DISKUSE OCTAN CUP - PODZIM 2008

Založil Marty713, 06.09.2008, 17:43:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Zúčastnili byste se soutěže i pokud by se soutěžilo pouze o slovní ocenění?

Ano, jde přece o zábavu.
Nevím, musel bych se ještě rozmyslet.
Ne, bez věcné ceny o soutěž nemám zájem.

MasterWindu

Skúsim zhodnotiť prvé kolo:
Fotky niektorých modelov boli dosť desné a tým pádom sa to odrazilo aj na hodnotení, nedá sa objektívne a subjektívne posúdiť to čo poriadne nevidíte. Modely ako také popisovať nebudem, moje hodnotenie viz tabuľka. Účasť bola mizerná, hlavne čo sa týka prihlásených. Celkovo ma to zatiaľ nenadchlo a topiť to ešte nebudem... Pre prihlásených a dúfam, že aj zúčastnených 2.Kola by mali byť modely B a F príkladom súťažného modelu.
Dark ages forever ...

Marty713

#61
S lítostí musím konstatovat, že se mi k dnešnímu dni přihlásily do 2. kola soutěže pouze dva výtvory.

Ačkoli jsou oba podle mého názoru velice soutěžischopné a oba se mi moc líbí, nepřipadá mi smysluplné pokračovat v turnaji za takovéto účasti.

Několik lidí se odhlásilo, několik "soutěžících" po svém přihlášení dál na OCTAN CUP vůbec nereflektovalo a mně přijde zbytečné to dál lámat přes koleno. Soutěž vznikla v reakci na stále rostoucí debaty na téma pokles úrovně a vůbec dění na fóru. Hlavní ambicí OCTAN CUPu bylo vytvořit tradici, což jsem myslel, že na některými členy denně navštěvovaném fóru nebude problém.

To se sice nepovedlo, ale já věřím, že v několika ohledech byla soutěž přeci jenom trochu prospěšná. Nám (tím myslím hlavně sebe a spolupráci s porotou) se podařilo vymyslet soutěžní systém, který lze kdykoliv znovu použít a aplikovat na jakoukoli v budoucnu pořádanou soutěž, popř. jak se v praxi ukázalo, není problém tento koncept dále upravit.
Dále věřím, že i pro ten malý počet zúčastněných byla soutěž zábavná a to ať pro soutěžící nebo pro porotu.

Není to ještě oficiální ukončení, ale nečekám, že by se do zítřejší půlnoci stal zázrak.

Díky všem aktivně zúčastněným lidem za projevený zájem a účast!

Martin

gearcs

Dej pro první tři místa třeba jen Impulse set jako cenu a uvidíš, kolik bude najednou soutěžících... Motivace je třeba

peter

Citace od: gearcs kdy 19.10.2008, 10:52:13
Dej pro první tři místa třeba jen Impulse set jako cenu a uvidíš, kolik bude najednou soutěžících... Motivace je třeba

Ale kulový, jestli se lidi chtěj účastnit jen kvůli nějakým cenám, tak ať jdou rovnou do hajzlu! To, že nějaká cena je má být jen takový malý bonbónek, třešínka na dortě, ale ten prvotní impuls má být v zábavě. No každopádně se opět projevují má dřívěji položená slova ::) :'(

Fakt by mě zajímalo, kde je těch 39 lidí co hlasovalo v anketě ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Marty713

#64
;D ;D ;D

Gearcs... proč bych to dělal? ;)

Nemám potřebu lákat účastníky na věcné ceny. Pokud se soutěže, ve které se nedá vyhrát lego, nikdo nezúčastní, nebude se taková konat.
Vycházel jsem z debat na téma: "je tu nuda, pojďme něco podniknout" a ne: "chce to více možností, jak získat zdarma lego".

Ale "podplácet" soutěžící, jen aby byla větší účast. To mi za to nestojí.
Rád si teď počkám, až někdo uspořádá soutěž s věcnými cenami. :)



EDIT: Díky Petře, nechtěl jsem to říkat až tak natvrdo, ale souhlas. ;)

Marty713

#65
Díky salame,
samozřejmě, že soutěž pokračuje. ;)
3 výtvory mám, teď to vypadá, že další 2 dostanu.

Jen tím chci říct, že pokud se bude do budoucna pravidelně snižovat počet soutěžících v jednotlivých kolech, nemá cenu v tom pokračovat. K tomu si musíš uvědomit, jaká byla úroveň 1. kola. To bylo to nejjednodušší co jsem mohl vymyslet. Zadání se teď budou už jen ztěžovat a tématicky zužovat.

Já vím, že cca 5-7 lidí je taky dost, ale soutěž a zadání byly koncipovány pro dobrých 30 soutěžících.
Témata jsou více než obecná, nároky na díly jsou více než minimální.

Kdybych vyhlásil mini soutěž na CITY, přihlásilo by se lidí 2x nebo 3x tolik.

gearcs

Peter, Marty: No a kdo tu mluvil o uplácení? Pokud jsem se já účastnil soutěže, ve které byly jen malinké ceny, tak ne kvůli tomu, abych si obohatil sbírku ;), ale proto, že i taková soutěž přece jen přiláká větší konkurenci a trochu se zviditelnit pak není na škodu. A o to přece jde :)

Marty713

Jde o to, se zviditelnit? ;D

Nj... ;D

Tak se přihlaš, dávám ti možnost, se "zviditelnit". ;)

gearcs

No pokud sis všiml, tak jsem se zatím nepřihlásil, ale ne, že bych nechtěl. Důvodem byla jiná stavba, která se mi do soutěže rozměrově nevejde a spotřebovala spoustu dílů. Je už nafocená a od minulého týdne rozebraná. Nejsem ale z těch, co stavbu zboří a hned se pustí do jiné. Pokud něco nahonem stihnu postavit, tak se přihlásím...
P.S. Nebuď hnidopich... ;) :)

Colonel32

myslim, ze soucasti souteze by mel byt specialni vitezny avatar (aspon na 4 tydny) a moznost pridat si do podpisu >>>Vitez 1. kola Octan Cupu<<<, prestiz na foru ma IMHO vetsi cenu nez maly impulse set

MasterWindu

Každopádne by mala byť súťaž ukončená posledným kolom. Či bude účasť len s jedným prihláseným alebo dvomi. Na záver to bude vypovedať o celkovej úrovni ľudí, ktorí hlasovali v ankete, ako bolo spomenuté ... potom si každý z nich môže povedať, že keď to vtedy začalo ísť dole vodou tak som priložil ruku k dielu...
Takisto nie som za lákanie ľudí na vecné ceny a s vyššie uvedeným 100% súhlasím /...uvídime tú účasť, keď budú nejaké vecné ceny...  :-\/
Dark ages forever ...

Marty713

K zadání 3. kola:

Je tu opravdu pestrá paleta toho, co můžete postavit:

"Od prvních pluhů, ruchadel, mlýnů a kladkostrojů přes traktory, kombajny, jeřáby, parní válce, důlní stroje a zařízení v mlékárnách, mincovnách, cihelnách, sklárnách, elektrárnách až po roboty z budoucnosti; všelijaké vymyšlené laserové a fotonové mechanismy, které těží měsíční kámen nebo pěstují jablka velikosti dýně."

Togaran

Kdy budou výsledky druhého kola?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peter

Citace od: Togaran kdy 22.10.2008, 08:08:18Kdy budou výsledky druhého kola?

Přečti si laskavě pravidla ::)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Marty713

Tak a je to venku.

Bylo by dobré, kdyby se tentokrát vyjádřili i soutěžící, aby tak zhodnotili 2. kolo, řekli své postřehy a názory. :)

Colonel32

Musim rict, ze me velmi zarazi hodnoceni posledniho porotce, Descale. Zatimco model "H", ktery dle meho nazoru splnuje pravidla snad nejlepe ze vsech je ohodnocen 3mi body, model "I", ktery porusuje pravidla tim, ze:
- westernovy dul uz byl vydan
- prekracuje velikost zakladny
- lego by nikdy nevydalo tak masivni konstrukci (vse se stavi vzdusnejsi, aby se setrily dily)
je ohodnocen body sedmi.

(viz. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=18984.msg89373#msg89373)

gearcs

Mě teda dostalo, že moje oprátka má být gumička? Sice to tak vypadá, ale je to lego provázek, na něm uzel a od něj vedou 2 konce, které se rozmotaly. Jestli jsem kvůli tomu dostal nižší hodnocení, pak už sem žádný další model nepostavím.

Colonel32

Citace od: gearcs kdy 24.10.2008, 14:59:10
Mě teda dostalo, že moje oprátka má být gumička? Sice to tak vypadá, ale je to lego provázek, na něm uzel a od něj vedou 2 konce, které se rozmotaly. Jestli jsem kvůli tomu dostal nižší hodnocení, pak už sem žádný další model nepostavím.

u tebe spis je problem, ze set prilis neodpovida pravidlum, a nedokazu si predstavit, ze by ho firma lego opravdu vydala, 1) kvuli tematickemu zamereni na popravu,  a 2) kvuli kompletne vydlazdene podlaze, coz mi take nejprijde zrovna original legove.

Marty713

#78
Kdyby to byla gumička, byl by to aspoň jasný lego dílek. Takhle se můžeš jen hádat, co je to vlastně za provázek.

Ale pokud jsi kvůli něčemu dostal nižší počet bodů, tak snad jen kvůli pravidlu 3/C zadání 2. kola:

3. Model/"set", který bude reprezentovat vaši příběhovou řadu, musí splňovat následující kritéria:
C. Model/"set" by měl svou konstrukcí a zpracováním přibližně odpovídat prodávaným setům.




EDIT: Přesně jak napsal Colonel32.

gearcs

No pokud vím, tak vydlážděná podlaha už v setech byla, navíc tahle není ani moc rozsáhlá. Uznávám, že popravu by asi LEGO nezařadilo.

descale

Citace od: Colonel32 kdy 24.10.2008, 13:03:12
model "I", ktery porusuje pravidla tim, ze:
- westernovy dul uz byl vydan
- prekracuje velikost zakladny
- lego by nikdy nevydalo tak masivni konstrukci (vse se stavi vzdusnejsi, aby se setrily dily)
je ohodnocen body sedmi.

Ačkoliv model ,,I" Mine/důl měl délku přes 16 studů, posoudil jsem velikost modelu jako střední a tudíž jsem mu nedával ,,trestné body". Příští kola budu na dodržování pravidel brát větší zřetel a důraz. To že Lego už vydalo westernový důl jsem nevěděl, chybu přiznávám, měl jsem si projít všechny vydané Western sety. ;)

Colonel32

no, pro jistotu by nam asi organizator souteze mel objasnit, zda po porotcich chce hodnotit spis dodrzeni pravidel/tematu kola, nebo samotne zpracovani - protoze zrovna v tomto pripade se ty dve veci defacto vylucovaly.

Marty713

#82
Musím přiznat, že jsem v tomhle případě udělal chybu já.
Neměl jsem model "I" vůbec pouštět dál do soutěže, protože jasně porušuje pravidla. Mně to nedocvaklo, nakonec jsem rád, že přijde alespoň nějaký model, a tak jsem si toho všimnul, až když ho už někteří porotci ohodnotili a jiní ještě ne. Nechal jsem ho tedy v soutěži.

Pro příště (Colonel32, to je to objasnění):

Já rozhoduji o tom, co se dostane k porotě a co už ne. Rozhoduji tak pouze na základě pravidel. Na porotě pak už jen je obodování čistě podle citu a vkusu.

Poznámky organizátora, které občas k některým modelům píši, vyjadřují pouze mojí domněnku nebo názor, na který ale porotce vůbec nemusí reagovat. Ba naopak věřím, že je porota složena z lidí, kteří se nenechají ovlivnit drobnou připomínkou.
Navíc je potřeba si všimnout, jaký charakter tyto poznámky mají.

Pokud jsem se rozhodl model nechat v soutěži, ale zároveň se mi tam nezdá nějaká věc, nevidím nic špatného na tom, když ji připíšu k popisu. Dobrý porotce si té věci stejně všimne anebo ne, a tak ji nebere v potaz.

Nakonec: myslím si, že zpracování se odvíjí od pravidel. Pokud budete "srážet" body za pravidla, je to vlastně za zpracování. Ohledně nápadu, ano, chci aby na ten kladla porota důraz, ale zase závisí na tom konkrétním případě.

Je to jasné? :)

otaznik

Nejprve bych rád zmínil, že všechny zúčastněné obdivuji a mají mé uznání! Stavby ve 2. kole byly o další krok vpřed oproti 1. kolu.
Zadáním bylo vytvořit "set", který by mohl, v zásadě bez úprav, být vydán TLC (samozřejmě v době, kdy dané serie běžely). K tomuto faktu jsem při hodnocení tedy maximálně přihlížel. První dvě místa byla poměrně jasná, stejně jako závěr soutěžního pole, ale nad seřazením prostředních míst jsem dlouho váhal - bylo to velmi vyrovnané.
Snad ještě důležitý dodatek - toto hodnocení jsem napsal hned jak jsem fotky jednotlivých modelů obdržel, tedy ještě v době, kdy jsem nevěděl, kdo je autor, ani jaké bude pořadí!

A - Crater Scout, Blacktron II
Velmi pěkný model skvěle tematicky zapadající do zvolené řady, možná trošku moc bílé, ale líbí se mi!

B - Road Patrol with Sidecar, City
Dobrý nápad, sidecar mi trošku nesedí, ale jako celek bez výhrad. Škoda, že "návrh přední strany krabice" se, díky až příliš zvýrazněným světlům, nepovedl, další fotky ale prezentují model dobře.

C - Gardener, City
Musím přiznat, že na první pohled mě tento model moc nezaujal. Zelená lopata, dva obráceně nasazené květy, zaprášené modré květy a asi i další díly (bohužel kvalita fotek neupožňuje detailnější zkoumání). Na druhou stranu oceňuji zajímavý nápad.

D - City minifigure "battle pack", City
Je pravdou, že minifigů není nikdy dost, ale nejsem si jist, zda bych si tento pack pořídil. LEGO v serii City nabízí striktně žluté hlavy, což tento návrh porušuje. Víceméně mě nic nezaujalo (ale ani nepohoršilo).

E - Záchodky ve štěrkovně, Duplo Ville
Možná zajímavý nápad (který by ale LEGO zcela jistě nevydalo), ale velmi bídné zpracování.

F - Street repair team, City
Sety s tématikou staveb a stavebních strojů jsem měl vždycky moc rád. Auto se mi líbí, IMHO by ale mělo být žluté, prostě žlutá k LEGO City stavbařům patří. Opravdu pěkný set, který bych si asi koupil, bohužel ho trochu sráží pár detailů - barevné hlavičky minifigů, neodpovídající barvy nohou a tors (minimálně u jednoho figa).

G - Poslední soud, Castle
Komplikované hodnocení. Jako MOC hezké, ale jako regulérné set? Obávám se, že toto by LEGO nevydalo -  vytileovaná podlaha, tematicky nevyvážené (vypadá to spíše jako scéna ze života, než set s jasným určením dvou stran, jak se to v poslední době dělá) + ty obrácené květy, to nepřekousávám :-) (ale když jsem byl malý, taky jsem je nandaval takhle). Opakuji, zajímavý MOC, ale už špatný soutěžní model do 2. kola OCTAN Cupu.

H - AA defence, Exploriens
Skvělý model, který by strčil do kapsy i pár originál LEGO Exploriens setů, z mého pohledu jasný vítěz!

I - Mine, Western
Vůbec ne špatný nápad, horší zpracování (vrstvy plates, chybí podpěry). Navíc výrazně rozměrově porušuje zadání. Dost mi vadí zaprášené díly.

Takže se nenechte odradit mojí kritikou a vzhůru do 3. kola!   :D

MwK

Ďakujem za ohodnotenie... ;)
Viem,nebolo to ani zďaleka dobré,myslím môj celkový výtvor,ostatné nesúdim,nemôžem... :)
(aj keď,tú sajdu by som si kúpil,aj dva krát ;D)

Len mi týmto šlo o zaplnenie teoretickej medzeri "na trhu" a to aj tou,jednou výnimkou,čiže čiernou hlavou... :)
Bol to risk alebo zisk,stavil som na City a "battle pack",no nevyšlo... ;)

Snáď mi konečne niečo duchaplné napadne do ďalšieho kola... ;D


For Marty713:
Všimol som si že si mi text ktorý som ti poslal,preložil do češtiny...
To preto aby nebolo jasné kto som? ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

otaznik

Citace od: MwK kdy 24.10.2008, 22:32:30

For Marty713:
Všimol som si že si mi text ktorý som ti poslal,preložil do češtiny...
To preto aby nebolo jasné kto som? ;D
Přesně tak, o to jsem žádal já, aby nebyla porota při hodnocení ani minimálně ovlivněna.

betakaroten

Citace od: otaznik kdy 24.10.2008, 22:09:23
C - Gardener, City
Musím přiznat, že na první pohled mě tento model moc nezaujal. Zelená lopata, dva obráceně nasazené květy, zaprášené modré květy a asi i další díly (bohužel kvalita fotek neupožňuje detailnější zkoumání). Na druhou stranu oceňuji zajímavý nápad.
Zrovna ty květy "obráceně" jsou naschvál, aby to vypadalo trochu divoce a ne jako od Přemeta Podrahy. Holt jsem si hned neuvědomil, kdo je v porotě ;D Totéž zelená lopata (když se podíváš, co se prodává v OBI a podobných...)
Květy jsou zaprášené, asi už pomalu slepnu ::) ale ostatní "špína" je jen šum fotky.

otaznik

Citace od: betakaroten kdy 24.10.2008, 23:11:56
Citace od: otaznik kdy 24.10.2008, 22:09:23
C - Gardener, City
Musím přiznat, že na první pohled mě tento model moc nezaujal. Zelená lopata, dva obráceně nasazené květy, zaprášené modré květy a asi i další díly (bohužel kvalita fotek neupožňuje detailnější zkoumání). Na druhou stranu oceňuji zajímavý nápad.
Zrovna ty květy "obráceně" jsou naschvál, aby to vypadalo trochu divoce a ne jako od Přemeta Podrahy. Holt jsem si hned neuvědomil, kdo je v porotě ;D Totéž zelená lopata (když se podíváš, co se prodává v OBI a podobných...)
Květy jsou zaprášené, asi už pomalu slepnu ::) ale ostatní "špína" je jen šum fotky.
To bych bral u MOCu, ale ne u originál LEGO setu. Holt pravidla jsou pravidla.  ;D

Colonel32

Velmi ocenuji to, co sem napsal Otaznik, protoze s nim naprosto a bez vyhrad souhlasim ve vsech bodech. (a hlavne jsem to nemusel cele psat ja  >:D )

Marty713

Když si bude porota přát... >:D ::)