*TOP* (Vlastní) Hrad Elm

Založil gearcs, 13.04.2009, 17:24:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

gearcs

Hrad Elm je sídlem Sira Rolanda, třetího obránce Arborie. Je to strážný hrad na jižní hranici Temného Arborijského lesa. Roland zde žije se svou chotí Elvírou, nejkrásnější ženou království. Je strážcem staré stezky lesem. Temný les má ale také svoje vlastní strážce...

Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=378285

mirek

Nápaditá nádhera. Žádná provinční tvorba, ale světová kvalita. Dokonalé.

... až mé kolejiště bude mít alespoň tak pěkné skály... (můj povzdech). ;D

Colonel32

No, já osobně bych měl nějaké připomínky.

To zakončení střech pomocí slope bricků 45 mi přijde dost podivné a neestetické, pokud už nemáš žádné černé 75, pak bych možná spíše udělal jednu vež do výšky na úkor druhé a tu druhou z něčeho jiného.

A ohledně říčky bych zelenými plates a slopes kompletně překryl břeh na té straně, kde má horní řada modrých study.

Marcel

To je nádhera :o :D, vůbec nevím co napsat, je to opravdu krásné ;).

Shmade

Já jsem naopak chtěl střechy pochválit, dost se mi líbí, dodávají tomu takovou nevim, pohádkovost. Z fotek se mi nejvíc líbí pohled ze strany těch stupňovanejch "domečků", sorry, neznám hradařskou terminologii. :)

Robbed

Úžasné, nádherné, kouzelné a spousta dalších superlativ :D. Nemá to chybu. Věžiček jsem si také všiml, ale jak říká Shmade, docela se tam hodí. 

otaznik

Opravdu luxusní stavba, esteticky dokonale zvládnutá.

Nezdá se mi, stejně jako Colonelovi, to zakončení střech, proč tam není špička? Ty study koukající z řeky beru jako opomenutí.
A obrácené kytky už jsou bohužel tradicí...

MwK

Ďalšia krásna stavba,opäť klobúk dole... :D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Ryxe

Super stavba, máš opravdu talent a vybroušený styl. mě nejvíc uchvátily ty skály, ty jsou úžasný a ten potok. Celková stavba je opravdu pěkná a dobře řešená. Takhle nějak bych si opravdu představoval menší fantasy hrádek. Opravdu dobrá práce. ;)

Hardegon

Přidávám se k obdivným komentářům. Další tvá ,,vymazlená" stavba.  :D

Citace od: otaznik kdy 13.04.2009, 18:09:08
Nezdá se mi, stejně jako Colonelovi, to zakončení střech, proč tam není špička? Ty study koukající z řeky beru jako opomenutí.
A obrácené kytky už jsou bohužel tradicí...

Ty střechy jsou takhle dobré. Je to zase rozdílné od ostatních zde na foru.  :P

A co je s kytkami? Já je taky dělám takto a myslím že jsou tak i správně...  ::)

gearcs

Děkuju moc, těší mě každý komentář :)

Citace od: Colonel32 kdy 13.04.2009, 17:48:47
To zakončení střech pomocí slope bricků 45 mi přijde dost podivné a neestetické, pokud už nemáš žádné černé 75, pak bych možná spíše udělal jednu vež do výšky na úkor druhé a tu druhou z něčeho jiného.
A ohledně říčky bych zelenými plates a slopes kompletně překryl břeh na té straně, kde má horní řada modrých study.
No já to zakončení střechy takhle udělal schválně, nechtěl jsem špičaté věže. S říčkou máš pravdu, zkoušel jsem to upravovat, ale nakonec jsem to vzdal a nechal tak, jak to je. Důvodem bylo, že by byla užší než jsem původně chtěl.

Citace od: otaznik kdy 13.04.2009, 18:09:08
A obrácené kytky už jsou bohužel tradicí...
Vím, že jsou v setech obráceně, ale mě se to tak moc nelíbí. Kdo ví, možná to zkusím u příští stavby ;)

Colonel32

Citace od: gearcs kdy 13.04.2009, 19:40:57
Citace od: otaznik kdy 13.04.2009, 18:09:08
A obrácené kytky už jsou bohužel tradicí...
Vím, že jsou v setech obráceně, ale mě se to tak moc nelíbí. Kdo ví, možná to zkusím u příští stavby ;)

Je mi to trochu blbé, ale ač Otazník podpořil připomínky mé, já připomínku jeho nepodpořím. Existují totiž dva typy MOCů - jeden z nich je stavět něco, co bude navazovat na již existující sety nebo stavby (eg. barák, který se bude hodit vedle Cafe Corneru, systém Moonbase), a za druhé, stavba kompletně podle fantazie (v tomto směru). V případě, že stavba nemá navazovat na žádný existující systém, pak považuji to, jakým způsobem byly konkrétní díly použité v minulosti a jinde (eg. v originálních setech), za irelevantní. Tady už přece závisí jen na estetickém líbí/nelíbí dojmu.


Frco

Velmi pekne, tolko tiles 1x1 muselo dat zabrat :D

Ma to aj interier?

otaznik

#13
Citace od: Colonel32 kdy 13.04.2009, 20:28:23
Je mi to trochu blbé, ale ač Otazník podpořil připomínky mé, já připomínku jeho nepodpořím. Existují totiž dva typy MOCů - jeden z nich je stavět něco, co bude navazovat na již existující sety nebo stavby (eg. barák, který se bude hodit vedle Cafe Corneru, systém Moonbase), a za druhé, stavba kompletně podle fantazie (v tomto směru). V případě, že stavba nemá navazovat na žádný existující systém, pak považuji to, jakým způsobem byly konkrétní díly použité v minulosti a jinde (eg. v originálních setech), za irelevantní. Tady už přece závisí jen na estetickém líbí/nelíbí dojmu.
No vždyť jo, tyhle plochý kytky jsou prostě hnusný (IMHO).

Lego_Radek

To je nádhera. Každá tvá stavba má osobité kouzlo, pohádkovost a dá se říci - Lego mystiku. Úžasné. A chválím, že osazenstvem jsou forestmani a jim příbuzní, protože se mi líbí nejvíce ze všechch. Bohužel mám jen dva - začal jsem s castle docela nedávno.

linhi

No je to prostě pecka,ty skály jsou nádherné.Sice mám raději opravdoví středověk a fantasy mě moc nebere,tvé zpracování stavby je dechberoucí.Gratuluji!

muzzo

Smekám, už dlouho jsem se nad něčím tak dlouho nezaseknul. Paráda.

maeror

Superlativní  ;)
Obdivuji hlavně (u tebe standardní) množství detailů, které člověk postupně odhaluje a nachází!
Pokud mne něco zarazilo, pak jediné, co se mi nezdá, jsou ty padací dveře na nádvoří - uvnitř hradu. Chápu, že tam mají vodu, ale prostě se mi to nějak nezdá... což ovšem není kritika  ;)

Otázka pro všechny: jaké obrácené kytky? Asi mi něco uniká, já dávám kytky taky takhle...

Colonel32

#18
Citace od: maeror kdy 14.04.2009, 10:25:57
...jaké obrácené kytky? Asi mi něco uniká, já dávám kytky taky takhle...

Prohlédni si nějaký katalog z let 80-90, tam jsou tytky hojně používané a zkus najít rozdíl. Pokud se ti to nepovede, hodíme ti sem výřezy.

Citace od: otaznik kdy 13.04.2009, 23:03:32
No vždyť jo, tyhle plochý kytky jsou prostě hnusný (IMHO).

Pokud kritizuješ někoho jaho je gearcs pak by možná stačilo říct "mně se to nelíbí"

Lego_Radek

#19
Prostě forestmany považuji za nejvydařenější minifigy, které se už bohužel těžko dají sehnat, tak si vždy jen tak postestknu. A když tady píšu podruhé, tak ještě jednou pochválím Hrad Elm. Ty skály jsou nádherné.

Ramtinka

#20
No myslím, že opěvováno už bylo dost, ale i přesto bych chtěla také smeknout.  Hrozně obdivuji lidi, kteří mají na tohle trpělivost a mají takovouhle představivost a nápaditost. Já hnedka zuřím když se mi nedaří  ;D, ale snad někdy se taky pochlubím s něčím alespoň z jedné tisíciny tak hezkým, jako je tahle úžasnost.

gearcs

#21
Ahoj, dík všem, jsem rád, že se líbí. Snažil jsem se udělat hrad, který by vypadal víc reálně, ale vyšlo z toho zase skoro fantasy ;D

Citace od: Lego_Radek kdy 14.04.2009, 12:15:49
Prostě forestmany považuji za nejvydařenější minifigy, které se už bohužel těžko dají sehnat, tak si vždy jen tak postestknu.
To zas není tak těžké jich pár koupit na Bricklinku, horší to bylo s headgearem od Luminary...

otaznik

#22
Citace od: Colonel32 kdy 14.04.2009, 10:40:04
Citace od: otaznik kdy 13.04.2009, 23:03:32
No vždyť jo, tyhle plochý kytky jsou prostě hnusný (IMHO).

Pokud kritizuješ někoho jaho je gearcs pak by možná stačilo říct "mě se to nelíbí"
Tak nevím, jestli se moje konstatování o kytkách dá nazvat kritikou (navíc to prezentuji jako svůj názor, ne jako dogma). Ta stavba je dechberoucí, ale než sem dávat na hromadu pochval další, tak raději napíšu i to, co se mi nelíbí nebo mi nevyhovuje - ve finále je to možná přínosnější.  ;D

gearcs

Citace od: otaznik kdy 14.04.2009, 22:40:17
Citace od: Colonel32 kdy 14.04.2009, 10:40:04
Citace od: otaznik kdy 13.04.2009, 23:03:32
No vždyť jo, tyhle plochý kytky jsou prostě hnusný (IMHO).

Pokud kritizuješ někoho jaho je gearcs pak by možná stačilo říct "mě se to nelíbí"
Tak nevím, jestli se moje konstatování o kytkách dá nazvat kritikou (navíc to prezentuji jako svůj názor, ne jako dogma). Ta stavba je dechberoucí, ale než sem dávat na hromadu pochval další, tak raději napíšu i to, co se mi nelíbí nebo mi nevyhovuje - ve finále je to možná přínosnější.  ;D
Vždyť jo, kritika je tu od toho, aby se lidé dozvěděli, co případně zlepšit.

grohl

Jsem naprosto ochromen dokonalostí skal. Asi jsem zatím neviděl lépe zvládnutý terén. Moc se mi líbí i lávka z kmenů. Celkově to působí velmi dobře a dýchá z toho pohoda.

Robbed


hal1aeetus

fúúha...je nadherný..  :o
Dúfam, že ho nemieniš v budúcnosti rozobrať, bola by to strašná škoda.

A ešte ma po vzhliadnutí prepadol taký zvláštny pocit, že niečo také estetické žiaľ asi nie som schopný postaviť  :'(

5o

Nič si z toho nerob, lebo nie si v tom sám. Ja našťastie ani nemám toľko šedých kociek, aby som sa do toho vôbec púšťal, ale to nič nemení na mojom záujme o takéto parádne stavby.
Preto lebo Lego...

Colonel32

#28
takže černé 75 rohy už nejsou problém sehnat, z fabriky zase nějaké vyjely... takže už je to jen otázka peněz...

http://www.bricklink.com/storeDetail.asp?bindID=1871&b=65260&h=2965

link na shop:

http://www.bricklink.com/store.asp?p=legobasar

linhi

Jsou v nějakém novém setu?