(Vlastní) Pajda City

Založil Pajda, 26.01.2015, 22:31:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Pajda

Zdravím všechny lego fanoušky :)
Chtěl bych se s Vámi podělit o vznikající město na ploše 3x1 metr. Jedná se o dlouhodobý projekt, takže příspěvky budu přidávat postupně.
Nestavím nic reálného a nejde mi o dokonalost, ale hlavně o zábavu.
Budu rád za všechny Vaše názory a připomínky a rád se také nechám inspirovat ;)

MÍLA

Taky zdravím, názory a připomínky nabízím výměnou za první fotku projektu.  ;)

april.lix


  ...nevypadá to vůbec špatně, stačí vypilovat pár detailů...

Foton

Mě se to líbí! Hlavně ty detaily jsou  (jinde) neviděné!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Petronel

Z Míly si nic nedělej, mně se to také moc líbí. Jen tak dál!

Pajda

Jsem rád, že se Vám to líbí, doufám, že jsem Vás svým uměním nezahanbil ;D

Pajda

Tak abyste neřekli, tady přidávám pár prvních fotek nádraží.. ještě nemá finální podobu, pracuju na tom.

germik

Hezké, takové maličké. :D Mně se hodně líbí že jsi si vyhrál i s interiéry - čekárna i ten obchůdek v průchodu se Ti povedly. :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Pajda

Děkuju, jsem rád, že první reakce na můj výtvor je pozitivní :)

Anatyt

Nádherná stanica! To by mohol byť oficiálny set.

april.lix

   ...jak jsem psal už odpoledne- ještě pár detailů a bude to v poho  :)

Pajda

Tak ještě pár detailů...

Aki

Po troše napínání, hezký úvod. taky se mi líbí.

mozkit


Pajda

Tak po delší době, přidávám pár nových fotek...

Futurion

Na budově se píše policie, ale figové jsou oblečení jako šerifové ;)

MÍLA

Pajdo, ta kancelář potřebuje nějakou podlahu a ty cely musíš zazdít nebo oplotit.

Futurione, oni jsou to lesní policajti, pak jsou ještě ti nový policajti z bažin a ty mají normální kšiltovky ale moc se od lesních neliší co se týká uniforem, všichni mají na budovách nápis policie a modrobílá vozidla.

Pajda

Jj to všechno je v plánu, je to zatím jen "holá" stavba.
Plot nebude, představu mám takovou, že to bude v LESE, resp. uvidím co místo dovolí...:-)
Pravě kvůly těm autům sem to nechal v originalních (původních barvách).Ona je to hlavně spíš "dodělávka" původního setu 4440 http://brickset.com/sets/4440-1/Forest-Police-Station

MÍLA

#18
Podlaha v baráku je základ každý stavby, hlavně› v lese kde si nemůžeš moc hrát s betonem.

EDIT: oprava diakritiky, mobil sice podporuje fórum ale písmenka mu moc nejdou.

Anatyt

Ďalšia pekná stavba! Gratulujem.

Pajda

No tohle je další z mejch "holejch" staveb.. :)

MÍLA

Hezká benzínka, ale skus jí postavit spíše na rovné baseplate, ta zatáčka k tomu moc nesedí.

Anatyt

Pekné, čisté stavby - radosť pozerať! Pokračuj.

Pajda

Původně stála na rovný Baseplate a byla u ní i myčka, ale napojit rovnou Baseplate vyžaduje právě ty dvě zatáčky (a vzhledem k tomu, že bojuju z místem) sem ji prostě vynechal a můžu to tahle rovnou napojit na silnici aniž by to zabralo tolik místa..
Natšenej s toho sice nejsem, ale nechtělo se my jí zrušit - když už se si koupil Tanker Truck http://brickset.com/sets/60016-1/Tanker-Truck
Akorát sem pořád nevyřešil jak udělám chodník do zatáčky  >:(  ...a ani se my nepodařilo nic "vygooglovat"  :(

MÍLA

Chodník do zatáčky bude zubatej protože zahnutý tiles se zatím nevyrábějí, ale můžeš ho poskládat z normálních a ten zahnutý okraj vyskládat z LBG Tile, Round 1x1 98138 čímž se vyruší trošku ta zubatost.

Ještě je tady možnost postavit benzínku na baseplate bez silnice a celou jí vydláždit, tím ti odpadne problém s chodníkem nebo napojováním vozovky.

Futurion

Benzínka do začátky je nelogičnost. Také propanbutanové lahve se neskladují v bezprostřední blízkosti samotné čerpací stanice.

Pajda

Vydláždění sem skoušel, ale nelíbilo se my to napojení na normální silnici, takže to zůstane, tak jak je.
Použít Round Tile, sem viděl na fotkách a moc se my to nezdálo.Spíš bude asi chodník do "L" a až k vozovce použiju zelený Wedge Plate http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3585 jakože trávu..

papluh

čo tam dať dve T-čka ? Slepé konce prekryť chodníkom, alebo spraviť tam parkovacie, umývacie, vysávacie boxy...

MÍLA

T-čka se mu tam asi nevejdou když má problém s místem při napojování rovné baseplate dvěma zatáčkama, což mu ve výsledku dává plochu 3x2 bs i se silnicí.

Pajda

Představa je takováhle...