Star Wars

Založil Darth, 30.10.2012, 23:45:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

STARHAWK

Citace od: Matthes_CS kdy 18.12.2019, 14:32:37
O baby yoda jsem četl, že merch do vánoc chce každý a nestíhaj.

Podla dostupnych info Jon Favreau drzal baby Yodu v absolutnej tajnosti pred producentami mechu, preto ho nikto na vianoce nema - okrem sikovnych remeselnikov co to vymodeluju alebo ustrikuju a triciek, ktore sa daju spravit hned (tie si vie ale clovek aj sam spravit v fotolaboch)

Mattel, Hasbro ohlasili rozne verzie baby Yodu. Funko ma tiez 2 verzie a ty to stihnu asi najskor lebo tam je najjednoduchsia vyroba.
tu je preorder merchu napr
https://www.entertainmentearth.com/s/?query1=baby+yoda&id=TH-406049349&aid=10364129&pid=7596899&sid=67045X1514619Xc15f626ae745b88ce7b17e0bfb703648&cid=2617611&cjevent=7878cc9d21a911ea82fe00670a180510

Citace od: Matthes_CS kdy 18.12.2019, 14:32:37
Když si hrál X-wing, jak to hodnotíš tu hru? Já viděl videa akorát a protože nemám moc s kým to hrát, tak to nemá cenu pro mě kupovat, ale přemýšlím, že bych udělal zjednodušenou lego verzi :D
Ta hra je skvela, perfektne zachytava vesmirne boje a ich dinamiku. Trochu tazsie je to potom na profi urovni kde musis sledovat metu a silne vediet co s cim sa da dobre hrat. Chvilku trva dostat manevre do oka (nemozes si merat kde skoncis s lodickou) a niekedy je prvok nahody trochu frustrujuci ked das perfektny manever dostanes oponenta na lopatky a hodis si absolutne 0 zasahov aj po prehode kockami.

Modely su uzasne detailne a pekne v mierke k sebe takze dokonale na zbieranie - mam skoro vsetky (vynehavam ST lode uplne , PT som zatial nezacal zbierat). Jedine co mi vadi, ze zmenili pravidla a dizajn prekopali a podla mna k horsiemu a samozrejme spolu s tym aj zdrazeli - male lodicky stali okolo 13eur, teraz 20eur -> takze kupujem uz len fakt pekne modely, naposledy zlty Mining Guild Tie
Lodiciek mam cez 50ks a chcem to zacat s kamosom niekedy zase hravat ked detvaky podrastu. Dovtedy sa to bude vinimat na vystavke. Pre fanusika Expended Universe veci le to labuzo - outrider, Moldy Crow, Imperial Assault gunboad a Tie Defender z TIE Fighter hry, Virago a mnoho dalsich. Vrelo odporucam aspon tie starsie verzie si zohnat - mozno budu aj vo vypredajoch.

Matthes_CS

Citace od: STARHAWK kdy 18.12.2019, 16:26:11
Citace od: Matthes_CS kdy 18.12.2019, 14:32:37
Když si hrál X-wing, jak to hodnotíš tu hru? Já viděl videa akorát a protože nemám moc s kým to hrát, tak to nemá cenu pro mě kupovat, ale přemýšlím, že bych udělal zjednodušenou lego verzi :D
Ta hra je skvela, perfektne zachytava vesmirne boje a ich dinamiku. Trochu tazsie je to potom na profi urovni kde musis sledovat metu a silne vediet co s cim sa da dobre hrat. Chvilku trva dostat manevre do oka (nemozes si merat kde skoncis s lodickou) a niekedy je prvok nahody trochu frustrujuci ked das perfektny manever dostanes oponenta na lopatky a hodis si absolutne 0 zasahov aj po prehode kockami.

Modely su uzasne detailne a pekne v mierke k sebe takze dokonale na zbieranie - mam skoro vsetky (vynehavam ST lode uplne , PT som zatial nezacal zbierat). Jedine co mi vadi, ze zmenili pravidla a dizajn prekopali a podla mna k horsiemu a samozrejme spolu s tym aj zdrazeli - male lodicky stali okolo 13eur, teraz 20eur -> takze kupujem uz len fakt pekne modely, naposledy zlty Mining Guild Tie
Lodiciek mam cez 50ks a chcem to zacat s kamosom niekedy zase hravat ked detvaky podrastu. Dovtedy sa to bude vinimat na vystavke. Pre fanusika Expended Universe veci le to labuzo - outrider, Moldy Crow, Imperial Assault gunboad a Tie Defender z TIE Fighter hry, Virago a mnoho dalsich. Vrelo odporucam aspon tie starsie verzie si zohnat - mozno budu aj vo vypredajoch.

Já to viděl jen jednou, starter pack v Polsku v jednom obchodě ve Vratislavi. miniatury jsou sice pěkné, ale stačí, že utrácím za lego :D
To se mi víc líbí Wings of Glory, taky souboje, ale zas letadla z první světové, mají i verzi z druhé světové a tuším i lodě napoleonské éry. Akorát tam je pohyb i boj dán kartičkami, kostky nic.

Darth

Upozornění - další díl Mandaloriana je venku a je to ještě lepší než ty předchozí (jestli to vůbec jde).
Spravte si chuť z té pakárny E9.

Mimochodem, dost trefná recenze Františka Fuky je na kinobox.cz.

Matthes_CS

Citace od: Darth kdy 18.12.2019, 20:05:59
Upozornění - další díl Mandaloriana je venku a je to ještě lepší než ty předchozí (jestli to vůbec jde).
Spravte si chuť z té pakárny E9.

Mimochodem, dost trefná recenze Františka Fuky je na kinobox.cz.

Tak přečetl jsem kus té recenze a radši asi kouknu na mandaloriana místo kina.

Matthes_CS

Citace od: Matthes_CS kdy 18.12.2019, 21:40:04
Citace od: Darth kdy 18.12.2019, 20:05:59
Upozornění - další díl Mandaloriana je venku a je to ještě lepší než ty předchozí (jestli to vůbec jde).
Spravte si chuť z té pakárny E9.

Mimochodem, dost trefná recenze Františka Fuky je na kinobox.cz.

Tak přečetl jsem kus té recenze a radši asi kouknu na mandaloriana místo kina.

Tak dočítám recenzi a autor nezná sw:
Citacepodobně jako jsem přimhouřil před 40 lety oči nad "Luku, jsem tvůj otec"
To ve filmu nepadlo  >:D

Darth

Kámoš před chvílí vylezl z kina. Já ho varoval. Málem vyhodil oběd a je znechucený na nejvyšší míru. Prý SW je oficiálně mrtvé. A spousta slov adresovaných na ten film, které tady nemůžu zopakovat, abych nedostal banána. Tak se ho snažím přemluvit, aby dal šanci aspoň Mandovi.

skywalker007

Já vyšel před chvílí z kina a jsem spokojený film se mi líbil. Doporučuji na něj zajít,stojí to za to.

STARHAWK

Citace od: Matthes_CS kdy 18.12.2019, 21:51:44
Tak dočítám recenzi a autor nezná sw:
Citacepodobně jako jsem přimhouřil před 40 lety oči nad "Luku, jsem tvůj otec"
To ve filmu nepadlo  >:D

To je dost chytak, to si mylim aj ja. "Jaaaaa jsem tvuj otec" :)

STARHAWK

Mando dnesna cast je super. Uz som myslel ze tam chcu dat nieco co naviaze na TROS a preto to davaju dnes ale nie - len chceli asi odvratit pozornost hardcore fanusikov :D
Ked budu kecat o mandovi tak nebudu negativne hovorit o TROS. :)

Mando je skvely. Deborah Chow si zasluzila moj respekt. Uz druha jej cast (3 a 7) ktora bola perfektna. Cara bola este lepsia ako minule a asi aj herecky sa mi viac pozdavala.
To modifikovane TIE bolo fun, asi maskovanie - tvari sa ako obyc TIE LN ale ma to stity hyperdrive a lepsie pristavanie (dufam ze to nechcu kanonizovat pre vsetky TIE LN)

Hej oplati sa stravit cas pozeranim Manda 7 miesto tlachania o TROS - ja to robim len z pasie, Manda aj tak budem poerat este X-krat do 27.12.

Buchnem sampanske ak ten film zaroby tak okolo 800 Mil celosvetovo a oslavovat budem este viac ked ani to nie -> da to nam Anti-TLJ za pravdu ze TLJ rozdelil fandom na 50/50 a nie len ze nejaka mala skupinka ktorej sa TLJ nepacil + armada ruskych trolov.

Jezevec

Citace od: skywalker007 kdy 18.12.2019, 22:17:56
Já vyšel před chvílí z kina a jsem spokojený film se mi líbil. Doporučuji na něj zajít,stojí to za to.

Lepší storyline než Rey a Kylo měl dokonce i Jar Jar a to je co říct. SW 9 je trapas, nesmysl, hrůza, blbost. Mimochodem hodnocení na CSFD taky lecčemu napovídá: SW film v den premiéry a nemá ani 70%. Na premiéry chodí z velké části hlavně fandové, takže většinou bývá vysoké hodnocení a to pak klesá. U SW 9 bych řekl, že se to může líbit akorát lidem, kteří celkově ke SW moc vztah nemají a moc nevědí o čem řeč. Stala se z toho už jen taková random vesmírná lidl marvelovka, kde motivy postav jsou stupidní, nikdo je nevysvětluje a vlastně to nikoho ani nezajímá. Je silně poznat, že nikdo předem nepromyslel, o čem vlastně trilogie 7-9 bude. Nemá to nic. Díky bohu za Mandaloriana.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

skywalker007

Citace od: Jezevec kdy 19.12.2019, 12:48:50
Citace od: skywalker007 kdy 18.12.2019, 22:17:56
Já vyšel před chvílí z kina a jsem spokojený film se mi líbil. Doporučuji na něj zajít,stojí to za to.

Lepší storyline než Rey a Kylo měl dokonce i Jar Jar a to je co říct. SW 9 je trapas, nesmysl, hrůza, blbost. Mimochodem hodnocení na CSFD taky lecčemu napovídá: SW film v den premiéry a nemá ani 70%. Na premiéry chodí z velké části hlavně fandové, takže většinou bývá vysoké hodnocení a to pak klesá. U SW 9 bych řekl, že se to může líbit akorát lidem, kteří celkově ke SW moc vztah nemají a moc nevědí o čem řeč. Stala se z toho už jen taková random vesmírná lidl marvelovka, kde motivy postav jsou stupidní, nikdo je nevysvětluje a vlastně to nikoho ani nezajímá. Je silně poznat, že nikdo předem nepromyslel, o čem vlastně trilogie 7-9 bude. Nemá to nic. Díky bohu za Mandaloriana.

Tak já myslím že vím o čem je řeč a k SW mám kladný vztah už minimálně 10 let. Přece tady nemůžeš určovat komu se to má líbit a komu ne a kdo je jaký fanoušek. Přijde mi úplně absurdní jak někteří SW fanoušci tvrdí jak jsou oni ty jediní SW fanoušci a zbytek odsuzují protože se jim líni nová trilogie. Hodnocení na CSFD taky ne o všem vypovídá.

Jezevec

#1031
Citace od: skywalker007 kdy 19.12.2019, 13:00:51
Citace od: Jezevec kdy 19.12.2019, 12:48:50
Citace od: skywalker007 kdy 18.12.2019, 22:17:56
Já vyšel před chvílí z kina a jsem spokojený film se mi líbil. Doporučuji na něj zajít,stojí to za to.

Lepší storyline než Rey a Kylo měl dokonce i Jar Jar a to je co říct. SW 9 je trapas, nesmysl, hrůza, blbost. Mimochodem hodnocení na CSFD taky lecčemu napovídá: SW film v den premiéry a nemá ani 70%. Na premiéry chodí z velké části hlavně fandové, takže většinou bývá vysoké hodnocení a to pak klesá. U SW 9 bych řekl, že se to může líbit akorát lidem, kteří celkově ke SW moc vztah nemají a moc nevědí o čem řeč. Stala se z toho už jen taková random vesmírná lidl marvelovka, kde motivy postav jsou stupidní, nikdo je nevysvětluje a vlastně to nikoho ani nezajímá. Je silně poznat, že nikdo předem nepromyslel, o čem vlastně trilogie 7-9 bude. Nemá to nic. Díky bohu za Mandaloriana.

Tak já myslím že vím o čem je řeč a k SW mám kladný vztah už minimálně 10 let. Přece tady nemůžeš určovat komu se to má líbit a komu ne a kdo je jaký fanoušek. Přijde mi úplně absurdní jak někteří SW fanoušci tvrdí jak jsou oni ty jediní SW fanoušci a zbytek odsuzují protože se jim líni nová trilogie. Hodnocení na CSFD taky ne o všem vypovídá.

Sorry, ale objektivně vzato, nová trilogie je otřesná, defakto ani nedokáže fungovat jako trilogie. To, že tam jsou stejní herci z toho trilogii neudělá. Sedmička nebyla nic jinýho než recyklace epizody 4, která hrála na nostalgickou nit, takže se jí to ještě dalo odpustit. Osmička, to totálně pohnojila (nejhorší SW všech dob) a devítka zachraňovala co se dá, ale z exkrementu diamant hold neuděláš ani při nejvyšší snaze. Celá nová trilogie je totálně nepromyšlená a je to na tom bohužel poznat, postavy nemají žádný vývoj, člověk nechápe proč se kdo s kým baví, proč kdo co dělá. Hodně věcí uspěchaných a nesmyslných. Spousta Haha situací je tam úplně trapně. Celkově motivy postav nula nic. Logika příběhu nula nic. Původní ani prequelové trilogii tento paskvil nesahá ani po kotníky.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Matthes_CS

Citace od: STARHAWK kdy 18.12.2019, 22:42:23
Citace od: Matthes_CS kdy 18.12.2019, 21:51:44
Tak dočítám recenzi a autor nezná sw:
Citacepodobně jako jsem přimhouřil před 40 lety oči nad "Luku, jsem tvůj otec"
To ve filmu nepadlo  >:D

To je dost chytak, to si mylim aj ja. "Jaaaaa jsem tvuj otec" :)

Z VHS dabingu si pamatuju "Né, to já jsem tvůj otec" :D


Jinak o víkendu začnu koukat na Mandaloriana místo kina.
Nečetl někdo ještě recenzi, klidně i se spoilerama, od někoho jinýho, abych to měl z více zdrojů?

Darth

#1033
Citace od: Matthes_CS kdy 19.12.2019, 14:07:07
Jinak o víkendu začnu koukat na Mandaloriana místo kina.
Nečetl někdo ještě recenzi, klidně i se spoilerama, od někoho jinýho, abych to měl z více zdrojů?

https://film.moviezone.cz/star-wars-vzestup-skywalkera/recenze
https://www.moviezone.cz/clanek/39479-vzestup-skywalkera-je-podle-prvnich-recenzi-druhy-nejhorsi-star-wars-film
https://www.kritiky.cz/star-wars-rise-of-skywalker-recenze-90/
https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/star-wars-vzestup-skywalkera-recenze.A191219_093305_filmvideo_ts

Ale Fukovi věřím nejvíc, kolem SW se pohybuje celkem od začátku a jeho názory se celkem shodují s mými.

Mandaloriana doporučuju všema deseti. Kdyby jednotlivé díly poskládali dohromady, je z toho celkem plnohodnotná trilogie (díl má 30-40 minut). Režie Dave Filoni (má dost zkušeností už z CW a Rebels), Deborah Chow (bude režírovat Kenobiho, zatím její režie je výborná) a další. A dost známých herců a dabérů (ten co daboval Anakina v CW, ten který daboval Savage Opress), Natalia Tena - Osha z GoT, Nick Nolte, Tikka Waititi a další, Gus Fring z Breaking Bad, Werner Herzog, Gina Carano. Už prvnímu dílu jsem dal plný počet hvězdiček a kvalita pořád stoupá.

Ravenhorn

Já byl včera a jsem spokojen na 10/10*

Pro mě jsou všechny Star Wars vždy to nejlepší co můžu vidět. K filmovým (seriálovým) bohům u mě patří vše ze SW, LOTR a GoT.   ;D ;)
Castle, Pirates a Star Wars.

Jezevec

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

STARHAWK

Citace od: skywalker007 kdy 19.12.2019, 13:00:51
Citace od: Jezevec kdy 19.12.2019, 12:48:50
Citace od: skywalker007 kdy 18.12.2019, 22:17:56
Já vyšel před chvílí z kina a jsem spokojený film se mi líbil. Doporučuji na něj zajít,stojí to za to.

Lepší storyline než Rey a Kylo měl dokonce i Jar Jar a to je co říct. SW 9 je trapas, nesmysl, hrůza, blbost. Mimochodem hodnocení na CSFD taky lecčemu napovídá: SW film v den premiéry a nemá ani 70%. Na premiéry chodí z velké části hlavně fandové, takže většinou bývá vysoké hodnocení a to pak klesá. U SW 9 bych řekl, že se to může líbit akorát lidem, kteří celkově ke SW moc vztah nemají a moc nevědí o čem řeč. Stala se z toho už jen taková random vesmírná lidl marvelovka, kde motivy postav jsou stupidní, nikdo je nevysvětluje a vlastně to nikoho ani nezajímá. Je silně poznat, že nikdo předem nepromyslel, o čem vlastně trilogie 7-9 bude. Nemá to nic. Díky bohu za Mandaloriana.

Tak já myslím že vím o čem je řeč a k SW mám kladný vztah už minimálně 10 let. Přece tady nemůžeš určovat komu se to má líbit a komu ne a kdo je jaký fanoušek. Přijde mi úplně absurdní jak někteří SW fanoušci tvrdí jak jsou oni ty jediní SW fanoušci a zbytek odsuzují protože se jim líni nová trilogie. Hodnocení na CSFD taky ne o všem vypovídá.


Hold si v tej druhej polovine fandomu. Zamyslal si sa nejak uz nad tymito vecami:
1) Starkyller base luc - startuje podsvetelnou rychlostou, potom preleti cca 1/4 galaxie coz je vidno na mape kedsi pozres kde je Hosnia sektor a kde bola Starkyller - to by musela ta plazma skocit do hyperpriestoru - potom na konci cesty sa rozstiepy na niekolko kuskov a presne zasiahne kazdu planetu v celom systeme. Navyse p[ostavili ju nejake zbytky Imperialov co zdrhali len s lodami a liklidovali svoje verne obyvatelsvto za sebou, postavili ju behom par rokov nevedno s akych zdrojov

Skus to obhajit.
Ja som skoncil na- je to prastara technologia Rakatancov ktoru nasli FO a naucili sa ju pouzivat ale ten let toho luca .... to uz sa neda obhajit. Samozrejme toto v E8 nepotvrdili takze vysvetlit sa to neda.
Porovnaj si jej stavbu so stavbou DS1 a DS2 ktore boli robene niekolko rokov a spotrebovavali zdroje celeho imperia ktore normalne fungovalo malo dane, suroviny, pracovnu silu.

2) Hyperkace alias Manever Admiral Fialove Vlasy - ak by takto fungoval hyperpriestor, naco by sa stavali velke lode ked by boli zranitelne hocakou stihackou alebo starym vecsim frachtakom.
Hidalgo zo StoryGrupy to chcel vysvetlit nejakymi speeeeci stitmi a velkostou tej Calamary lode (Radus tusim?) ale taka technologia sa da zreplikovat takze uz by boli velke lode zbytocne a velmi zranitelne

3) Preco neskocili do hyperpriestoru tie 3 capitalky a kazda na iny vektor - setky by neodsledovali a zachranili by sa.

4) Ked ich stihacky vedeli dobehnut, preco nevyslali cele letky ale len 4 stihacky. Sak tam mali celu flotilu a kady destroyer ma na aplube cely squadron. By tie 3 lode rozprasili.

5) V 8micke vidim Resistance uplne rozprasenu - prezili len ty co su na palube Falcona a FO mal rozprasenu flotilu tiez kvoli Fialove Vlasy ale zrazu v 9ke je FO plne funkcny a La Resistance ma este kopu clenov

Skus vysvetlit tieto mega blbosti co boli v 8ke, a to som nevymenoval vsetky, len vrch ladovca.

Ja som sa este po 7ke snazil nieco vysvetlit si a dufal ze to nejak zdovodnia ale tie filmy su proste robene tak, ze to maju proste amici zhltnut a neanalyzovat - toto mozu servirovat beznemu postupne asi hlupnucemu americkemu publiku, nie zarytemu SW fanusikovi.

V mandovi mi zatial vadia len tie podivne Trackery - treosku to lovenie ludi zjednodusuje. Paci sa mi komix Boba Fet: Enemy Of The Empire kde Boba stopuje jedneho zmehnuteho vojaka a da mu to sakra prace a nie ze chodit s nejakim pipakom.

STARHAWK

Nikomu jeho radost z novych SW filmou - ST trilogie neberem. Kiez ny spravili filmy z ktorych by sme sa tesili vsetci.

Ale ked sa zacneme bavit na nerdackej urovni o ST filmoch tak su tam strasne blbosti co uplne protirecia dovtedy zauzivanimi danostami SW sveta a je to tak preto, lebo to bol lenivy a blby skript. Kedy Ray nevedela setko luskom prstu, keby tam nebolo hyperkazze, keby sa dali vysvetlit zdroje FO a podobne veci, tak by som nebol az tak proti ST aj ked z Luka spravili mrzuteho pustovnika co bolo proti jeho charakteru ale to sa este da nejak psychologicky zdovodnit.

Chairudo

Za chvíli jdu na SW, tak uvidím. Nečekám že to bude trhák, už posledních 5 filmů slibuje komické zakončení třídílné epické ságy  ;D

Mandalorian i když má své mouchy je na seriál moc pěkný.

Co mi přišlo trochu kýčovité, jak do něj místy cpou detailními záběry postavy a rekvizity z původní trilogie aby to na nás křičelo "tohle je původní" Starwars.

A skript pro epizodu 4 byl komicky vykradený ze sedmi statečných.  ;D

Vesnici napadnou a oloupí padouši. Vesničané najdou šikovného gringa a za malý úplatek ho přesvědčí, aby jim pomohl. Gringo naverbuje další lidi do týmu, naučí vesničany bojovat, postaví barikády, vykopou příkopy a jak přijde útok vesničané zvítězí.
Gringo si najde i lásku kterou v tomto případě musí opustit, protože seriál ještě neskončil.

Jinak neříkám že nejsem spokojený, jen mi to místy přijde dooost přitažené za vlasy :P
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Darth

#1039
Citace od: Chairudo kdy 19.12.2019, 16:24:36
Za chvíli jdu na SW, tak uvidím. Nečekám že to bude trhák, už posledních 5 filmů slibuje komické zakončení třídílné epické ságy  ;D

Mandalorian i když má své mouchy je na seriál moc pěkný.

Co mi přišlo trochu kýčovité, jak do něj místy cpou detailními záběry postavy a rekvizity z původní trilogie aby to na nás křičelo "tohle je původní" Starwars.

A skript pro epizodu 4 byl komicky vykradený ze sedmi statečných.  ;D

Vesnici napadnou a oloupí padouši. Vesničané najdou šikovného gringa a za malý úplatek ho přesvědčí, aby jim pomohl. Gringo naverbuje další lidi do týmu, naučí vesničany bojovat, postaví barikády, vykopou příkopy a jak přijde útok vesničané zvítězí.
Gringo si najde i lásku kterou v tomto případě musí opustit, protože seriál ještě neskončil.

Jinak neříkám že nejsem spokojený, jen mi to místy přijde dooost přitažené za vlasy :P

Dave je velký fanda SW (a Favreau také), proto ty ikonické věci vracejí - proč vymýšlet stejnou pouštní planetu jen s jiným názvem, když máme Tatooine? Necpou tam toho zase tolik, žádné Naboo, Coruscant, Endor. A 6 roků po EVI se spousta původních věcí ještě používá, nemusejí vymýšlet stovky nových armorů, vozidel jen aby naplnili kvótu na hračky (případně přebarvené původní armory). Když v Rebels a Rogue One ještě používají Old republic křižníky staré 1000 let, proč by nemohli v Mandalorianovi používat věci staré 10 let?

A zrovna inspirace Seven Samurais (podle kterých bylo v podstatě okopírovaných 7 statečných) je poklonou Lucasovi, který se pro celé SW inspiroval u Akiro Kurosawy - bez této inspirace by SW nevzniklo, nebo by bylo úplně jiné.

Mohli se vykašlat na Sílu a dát tam obyčejné děcko (ale komu přijde cizí lidské dítě roztomilé?), ale tady počítám, že bude nějaké propojení na E9 a na to jak naklonovali císaře a jeho schopnosti v Síle - jestli potřebovali krev někoho silného v Síle, jako to udělali tuším u Sifo Dyase. Proč jinak by imperiální Moff tak moc toužil po baby Yodovi, vzorcích z něj, proč by mluvili o vrácení starých pořádků, kdyby ne k obnově starého Impéria?

skywalker007

Citace od: STARHAWK kdy 19.12.2019, 15:44:44
Citace od: skywalker007 kdy 19.12.2019, 13:00:51
Citace od: Jezevec kdy 19.12.2019, 12:48:50
Citace od: skywalker007 kdy 18.12.2019, 22:17:56
Já vyšel před chvílí z kina a jsem spokojený film se mi líbil. Doporučuji na něj zajít,stojí to za to.

Lepší storyline než Rey a Kylo měl dokonce i Jar Jar a to je co říct. SW 9 je trapas, nesmysl, hrůza, blbost. Mimochodem hodnocení na CSFD taky lecčemu napovídá: SW film v den premiéry a nemá ani 70%. Na premiéry chodí z velké části hlavně fandové, takže většinou bývá vysoké hodnocení a to pak klesá. U SW 9 bych řekl, že se to může líbit akorát lidem, kteří celkově ke SW moc vztah nemají a moc nevědí o čem řeč. Stala se z toho už jen taková random vesmírná lidl marvelovka, kde motivy postav jsou stupidní, nikdo je nevysvětluje a vlastně to nikoho ani nezajímá. Je silně poznat, že nikdo předem nepromyslel, o čem vlastně trilogie 7-9 bude. Nemá to nic. Díky bohu za Mandaloriana.

Tak já myslím že vím o čem je řeč a k SW mám kladný vztah už minimálně 10 let. Přece tady nemůžeš určovat komu se to má líbit a komu ne a kdo je jaký fanoušek. Přijde mi úplně absurdní jak někteří SW fanoušci tvrdí jak jsou oni ty jediní SW fanoušci a zbytek odsuzují protože se jim líni nová trilogie. Hodnocení na CSFD taky ne o všem vypovídá.


Hold si v tej druhej polovine fandomu. Zamyslal si sa nejak uz nad tymito vecami:
1) Starkyller base luc - startuje podsvetelnou rychlostou, potom preleti cca 1/4 galaxie coz je vidno na mape kedsi pozres kde je Hosnia sektor a kde bola Starkyller - to by musela ta plazma skocit do hyperpriestoru - potom na konci cesty sa rozstiepy na niekolko kuskov a presne zasiahne kazdu planetu v celom systeme. Navyse p[ostavili ju nejake zbytky Imperialov co zdrhali len s lodami a liklidovali svoje verne obyvatelsvto za sebou, postavili ju behom par rokov nevedno s akych zdrojov

Skus to obhajit.
Ja som skoncil na- je to prastara technologia Rakatancov ktoru nasli FO a naucili sa ju pouzivat ale ten let toho luca .... to uz sa neda obhajit. Samozrejme toto v E8 nepotvrdili takze vysvetlit sa to neda.
Porovnaj si jej stavbu so stavbou DS1 a DS2 ktore boli robene niekolko rokov a spotrebovavali zdroje celeho imperia ktore normalne fungovalo malo dane, suroviny, pracovnu silu.

2) Hyperkace alias Manever Admiral Fialove Vlasy - ak by takto fungoval hyperpriestor, naco by sa stavali velke lode ked by boli zranitelne hocakou stihackou alebo starym vecsim frachtakom.
Hidalgo zo StoryGrupy to chcel vysvetlit nejakymi speeeeci stitmi a velkostou tej Calamary lode (Radus tusim?) ale taka technologia sa da zreplikovat takze uz by boli velke lode zbytocne a velmi zranitelne

3) Preco neskocili do hyperpriestoru tie 3 capitalky a kazda na iny vektor - setky by neodsledovali a zachranili by sa.

4) Ked ich stihacky vedeli dobehnut, preco nevyslali cele letky ale len 4 stihacky. Sak tam mali celu flotilu a kady destroyer ma na aplube cely squadron. By tie 3 lode rozprasili.

5) V 8micke vidim Resistance uplne rozprasenu - prezili len ty co su na palube Falcona a FO mal rozprasenu flotilu tiez kvoli Fialove Vlasy ale zrazu v 9ke je FO plne funkcny a La Resistance ma este kopu clenov

Skus vysvetlit tieto mega blbosti co boli v 8ke, a to som nevymenoval vsetky, len vrch ladovca.

Ja som sa este po 7ke snazil nieco vysvetlit si a dufal ze to nejak zdovodnia ale tie filmy su proste robene tak, ze to maju proste amici zhltnut a neanalyzovat - toto mozu servirovat beznemu postupne asi hlupnucemu americkemu publiku, nie zarytemu SW fanusikovi.

V mandovi mi zatial vadia len tie podivne Trackery - treosku to lovenie ludi zjednodusuje. Paci sa mi komix Boba Fet: Enemy Of The Empire kde Boba stopuje jedneho zmehnuteho vojaka a da mu to sakra prace a nie ze chodit s nejakim pipakom.

Opravdu to obhajovat nebudu šel jsem do kina abych se pobavil,ne abych řešil co a jak má být a pak se rozčiloval nad tím proč to nedává smysl ,je mi to jedno . Film mně bavil a to mi stačí .

Jezevec

#1041
Citace od: Chairudo kdy 19.12.2019, 16:24:36
Co mi přišlo trochu kýčovité, jak do něj místy cpou detailními záběry postavy a rekvizity z původní trilogie aby to na nás křičelo "tohle je původní" Starwars.

Tomu se obvykle říká FANSERVIS a normální příčetný fanoušek to naopak ocení. Tvůrci Manda jsou sami velcí fandové SW a mají s tímto univerzem hodně zkušeností (např. Filoni z Clone wars). Nechápu jak můžeš něco takového označit za kýčovité, to je naprosto nesoudný názor. Po každé epizodě jsou na netu tisíce komentářů a videa s desítkami až stovkami tisíc shlédnutí, kde lidé právě tyhle jak říkáš "kýčovité" momenty vyzdvihují a cení. Jestli to neumíš docenit, tak se na to radši nedívej. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Darth

Ohledně E9 se nemá cenu dohadovat. Pro půlku lidí je to nepřijatelná kravina, půlku lidí to bavilo. Logika nelogika. To samé bylo už od E7. Po nějaké době to část lidí vzala na milost, část se zatvrdila proti. Stejné to bylo u EI (tam to nakonec vylepšili dobrou EII, výbornou EIII a hlavně tomu dali hloubku seriálem Clone Wars).

To samé je u GOT série 8. Půlka lidí na to nadává, půlce lidí se to líbilo (já patřím do té druhé, podle mě mad queen tu krutost v sobě měla od první série a tady jen vyvrcholila. A Bran byl logická volba, kdokoli jiný by způsobil válku). Ale taky to rozdělilo fandy.

Prostě to akceptujme, můžeme Disney ukázat, že jsme naštvaní, tím, že nebudeme kupovat žádný merch (výpadek půlky fandovské základny už pocítí). Ale dle mého názoru přijdou další seriály/filmy, které vyplní mezery a utlumí ty nejhorší hovadiny a dají i téhle trilogii nějaký smysl. Co vím, tak se chystají seriály Obi-Wan a Kassian, prý jsou v přípravě další dva animáky a snad ještě něco dalšího (jeden animák by měl obsahovat pátrání po Ezrovi, druhý snad Doctor Aphra, ale tam nevím, jestli hraný nebo animovaný).

STARHAWK

Citace od: skywalker007 kdy 19.12.2019, 16:52:46
Opravdu to obhajovat nebudu šel jsem do kina abych se pobavil,ne abych řešil co a jak má být a pak se rozčiloval nad tím proč to nedává smysl ,je mi to jedno . Film mně bavil a to mi stačí .

OK, thym padom sa skor radis k beznemu SW fanusikovy, ktoremu sa proste len tie filmy pacia ale nevnara sa do toho sveta hlboko - vpohode.

A to by aj vysvetlilo preco sa ti to paci. Preto ze nemusis tieto podrobnosti riesit. Presne takato statistika by ma zaujimala. Aj inde som nadhodil TROS a ci sa paci a niekto tam napisal ze je SW fanusik a film sa mu pacil a ked som zistil aky druh, tak presne ten co sa len bavi filmamy a zostava na povrchu.

Som zvedavy ci najdem aj hardcore typ fanusika, ktoremu sa to paci. Zatial na JTA sa taky rysuje tak s nim pokecam.

Jezevec

Rozhodně se jedná o nejlepší díl této zbytečné trilogie (epizody 7-9), to ale bohužel neznamená, že se jedná o dobrý Star Wars film.
Kdyby se jednalo o kompletně novou značku, nebyl by to takový průser, ale tato trilogie bohužel úplně ničí Star Wars.


Pod to bych se podepsal.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Kubos.cz

#jjabramsisoverparty byl trending na Twitteru v reakci na TROS  :'(

hashtag obsahuje spoilery !

Mr. Cube

Citace od: STARHAWK kdy 19.12.2019, 17:39:03
Som zvedavy ci najdem aj hardcore typ fanusika, ktoremu sa to paci. Zatial na JTA sa taky rysuje tak s nim pokecam.

To musíš ale napřed definovat hardcore typ fanusika podle tebe, protože každý může mít tu definici trochu jinou. Já jdu zítra a pak tady dám svůj pohled na věc.  >:D

Ravenhorn

Já se teda řadím mezi hardcore fanoušky SW, LOTRA a GoT. Hlavně pokud jde o zfilmováné věci. Dříve jsem dokonce často tvrdil, že pokud bych dostal na výběr nikdy nevidět SW nebo LOTR, ale mít rodinu atd. Nebo kdykoliv vidět SW a LOTR, ale na úkor rodiny, tak opravdu jsem tíhnul vždy odpovědět že si vyberu SW a LOTR.  >:D
Castle, Pirates a Star Wars.

Robbed

#1048
Mně se to celkem líbilo :) asi na to půjdu ještě jednou. Proti novým epozodám nejsem nijak zaujatý. Samozřejmě, nová trilogie je nejslabší, u mě pořád vedou prequely >:D, na tom jsem vyrůstal. Ale jinak E7 v pohodě, E8 byla víc rozporuplná, některý scény bych vynechal, jiný se mi naopak líbily hodně a rád se na to podívám znova, teď když jsem viděl poslední díl.

Stejně tak jak starší generace, co vyrůstala na původní trilogii nenáviděla prequely, tak teď mi přijde že je to podobné... Co teprve až vyjde E10-12 :D

PS jo a četl jsem kdejaké knihy, včetně Zahnovy trilogie nebo trilogie o Hanu Solovi, takže vím, jaké ty filmy "mohly" být, ale nevidím důvod, proč bych to měl vztekat, že to udělali jinak ;)

PS2 argumentovat, že jsou tam fyzikální nesmysly je zcestné, jelikož celý SW naprosto popírá fyzikální zákony. Dogfights ve vesmíru nejsou o nic menší blbost, než pomalu pronásledující se lodě. Ale uznávám, že v posledních epizodách se to ani moc nesnaží předstírat.

Jezevec

#1049
Citace od: Robbed kdy 20.12.2019, 00:04:44
Mně se to celkem líbilo :) asi na to půjdu ještě jednou. Proti novým epozodám nejsem nijak zaujatý. Samozřejmě, nová trilogie je nejslabší, u mě pořád vedou prequely >:D, na tom jsem vyrůstal. Ale jinak E7 v pohodě, E8 byla víc rozporuplná, některý scény bych vynechal, jiný se mi naopak líbily hodně a rád se na to podívám znova, teď když jsem viděl poslední díl.

Stejně tak jak starší generace, co vyrůstala na původní trilogii nenáviděla prequely, tak teď mi přijde že je to podobné... Co teprve až vyjde E10-12 :D

PS jo a četl jsem kdejaké knihy, včetně Zahnovy trilogie nebo trilogie o Hanu Solovi, takže vím, jaké ty filmy "mohly" být, ale nevidím důvod, proč bych to měl vztekat, že to udělali jinak ;)

PS2 argumentovat, že jsou tam fyzikální nesmysly je zcestné, jelikož celý SW naprosto popírá fyzikální zákony. Dogfights ve vesmíru nejsou o nic menší blbost, než pomalu pronásledující se lodě. Ale uznávám, že v posledních epizodách se to ani moc nesnaží předstírat.

Tak takhle teda ne. Většina lidí, kteří nemuseli prequely, je poslední roky berou kvapem na milost. Protože epizody 1-3 jsou skvosty kinematografie oproti epizodám 7-9. Já jsem vyrostl na epizodách 1-3 takže je mám taky nejradši, ale nijak mi to nezabránilo si oblíbit epizody 4-6, které jsem docenil taktéž a SW beru jako ságu o 6 dílech. Tady problém nevidím.

Jde spíš o to, že SW, byť je to sci-fi, má jako univerzum nastavené nějaké zákonitosti, které by se logicky měly dodržovat a ne stavět na hlavu. Navíc zatím obě trilogie měly dobře vystavěný děj, postavy měly svůj vývoj a zakončení, motivaci proč něco dělají a jakým způsobem. Epizody 7,8,9 jsou v tomto ohledu otřesné. Je to, jako by je někdo vymýšlel za pochodu stylem: "Pepo, tahle scéna by byla cool, dáme to tam."

A jestli se ti líbila např. epizoda 8, tak se radši podívej na toto video a vezmi rozum do hrsti.

Why Star Wars: The Last Jedi is a Complete Cinematic Failure
https://www.youtube.com/watch?v=5ECwhB21Pnk&t=1s
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.