Vozidla pro Vánoční vesničku 2022 - modulární platforma LADA

Založil HD, 14.01.2022, 21:07:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

HD

Vozidla pro Vánoční vesničku 2022

Hlavní téma projektu:
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53775.msg293761#msg293761

Tak, jak Igorus nastínil v hlavním tématu projektu, dostal jsem na starost návrh modulární platformy pro část vozového parku ladovské vesničky.

Použití platformy je čistě dobrovolné, její funkce je hlavně inspirovat, veškeré úpravy a zdůvodněné zásahy do konstrukce jsou doporučeny.

S ohledem na zaměření projektu jsem vybral označení LADA  >:D . Prosím, nenechte se zmást, Nivu, Samaru ani deriváty Fiatu 124 ve vesničce rozhodně nechceme (tedy, niva na talíři být může, ale kdo ji věrně v projektu ztvární, dostane určitě bludišťáka).

Nicméně, bylo by dobře držet jednotný styl všech použitých vozidel (stejně jako u domků) - v jednoduchosti je krása a hlavně celá ladovská poetika a srdce jímající bílá nostalgie.
Tak, nechme mokré bílé svinstvo za límcem a pojďme dál:
Takže, spouštím zde debatu na téma vozidla.


Nedělám si iluze, že každý modul bude mít vlastní dopravní prostředek - natož pak motorový. Vezměme v úvahu, kolik vozidel se běžně pohybovalo kolem roku 1920 na vesnicích.
  Většinou disponovaly výkonem tak jedné, či dvou koňských či hovězích sil. V případě vodníka byl výkon jeho spřežení zhruba šest sil kočičích, jestli si to z večerníčku pamatuji dobře...


Zdrojem inspirace by měly být primárně kresby ve stylu J. Lady, a limitním rokem výroby pro inspiraci pak zhruba 1920.
Jednotícím prvkem by pak měl být primárně jednoduchý design, nevhodné jsou přehnané a nestabilní stavební techniky, atd. Ale představivosti se meze nekladou a bude jen dobře, když vozidla zde uveřejněn budou sloužit jen jako volná inspirace pro vlastní tvorbu.
Dále bych byl rád, když by se dodržela, ve jménu jednoduchosti, jednotná šířka 4-5.8 studů. Naschvál nepíšu 6, protože to by pak svádělo k přílišné podobnosti s CITY krabicemi a Speed Champions obludami, a nejsem si jist, jestli by to nepřebilo ducha (a bubáky z) vesničky.
Nicméně, nepovažujte to prosím za závazné nařízení ale jako podnět k diskusi.  ;)
S šířkou jde ruku v ruce počet míst k sezení - dle mého názoru by mělo stačit jedno - vozidla budou malá a vyjádřená zkratkovitě, což jistě napomůže celkovému dojmu.

Jen připomínám, že kola se nemusejí točit, bude se jednat o statické modely.
 
Barevně by vozidla neměla splývat s okolím, ale ani jej překřikovat.






Tak co, chce se někdo přidat do vývojového týmu?


[/size]
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Stimpi

Pocitej se mnou! Kdyby nekdo chtel mam doma archiv asi 20 rocniku Motor Journalu a Oldtimeru pro inspiraci ;)

milanv

Jasně,  to je správná výzva.  Pokusím se sehnat i předlohy,  zatím máme strašidácké sáně a motorku v hlavním vlákne. Až se v neděli vrátím domů,  projdu své ladovské knihy.

Šířkaby měla určitě být uvazlivá - city má moc, protože ma ve skutečnosti 8. My musíme mi .
Pán na Žlutém hradě

HD

Ok, super!  :D


Zatím jsem zkzsil dát dohromady pár kostek které jsem měl po ruce.


Málo pohádkové, příliš realistické. Šířka OK, málo sněhu. To je také aspekt, na který bych se zaměřil, vozidla by měla být občas zakrytá sněhem. A hrudky v mogulu.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Stimpi


HD

Díky.
Je to první nástřel, máme na vývoj půl roku.  ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

poMOCník


Marty713

Pokud bych take mohl prispet, rad se pridam do R&D tymu. ;)

hobby

Taky sem hodím pár historických autíček, které jsem si před lety ´spíchnul jen tak´z plonkových kostiček. Tady na kostkách je taky jeden šikula (nepamatuji si kdo), který mě inspiroval a něco si od něj vypůjčil. :)
PS
Jinal, velmi hezká historická auta jsou v "Egyptě" a v "Indiana Jones". Taková jsou také s úpravami použitelná.

milanv

Hlavně přemýšlím, jestli náhodou nevymýšlíme společně právě jedno vozidlo, protože kolik byste jich tak tehdá na vsi čekali, navíc osobních? To mi vrtá hlavou... Možná ještě jedno nákladní, pro koloniál...
Pán na Žlutém hradě

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Příklady z Ladových ilustrací. To druhé ukazuje, jak se dá kreativně vyřešit otázka dvoumístného vozu.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Jsem rád za to, jak jste se to doho pustili! Rozhodně nemyslím, že s tím vaším přístupem budeme čekat půl roku :)

Každopádně nemyslím si, že bych těch aut bylo potřeba jen pár. Přeci jen se jedná o poměrně rozsáhlý model. Ale ano, ve dvacátých letech rozhodně nečekám nějaký zahuštěný provoz. Prostě jako takové doplnění do krajiny.


milanv

Z pohledu legostavitele mi přijde jako výzva pověnovat se dalším ladovským dopravním prostředkům: od různých povozů přes vozíky až po Ladou oblíbená letadla - všimli jste si někdy, že ta zobrazoval o dost častěji než auta?
A zase bychom měli něco pověšeného, ať to oživíme.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: milanv kdy 17.01.2022, 15:06:07
Z pohledu legostavitele mi přijde jako výzva pověnovat se dalším ladovským dopravním prostředkům: od různých povozů přes vozíky až po Ladou oblíbená letadla - všimli jste si někdy, že ta zobrazoval o dost častěji než auta?
A zase bychom měli něco pověšeného, ať to oživíme.

Rozhodně!!!



Marty713

Jak to, prosím, vypadá s tímto projektem? Jak jsem tak četl diskuzi zde i v sousedním tématu, tak mám pocit, že se vlastně ještě moc neví, jaká vozidla, a hlavně kolik jich budeme potřebovat. Také si nejsem úplně jistý stylem modelů. Líbí se mi koncept, co spáchal HD. Je tohle tedy cesta a fantazii se meze nekladou, nebo spíše ztvárníme ikonické kousky dle předlohy (viz obrázky výše)?

Raději se ptám, dokud je ještě čas. Díky.

HD

Vývoj u mne stojí, jelikož nevidím dostatečné benefity unifikované konstrukce různorodých a hravých vozidel, a také proto, že časově nestíhám.


Takže pokud kdokoli pokročil či se chystá pokročit s vývojem dále,  tímto předávám rýsovací stojan a ubírám se do ústraní.  :( >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

poMOCník

Vezmu do olomouce tyhle kostky, kdyby to někoho inspirovalo ke stavbě vozu, tak si řekněte.


cetonia25

Foto pohřební vůz 19.stol.