#3 CBC (Vlastní) Medieval Modular House

Založil nerow, 28.08.2011, 15:00:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Frco

Dost dobre... :) sa mi paci kolko peknych stavieb sa tu ukazalo za posledne tyzdne, toto je pre mna jedna z tych naj. Ciernu farbu mam rad velmi, len niekedy sa to blbo foti. Drzim palce do CBC ;)

Colonel32


nerow

Jestli by to šlo, rád bych poprosil o nějakou kritiku. Dílo skončilo téměř na posledním místě a rád bych věděl, co třeba do dalších staveb zlepšit. Z výsledného verdiktu jsem se dozvěděl, že to nemělo atmosféru a někde haprovalo logo kostech na fotkách. Snažil jsem se o spoustu stavebních technik, některé i vlastní výroby. Tak snad příště :)

Ivansliz

Citace od: nerow kdy 30.09.2011, 23:13:37
Jestli by to šlo, rád bych poprosil o nějakou kritiku. Dílo skončilo téměř na posledním místě a rád bych věděl, co třeba do dalších staveb zlepšit. Z výsledného verdiktu jsem se dozvěděl, že to nemělo atmosféru a někde haprovalo logo kostech na fotkách. Snažil jsem se o spoustu stavebních technik, některé i vlastní výroby. Tak snad příště :)

Přemýšlím, že se o nějakou "castle MB" pokusím. Mě by se v tom prostě opět líbil stoupavý terén(chodník) a naproti tomu stoupavému chodníku, po kterém by i tekly z kamenné "rýny" výkaly(omlouvám se slabším náturám ;D >:D ), bych udělal MB s arkýřemi po obou stranách. A v šedé. ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Ivansliz

První, co mě napadne, mohl být delší popis dílka, nebo i nějaký příběh. Na Medieval Modular House určitě bylo hodně co dohánět a doupravovat, ale autor si každou kritickou stať vzal k srdci a od první verze jsme mohli vidět hodně velké zlepšení díla. Pokud bohužel něco ubralo hodně bodů této stavbě, tak je to asi barevná rozporuplnost, zmíněný krátký popis. Jinak fotky jsou určitě velmi dobré. ;) Na dveřích mě například zaujaly kovové panty a v oknech vitráže. :)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

nerow

#35
Díky za kritiku. Co se týče popisu dílka. Osobně jsem odpůrce sáhodlouhých popisů. Pokud MOC nějaký takový má, automaticky ani nečtu. Myslím, že bohatě stačí popis v rámci cca tří věc. Kdy se člověk dozví to nejdůležitější jako co stavba představuje, případně nějaký popis scénky.

Ano MOC prošel mnoha změnami, díky vám. Kdybych na ně nedal, možná jsem opravdu skončil poslední  ;D Takhle s odstupem času vidím jako největší mínus to, že se jednalo pouze o jednu stěnu. Dost mně teď mrzí, že jsem to neudělal i směrem dozadu, aby vznikl reálný půdorys. To pak ubíralo i fotkám, protože jsem nemohl fotit z úhlu. A fotky byly jen z pohledu na placku. Určitě vím, že už nikdy nebudu stavět jen jednu pohledovou stěnu.
Co se týče barevné kombinace. Těžko říct, jestli to byl hlavní atribut ke srážení bodů. Porotci se zatím nevyjádřily. Ale rozhodně černé barvě zůstanu věrný i do budoucna. Do dalších MOCů přecházím s novým osobitým stavebních stylem a slohem, na kterém teď pracuji. Co se týče barevnosti, i do budoucna bude na MOCech alespoň z 50% figurovat černá barva. I přes to, že spousta lidí odsoudí černou stavbu dopředu.

Ivansliz

nerow: Zrovna černou barvu ve správné kombinaci s šedou já vůbec neodsuzuji. Právě naopak! ;) Třeba Colonel tu myslím prezentoval obrovský šedo-černý hrad, který je opravdu famózní.  :)

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=23854.0
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

nerow

Ano vím. Na tebe to myšlený samozřejmě nebylo.  ;) Jsem narážel na jednoho uživatele, který se k tomu přímo v nějakým z topicu přiznal. Že ten styl naprosto odsuzuje. Jen už nevím, kde to bylo :)

Colonel32

Problém černých hradů je, že stavět je je mnohem těžší, než stavět šedé. Je spousta konstrukcí, které nejdou použít kvůli vysokému kontrastu nebo naopak proto, že nejsou vůbec vidět.

Problém tohoto díla asi byl už od začátku v konceptu modulárního domu, že to s hradem nejde pořádně dohromady, a že by to sebelepší stavební technikou zachránit nešlo. Ale opravdu nevím.

P4tr1cius

Čierne hrady sú minimálne rovnako "coolové" ako šedé. Dokonca si myslím, že sú rozhodne vzácnejšie (lebo prakticky ani niesú). V záplave šedých je to rozhodne vítané osvieženie. Zvlášť, keď čierna je jedinou alternatívnou farbou, okrem šedej, na postavenie hradu.

A môj názor, prečo tvoje dielo skončilo tak ako skončilo: pretože si postavil iba jednú stenu. To je aj jediný dôvod. Pretože na tej tvojej jednej stene je vidieť, že si sa s tým pekne vyhral, bol tam aj čulý život, aj záhradka. Jediná chyba bola, že to nebolo "3D".
Vieš si predstaviť keby si postavil čierny hrad, a by si sa s ním vyhral ako s tou stenou? V súťaži by bol jediný. A nie je nič lepšie ako byť jediný a keby si sa s ním poriadne vyhral, mohol byť aj jedinečný. To by tvoje hodnotenie bolo, dovolím si tvrdiť, niekde na opačnom konci ako si skončil.

Ale teším sa na tvoje nové dielo v PBC. Ale nezabudni - iba 3D (dnes to letí aj v kinách).  ;D

nerow

P4tr1cius: Ano máš pravdu. Včera jsem z toho kvůli KŽ dělal 3D. Abych schoval střeva stavebních technik. Sice jsem to spatlával z různých černých panelů a jiných černých zbytku, ale dost to prokouklo. A hloubka je asi jen 7 studů. Ale kdybych býval na BL nakoupil černý bricky, místo zahrady udělal před domem jen chodník a objekt protáhl a udělal z toho rohový modular. A taky mi došlo, že zahrada před modularem je asi trochu kravina :D...Ale tak aspoň vím pro příště, čeho se vyvarovat apod. Možná by bylo zajímavé do budoucna udělat celou ulici černých modular. Ale teď jsem zaměřený na svůj další MOC Battle of Marklar Bridge. Rozhodl jsem se stavit převážně z černých plate round 1x1 v kombinaci s dalšími barvami. Tuto techniku na zdivo moc lidí nepoužívá, natož v černé. Jinak v ze zahraničích MOCů jsem možná ještě ani neviděl žádný black/gray MOC.

Colonel32

Citace od: nerow kdy 03.10.2011, 22:12:56
Jinak v ze zahraničích MOCů jsem možná ještě ani neviděl žádný black/gray MOC.

Býval tu jeden krasný před mnoha lety, ale mám dojem že jsem ho před nějakou dobou mazal, když se ukázalo že už nefunguje.