*TOP* Společný projekt 2018 - Osadníci

Založil Igorus, 14.06.2017, 17:03:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jojik

 Jestli by bylo ještě místo tak bych se taky rád zůčastnil a byl u Západňářů  jak jsem zde  už psal 30. 8.  ,  ale vzhledem k velikosti projektu je mi jasné , že počet zůčastněných není neomezený.

Sihaja

Jo, ráda, s náčelníky se hádat nebudu. Umístění beru.

Hardegon

Z projektu se omluvil pro vytíženost Chairudo.

Bruno

Potvrzuji a slibuji co jsem slíbil :-)

Petronel

Citace od: matka kdy 01.12.2017, 16:00:35
Zajímavé...
Prošla jsem pro jistotu celé vlákno, ale vážně nikde nevidím, že jsem se k něčemu upsala  >:D
Ale samozřejmě, účast v takovém projektu, navíc uprostřed téhle skupiny, odmítnout nemůžu  ;)

Cítím se úplně stejně.  ;D Také jsem se na žádného náčelníka nehlásil. Jen mě Milan informoval, že se mi Igorus možná ozve s nabídkou...  ;D
Nu dobrá, bude to bezva a tým mám také dobrý!
Jen nemám úplně radost z toho severu. Hory nejsou problém, ale pokud se počítá s tím, že to bude sever jako že studený sněhový bílý sever, tak to bych bral raději jiný kraj.  ;)

Aki

Jů, skvělé, že to žije. Myslel jsem, že použiju již postavený modulární terén, ale kopec sám je na základně 64x64, to by mne asi náčelníci nepochválili, že zaberu tak velký prostor, když je pro každou skupinu tak omezen.
Myslel jsem si na sever, ale asi se ještě dokážu přizpůsobit. Jen na náčelníka západu určitě nebudu mít čas - kdyby to náhodou někoho napadlo.

Igorus

#126
Citace od: Petronel kdy 01.12.2017, 20:02:57
Citace od: matka kdy 01.12.2017, 16:00:35
Zajímavé...
Prošla jsem pro jistotu celé vlákno, ale vážně nikde nevidím, že jsem se k něčemu upsala  >:D
Ale samozřejmě, účast v takovém projektu, navíc uprostřed téhle skupiny, odmítnout nemůžu  ;)

Cítím se úplně stejně.  ;D Také jsem se na žádného náčelníka nehlásil. Jen mě Milan informoval, že se mi Igorus možná ozve s nabídkou...  ;D
Nu dobrá, bude to bezva a tým mám také dobrý!
Jen nemám úplně radost z toho severu. Hory nejsou problém, ale pokud se počítá s tím, že to bude sever jako že studený sněhový bílý sever, tak to bych bral raději jiný kraj.  ;)

No jo, jak jsem psal Matce, když jeden tak všichni ne? :)

Co se týká severu/západu, tak Akimu a spol. by sever nevadil. Takže jestli jste s tím v pohodě, tak to prohodím.

Petronel

Tak pokud to mému týmu nevadí a ani ostatním, vezmeme si hory-doly.
Vyřádíme se aspoň i na jeskyních.

jerzeeg

Citace od: jerzeeg kdy 30.08.2017, 08:53:57
Co co, ja tu jeste nejsem prihlaseny ?
S necim mensim se rad pridam,.
:P

LukaMull

Pokud je možnost rád bych ja s Mr. Caramba k Seveřanům :)

waf

Citace od: Petronel kdy 01.12.2017, 23:18:06
Tak pokud to mému týmu nevadí a ani ostatním, vezmeme si hory-doly.
Vyřádíme se aspoň i na jeskyních.
Hory a jeskyně by byly super.

Aki

Mně by sever určitě nevadil. Linhi se ještě nevyjádřil, tak jako tak ale chybí náčelník této partičky.

linhi

Já náčelníka dělat bohužel nemohu,mám toho nyní už tak moc,musí to ošéfovat někdo jiný..

Daniel

Mám toho teď poměrně hodně (finiš věcí na Kodaň + jsem se upsal do vlakového projektu), takže náčelníka určitě dělat nebudu, jak už jsem si s klukama psal ;).

Ale do projektu se chci zapojit. Přicházejí v úvahu dvě varianty (to se domluvíme kdyžtak časem co z toho klapne):
1) zapůjčím celou pobřežní severskou vesnici, kterou mám ve výstavbě - délka cca 6 baseplate / nevím jestli bude zapadat do tohto "herního" schématu...
2) už delší dobu mám v hlavě větrný mlýn, který se mi do severské vesnice nehodil, takže bych ho postavil do tohoto projektu. Kam se začlení, se dohodneme až budou podrobnosti - třeba barva střech jednotlivých "krajů" :-) Pokud bych byl s mlýnem spokojen, tak by se dal případně udělat třeba 2x (pokaždé s jinou barvou střechy, zdiva) do dvou různých vesnic - ale to předbíhám :)

Zatím tedy asi budu spadat do kategorie: Účasníci k umístění ;D

Igorus

#134
Změny v rozložení sil.

Středopolis
Igorus, Šipka, Sihaja, Pool, Bruno, Hacislav
- Rovina s řekou, město na říčním ostrově

Seveřané
Aki, Daniel, Danyboy, Robkteryten, skywalker007, LukaMull, Mr.Caramba
- moře, pobřeží, kopečky, lesy

Výchoďnáři
Hardegon, Linhi, Kuba, Janopr, Yoshimaka, juraj, Marian
- Pole, louky

Západňáři
Petronel, Milanv, Matka, Waf, Ravenhorn, jojik, Jerzeeg
- Hory, doly, lesy

Co potřebuju vědět je náčelník za Seveřany!

milanv

Měl bych jeden návrh úplně bokem: jméno projektu se strašně plete s už realizovanou Vesnicí (současnou českou). Z neznalosti jmen her tohoto typu jsem pracovně sám pro sebe říkal tomuto projektu "Osadníci" a vůbec nevím, jestli je to vhodné pojmenování. Nenašli bychom ale jakékoli jiné? I třeba obecné "Klany" nebo cokoliv. Ale když někdo mluví o "vesnici", tak pokaždé lapu, jestli chce ode mě vystavit vesnickou školu nebo diskutovat barvu střech v novém projektu.
(Je mi jasné, jaká může na toto téma začít nekonečná debata jen z prostého požadavku, aby se dva projekty navzájem nepletly. Tak to kdyžtak Igorusi nějak rozhodni z moci vyšší :) Fakt mi jde jenom o to, aby se to nepletlo, o nic jiného. )
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 04.12.2017, 14:36:10
Měl bych jeden návrh úplně bokem: jméno projektu se strašně plete s už realizovanou Vesnicí (současnou českou). Z neznalosti jmen her tohoto typu jsem pracovně sám pro sebe říkal tomuto projektu "Osadníci" a vůbec nevím, jestli je to vhodné pojmenování. Nenašli bychom ale jakékoli jiné? I třeba obecné "Klany" nebo cokoliv. Ale když někdo mluví o "vesnici", tak pokaždé lapu, jestli chce ode mě vystavit vesnickou školu nebo diskutovat barvu střech v novém projektu.
(Je mi jasné, jaká může na toto téma začít nekonečná debata jen z prostého požadavku, aby se dva projekty navzájem nepletly. Tak to kdyžtak Igorusi nějak rozhodni z moci vyšší :) Fakt mi jde jenom o to, aby se to nepletlo, o nic jiného. )

Taky vidím "vesnice" a první asociace je na původní projekt. Osadníci je fajn.

LukaMull

Citace od: Hardegon kdy 04.12.2017, 14:57:38
Citace od: milanv kdy 04.12.2017, 14:36:10
Měl bych jeden návrh úplně bokem: jméno projektu se strašně plete s už realizovanou Vesnicí (současnou českou). Z neznalosti jmen her tohoto typu jsem pracovně sám pro sebe říkal tomuto projektu "Osadníci" a vůbec nevím, jestli je to vhodné pojmenování. Nenašli bychom ale jakékoli jiné? I třeba obecné "Klany" nebo cokoliv. Ale když někdo mluví o "vesnici", tak pokaždé lapu, jestli chce ode mě vystavit vesnickou školu nebo diskutovat barvu střech v novém projektu.
(Je mi jasné, jaká může na toto téma začít nekonečná debata jen z prostého požadavku, aby se dva projekty navzájem nepletly. Tak to kdyžtak Igorusi nějak rozhodni z moci vyšší :) Fakt mi jde jenom o to, aby se to nepletlo, o nic jiného. )

Taky vidím "vesnice" a první asociace je na původní projekt. Osadníci je fajn.

Souhlas, Osadníci jsou dobrej název

Petronel

Je potřeba se pro začátek domluvit na spoustě věcech.
První věc je asi barevné rozdělení. Východ bere žlutou+tan jak jsem četl, pro ostatní vesnice by bylo určitě dobré volit ty další tři základní barvy (s možností využít i jejich odstínů - dark, sand atp.)

Pro západ beru buďto červenou nebo modrou, je mi to jedno, dejte vědět. Pokud bude chtít středopolis-jakožto největší vesnička červenou, mají ji mít.  8)

Dále se pak budeme muset postupně domluvit alespoň na umístění (jaké části budou na sebe navazovat), výška a nějaké detaily provedení staveb a terénu...

Sihaja

Stran jména by Osadníci mohli být zavádějící a evokovat deskou hru Osadnící z Katanu.

Země pánů z Kostek?
Císařství Kostky?

Bruno

CO pojmenovat " Civilizace "
Hra jako taková je zasazená do středověku, ale hlavním rysem bylo, že si každý vybral svou civilizaci, ze kterou bojoval proti ostatním.
Byl by to vznešený název " Projekt Civilizace " ;-)

Igorus

#141
Citace od: Petronel kdy 04.12.2017, 19:14:35
Je potřeba se pro začátek domluvit na spoustě věcech.
První věc je asi barevné rozdělení. Východ bere žlutou+tan jak jsem četl, pro ostatní vesnice by bylo určitě dobré volit ty další tři základní barvy (s možností využít i jejich odstínů - dark, sand atp.)

Pro západ beru buďto červenou nebo modrou, je mi to jedno, dejte vědět. Pokud bude chtít středopolis-jakožto největší vesnička červenou, mají ji mít.  8)

Dále se pak budeme muset postupně domluvit alespoň na umístění (jaké části budou na sebe navazovat), výška a nějaké detaily provedení staveb a terénu...

Ano, je potřeba se domluvit na spoustě věcí. Pro náčelnickou radu bude za chvíli založeno (další téma). No snad v průběhu týdne udělám nějaký rozcestník. Protože se v tom začínám i sám ztrácet...
Každopádně jako první bod založ jako ostatní samostatné téma.

Zatím to vypadá, že modrou preferují seveřané, v Středopolis jako v každém byrokratickém hnízdu probíhá vášnivá dikuze.

Co se týká podoby tak bych zvolil osvědčený sokl (dokonce to někde v tématu i zaznělo). Baseplate pak dva bricky a na tom plate. A může se jít na úroveň baseplate a pochopitelně do výšky.
Přechody mezi jednotlivými klany se již promýšlí.


Bruno

Co na ty přechody použít právě hradby?
Vlastně by mohli být pak i oboustranné.....

Aki

#143
Citace od: Igorus kdy 05.12.2017, 13:22:58
Zatím to vypadá, že modrou preferují seveřané

Ne ne, Petronel si modrou pro západ zabral dřív, takže já jsem stanovil že sever bude zelený.

CitaceCo se týká podoby tak bych zvolil osvědčený sokl (dokonce to někde v tématu i zaznělo). Baseplate pak dva bricky a na tom plate. A může se jít na úroveň baseplate a pochopitelně do výšky.

Určitě klasické, již osvědčené napojení.

CitacePřechody mezi jednotlivými klany se již promýšlí.

Byl bych pro les. Vždy na jedné straně panelu klanu, Dokonce bychom ho mohli barevně charakterizovat. U severu zelený, na západě dark orange, atd.. V prostřed cestu, která osady spojí.


Jak ale budou jednotlivé klany seřazeny?
zleva doprava: Sever, Západ, Centrum, Východ?



linhi

Pod kým tedy jsem,ze severu jsem tedy vyloučen??

Petronel

linhi jsi zapsán na východě, viz. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51060.msg253713#msg253713
Takže pole, louky, dřevo, seno, chudoba, Hardegon.  >:D
Jak ale psal Igorus, případná změna není problém.

Petronel

Citace od: Aki kdy 05.12.2017, 17:58:46
Ne ne, Petronel si modrou pro západ zabral dřív, takže já jsem stanovil že sever bude zelený.
Já jen psal, že bych preferoval pro západ modrou nebo červenou,
takže oki, máme modrou a na dominantní středopolis zbyla červená.  ;)

Citace od: Aki kdy 05.12.2017, 17:58:46
Jak ale budou jednotlivé klany seřazeny?
zleva doprava: Sever, Západ, Centrum, Východ?
To zní dobře. Protože sever a západ bychom pak nemuseli spojovat ve výšce 2bricky+plate ale výše, když máme oba klany hory.  ;)
Bude to pak vypadat lépe než kopec, nížina a další kopec. Domluvíme se a můžeme udělat nějaký přirozený přechod.

LukaMull

Citace od: Petronel kdy 05.12.2017, 18:50:49
Já jen psal, že bych preferoval pro západ modrou nebo červenou,
takže oki, máme modrou a na dominantní středopolis zbyla červená.  ;)

Citace od: Aki kdy 05.12.2017, 17:58:46
Jak ale budou jednotlivé klany seřazeny?
zleva doprava: Sever, Západ, Centrum, Východ?
To zní dobře. Protože sever a západ bychom pak nemuseli spojovat ve výšce 2bricky+plate ale výše, když máme oba klany hory.  ;)
Bude to pak vypadat lépe než kopec, nížina a další kopec. Domluvíme se a můžeme udělat nějaký přirozený přechod.

Přechod tvořený horským hřebenem s nějákou přirizenou cestou přes (rozumněj sedlo nebo průsmyk) by mohlo vypadat velmi dobře :)

Aki

Citace od: linhi kdy 05.12.2017, 18:21:18
Pod kým tedy jsem,ze severu jsem tedy vyloučen??
Určitě, ne. Já jsem sever zaměnil za původní západ. S tebou se nějak šibovalo. Jestli ale chceš na sever, tak jupí, já tě beru. Vyjádři se ale sám. ;)

Citace od: LukaMull kdy 05.12.2017, 18:52:38
Přechod tvořený horským hřebenem s nějákou přirizenou cestou přes (rozumněj sedlo nebo průsmyk) by mohlo vypadat velmi dobře :)
To asi ano, teď jsem zrovna dodělal takový pláneček, ale ještě se to může upravovat....

Hardegon

Citace od: Petronel kdy 05.12.2017, 18:44:49
Takže pole, louky, dřevo, seno, chudoba, Hardegon.  >:D

Taková hezká definice východu  ;D