William

Založil William, 10.03.2009, 20:54:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

William

#30
1/ 30101: Skateboarder - Časopis Witch 11/12

William

#31
MISBy došli, je čas na used  :)

6270: Forbidden Island - Kompletní s návodem a krabicí

Izmael10

Pekný úlovok do zbierky.  :)

William

#33
Dnes bych rád ukázal další z mych oblíbených témat, Dragon Knights. Sestavil sem si zatím 3 sety a Majistův krámek i dílna jsou skvělé. Převoz draka mě kvůli konstrukci moc neoslovil. Bohužel 6048 přišel s podomácku nařezanými podložkami, takže budu muset sehnat originální.

1/ 6020: Magic shop - návod, bez krabice.
2/ 6056: Dragon Wagon - Návod, bez krabice.
3, 4/ 6048: Majisto's Magical Workshop - Návod, bez krabice.

William

Když jsem tento set kupoval, ani jsem nevěděl, že to je polybag. Snad se mi ho podaří sehnat MISB za rozumnou cenu. Set je podle mě velice povedený.

1/ 1463: Treasure Cart - Návod, bez pytlíku.

Achad

Jestli se nepletu, tak tohle polybag nebyl. Set byl na 99 % v krabičce.

Colonel32

V té době snad polybagy ještě ani nebyly, ne?

juraj

No neviem. V roku 1996 som kúpil set 1555 , ktorý polybag bol. Až neskôr som zistil rok výroby 1986.

Achad

#38
Tak beru zpátky! Set 1463 zřejmě byl skutečně polybag. Já ovšem znal identický set 1695, který byl v krabičce - byly to tehdy takové ty malé krabičky, kde byly na výběr čtyři druhy (rytíř, pirát, city a space - kdo pamatuje, ví).

William

#39
Ano, je to skutečně tak.
Jinak pokud vás zajímají polybagy, dá se na http://www.brickset.com udělat Advanced query a vylistovat všechny sety balené v polybag sáčcích.
Úplně první polybag tedy byla radlice od bagru z roku 1980, první "skládatelný" polybag byla kachna 1551 z roku 1985 a první polybag, kde byly kostky a minifig byl závodník F1 1612 z roku 1988.

William

1/ 6256: Islander Catamaran - Návod, bez krabice.

Jotun

Citace od: Colonel32 kdy 28.10.2012, 21:46:21
V té době snad polybagy ještě ani nebyly, ne?

ano dle mého v te době polybagy nebyly, musel byt v krabičce

otaznik

Citace od: Jotun kdy 29.10.2012, 20:31:38
Citace od: Colonel32 kdy 28.10.2012, 21:46:21
V té době snad polybagy ještě ani nebyly, ne?

ano dle mého v te době polybagy nebyly, musel byt v krabičce
Kluci, to jsou základní znalosti:

Polybag - 1463, obrázek
Krabička - 1695, obrázek
Krabička - 2889

William

Díky Systematikově nezištné pomoci se mi podařilo získat:

1/ 2535: Formula 1 Racing Car
2/ 2538: Fire-Cart

Díky!


Ojík

Vím, jak se cítíš, zrovna dnes jsem také obdržel svůj balíček se Sun polybagy. K tomu ještě ty Lego knihy a mám skvělý den.
All work and no play make Jack a dull boy.

P4tr1cius

Nerozumiem sa do toho, ale vyzerá to ako nejaká úchylka na sáčky.  ;D

William

Nene, poslední dva sety jsou v krabičče!

killco

Sáčkofília?  Tiež ma to občas chytá keď vidím takieto fotky.

P4tr1cius

Citace od: William kdy 21.11.2012, 22:26:29
Nene, poslední dva sety jsou v krabičče!

Chvalabohu, už som začínal mať o teba starosti....  ;D

Ale, čo sa týka zbierky - netradičná (sáčková), čo sa cení, pretože takto zameraný nieje hocikto. Takže držím palce, a nech je toho čo najviac. Pretože, netradičné je vzácne, všedné je nudné.

phoenicis

Krásne prírastky ;) Blahoželám ;)

Ojík

Citace od: P4tr1cius kdy 21.11.2012, 22:46:26
Ale, čo sa týka zbierky - netradičná (sáčková), čo sa cení, pretože takto zameraný nieje hocikto. Takže držím palce, a nech je toho čo najviac. Pretože, netradičné je vzácne, všedné je nudné.

Já bych právě řekl, že na polybagy se zaměřuje hodně lidí, protože je to lákavé, levné, relativně snadné a zábavné. Ostatně, podívej se na novou rubriku na Bricksetu o sbírání polybagů. I se tam zamýšlejí nad tím, proč jsou vůbec sbírány.
All work and no play make Jack a dull boy.

Colonel32

Levné? Vždyť jsou to většinou speciální promosety, jejichž cena vlivem nabídky/poptávky vylétne do nepředstavitelných výšin.

Systematik

Citace od: Colonel32 kdy 24.11.2012, 11:34:39
Levné? Vždyť jsou to většinou speciální promosety, jejichž cena vlivem nabídky/poptávky vylétne do nepředstavitelných výšin.
Tak, tak.. LEGO 1711 Ice Planet Scooter polybag MISB od francouze za 60€ = podle http://www.xe.com/ za Kč=1521  ::)

phoenicis

Pravda, napr. najlacnejší Chrome Gold C-3PO sa vyšplhal (ako MISB polybag) na BL až na US $ 395.00 (EUR 304.43).

http://www.bricklink.com/store.asp?p=firestpcs&itemID=19604403

Ojík

Citace od: Colonel32 kdy 24.11.2012, 11:34:39
Levné? Vždyť jsou to většinou speciální promosety, jejichž cena vlivem nabídky/poptávky vylétne do nepředstavitelných výšin.

Myšleno v reálných výšinách. Většinou je to k nákupu, časopisu nebo při nějaké akci, tj. zadarmo nebo levně. A i když stojí třeba v řádu stokorun, pořád je to dobrá cena, posuzováno z úhlu financí, nikoliv ovšem poměru ceny a velikosti setu.

Citace od: phoenicis kdy 24.11.2012, 12:46:13
Pravda, napr. najlacnejší Chrome Gold C-3PO sa vyšplhal (ako MISB polybag) na BL až na US $ 395.00 (EUR 304.43).

http://www.bricklink.com/store.asp?p=firestpcs&itemID=19604403

Až na to, že to není polybag (přinejmenším v pravém slova smyslu). A je to jedna z nejvzácnějších figurek, čili nic běžného. To už bych rovnou mohl mávat Iron Manem a Captainem Americou z loňského Toy Fairu.
All work and no play make Jack a dull boy.

William

Imho to polybag je právě v pravém smyslu. Tím pravým slova smyslem je polybag, je to jediné racionální posuzovací měřítko. To jestli někdo vyřazuje(nesbírá) train/servis/.../.../promotional minifigy je věc jiná.

William

1/ 40009: Holiday Building Set - Tento polybag, i když to z fotky není patrné je obrovský, ještě daleko větší než 30163: Thor and the Cosmic cube

Colonel32

Těch jsem před nějakými dvěma roky partoval asi 40 až 50 kusů, na díly to byl super set.