ukázat podvozek... Ale líbil se mu krokodýlek
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Jean Vallette

Tak o prvních třech v soutěži jsem přemýšlel i já... Opravdu skvosty. Nakonec to vyhrál Kocour.  :D

Plutoone

Nevidomý chlapec mě též překvapil. Bylo úžasné, jak dalece má vyvynutý hmat. Na druhou stranu mi ho bylo strašně líto. Byly tam děti drzé, které si ničeho nevážily - to mi jistě odsouhlasí MIHO a tento klučina byl opravdu milionový a když si člověk uvědomí, o co všechno přichází, tak je mu to líto :'( Budeme doufat, že věda se natolik posune, že těmto (nejen) dětem bude pomoci.

Tomik

Také se přidávám k poděkování organizátorům akce a především Mrs. Tygris za výborný Lego dort. :) Velký dík patří i mé drahé polovičce Viktorii za to, že se po dva za sebou jdoucí víkendy účastnila výstav v Brně a Boskovicích a pomáhala mi s prezentací modelů. Těším se na další ročník a doufám, že se vydaří počasí a přijde víc lidí.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Legas

Kolik jste měli návštěvníků? Ve větších městech je problém udělat dobrou propagaci. V tomhle mají Boskovice výhodu, že jsou malé. Také využití organizace (Kulturní zařízení města Boskovice) má své výhody v propagaci. Stačí vytvořit 1 tiskovou zprávu a tiskový mluvčí ji šoupne do zpravodaje, radničních listů, web města, novinářům atd.

Já se nakonec ani nestavil. Byl jsem od rána do večera v práci, i přes víkend. Volno jsem měl bohužel až včera, takže reportáž z Boskovic je k vidění až nyní. Doufám, že se uvidíme na Lipně.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Mrs.Tygris

#39
Upozorňuji všechny že se bude opět konat výstava v Brně, tak prosím o přihlašování vystavovatelů na výstavu
Lego (technic) víkend Brno 2014
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=41283.msg193017#msg193017