LEGO World Copenhagen 15-18.2.2018

Založil Chairudo, 27.09.2017, 22:25:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Jako letos v únoru, bude opět v únoru 2018 další LEGO World v Kodani.

Příští rok bude desáté výročí a akce bude opravdu našlapaná, na ploše cca 100.000m2
Podívejte se na info z jarní akce a kdyby jste měli chuť se této největší akce v evropě a možná i na světě zúčastnit, přihlašte se a můžeme začít plánovat.

Registrace: - končí 1.Listopadu - máte víc jak měsíc na rozmyšlenou.
http://lwfanzone.dk

Info:
http://www.byggepladen.dk/lw2018_about.asp#englishversion

- kdo neumí cizí jazyky, ničeho se nebojte, není to problém, já tam budu a můžu vše tlumočit.
- Afol zóna je omezena na 60 vystavovatelů tak si budou vybírat jen to nejlepší, čekají modely ve vysoké kvalitě kolem 15.000 dílů a více, nemusí to být 1 model. Hodně z nás staví moc pěkné kousky, tak se nebojte a přihlašte se.

LEGO účastníkům nabízí:
- Jídlo a ubytování v rámci výstavy zdarma
- dárkem 2 krabice dohromady cca 20kg nových kostek
- možnost nákupu několika setů s cca 50% slevou
- LEGO World trička a krásné jmenovky
- komunikace s zahraničními afoly a úžasná zkušenost.
- možná bude jako loni možnost nákupu v Lego obchodu v Billundu za zaměstnanecké ceny, cca 1/2

... jediné na co se musíme složit je cesta tam a zpět.

- výstava trvá 30 hodin a čeká se od vás, že budete přítomni alespoň 20 hodin. Organizátoři vám připraví rozpis, ale bude i prostor pro malý výlet.

Je to akce na celý týden - úterý celý den cesta tam, středa v klidu instalace modelů, čtvrtek-neděle výstava, pondělí cesta domů. Ale opravdu to stojí za to.

Budu rád když nepojedu sám, když nás bude více seženeme dodávku a bude o to větší sranda.
- dotazy - ptejte se... hlavně neprošvihněte registraci ať toho potom nelitujete ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

nahradil jsem link na odkaz pro letošní info.
Už jen 3 týdny do konce registrace, najde se nějaký dobrodruh nebo pojedu sám?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

VojtaBeton

Tohle by mě hodně lákalo. Je u týhle akce podmínka vystavovat model? Nebo bych mohl jet i jako ruka navíc?

linhi


Chairudo

Citace od: VojtaBeton kdy 10.10.2017, 06:49:34
Tohle by mě hodně lákalo. Je u týhle akce podmínka vystavovat model? Nebo bych mohl jet i jako ruka navíc?

Ruce navíc by byly potřeba jen u větších společných projektů, zatím to nevypadá že by nějaké byly, i tak by se asi účastnili lidé, co projekt staví.

Dá se přijet, pak spíše přiletět i na vlastní pěst jako návštěvník, zpáteční v únoru Praha-Kodaň přes čsa 1638kč :o
+ ubytko, vstupné a nějaké jídlo... prostě každý správný Afol musí alespoň jednou za život navštívit Legoworld ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy


Tomik

Zní to zajímavě, takže jim zkusím nabídnout cca 20 alternativních modelů postavých z jednoho malého setu LEGO Creator (31056). Nedělám si velké iluze na úspěch, protože k 15 tisícům dílů se ani z dálky nepřiblížím, ale třeba je to zaujme...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Připomínám že máte poslední týden na přihlášení, na začátku Listopadu začnou procházet informace a v polovině Listopadu už by jsme měli vědět kdo pojede a kdo ne. Nepropásně tu příležitost :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Včera jsem se vrátil z Lego worldu v Utrechtu a už se těším na ten jarní, kolik nás pojede? :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Pro doplnění, kdo pojede a v případě že pojedeme společně, tabulka by měla být vyplněna takto:

Expected time of arrival - příjezd: 02/13/2018 22:00
Expected time of departure - odjezd: 02/19/2018 08:00

Meals - jídlo: označte všechno
Accomodation at Danhostel - ubytování: označte všechno

Parking, travel and tickets - Compensation of bridge toll for Storebælt/Øresund - kompenzace za přejezd přes most - zaškrtněte.
Pokud pojedeme jenom jedním autem tak se to pak zruší.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy

Už Vám přišel nějaký email, zda jste se dostali?

Chairudo

Ano, šťastní cestovatelé jsou již vybráni.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

Citace od: Chairudo kdy 26.11.2017, 17:32:34
Ano, šťastní cestovatelé jsou již vybráni.

Tak to vám gratuluji :D

danyboy

Citace od: Chairudo kdy 26.11.2017, 17:32:34
Ano, šťastní cestovatelé jsou již vybráni.

A náhodou nevíš, zda nevybraným nechodí také nějaký email typu "omlouváme se, ale nedostal jste se do seznamu vystavovatelů"? >:D

Robkteryten

Citace od: danyboy kdy 26.11.2017, 18:46:33
Citace od: Chairudo kdy 26.11.2017, 17:32:34
Ano, šťastní cestovatelé jsou již vybráni.

A náhodou nevíš, zda nevybraným nechodí také nějaký email typu "omlouváme se, ale nedostal jste se do seznamu vystavovatelů"? >:D

Ano chodí, ted jsem jej dočetl.

danyboy

Citace od: Robkteryten kdy 26.11.2017, 19:44:39
Citace od: danyboy kdy 26.11.2017, 18:46:33
Citace od: Chairudo kdy 26.11.2017, 17:32:34
Ano, šťastní cestovatelé jsou již vybráni.

A náhodou nevíš, zda nevybraným nechodí také nějaký email typu "omlouváme se, ale nedostal jste se do seznamu vystavovatelů"? >:D

Ano chodí, ted jsem jej dočetl.

nedorazilo ani to, ani to.

Chairudo

Buď to bere postupně, nebo na tebe zapomněli.  Můžeš jim napsat a zeptat se, ale vím jistě že tě neberou.
Hlásilo se přes 100 Afolů a vzali jen 60 kvůli rozpočtu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

eNTy

Sorry za otvírání starého tématu, ale nevím, kam jinam to prsknout. Jestli někdo z Prahy jede-plánuje a hledá přístřeší nebo jen tip kam v Kodani na pivo, tak se nabízím  :)
Rád se zas potkám z někým z Kostek, už je to nějakej pátek, co jsem byl na akci, tak holt musí akce ke mně  :)

eNTy


Chairudo

#19
Citace od: eNTy kdy 18.02.2018, 12:11:29
Pár fotek ze soboty: https://photos.app.goo.gl/539FXm8dwacit5Qi2

Moc pěkné fotečky, moje jsou tady . Jsi tam i zvěčněn, akorát se neusmíváš  >:D

Letos se akce účastnilo 60 Afolů z okolních zemí - Anglie, Norsko, Švédsko, Itálie, Francie ... snad jsem nikoho nevynechal, za kostky jsme to byli Daniel s nádražím a středověkou vesnicí, Linhi se středověkou vesnicí a útokem na římské výběrčí daní  , já s kolem , horskou dráhou a labutěmi.
Pondělí: vyzvedl jsem a prvními krabicemi naložil dodávku.

Úterý: 6.00 začal 1400km výlet, kolem osmé v Jihlavě a v mrazu s MOCy naskočili kluci. (dodávka byla tak z 1/3 plná)
Po několika zastávkách na doplnění paliva jak našeho, tak i vozu jsme jsme chvíli po 11 (večer) dorazili na hotel.

Středa: Instalace v Bella centru, dobrý oběd, po páté jsme dostali první krabicie kilowaru a s nadšením jsme se na ně hned po večeři vrhli >:D

čtvertek - neděle: Výstava - přišlo necelých 40 000 návštěvníků. Slabší než loni, ale i tak super. Areál byl plný zábavy, měli tam i stavění rybiček z Lego house.
V pátek byla společná večeře na hotelu s Janem Beyerem a dalšími zástupci z lega a měli jsme možnost poklábosit, Jan nám vysvětlil co se děje s týmem který se o nás stará.
Zasoutěžili jsme si a také proběhlo vyhlášení hlasování o nejlepší modely výstavy, za samostatné modely vyhrála paní s nádhernými dinosaury
Ve společném layoutu se na třetí pozici umístil Daniel se svým nádražím Dolní Kuča, první pak vyhrál přístav
V layoutu bylo cca 200m vlakových tratí a natočil jsemb delší video z pohledu cestujících i okolo, průjezd Danovým nádražím je po 6 minutě.
V neděli po páté jsme vše uklidili, povečeřeli a připravili se na cestu zpět.

Pondělí: Zamířili jsme do Billundu do zaměstnaneckého obchodu a za ty neodolatelné ceny jsme jako všichni ostatní téměř vyčerpali limity >:D Koupil jsem si 70922 Jokers Mannor a testuji nový typ horské dráhy ;D Dodávka byla najednou nebezpečně plná ;D
Potom jsme zamířili za Grohlem na krátký pokec, na oběd do Lego House a po obědě jsme vyrazili domů, kluci museli ráno do práce, tak ho projdeme příště :)

Linhi má fotečky z cesty, tak to sem snad hodí.

Využil jsem kamerky a natočil super videa ruského kola i horské dráhy, jak budu točit dál, tak budou ještě lepší :)

Sečteno podtrženo krásná akce, už se těším na další.
Kdo by se chtěl podívat do Kodaně příští rok, doporučuji postavit velký samostatný MOC, ideálně city MOC o které mají největší zájem do společného vlakového layoutu. - může být i společný projekt.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Daniel

Mohu potvrdit, že akce to byla super! V plném rozsahu se podepisuji pod tím, co psal Chairudo. Navíc si člověk veze domů dvojnásobek krabic, než s čím přijel (teda je pravda, že většinu si stejně zaplatil - i když za levnější ceny).
Co ještě Chairudo nezmínil a hodně se mi líbilo: mají super přípravu pro kolejiště (z minulých výstav udělané mezikusy s kopcem, se silnicema, připravené bedny, stoly, které se obestavují a další věci. Celé se to dalo za den postavit a za dvě hodiny zabalit. Byl to fakt fofr, když naběhne 20-30 AFOLů a rozdělávají, skládají, šroubují, uklízejí...prostě spolupracují ;).

Abych jen nechválil, tak pár věcí co nejsou jen pozitivní:
- je to trošku z ruky (ale o tom jsme věděli, že? ;D )
- člověk musí hlídat celé 4 dny u svých staveb a moc volného času není (zvlášť ti, co mají vlastní výstavní prostor). I tak jsme si ale na půl dne s Linhim odskočili do centra a trošku tam pochodili (i když brblal na boty, dal pěšky pěkných 25km :) )
- je potřeba si dopředu dojednat (a trošku si dupnout) umístění stavby, jinak má uprostřed kolejiště MOC ze středověku ;D.
- finančně je to hodně nápor (cesta + spousty výhodných nákupů setů, které by si jinak ani nekupoval. Ale známe to všichni - mamon: "když je to za ty prachy, tak to koupit musím" ;D ).

A ještě pár momentek:

Vasyk

Jen takový logistický dotaz. Cesta trajektem byla citelně dražší nebo proč byla zvolena cesta po souši ?

Daniel

#22
Cesta tam by asi trajektem šla (i když byla dražší), ale zpět jsme měli cestu přes Billund, takže tam by to trajektem ani nešlo.

Chairudo

Ještě jsem na to znovu kouknul a kdyby se trajekt rezervoval včas dopředu a v dobrou dobu, mohli jsme nějaký čas i peníze ušetřit.
Za dodávku nad 6 metrů stojí přejezd přes most cca 50 Euro, trajekt se dá booknout mezi 53-147Euro. mínus cca 350km za naftu.

Příště tedy můžeme po cestě tam trajektem  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Jak to vycházelo "nákladově" myslím celkem cena za dopravu, pronájem auta (pokud nebylo vlastní), ubytování  atd.   

Chairudo

Pronájem dodávky, nafta a poplatky za most nás vyšly na 22 tisíc, mezi 3 lidi něco málo přes sedmičku, což je cca stejně, jako by jsme jeli každý sám osobákem.
- Oproti tomu jsme ale měli v dodávce hafo místa, že jak píše Dan, jsme zpátky vezli kostek Dvojnásobek.
Každý pod paží Falcona, kiloware jako dárek a mamonské vyčerpání limitu v zaměstnaneckém obchodě, jsme za tu dodávku byli šťastní.
- Dofám, že sem Linhi dá tu 1 fotečku ;D

Musím ještě říct, že na moji první cestu dodávkou to bylo opravdu pohodové, tam jsem si to odřídil sám a i těch 15-16 hodin za volantem uteklo jako voda. Doma, jak jsem zpátky sedl do Fabie, jsem si chvíli připadal jako ve sporťáku jak jsem seděl nízko ;D

- Ubytování, jídlo a všechno ostatní je v režii organizátorů Afol zóny, tedy Dánského Lugu byggepladen - dostanou vždy od Lega rozpočet na cca 60 Afolů.

Další Legoworld bude v říjnu v Nizozemsku, jak budou informace, založím vlákno.
Kdo by se chtěl zúčastnit podmínky nebudou tak přísné jako tady, - nedělají společný City/train layout a rozpočet je tam myslím na 80 Afolů, takže mnohem lepší šance se zúčastnit.
Je to taky blíž, v lepším ročním počasí a více příležitostí na poznávání okolí ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#26
Ještě něco málo ze sobotní AFOL večeře  :D





YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr