SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2018

Založil Chairudo, 08.11.2017, 22:50:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Zpracoval jsem o víkendu orientační obsazení prostor a můžu s radostí oznámit že jsme až na +- pár stolů plní  ;D
Obsazen je hlavní sál a prostor od vchodu podél oken kde byly minule soutěže.
Pokud máte ale kdokoli další chuť se k nám přidat, hlaste se dále, zajistit pár stolů navíc není problém a čím víc nás bude tím více si akci užijeme.
Na ubytování jsem zarezervoval pár míst navíc, tam je to taky ok.

Dnes jsem byl na škole prozkoumat možnost využití dalších prostor a v 1 patře je pěkná třída cca 50m2, kterou můžeme využít jako herní koutek s kostkami 2x4.
V přízemí tím budeme mít více prostoru na výstavu a další zábavu, kterou stále vymýšlíme.

Hledáme pro lidi nová zpestření a hraní na které není potřeba obsluhy, pokud vás cokoli napadne, prosím pište  :)

A ještě jedna zajímavost, loni mělo na FB o akci zájem 2500 lidí, dnes jsme po měsíci zveřejnění události na FB dosáhli na 4087 zájemců a ještě nám 2,5 měsíce do akce zbývá  :o

O víkendu asi vyzvednu letáčky a začnu trousit, jsem zvědavý jak to letos dopadne  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ogar49

Tome počet zájemců na facebooku je zavádějící a nespoléhal bych se na dané počty, ano je to dobrá "reklama", ale zase to může někoho odradit, jak uvidí ty počty.

Clermont

4000 nikoho neodradi, to neni vystava znamek na plose 50m2  ;D

a Tome stavim stavim, snad to stihnu. 3x3 baseplate 48  ;D
Takze malickost. To strcis nekde ke vchodu na zachodky  ;)

Foton

No zrovna záchody jsou tam masakrózní.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Jasně, vím že je to číslo nic neznamená, ale je zajímavé pozorovat jak to pěkně roste  :)
Co vím, že lidi odrazovalo byly ty fronty na podzim, pár desítek a možná i více lidí to otočili jak frontu viděli. To už máme ale letos vyřešené, tak snad bude mít akce stejně hladký průběh, jako ta úplně první  :)

Trochu komunikuji s Rakouským LUGem, příští víkend poklábosím s organizátorem Vídeňské výstav, třeba se k nám taky někdo od nich přidá  :)

Citace od: Clermont kdy 24.07.2018, 20:53:29
a Tome stavim stavim, snad to stihnu. 3x3 baseplate 48  ;D
Takze malickost. To strcis nekde ke vchodu na zachodky  ;)

Super, určitě najdeme lepší místečko než u záchodků ;)

Citace od: Foton kdy 24.07.2018, 21:21:33
No zrovna záchody jsou tam masakrózní.

Zajistíme úklid a minimálně pěkné cedulky WC ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

evizza

Citace od: Chairudo kdy 24.07.2018, 21:27:14
Zajistíme úklid a minimálně pěkné cedulky WC ;D

S LEGO panáčkem a LEGO paničkou :-)

Chairudo

Doplnil jsem na začátku vlákna seznam s účastníky, kdyby cokoli chybělo, přebývalo, pište, upravím  :)

Aktuálně nám chybí pár stolů, ale další zajistím, kdyby se chtěl ještě někdo přidat, jste vítáni.


Společný projekt Strašidelný hrad je v letním hiatusu a do podzimu se nestihne, budeme ho tedy směřovat na jarní Ostravu.
To už budeme snad všichni schlazení zimou a CPU pojede na plný výkon  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

Máš mě v kolonce podle možnosti dořešit. Vím, že jsem jaksi zapomněl poslat přihlášku, ale určitě tam něco dovezu.sice to nebude nic nového, pokud nevadí,protože do podzimu určitě nestihnu postavit. Ale minimálně egypt a bitvu přivezu. Možna i western.zbytek je rozebraný...  ;)

Chairudo

Citace od: Kuba kdy 02.08.2018, 21:19:28
Máš mě v kolonce podle možnosti dořešit. Vím, že jsem jaksi zapomněl poslat přihlášku, ale určitě tam něco dovezu.sice to nebude nic nového, pokud nevadí,protože do podzimu určitě nestihnu postavit. Ale minimálně egypt a bitvu přivezu. Možna i western.zbytek je rozebraný...  ;)

Paráda :) pošli prosím přihlášku ať mám všechno info, plochu, ubytko, hospoda, jídlo... díky moc.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#70
Ahoj lidi  :)

začátkem Září udělám finální plán rozmístění modelů a musím taky poslat hotelu seznam hostů na ubytování, kdo jste se ještě nepřihlásili a máte zájem se zúčastnit, pište prosím nejpozději dokonce měsíce.

I když moc času nebude, rád bych vám akci trochu zpestřil výletem jako nás vzali v Norsku.
Dle domluvy se najde nějaký prostor na procházku po městě a kdo by měl chuť se podívat na Olomouc z ptačí perspektivy, mám možnost domluvit vstup na normálně nepřístupnou věž Katedrály svatého Václava
- druhá nejvyšší kostelní věž v republice 100m s vyhlídkovým ochozem v cca 80m - při dobrém počasí je vidět i Praděd.
- nevhodné pro lidi se strachem z výšky, asi polovina výstupu je otevřeným ocelovým točitým schodištěm ve středu věže.
- výstup trvá 10-15 minut, sestup podle zvolené obtížnosti 3 vteřiny až 10 minut :)

Kdo by se chtěl kochat z výšky pište a zkusím to domluvit.

Zájemci:
- peki
- Clermont a dcera
- kuba
- puresis
- Foton
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Věž peki (budu ale jen v sobotu )

Chairudo

Citace od: peki kdy 24.08.2018, 10:59:54
Věž peki (budu ale jen v sobotu )

Ano, předběžně plánuji sobotní odpoledne mezi 16-18 hodinou.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ogar49

Citace od: Chairudo kdy 24.08.2018, 11:04:23
Citace od: peki kdy 24.08.2018, 10:59:54
Věž peki (budu ale jen v sobotu )

Ano, předběžně plánuji sobotní odpoledne mezi 16-18 hodinou.

není v sobotu výstava do 18?

Chairudo

Ano, ale už by mělo být po špičce a myslím že pár lidí postrádat můžeme. To se ještě domluvíme  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

puresis

Rád se též podívám do věže.

Ivansliz

Předběžně spíše nestíhám dokončit "Mystický betlém 110x80", takže pokud máte na tuto malou plochu náhradu za můj model, nebudu se zlobit.  :)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Chairudo

#77
V pohodě, něco určitě najdeme :)

Přihlásil se jeden rakouský vystavovatel z Vídně, takže nahrazeno  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Citace od: Jezevec kdy 04.09.2018, 10:08:06
Kontaktoval jsem redakci Brněnského deníku s prosbou o pomoc s propagací naší listopadové výstavy. Týden před konáním akce mám na redakční email poslat text obsahující nějaké info o akci a pár fotek modelů, které tam určitě budou k vidění. Je velká šance, že by se to mohlo objevit ve formě článku v tištěné verzi tohoto periodika nebo aspoň jako článek na jejich webu.

Informační text sepíšu, fotky může někdo doporučit. Času zatím dost. :)

To samé platí i pro Olomouc v rámci jejich mutace regionálního deníku pro Olomoucký kraj.
Chairudo ozvi se mi a pořešíme to. Díky. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Díky, mám to rozjednané nebo v plánu i s dalšími takovými skupinami, ale za každou pomoc budu rád  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Aki

Jestli do Olomika povezu osadníky, mohu dovézt i středověké město - pokud by byl zájem. Ale pouze v případě, že tam u toho nebudu muset celý víkend strašit. Přeci jenom jsem stavěný spíše na klasickou výstavu, než na víkendový sejšn.

Kuba

Citace od: Aki kdy 04.09.2018, 11:04:39
Jestli do Olomika povezu osadníky, mohu dovézt i středověké město - pokud by byl zájem. Ale pouze v případě, že tam u toho nebudu muset celý víkend strašit. Přeci jenom jsem stavěný spíše na klasickou výstavu, než na víkendový sejšn.

A budes se pro to i vracet. Ze by jsem ti osobne vratil po vystave tvou cast westernu :)

Chairudo

Osadníky zatím čekám na info od Igoruse jestli se to stihne, případně bude jako záloha Friends. Během příštího týdne se to dořeší a udělám plánek výstavy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Vočko

Mám k dispozici vláčky a vagony, popř. kamiony a city dopravní prostředky.  Napadlo mě spojit se s vláčkaři a udělat koutek s výstavkou našich parádních vlaků. Tak jak bylo na předchozí výstavě. Víkend máme s přítelkyní volný, tak bychom mohli být nápomocni v koutku ;)

Chairudo

Citace od: Vočko kdy 09.09.2018, 17:31:36
Mám k dispozici vláčky a vagony, popř. kamiony a city dopravní prostředky.  Napadlo mě spojit se s vláčkaři a udělat koutek s výstavkou našich parádních vlaků. Tak jak bylo na předchozí výstavě. Víkend máme s přítelkyní volný, tak bychom mohli být nápomocni v koutku ;)

To by bylo super, počítám zrovna prostory, dám brzy vědět jak jsme na tom s místem :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#87
Už je pomalu čas a máme zde info k výstavě.

Pro ty co ještě na akci nebyli, adresa je Rooseveltova 79 Olomouc. Pokud přijíždíte Velkomoravskou, vjezd do areálu přes ulici Jeronýmova viz přiložená mapka.
Přední vchod bezbariérový přístup, zadní vchod do výstavního sálu je cca 1m vysoká rampa s několika schody. Vstup u Mihova kolejiště.

Instalace:
v pátek 5.10 od cca 10 hodin do cca 20.00 - pokud někdo potřebuje instalovat déle pište a domluvím se školou.
v sobotu od 7.00 do 10.00 - jako obvykle podle fronty venku možná otevřeme o něco dříve +-15minut.

Parkování: kdekoli kolem haly, během výstavy budeme mít opět vlastní parkoviště za halou.

Jako obvykle připravím pro všechny smlouvy, přihlaste se jak přijedete ať to máme všechno v cajku.

Ubytování:
- Vojenská ubytovna Křižíkova Křižíkova 2, 772 00 Olomouc
Parkování u ubytovny, nebo před cca 100m vzdálenou restaurací M.D. Original 1869 kde máme na sobotu rezervaci na 36 míst na Afol večeři. Adresa Březinova 1127/7A, Hodolany, 779 00 Olomouc

Jídlo - pití
- připravím vody 
- K snídani Sobota Neděle vás na výstavě budou čekat chlebíčky.
- na zobání budou opět mísy s ovocem... jablka hrušky banány.

- Na páteční a nedělní večer objednám cca 10 Pizz na zahnání hladu
- Sobotní večer Afol večeře v restauraci M.D. Original 1869
- obědy asi opět bagety, ale ještě prozkoumávám další možnosti.

Modely: Máme cca plno
Chtěl jsem vystavit osadníky nebo Friends, ale nakonec je tolik modelů, že už na ně není místo.
Kdo máte ale osadníky hotové, tak je prosím vemte ať se můžeme pokochat, napište mi do sz ať vím co bude, prostor na 1-2 stoly ještě je a stoly na ně rád seženu.

Soutěže:
- opět budou kuličky na hlasování o nejlepší model/plochu výstavy, hlasovací krabičky budou tentokrát na konci výstavní části. Pro každého bude nějaká odměna.
- pro veřejnost bude kvíz s drobnými dárky co dostanou s lístky a z odevzdaných lístečků slosování o 2 sety.  Kvíz se bude týkat vašich modelů. Př: kolik metrů trati je na kolejišti? A) 50, B)100, C) 150. Pokud vás něco takového lehkého k vašim modelům napadne prosím pište,  během pár dnů vás s otázkami ještě v rychlosti oblétnu  :)

Sobota 18.00-19.00 Aukce a přesun do hospody na večeři v 19.30.

Neděle 17.00 - Bourání, než začnete požádejte zbloudilé návštěvníky ať opustí výstavu.


Novinky:
- otestujeme spolupráci s Bricks4kidz, kteří budou s dětmi stavět pohyblivé technic modely, třeba se taky něco přiučíme  :D

- domluváme k hravé kávě další občerstvení na místě.

- Aby Jojik nemuel stále stavět hrad, vymyslel jsem foto stěnu superhrdinů. Snad bude fungovat a děti si odnesou pěknou památku.

- rozšiřujeme herní prostor o 1 třídu v prvním patře kde budou 2x4 kostky.

- máme taky od pekiho 2 nástěnky kde si děti můžou psát a cvakat kostičky, nebo své výtvory.

Další drobnosti doplním později.
Nějaké dotazy?

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Citace od: Chairudo kdy 24.08.2018, 10:43:23
Ahoj lidi  :)

začátkem Září udělám finální plán rozmístění modelů a musím taky poslat hotelu seznam hostů na ubytování, kdo jste se ještě nepřihlásili a máte zájem se zúčastnit, pište prosím nejpozději dokonce měsíce.

I když moc času nebude, rád bych vám akci trochu zpestřil výletem jako nás vzali v Norsku.
Dle domluvy se najde nějaký prostor na procházku po městě a kdo by měl chuť se podívat na Olomouc z ptačí perspektivy, mám možnost domluvit vstup na normálně nepřístupnou věž Katedrály svatého Václava
- druhá nejvyšší kostelní věž v republice 100m s vyhlídkovým ochozem v cca 80m - při dobrém počasí je vidět i Praděd.
- nevhodné pro lidi se strachem z výšky, asi polovina výstupu je otevřeným ocelovým točitým schodištěm ve středu věže.
- výstup trvá 10-15 minut, sestup podle zvolené obtížnosti 3 vteřiny až 10 minut :)

Kdo by se chtěl kochat z výšky pište a zkusím to domluvit.

Zájemci:
- peki
- Clermont

Ještě někdo má zájem se podívat na olomouc z věže druhého nejvyššího kostela u nás?
čas prohlídky domlouvám na sobotu po desáté, nebo po 16. hodině.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba