vlastní tuzemské lokomotivy CD

Založil peki, 25.08.2007, 22:24:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Drobuliatko

Nechcem rypat, ale nemaju osobne vozne okna sirsie ako vyssie? Casto cestujem vlakom, ale vozne s takymito oknami som este nevidela.

peki

Citace od: Drobuliatko kdy 17.03.2013, 18:07:24
Nechcem rypat, ale nemaju osobne vozne okna sirsie ako vyssie? Casto cestujem vlakom, ale vozne s takymito oknami som este nevidela.

Jde o to jich tam dostat (oken) co nejvíce a současně se vejít v rámci lego geometrie na koleje. Takže je to o kompromisu. Vysvětlení zde  ;)

PAKR82

Dobrý den,

Pokoušel se někdo o elektrickou bobinu?

Díky

Pavel

peki

#153
Bobinu asi ne, ale dalo by se vyjít například z "plecháče" je to podobný (nebo dokonce stejný tvar?) co se týče dílků tak jsem jí našel například v červené:



nebo bílá a tmavě zelená


Ale uznávám že by to chtělo lépe vyřešit tu čelní masku.

PAKR82

Ony jsou víceméně velmi podobné

Já bych udělal tuto, retro nátěr, tak jako kdysi

A jak objednáváte kostky? Model v programu Studio - potom expert do Wishlistu?

Zatím jsme udělal prvotinu, motorový vůz 843, vložený vůz 043 a řídící vůz 943



peki

#155
Citace od: pavelkrivanek82 kdy 23.01.2019, 12:11:45
Ony jsou víceméně velmi podobné

Já bych udělal tuto, retro nátěr, tak jako kdysi

Jasně, já to bral spíše z pohledu "dostupnosti" kostek. To kulaté okno bylo na Santa Fě v červené a šedé. Dále ale dobře nahradit leteckým oknem (lepší je použít na ležato) viz např. Bardotka.


Citace od: pavelkrivanek82 kdy 23.01.2019, 12:11:45
A jak objednáváte kostky? Model v programu Studio - potom expert do Wishlistu?

Já mám takovou bednu různých dílků, takže napřed prototypuju, ale v reálu (u počítače jsem celý den). A nakonec objednám (pokud doma nemám) dílky

Citace od: pavelkrivanek82 kdy 23.01.2019, 12:11:45
Zatím jsme udělal prvotinu, motorový vůz 843, vložený vůz 043 a řídící vůz 943
Už jsi to sem dával? Máš založené nějaké vlákno?

PAKR82

Vlákno nemám, k čemu by to bylo dobré?

Na okna bych možná dal vystrizenou samolepku z hliníkové pásky. Nikde jsem nenašel kulaté okno

Ano, tak já jsem začal tím počítačem povecerech.

peki

#157
Citace od: pavelkrivanek82 kdy 23.01.2019, 12:29:54
Vlákno nemám, k čemu by to bylo dobré?

Aby jsi nám ukázal svoje výtvory  ;)

Kulaté okno je jen červené,šedé a tuším oranžové. Jinak se musí do samolepky na panel trans clear, jak píšeš.



PAKR82

Pak mě ještě napadá, jeslti nepoužít něco jako brick 1 x 3 x 1 arch a k tomu druhy otocit vzhuru nohama. Reativně velké a kulaté. Alternativně brick 1 x 4 x 1 arch

Tak já jdu založit nové vlákno, asi si to pojmenuji svoje ýtvory či tak nějak

peki

#159
Ano to je velké. Někde jsem viděl použití plate inverted 2x2 (myslým proporčně proti zbytku lokomotivy, pokud jsi "kompatibilní" s továrními sety dety 6 stud vlaky).
ale to je taky velké. Nejblíže se tomu blíží to malé vlakové okno.  Pokud nepůjdeš do samolepky tak bude možná na začátek lepší jen průhledná kostka 2x2 nebo 1x1

pro porovnání použití bricku 1x1 (Vočko Brejlovec)


a bricku 2x2 (Vočko Škoda 350)


PAKR82

Přemýšlím jak moc je přípustné dělat koouzla se samolepkami / polepem kostek. Když už bych dělal polepy pruhedných kostek, proč neudělat polep čelních panelů. Je to krásně zakulacené. Pak to bude hračka.




Vočko

Citace od: PAKR82 kdy 25.01.2019, 21:38:02
Přemýšlím jak moc je přípustné dělat koouzla se samolepkami / polepem kostek. Když už bych dělal polepy pruhedných kostek, proč neudělat polep čelních panelů. Je to krásně zakulacené. Pak to bude hračka.


Pojem přípustné mě pobavil... LEGO taky dodává nálepky tak bych se toho nebál.

Vočko

Citace od: PAKR82 kdy 23.01.2019, 12:29:54
Vlákno nemám, k čemu by to bylo dobré?

Na okna bych možná dal vystrizenou samolepku z hliníkové pásky. Nikde jsem nenašel kulaté okno

Ano, tak já jsem začal tím počítačem povecerech.
Taky jsem pro, založit vlákno a ukázat svoje stavby. Mě ty motoraky zajímají.
Hliníkovou folii? Můžu odkaz.?
Já se pokoušel tisknout na průhlednou folii modré a červené kulate okna. Bohužel, dobře kryje jen černá průhledné okno.

PAKR82


milanv

Citace od: PAKR82 kdy 23.01.2019, 13:41:58
Pak mě ještě napadá, jeslti nepoužít něco jako brick 1 x 3 x 1 arch a k tomu druhy otocit vzhuru nohama. Reativně velké a kulaté. Alternativně brick 1 x 4 x 1 arch

Tady je to použité, podle mě moc pěkně, tak posílám pro inspiraci:

VT 11.5 Trans Europ Express by HoMa @ Eurobricks
Pán na Žlutém hradě

PAKR82

Děkuji, pěkné, ale co dovnitř. A jak otočit ten brick 1x3 arch vzhůru nohama?

milanv

Pán na Žlutém hradě

hobby

#167
Rád jsem si prohlédl ten vlak a obdivuji co vše afolové dokáží. Na první pohled jsem myslel, že jde o modelovou železnici.
Jenže: ta délka (vůz 48 studů, lokotka přes 50!) jej vyřazuje z možnosti provozu na legové geometrii kolejí. Takže vitrínovka, ale i tak smekám před tím borcem. Na to normální člověk nemá trpělovost 8)
Ještě chci doplnit, jak jsem si právě přečetl ve wikipeii: tenhle Trans Europ Express jezdil v 60-tých a začátkem 70-tých let. Podobně vypadala i Vindobona (Vídeň - Berlín), kterou jsme obdivovali, když uháněla podél Lužnice na Tábor a Prahu. :)

peki

Citace od: hobby kdy 28.01.2019, 10:28:43
Rád jsem si prohlédl ten vlak a obdivuji co vše afolové dokáží. Na první pohled jsem myslel, že jde o modelovou železnici.
Jenže: ta délka (vůz 48 studů, lokotka přes 50!) jej vyřazuje z možnosti provozu na legové geometrii kolejí. Takže vitrínovka, ale i tak smekám před tím borcem. Na to normální člověk nemá trpělovost 8)
Ještě chci doplnit, jak jsem si právě přečetl ve wikipeii: tenhle Trans Europ Express jezdil v 60-tých a začátkem 70-tých let. Podobně vypadala i Vindobona (Vídeň - Berlín), kterou jsme obdivovali, když uháněla podél Lužnice na Tábor a Prahu. :)

Napsal bych to samé. Parádní vlak (jestli jsem dobře počítal tak 7 stud) na poličky/výstavu. Ale na ježdění  problematické, viz dřívější diskuse zde.

48 stud vagon na Lego kolejích. Ano dá se s tím hrát že budu prodlužovat poloměr zatáček prokládáním rovinky (u plastových kolejí pomocí flexi kolejí) ale to chce už panečku pořádný prostor. Trofnu si říci že by bylo těsno i u Mirka na půdě . A to má Mirek opravdu pěknou půdičku.  :D

milanv

To vám věřím, nejsem vláčkař, vy máte víc zkušeností. Ale šlo mi o ta kulatá okna a další vychytávky. Krátce poté, co jste se tu o tom bavili, jsem to našel na Eurobricks, tak jsem si vzpomněl a obratem poslal sem.
Pán na Žlutém hradě

hobby

Ano, vlastně jsme uhnuli z tématu, kdy byl tvůj příspěvek zaměřen na kulatá okna; mimochodem, vyřešeny jsou vtipně.

peki

#171
Citace od: milanv kdy 28.01.2019, 11:36:21
..... Ale šlo mi o ta kulatá okna a další vychytávky. Krátce poté, co jste se tu o tom bavili, jsem to našel na Eurobricks, tak jsem si vzpomněl a obratem poslal sem.

Vždyť jo je to pěkný odkaz (vlak je to opravdu parádní). Je to současně i pěkné doložení mojí obavy návaznosti na geometrii a měřítko. Dílek použít lze, ale povedete na delší vagon/lokomotivu.

Citace od: peki kdy 23.01.2019, 14:28:01
Ano to je velké. Někde jsem viděl použití plate inverted 2x2 (myslým proporčně proti zbytku lokomotivy, pokud jsi "kompatibilní" s továrními sety dety 6 stud vlaky).

Citace od: hobby kdy 28.01.2019, 11:43:14
Ano, vlastně jsme uhnuli z tématu, kdy byl tvůj příspěvek zaměřen na kulatá okna; mimochodem, vyřešeny jsou vtipně.

No ono to k tomu patří. Je rozdíl mezi stavěním vlaku na poličku, nebo vlakem který bude jezdit.

sohibil

Citace od: peki kdy 23.01.2019, 12:03:31
Bobinu asi ne, ale dalo by se vyjít například z "plecháče" je to podobný (nebo dokonce stejný tvar?) co se týče dílků tak jsem jí našel například v červené:



nebo bílá a tmavě zelená


Ale uznávám že by to chtělo lépe vyřešit tu čelní masku.
Preferujem bielo-tmavozelenú. Tá červená pôsobí ako päsť na oko - ako toto môže niekto urobiť mojej najobľúbenejšej mašine?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

peki

#173
Po delší době jsem se pustil do další stavby motorového vozu 810. Zdejší vláčkaři vědí, že je to výzva na mnoho frontách (i když předloha působí jednoduchým až krabicoidním dojmem). 810 jsme tu, jak odkazy níže ukazují, stavěli několikrát (a to jsem ještě určitě na někoho zapomněl).

(Vlastní) Motorový vozeň 812008 LUX Cavelonu
Motorový vůz M152.0 (809, 810, 812) Betakaroten
link peki.
link na hobby
link na pryb
link na ivansliz
studie jonas
mirkuv pokus
(vlastní) pokus o "Autobus" 810 od Papinák
peter 812

Proč tedy znovu ,,marné" pokusy o dosažení nedosažitelného? Když jsem při stavbě creatoru 3+1 Cafe, narazil na toto nové okno, řekl jsem si konečně.

Tohle okno (v rámci možností, Lego by v té záplavě nových dílků, které díky dceři Zuzce poznávám / friends a různé jiné sety u kterých nejsem cílovka/, dokázalo udělat určitě více) je to co jsem na 810 potřeboval. Okno je 3x3 takže se dá postavit 810 s 6 okny je dlouhá pouze krásných 26 studů.



Je to v podstatě obdona řešení Jonas, pomocí nového dílku v jedné použitelné barvě. Jonasovo řešení pomocí SNOTu umožňuje různé baravné kombibace (modrá,červená, bílá, tan, zelená atd.)



Ale dávat ta ona takto mi přišlo málo ambiciózní (kvůli proporcím oken). To si nechám na nějaké rychlíkové vagonky, kde chci mít vagón s hodně okny. Barevnost a detaily včetně podvozků doladím podle lokomotivy. 



Když se dají okna naležato (SNOT) působí celkový výsledný dojem lépe. Ubral jsem jedno okno, takže jsem zase na 5. Délka vozu se i tak prodlouží na 27 studů, ale pohled na motorový vůz z boku, díky proporcím okem vypadá lépe.



Je potřeba si trochu pohrát se SNOtováním pomocí různých dílků,



které mají na výšku šířku jako baseplate (nebo se poohlédnout po ostrém noži a baseplate ve vhodné barvě). Varování: řezáním LEGA pomocí ostrých předmětů můžete způsobit zranění, nejen sobě, ale prezentací takového výtvoru zde na kostkách může některým LEGO puristům stopnout krevní tlak  :)

Nyní zbývá ,,už jenom":
1) vyřešit to čelní sklo (měřením obrázků mi vychází poměr výška : šířka cca 3:4 ale naležato.



2)   nápravy/pohon.

U pohonu min. jednu jednotku osadím jedním nebo dvěma 9V motory a pokusím se zakrýt druhé kolo.  Z dlouhodobých výstav jsem zvyklý na použití 2 propojených 9V motorů).



PAKR82

Taky přidám svou trošku do mlýna.

Osobně nejsem spokojen s rozměry oken pro vlaky. Líbí se mi Window 1x2x2 Flat front, ale to je zase vyšší než širší takže to nesedí. Další možnost je Windows 1x2x3 with lid in front ale tady se mi zase nelíbí provedení čelní strany. A na závěr Window 1x3x3 Train které je zae strašně vysoké, protože to by pak vagón musel být 6 studu vysoký.

Tak jsem si dneska zkusil udělat Window 1x3x2 Flat front. No nějaké pilovani to chce, ubrat či přidat nějakou desetinku milimetru ale zatím to je ucházející a plně funkční.

otaznik

Citace od: PAKR82 kdy 26.03.2020, 22:16:34
Tak jsem si dneska zkusil udělat Window 1x3x2 Flat front. No nějaké pilovani to chce, ubrat či přidat nějakou desetinku milimetru ale zatím to je ucházející a plně funkční.
Hmm. K čemu jen okno, to už si udělej celý vagón, ne?

PAKR82

Janáčka. Vymyslím okno, vyrobim okna, bude čekej vagón.

fanda

Citace od: otaznik kdy 27.03.2020, 21:12:51
Citace od: PAKR82 kdy 26.03.2020, 22:16:34
Tak jsem si dneska zkusil udělat Window 1x3x2 Flat front. No nějaké pilovani to chce, ubrat či přidat nějakou desetinku milimetru ale zatím to je ucházející a plně funkční.
Hmm. K čemu jen okno, to už si udělej celý vagón, ne?

No, podle mě tohle bastlení vlakových prvků má minimálne smysl v tom, že se TLG jednoho dne opět zastydí a probere a zase vyrobi nějaký vlakový díl (pokud si dobře pamatuju, tak to byla naposled kola parnich mašin - nepočítám nová plastová vagonová kola).

otaznik

Citace od: PAKR82 kdy 27.03.2020, 21:56:02
Janáčka. Vymyslím okno, vyrobim okna, bude čekej vagón.
To byla ironie. Nejsem příznivcem těchto samo-domo úprav a nových dílů. Preferuji poradit si v rámci palety dílů, které nabízí TLC. Pokud na to rezignuji, tak si už fakt mohu udělat cokoliv a není důvod používat LEGO, které bude vždy v nějakém smyslu omezující.

peki

#179
Citace od: otaznik kdy 28.03.2020, 06:53:46
Nejsem příznivcem těchto samo-domo úprav a nových dílů. Preferuji poradit si v rámci palety dílů, které nabízí TLC. Pokud na to rezignuji, tak si už fakt mohu udělat cokoliv a není důvod používat LEGO, které bude vždy v nějakém smyslu omezující.

Je to hodně o citu a zdařilosti provedení těch úprav. Příklad výše zmíněných BBB Wheels je ukázkou toho kdy to vlakovému Lego dění pomohlo.

U 3D tisku nedochází k ničení LEGA. Jasně zase to není třeba přehánět (např. tisknout dílky které lego vyrábí atd.).  Hodně se poslední dobou mluví o osvětlení modelů. To s sebou nese také modifikace dílků nebo použití ne lego dílků.   

No ale zpátky k 810.

O víkendu jsem provedl několik (popravdě všechny možné kombinace) uspořádání dílků čelního skla, aby byla lépe zachována proporce. V praxi jsem si pouze potvrdil to co mi nevycházelo propočtem na papíře. Na 6 studové šířce to nevede k uspokojivým výsledkům (myslím zásadní rozdíl mezi tím co jsem prezentoval na začátku výše) tedy aby to:
- jednak připomínalo předlohu
- čelní okna spíše nepřipomínala "střílnu" nějakého bunkru.

Takže jsem se rozhodl o úkrok stranou. Opustil jsem (prozatím) 6 studovou šířku, pokud se k ní vrátím tak jenom doladím horní variantu.



Čelní sklo, ještě v budoucnu doladím samolepkou.



Věřím, že se jedna 7 studová souprava na kolejišti, kde jsou 6 studové vlaky, ztratí. Konec konců u několika parních mašinek je také 7 studů použito.