*TOP* (Vlastní) Hrad s kulatou věží

Založil linhi, 15.06.2008, 22:23:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kdo má zvítězit při obléhání hradu Brloh?

pan Hynek Vlk ze Stráže
obránci Brlohu

gearcs

Kdysi mě napadlo, že by se dal použít obyčejný tenký řetízek na krk, akorát by ti musel někdo šikovnej (zlatník? ;D ;) ) napojit třeba dva za sebou. Akorát by to musel být cenově přijatelný materiál. Je to jen nápad, nikdy jsem to nerealizoval a ani nebudu...

linhi

Tento nápad už jsem realizoval když mě bylo 11 let..........

stambi

vidím že mám jedinej hlas v Tan bosáží, takže to vysvětlím, varianta s TAN bosáží, ale bez bosáže   ;D

linhi

#63
Pokud by někdo nevěděl kdo to byl purkrabí - tak vysvětlivky jsou zde - http://www.ckrumlov.info/docs/cz/region_histor_puhrro.xml - i když je to o purkrabím hradu Rožmberk,dá se z toho zjistit co takoví purkrabí v té době znamenal a vykonával.

gearcs

Parádní zábradlí, u mě máš za 1 :)

linhi

#65
Takže další střípek mé skládanky,dnes jsem se pokusil o středověké okno,které má lomený oblouk a použiji ho asi na kapli k hradu. Nějaké technické připomínky?

gearcs

To je nádhera, to okno je zatím tvůj nejlepší výtvor! Design 11 z 10 bodů :D

otaznik

Citace od: linhi kdy 22.09.2008, 23:54:04
Takže další střípek mé skládanky,dnes jsem se pokusil o středověké okno,které má lomený oblouk a použiji ho asi na kapli k hradu. Nějaké technické připomínky?
Tuším, že už to tu jednou prezentoval Aki. Vypadá to velmi hezky, možná bych to okno zkusil udělat o jeden brick nižší. Šlo by to?

Džejkob

to okno je prostě NÁDHERNÝ!!!! :o :o :o
Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 23.09.2008, 15:54:12
Tuším, že už to tu jednou prezentoval Aki. Vypadá to velmi hezky, možná bych to okno zkusil udělat o jeden brick nižší. Šlo by to?

mam trochu obavu, ze to nepujde, protoze uz tady je na tech pulobloucich dole videt, ze se to zataci.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 23.09.2008, 16:00:49
Citace od: otaznik kdy 23.09.2008, 15:54:12
Tuším, že už to tu jednou prezentoval Aki. Vypadá to velmi hezky, možná bych to okno zkusil udělat o jeden brick nižší. Šlo by to?

mam trochu obavu, ze to nepujde, protoze uz tady je na tech pulobloucich dole videt, ze se to zataci.
Myslel jsem to právě tak, aby bylo celkově nižší -> začínalo výše a tím pádem by to zahnutí "zpět" nebylo vidět.

Colonel32


gearcs

Já myslím, že právě ono zahnutí zpět má svoje kouzlo, i když uznávám, je to trochu v rozporu s gotikou.

linhi

Pokusím se vám vyhovět a zvednu to tak o dvě plate.

Aki

Citace od: otaznik kdy 23.09.2008, 15:54:12
Citace od: linhi kdy 22.09.2008, 23:54:04
Takže další střípek mé skládanky,dnes jsem se pokusil o středověké okno,které má lomený oblouk a použiji ho asi na kapli k hradu. Nějaké technické připomínky?
Tuším, že už to tu jednou prezentoval Aki.

Jojo už jsme o něm psali tady: zajímavé stavební techniky
Ostatní připomínky v SZ.  8)

Colonel32

Citace od: gearcs kdy 05.09.2008, 08:48:03
Citace od: Colonel32 kdy 05.09.2008, 01:25:11
Ale kdyz uz o te bosazi mluvime, tak jsem vymyslel naprosto luxusni zpusob, jak ji udelat na cernem hradu, a budu to muset co nejdrive vyzkouset a nafotit, abych se ujistil, ze to ve skutecnosti vypada tak dobre, jako v me predstave.
Tak na to jsem zvědavej...

No, tak jak jsem slibil:

Shmade

Moc pěkný, už se těším, až bude na nějaké větší stavbě. Docela jsem musel přemýšlet jak to může být udělané a napadla mě jedna varianta, tak mě kdyžtak oprav jestli je to jinak.
Podle mě máš v rohu brick 1x1 se study ze čtyř stran a zeď pak pokračuje tak, že jsou tam 1x1 technic brick, tak že díra v bricku je nasunutá na nevyužité dva study. Je to tak? Nenamáhá to ty bricky moc? Pokud je to jinak tak prosím prozraď techniku. Dík, jinak je to fakt dost dobrý.

Colonel32

Je to udelane presne jak rikas.

Nejsem si jisty, ale myslim, ze jsem to nekde videl mezi zakazanymi technikami  >:D , no aspon je to bezna kostka v bezne barve, to se vzdycky da dokoupit.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 28.09.2008, 23:37:46
Nejsem si jisty, ale myslim, ze jsem to nekde videl mezi zakazanymi technikami  >:D , no aspon je to bezna kostka v bezne barve, to se vzdycky da dokoupit.
Přesně tak, je tam rozdíl 0,12 mm ve vzdálenostech středů otvoru (studu) od horní hrany kostky. Takže jak píšeš - namáhá to kostky a v delším horizontu je to i zničí. Nedoporučená (illegal) stavební technika.
Tyto informace čerpány od Jamieho Berarda - designera v TLC.

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 29.09.2008, 00:28:28
Přesně tak, je tam rozdíl 0,12 mm ve vzdálenostech středů otvoru (studu) od horní hrany kostky. Takže jak píšeš - namáhá to kostky a v delším horizontu je to i zničí. Nedoporučená (illegal) stavební technika.
Tyto informace čerpány od Jamieho Berarda - designera v TLC.

Coz by tedy teoreticky nemelo vadit, protoze tim padem je o 0,12 mm posunuty cely sloupec. A k uchyceni ke zbytku zdi bych pak pouzil ty technic diry a do nich technic pin, ktery ma urcitou vuli a mel by byt schopny tech par mikrometru vyrovnat...

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 29.09.2008, 00:49:59
Coz by tedy teoreticky nemelo vadit, protoze tim padem je o 0,12 mm posunuty cely sloupec. A k uchyceni ke zbytku zdi bych pak pouzil ty technic diry a do nich technic pin, ktery ma urcitou vuli a mel by byt schopny tech par mikrometru vyrovnat...
Jak do těch technic bricků chceš dát technic pin, když část otvoru z druhé strany zabírá stud?

Colonel32

jako zaklad bych pouzil http://peeron.com/inv/parts/4274

a nebo misto http://peeron.com/inv/parts/6541 obcas pouziju http://peeron.com/inv/parts/32000 a do druhe diry uz se pak vejde normalni pin

gearcs

Vypadá to jako dobrý nápad. Nebýt toho rozdílu, tak bych nakoupil bricky a začal to používat. Další bosáž, kterou jsem našel kdysi na Brickshelfu, používala plates, které byly normální součástí rohu, akorát v jiné barvě a mohlo se to nepravidelně střídat, třeba dvakrát plate 2x1, nad ní jednou 1x1 atd. Opticky ale vypadá lépe tahle vystupující bosáž.

Colonel32

no jeste je moznost vzit skalpel, a z kazdeho 5-tistudu 2 prebytecne study uriznout  ;D
(Jak by to pravdepodobne udelal Mirek a jeste rekl, ze je to super napad)

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 29.09.2008, 12:48:38
no jeste je moznost vzit skalpel, a z kazdeho 5-tistudu 2 prebytecne study uriznout  ;D
(Jak by to pravdepodobne udelal Mirek a jeste rekl, ze je to super napad)
To by ti stejně špatně drželo, celý roh zespodu až nahoru bys měl jen z těch bricků 1 x 1...  :P

linhi

#85
Tak,po dlouhé době jsem se dnes pustil do stavby a začal pokračováním hradby od brány ke kulaté věži.Chtěl jsem nejprve udělat pouze klasiku,ale musel jsem udělat něco co se mi líbí a tak jsem použil tuto variantu.Bohužel nejsem doma sám a tak mě se stavbou výrazně "pomáhá" prcek.Proto už jsou na hradbách i obránci :-)

gearcs

Fajnové ochozy ;) Akorát mi přijde nepoměrně vysoká střecha na bráně ke zbytku stavby

linhi

Mě se ten styl střechy moc líbí ,ale možná ho časem na této věži budu rušit a využiji ho na jiné.

linhi

#88
Tak čelní strana hradu už je skoro hotová,nyní se rozjedu dále od kulaté věže k paláci a budu tvořit nádvoří hradu.Ještě nemám přesnou představu,jak už mě všichni znáte jsem známej bourač nedokončených staveb,ale tahle dokončena bude.

Siegnord

Ten dřevěný ochoz, či jak se tomu říká, je parádní. :)