vlastní tuzemské lokomotivy CD

Založil peki, 25.08.2007, 22:24:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

#120
Dlouhé tmavě zelené vagony s velkým počtem oken – vzpomínka na nejedno modelové kolejiště, současně něco co jde v Lego měřítku realizovat obtížně.  Diskuse na téma délka vagónu rozděluje stavitele MOC na dva tábory. Konzervativnější stavitelé se přiklánějí k délce vagonů vycházející z Lego trains base (28 nebo 24) kterou ještě v případě potřeby prodlouží o 2 study na každé straně. Tak jak to udělalo LEGo např. u vagonu Santa Fe.   U delších vagonů se při průjezdu v zatáčkách začne projevovat vybočování (konce vagonu se při průjezdu zatáčkou nebo výhybkou dostávají mimo koleje[/url]). Souprava těchto vagonů pak při průjezdu klasickou zatáčkou (při použití kolejí zatáčka,zatáčka ...zatáčka) působí dojmem "vykolejených vagónů" viz obr. zde .Nicméně je potřeba připomenout že předposlední Lego vlak (Maersk train) měl délku lokomotivy dlouhou 36 studů. Z výše uvedeného plyne, že není žádné striktní pravidlo/doporučení.  Delší vagony/lokomotivy umožňují věrnější zpracování modelu. Většinou jsou ale těžší (je použito více dílků) a to se může projevit na jízdních vlastnostech stejně jako potřeba při návrhu tratí počítat s vybočováním souprav.

Protože patřím do té konzervativnější skupinky stavitelů, byla por mne limitující délka vagonu 2 +28+2 study (délka vagonu Santa Fe). Na okna jsem použil starší dílek brick decorated  s potiskem znázorňující vlakové okno.  Výhodou tohoto dílku je že lze s jeho pomocí udělat jakékoliv barevné provedení (tedy i tmavě zelená/dark green) . Nevýhodou je potom špatná dostupnost dílku v dostatečném množství a přijatelné kvalitě. Řešením by mohlo být profesionální potištění originálního Lego dílku Panel trans clear (viz potisk tile 2x1 znázorňující bankovky u brejlovce).

Proporce vagonu. Vagon má pouze 9 oken, takže je to pořád na ČD rychlíkový vagon málo . Výška vagonu je  6 bricků  1 plate + trans base.           

Micho

Peki, aj tak vypadajú veľmi dobré a hodnoverne.   8)

Colonel32

#122

Ivansliz

Pěkné tmavě zelené vagónky. Připomíná mi to docela živě TT vagóny, které mám ještě stále doma.  ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

peki

Citace od: Ivansliz kdy 06.11.2011, 15:40:21
Připomíná mi to docela živě TT vagóny, které mám ještě stále doma.  ;)

To bylo cílem. Nyní zkouším ještě jiné (typické ) barevné kombinace pro naše tratě.

AdamKo

C32:  Ano, ještě hytlák (či půlený) a hospoda - k tomuto by docela pasovala i rudá Mitropa (tu jsem měl v TT taky :D ) - a byl by z toho úplný Balt-Orient Expres.

Z dálky to opravdu vypadá jako modelové vagóny z malého kolejiště! :)

To potisknuté okno se mi líbí, jeho bílé linky ve velkém množství pěkně kontrastují s tmavě zelenou. Bohužel se mi zdá příliš úzké na to, aby bylo od celého kupéčka (od hajzlíku to jo).

Ale jak jsi psal, toto téma nese s sebou řadu úskalí...toto je též cesta.

hobby

Citace od: peki kdy 06.11.2011, 13:49:29
Protože patřím do té konzervativnější skupinky stavitelů, byla por mne limitující délka vagonu 2 +28+2 study....
Já také u lego-trains preferuji funkci, tedy jízdu a jízdní možnosti, což je pro mne důležitější, než věrnost originálu. Modely-vitrínovky, více či méně podobné předloze, mají samozřejmě také svoji cenu, ale pokud nemohou jezdit v oblouku, nebo jen spatně, je to nevýhoda.
Tyhle vagony jsou dobrý kompromis. Vzhledově se hodně blíží originálu a budou i dobře jezdit. Konečně, jako už po x-té si připomeňme, že jsme ve světě Lega! :).

Anatyt

Na malej fotke to vyzera, ako model HO a nie LEGO !!!  :o Az na tie uzke okna je to super !!!

grohl


pryb

Vypadá to výborně. Jediný, co mi přijde trochu rušivý, jsou nepravidelný mezery ve střeše. Jsou sousední oblouky nahoře nějak propojený? Jestli ne, zkusil bych dát zespodu plate 2xn, to by mohlo vyrobit rovnoměrný mezery.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

peki

#130
Citace od: pryb kdy 06.11.2011, 22:03:55
Vypadá to výborně. Jediný, co mi přijde trochu rušivý, jsou nepravidelný mezery ve střeše. Jsou sousední oblouky nahoře nějak propojený?

Zatím ne, ale počítám s tím. Mimochodem netušil jsem že se   Brick, Arch 1 x 3 x 2 Curved Top   dělal ve dvouh provedeních.  Mám 2 hromádky bílých s nepatrným přesto viditelným rozdílem v klenutí oblouku  ::) .

Ivansliz

Citace od: peki kdy 07.11.2011, 10:33:47
Citace od: pryb kdy 06.11.2011, 22:03:55
Vypadá to výborně. Jediný, co mi přijde trochu rušivý, jsou nepravidelný mezery ve střeše. Jsou sousední oblouky nahoře nějak propojený?

Zatím ne, ale počítám s tím. Mimochodem netušil jsem že se   Brick, Arch 1 x 3 x 2 Curved Top   dělal ve dvouh provedeních.  Mám 2 hromádky bílých s nepatrným přesto viditelným rozdílem v klenutí oblouku  ::) .


Nejsi sám s touto zkušeností.  ::) :-X Mám tyhle ty půlmostky( ;D ) v Dark bluish gray barvě a taky v tom mám mnoho nerovností. Ale už jsem otrkaný tolika neduhy vyskytujícími se v legu, že mě to ani moc nezlobí. :'(
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

kryst.off

Ahoj Peki, vidím tohle vlákno poprvé. Bylo snad před úklidem někde uklizené? Protože možnost, že bych ho v sekci train přehlédl, je prakticky vyloučena  :) Chci jen napsat že jsem to projel jedním dechem, všechny mašinky super, nejvíc se mi líbí žehlička, hektor a modrej brejloun. Tleskám a tiše závidím  ;)
kryst.off

peki

Citace od: kryst.off kdy 12.11.2011, 22:50:33
Ahoj Peki, vidím tohle vlákno poprvé. Bylo snad před úklidem někde uklizené? Protože možnost, že bych ho v sekci train přehlédl, je prakticky vyloučena  :)

Byl asi na straně č.4, protože jsem dlouho nic nepublikoval. Musím se polepšit  ;)

Ivansliz

Citace od: kryst.off kdy 12.11.2011, 22:50:33
Ahoj Peki, vidím tohle vlákno poprvé. Bylo snad před úklidem někde uklizené? Protože možnost, že bych ho v sekci train přehlédl, je prakticky vyloučena  :) Chci jen napsat že jsem to projel jedním dechem, všechny mašinky super, nejvíc se mi líbí žehlička, hektor a modrej brejloun. Tleskám a tiše závidím  ;)

To je pravda. Pekiho vlákno je velmi dobré, jen bylo dlouho pod čím dál větším nánosem "prachu". Snad ho peki "opráší" a uvidíme tu další skvosty.  ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

kryst.off

Citace od: peki kdy 13.11.2011, 10:58:36
Byl asi na straně č.4, protože jsem dlouho nic nepublikoval. Musím se polepšit  ;)

Fakt divný. Četl jsem snad všechny až na poslední stranu. Ale nevadí, hlavně že je  ;)
kryst.off

peki

#136
Citace od: Colonel32 kdy 06.11.2011, 15:08:15
A když už to máš tak krásně rozpracované, tak bych jako další vagóny navrhoval služebák:

Zkusil jsem ten služebák vagon jsem ještě na každé straně protáhl  (oproti tmavě zeleným 32 studů) o stud na celkem 34 studů. Měl by být dlouhý jako club car z Metrolineru. Pro druhou rychlíkovou soupravu jsem zvolil hodně používané zeleno - bílé barvy.

Colonel32

Máš dost oken? Nebo si musel rozebrat celozelené?

peki

#138
Citace od: Colonel32 kdy 01.12.2011, 23:00:29
Máš dost oken? Nebo si musel rozebrat celozelené?

Vlaky nerozebírám  ;D  Trilogii ukončím současný modrým provedením soupravy. Nevěřil jsem jak složité je sehnat modré trains window 2x3

Colonel32

Najbrt? Není to škoda? Radši ty modré použij na jídelák ČSD....

hobby

Citace od: peki kdy 01.12.2011, 22:41:21
... Pro druhou rychlíkovou soupravu jsem zvolil hodně používané zeleno - bílé barvy.
Na první phled jako by ani nešlo o lego, ale o modelovou železnici. O.K.! Taky vždy inklinuji co nejvíc se příblížit realitě. Tyhle vozy jsou jí dost blízko a přitom jsou funkční  8).

Systematik

Jsem zvědav, kdy bude přistavena nějaká laminátka  :)

peki

#142
Laminátku zatím ještě nemám. Ale po dlouhé době přicházím s Bardotkou/Zamračenou. Lokomotivu jsem nestihl dokončit na výstavu v Roztokách, zůstala nedodělaná v krabici od bot ve skříni. Původně jsem začal s barevnou kombinací červená a modrá, která byla k vidění na nádraží v ČB.



Ale toto barevné provedení se mi v Lego barvách vůbec nezamlouvalo. Nakonec jsem to tedy předělal na bílo červenou.


U lokomotivy jsem se v rámci všeobecného předělávání ostatních již dříve publikovaných kousků snažil:
- o celkové snížení výšky modelu
- ,,vyhlazení" tvarů, zejména na střeše

Snížení výšky modelu bylo dosaženo stavěním druhé části (červená) SNOT technikou. Adamko mne v KŽ ukázal že takto otočené okno z letadla vypadá na lokomotivě mnohem lépe. Použitím SNOTu ušetřím na výšku 1 plate (což je 1/3 bricku) . Dále jsem použil na střechu  pro mne ,,nové" dílky, dříve jsem používal slope. Tím došlo i ke snížení střechy o 1 plate.  Celkem tedy úspora 2 plate = 2/3 bricku. Toto snížení se pak pozitivně projevilo jako optické prodloužení lokomotivy.

Na střeše jsem se snažil zbavit studů kde to šlo. A přeřízl jsem jednu Lego anténu.  ;D

Colonel32


Michal Budinský

Veľmi vydarená lokomotíva  :o

Micho

Veľmi dobrá práca, už iba dotiahnuť nálepky a bude to dokonalé.   8)

martinlx

Pěkná, uhlazená. Bude jezdit na Lipně?

peki

Citace od: martinlx kdy 14.03.2013, 09:14:34
Pěkná, uhlazená. Bude jezdit na Lipně?

Na LP mašinky určitě budou. Jaké vlaky budou jezdit ještě uvidíme.  Níže přikládám vylepšeného brejlovce. 

mirek


peki

Citace od: peki kdy 01.12.2011, 23:43:54
Trilogii ukončím současný modrým provedením soupravy.

Modré vagóny už jsou téměř hotové, k jejich dokončení je zapotřebí už jen běžných dílků, které jsou na cestě.