Pohyblivý svět 2017 Brno IV.

Založil Mrs.Tygris, 03.09.2016, 12:46:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mrs.Tygris

prosím všechny kdo bude potřebovat baterky ať mi napíše kolik jich předpokládá že spotřebuje , ať můžu nakoupit potřebný počet baterek

Neřád :-)

Citace od: Mrs.Tygris kdy 11.09.2017, 10:48:38
prosím všechny kdo bude potřebovat baterky ať mi napíše kolik jich předpokládá že spotřebuje , ať můžu nakoupit potřebný počet baterek
Bambiliooon   >:D

jerzeeg

Prosimte, jak je presne to staveni ? (idealne prosim dopln do prvniho prispevku)

V patek od cca 16 do ???
V sobotu od ??? do 9:30

Mrs.Tygris

v patek proběhne instalace od 16 hod ( vyucovani konci v pul čtvrté) a délka dle potřeby v sobotu můžete dělat odkdy chcete ale nejpozději do otvíračky a to do 9:30, ostatně budeme ve škole jen my

STARHAWK

@jerzeeg - k Elves som prerobil lietajuci "kocar" 41077 aby na nom mohli sediet vsetci 5ti ako na tomto obrazku

Mozem pridat do Elves scenerie a mam aj nejake trans clear panely aby to mohlo byt vo vzduchu

@Tygris otazky:
1. na tej skole maju aj telocvicnu ? Ak ano budeme si od tial moct zobrat zinenky na spanie ? Uz davno nemam 18nast a 50kg tak minimalne nafukovaciu postel by som mal si doniest, len ci bude treba kupit este jednu pre Elanor alebo sa tam budu dat pouzit zinenky z telocvicne.

2. Je tam aj obchodik, kto tam bude predavat a co ? Eventualne tam clovek moze priniest svoje sety co ma navise na predaj ?

3. mozes prosim spravit screenshot z google maps a vyznacit ktora je to budova presne (je tam nejaka cirkevna skola podla popisu) - bude sa dat vojst do arealu autom (na vynasanie krabic)?

jerzeeg

Citace od: STARHAWK kdy 12.09.2017, 12:51:14
@jerzeeg - k Elves som prerobil lietajuci "kocar" 41077 aby na nom mohli sediet vsetci 5ti ako na tomto obrazku

Mozem pridat do Elves scenerie a mam aj nejake trans clear panely aby to mohlo byt vo vzduchu
supr, urcite to nekde napasujem, obzvlast, kdyz bude ve vzduchu :)

samy405

seznam modelů :
8860 - super car
8865 - truck s rukou
8868 - supercar
8880 - supercar
8448 - supercar
8862 - pneumatic bagr
8459 - Pneumatický přední nakladač
8265 - Přední nakladač
8479 - barcode truck (doufám, že bude plně funkční)
8297 - jeep
7784 - batman car
850 - ještěrka
42039 - vůz gt
8462 - pneumatická odtahovak
8837 - malý bagřík - pneumatic
8044 - pneumatic set
8264 - odtahovka (chybí mi jeden plate - ale bude komplet :) )
8070 - dodge viper
42041 - závodní truck
5580 - model team - tahač
5590 - model team - tahač + návěs s vrtulníkem
5510 - model team - jeep
5591 - model team - tahač + návěs se stíhačkou
5563 - model team - závodní tahač
5521 - model team - závodní člun
5533 - model team - dragster

set motorek (od starých po nové :) )
nějaký creator
nějaká vlastní stavba (přednádražní budova cca 1,3m x 60cm x 60cm)
co to pneumatické kolejiště ? mám brát ?

Mrs.Tygris

předčti si úvodní příspěvěk pořádně a pak se ptej až ti to nebude jasný

Citace od: STARHAWK kdy 12.09.2017, 12:51:14


@Tygris otazky:
1. na tej skole maju aj telocvicnu ? Ak ano budeme si od tial moct zobrat zinenky na spanie ? Uz davno nemam 18nast a 50kg tak minimalne nafukovaciu postel by som mal si doniest, len ci bude treba kupit este jednu pre Elanor alebo sa tam budu dat pouzit zinenky z telocvicne.

2. Je tam aj obchodik, kto tam bude predavat a co ? Eventualne tam clovek moze priniest svoje sety co ma navise na predaj ?

3. mozes prosim spravit screenshot z google maps a vyznacit ktora je to budova presne (je tam nejaka cirkevna skola podla popisu) - bude sa dat vojst do arealu autom (na vynasanie krabic)?

Mrs.Tygris

Citace od: samy405 kdy 12.09.2017, 21:39:29
seznam modelů :
8860 - super car
8865 - truck s rukou
8868 - supercar
8880 - supercar
8448 - supercar
8862 - pneumatic bagr
8459 - Pneumatický přední nakladač
8265 - Přední nakladač
8479 - barcode truck (doufám, že bude plně funkční)
8297 - jeep
7784 - batman car
850 - ještěrka
42039 - vůz gt
8462 - pneumatická odtahovak
8837 - malý bagřík - pneumatic
8044 - pneumatic set
8264 - odtahovka (chybí mi jeden plate - ale bude komplet :) )
8070 - dodge viper
42041 - závodní truck
5580 - model team - tahač
5590 - model team - tahač + návěs s vrtulníkem
5510 - model team - jeep
5591 - model team - tahač + návěs se stíhačkou
5563 - model team - závodní tahač
5521 - model team - závodní člun
5533 - model team - dragster

set motorek (od starých po nové :) )
nějaký creator
nějaká vlastní stavba (přednádražní budova cca 1,3m x 60cm x 60cm)
co to pneumatické kolejiště ? mám brát ?

KOLEJIŠTĚ NEBRAT, 8880 - supercar za mě nebrat dodám já

ale obecně platí budeš mít na starosti soutěže takže aby se to uhlídalo když to bude vystavený

STARHAWK

Prinesie niekto noveho UCS Falcona na vystavu  >:D ??

Mrs.Tygris

myslim ze mi neco rikal malej měch ale nezaručuji

samy405

Citace od: Mrs.Tygris kdy 13.09.2017, 09:58:53
Citace od: samy405 kdy 12.09.2017, 21:39:29
seznam modelů :
8860 - super car
8865 - truck s rukou
8868 - supercar
8880 - supercar
8448 - supercar
8862 - pneumatic bagr
8459 - Pneumatický přední nakladač
8265 - Přední nakladač
8479 - barcode truck (doufám, že bude plně funkční)
8297 - jeep
7784 - batman car
850 - ještěrka
42039 - vůz gt
8462 - pneumatická odtahovak
8837 - malý bagřík - pneumatic
8044 - pneumatic set
8264 - odtahovka (chybí mi jeden plate - ale bude komplet :) )
8070 - dodge viper
42041 - závodní truck
5580 - model team - tahač
5590 - model team - tahač + návěs s vrtulníkem
5510 - model team - jeep
5591 - model team - tahač + návěs se stíhačkou
5563 - model team - závodní tahač
5521 - model team - závodní člun
5533 - model team - dragster

set motorek (od starých po nové :) )
nějaký creator
nějaká vlastní stavba (přednádražní budova cca 1,3m x 60cm x 60cm)
co to pneumatické kolejiště ? mám brát ?

KOLEJIŠTĚ NEBRAT, 8880 - supercar za mě nebrat dodám já

ale obecně platí budeš mít na starosti soutěže takže aby se to uhlídalo když to bude vystavený

Tak pokud budu mít na starosti soutěže, tak bych rád dopředu věděl co tedy bude obsahem soutěží a modely chci aby byly někde kde budou soutěže, nenchám je bez dozoru mojí osobou ... (což je doufám pochopitelné)
Co ta přednádražní budova ? je docela velká ...

Mrs.Tygris

Citace od: samy405 kdy 15.09.2017, 18:54:07
Tak pokud budu mít na starosti soutěže, tak bych rád dopředu věděl co tedy bude obsahem soutěží a modely chci aby byly někde kde budou soutěže, nenchám je bez dozoru mojí osobou ... (což je doufám pochopitelné)
Co ta přednádražní budova ? je docela velká ...

modely budes mit u sebe, a soutež bude stavitelská , kdy dítě postaví nějaky model který mi AFOLofé pak ohodnotíme, stavitelé budou rozděleni do kategorií podle věku ( 3 kategorie), hodnotit budeme modely v sobotu po skončení náštěvní doby a pak v nedělu kolem asi 16 hodiny

jediné co mi sbývá vymyslet nějaké stavební téma .... máte nějaké nápady ?

samy405

Citace od: Mrs.Tygris kdy 15.09.2017, 20:44:00
Citace od: samy405 kdy 15.09.2017, 18:54:07
Tak pokud budu mít na starosti soutěže, tak bych rád dopředu věděl co tedy bude obsahem soutěží a modely chci aby byly někde kde budou soutěže, nenchám je bez dozoru mojí osobou ... (což je doufám pochopitelné)
Co ta přednádražní budova ? je docela velká ...

modely budes mit u sebe, a soutež bude stavitelská , kdy dítě postaví nějaky model který mi AFOLofé pak ohodnotíme, stavitelé budou rozděleni do kategorií podle věku ( 3 kategorie), hodnotit budeme modely v sobotu po skončení náštěvní doby a pak v nedělu kolem asi 16 hodiny

jediné co mi sbývá vymyslet nějaké stavební téma .... máte nějaké nápady ?

Jaké kostky jsou k dispozici ? základ nebo i nějaký technic nebo něco takového ?

Mrs.Tygris

ja mám duplo a system, ale technic bohužel ja nevlastním proto ze začátku ten dotaz na technic díly

samy405

nějaký technic mám ... moc toho není ale postavit z toho něco určitě lze :)

Jak si představuješ soutěže v modelech ? (dítko postaví a nafotíme a pak hodnocení ? ) aby bylo dost kostek pro všechny a navíc aby měli všechny děti stejné možnosti ...

Udělat např 3x stejnou sadu kostek a z toho něco postavit ?

elanor

#76
prosim nema nejaka dobra dusa na zapozicanie pocas vystavy takuto Duplo kocku? bright green s okom?  https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?id=11075#T=S&C=36&O={"color":36}  prosiiiiiim

Mrs.Tygris

Citace od: samy405 kdy 17.09.2017, 18:17:01
nějaký technic mám ... moc toho není ale postavit z toho něco určitě lze :)

Jak si představuješ soutěže v modelech ? (dítko postaví a nafotíme a pak hodnocení ? ) aby bylo dost kostek pro všechny a navíc aby měli všechny děti stejné možnosti ...

Udělat např 3x stejnou sadu kostek a z toho něco postavit ?

no vzhledem k omezenému počtu kostek máš asi pravdu, postavit, nafotit  a pak zas rozebrat, ale třeba až po 10 nebo 20 stavbách, chtěla bych aby děti měly společné téma ( nějaký nápad ???) , a pro danou kategorii nějakej maximální rozměr stavby ( šířka a délka, výška bez omezení )

hodnotit bych pak chtěla buď večer v sobotu první půlku společně všichni a zbytek pak já s brněnskými členy v neděli nebo v průběhu týdne, asi na způsob kritérií soutěže pro moduláry/ alternativní modely ( originálnost, forma, kvalita, a technika stavby), samozdřejmě překlopené na dětské stavitele
ceny dětem pak zašlu poštou a zveřejním na fb a zde vítěze

co se týče techniku pokud máš a budeš ochoten zapůjčit budu ráda, bude to pro kategorii starších dětí 12+
kategorie dětí 5 až 12 let budou stavět ze systému
a do 5 let ty budou stavět z dupla ... zde se asi bude vítěz losovat

Mrs.Tygris

pro pořádek :
zahájení Páteční instalace v pátek od 16 hodin krom miha ( ten dorazí krapet dřív), parkování bohužel pouze předškolou ( škola nemá parkování ve dvoře),

sebou si každý veme povinně : hrnek na kafe/čaj( nejlépe velký), lžíci, karimatku, spacák, ručník, něco na psaní a doporučuji sebou vzít něco na přezutí nejlépe se světlou podrážkou - do tělocvičny se nesmí s černými podrážkami dělají čáry, papírové kapesníky/ wc papír a něco na psaní

TELEFON na mne : 724 787 040. prosím představovat po vzednutí prvně přezdívkou ať vím o koho jde =D, pokud to nezvednu nebo vám to položím tak jak budu moc volám nazpět ( v pátek du ještě do školy)


danyboy

Ahoj, co se týče prostoru, který bych chtěl zabrat, tak cca 8 lavic :)

samy405

Citace od: Mrs.Tygris kdy 19.09.2017, 14:42:14
Citace od: samy405 kdy 17.09.2017, 18:17:01
nějaký technic mám ... moc toho není ale postavit z toho něco určitě lze :)

Jak si představuješ soutěže v modelech ? (dítko postaví a nafotíme a pak hodnocení ? ) aby bylo dost kostek pro všechny a navíc aby měli všechny děti stejné možnosti ...

Udělat např 3x stejnou sadu kostek a z toho něco postavit ?

no vzhledem k omezenému počtu kostek máš asi pravdu, postavit, nafotit  a pak zas rozebrat, ale třeba až po 10 nebo 20 stavbách, chtěla bych aby děti měly společné téma ( nějaký nápad ???) , a pro danou kategorii nějakej maximální rozměr stavby ( šířka a délka, výška bez omezení )

hodnotit bych pak chtěla buď večer v sobotu první půlku společně všichni a zbytek pak já s brněnskými členy v neděli nebo v průběhu týdne, asi na způsob kritérií soutěže pro moduláry/ alternativní modely ( originálnost, forma, kvalita, a technika stavby), samozdřejmě překlopené na dětské stavitele
ceny dětem pak zašlu poštou a zveřejním na fb a zde vítěze

co se týče techniku pokud máš a budeš ochoten zapůjčit budu ráda, bude to pro kategorii starších dětí 12+
kategorie dětí 5 až 12 let budou stavět ze systému
a do 5 let ty budou stavět z dupla ... zde se asi bude vítěz losovat

Z techniku vezmu co půjde :) ale už teď vím, že 10-20 stejných sad neudělám :(  když by bylo dobře tak 5 sad ...
nebo mě napadlo omezit z techniku jen nějaké kostky (mohlo by to být o to zajímavější :) ) navíc technic je dle mého názoru o tom aby se to hýbalo či něco dělalo :) zítra to začnu dávat dokupy. Čas je můj nepřítel ...
jinak přijedu v pátek k večeru ... ( čas nevím dle stavu práce a našich dálNIC)

Mrs.Tygris

Po upřesňování informací od sestry ( vedení školy), bude letošní vstup přes základní školu, a zároveň naše navážení modelů k instalaci bude přes nový zadní areál školy, bohužel se ale může dozadu až k vjezdu jezdit jen po jednom autě, takže jsme se rozhodly že toto bude mít na starosti moje mamka ( učastníci Lipna  ji znají ) abychom se tam vymotaly ;). Prosím tedy při příjezdu do Brna volat 607 706 812 , já budu od 15 hod do 17 hod nedostupná ( mám ve škole cvika) pak i před budu na telefonu.
mapka ukazuje pouze kde se nachází vjezd do areálu, satelitní mapa není uplně aktuální.
za tyto změny oproti předchozímu ročníku, vdečímě uzavřenému hlavní vchodu a stavebnímu jeřábu před školou (ve škole prohíbá nečekaně prodloužená rekonstrukce)

bartas

Navštívil jsem výstavu v Brně a musím říci, že velmi povedená.
Tím, že byla ve skole a bylo k dispozici několik tříd, mělo to charakter opravdu velké výstavy.

Skvělé, exponáty jako rockový festival, pouštní město ze Starwars, super zámek princezen z Dupla, hromada Technic vozítek na ovládání, obrovský bagr, tajemný box :), perfektní pane Elves, velký panel vlaků - prostě super.
Nemělo tu chybu.

Neřád :-)

MOC diky bylo to super :-D

444martinhanak

#84
Zde je pár videí z velmi podařené akce. Omlouvám se za amatérskou kvalitu. Berte to jen jako takový přehled.
Omlouvám se Mihovi, na kterého jsem ve spěchu zapomněl (snad na nikoho dalšího). A přitom se kolejiště nejvíc líbilo.
Děkuji celé "organizátorské" rodině a ostatním AFOLům za pěknou atmosféru.

https://youtu.be/0rFKWxvf5mg
https://youtu.be/n7kzoSXShOY
https://youtu.be/WRuosh10J2w
https://youtu.be/XKRd9BYlyYU
https://youtu.be/GfXQ5SSiGh0
https://youtu.be/mpQNCtLXzy8
https://youtu.be/MPTBIGnjQ9Y

MiHo


Klaj

ten monorail vypada epicky  :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

Petronel

Hezký!
Paráda! Dle videí to byla pěkná akce.
Spousty pěkných kousků a spousty známých tváří.
Dobrý nápad byly i ty GBC moduly na "dětský pohon"  :D

Miho díky za video, 444martin tobě také. Za kvalitu se neomlouvej, lepší než nic. To spíš ta hudba je otřesná.  ;D

peki

Citace od: 444martin kdy 25.09.2017, 13:37:55
Děkuji celé "organizátorské" rodině a ostatním AFOLům za pěknou atmosféru.

Parádní práce, doufám že si to všichni pořádně užili  >:D

Tagřici pak porpsím o nějaké shrnutí, které použiji do totazníku pro lego:
Počet návštěvníků:
Počet AFOlů:
plocha expozice:
adresa akce:
datum akce:
Prodej Lega (A/N):

Linky na fotky:
Linky na sociální síte/weby:
Linky na videa:


Tomik

Chtěl bych tímto poděkovat Bobovi, Tygřici a její mámě a všem ostatním organizátorům výstavy za super zajištění celé akce. Bylo to docela náročné (moc jsem se tento víkend nevyspal), ale rozhodně to stálo za to!
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr