(vlastní) Škoda Rapid

Založil PsychoWard666, 23.01.2012, 18:59:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

PsychoWard666

Tak tady vám představuji svůj první Model Teamový model.

Jedná se o Škodu Rapid v mírném tuningu, který se týká převážně snížení, přídavných budíků, repra na zadním platě a samozřejmě sportovního příčného výfuku.

Pro počáteční návrhy sem použil LDD, při stavbě sem ještě ladil detaily a další věci, které nevypadali tak jak by měli.

Model má otvírací dveře, kapoty bohužel ne, protože přední se těžko vymýšlí, jelikož se odklápí do strany a vzadu bohužel není dost místa na motor. Doufám, že se vám i tak bude líbit.

Více fotek zde http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=495030

Paliason

Pekne je to veru urobené, ten tvar z boku, predná-zadná maska je super, vystihol si presne tie poznavacie prvky ;)
A tie vytiahnuté blatníky tam akurát pasujú... čo je to za diel?
A tie pedale nemaju chybu  ;D ,hlavne ten plynový, ten je tam len tak položený či ako tam drží?

Akurát ten výfuk sa mi zdá nejako nakrivo a akosi moc nizko...

PsychoWard666

Díky, je to uchyceno viz příloha, blatník je toto http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=62361

Za výfuk se omlouvám, během focení mi odpadl a nevšiml jsem si toho, později to nafotím znovu.

Plutoone

Podle mě je nejlepší fotka ta titulní. Opravdu dobře vystiženej tvar, na první pohled je jasné, co je to za auto. I takovej detail, jako jsou zadní kola do "A" :D perfekt. 

PsychoWard666

Díky, ty zadní kola to je jenom náhoda, nebyl to úmysl  :)

grohl

Moc pěkné, ta záď je naprosto dokonalá

PsychoWard666

Díky, taky s tim bylo práce vymyslet ty světla a vůbec celek aby se to podobalo, ale hlavně aby to drželo  :)


nerow

#8
Nebo si vytvoř účet na flickru. To je asi nejlepší místo na prezentaci MOCů.

Jinak model skvělý. Na první pohled rozeznatelný.

Tomik

Prostě nádhera! :o Výborně zpracované detaily a na první pohled je poznat, že to je rapid. Zaujalo mě, že zadní světla mají i to "vyčouhlé" červené světýlko. Tvoje šádovka mi úplně připomněla moje řidičské začátky, kdy jsme jezdil ve Škodě 120, která si je s rapidem dost podobná.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

PsychoWard666

Díky, účet na flickru nebo mocpages si asi založím, protože ten brickshelf blbne poslední dobou hodně často.

Jinak ty zadní světla vznikli takhle docela náhodou. Já měl právě Rapida jako svoje první auto, tak tohle sem dělal jako vzpomínku na něj.

Bard

Krásný, celkově krásný. Za vizuelně nejpovedenější považuju provedení zadních světel.

Bullner

Krásný model , hned jsem škodu rapid poznal , je to pěkně udělané , hlavně se mi líbí ta přední maska ...

PsychoWard666

Děkuji, shodou okolností sem se tento týden nudil a rozhodl jsem se Rapida trochu předělat, nejprve ve stylu RH





a potom sem se inspiroval Salamanderem co jezdil závody do vrchu, ale částečně sem ho udělal podle svých představ, interiér ještě hodlám předělat do závodního stylu









Anatyt

Podarené!!! Vystihol si to auto a dá sa rozoznať aj bez nápovedy!

sohibil

Jeden sedan Škoda mal identický design predku ako Rapidka - mohol by si sa pokúsiť o ten. A tiež by to chcelo upraviť kolesá aby vyzerali ... Škodovkovejšie :)
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

PsychoWard666

120ku jsem původně měl v plánu udělat, ale kostky na další model nejsou a Rapid se mi líbí víc a hlavně sem ho dělal, protože sem ho kdysi měl  :)

A jinak ke kolům, kola sem dával tyhle, protože jsou hodně podobný Apollům, který se dávali na vývoz  ;)

sohibil

U nás v meste ešte má niekoľko ľudí rapidky ale s týmito koesami som ju nikdy nevidel.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Lukas12

#18
Ahoj, u nás ve vsi má jeden, dneska už postarší chlap, originální škodovku rapid. Co je raritní, má řízení na pravé straně. Nevím kde k ní přišel, ale až někdy půjdu okolo jeho baráku, snad už se ho zeptám. Pro představu tady jsem našel věrný model jeho rapida. Asi si ho domů koupím jen jako hračku. A vzpomínku.

PsychoWard666

Vývoz do Anglie, není jich u nás moc, ale něco málo se najde. Spíš jsou zajímavý ty kabria co tam z Rapidu a Garde dělali.

PsychoWard666

Tak sem udělal trochu update po vzoru kabria i na obyčejného Rapida a při jednom i připravil manuál pro zájemce, podle mě za přijatelnou cenu, vzhledem k tomu, kolik mi to zabralo času.

https://rebrickable.com/mocs/MOC-20740/PsychoWard666/skoda-rapid/#comments