DISKUSE OCTAN CUP - PODZIM 2008

Založil Marty713, 06.09.2008, 17:43:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Zúčastnili byste se soutěže i pokud by se soutěžilo pouze o slovní ocenění?

Ano, jde přece o zábavu.
Nevím, musel bych se ještě rozmyslet.
Ne, bez věcné ceny o soutěž nemám zájem.

Jarmila

Citace od: MasterWindu kdy 11.09.2008, 21:27:44
Citace od: otaznik kdy 11.09.2008, 21:26:07
Bude porotce udělovat i nějaké slovní hodnocení - respektive může "obhájit" slovním popisem svoje pořadí?
... hh to smrdí "protekcí"  :D  ;)

Proč? Pokud bude mít každý soutěžící jen nějaké číslo nebo písmeno a porotce nebude vědět, kdo se pod tím skrývá, tak nemůže nikomu nadržovat. Jedině že by soutěžící věděli, kdo bude porotce a uplatili ho kostičkami.  ;D A navíc soutěžící dostane imaginární výhru - pochvalu před nastoupenou jednotkou kostkáčů.  ;D Kvůli tomu snad nebude nikdo vyšilovat.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Marty713

To Otazník: Může, ale až po ukončení a vyhlášení výsledků daného kola, tudíž pouze soukromě.

To Jarmila: Přesně ;)

Marty713

K dnešnímu dni se mi hlásí 12 soutěžících a naprosté minimum porotců. Bez nich to nepůjde. Přece na celém fóru není jen pár lidí, co by dělali porotu. Potřebuji i náhradníky. :)

Ohledně soutěžících je to dobré, 12 je slušný počet, ale trvám si na pravidlech, kde se píše, že je nutné, aby bylo soutěžících minimálně 15. Při minulé soutěži se přihlásilo přes 20 lidí! Zadání bylo o něco jednodušší, ale tady taky nic složitého nebo velkého nečekejte. Doufám, že těch několik se ještě běhěm tohoto týdne přihlásí. ;)

Marty713

Uncle OCTAN wants you for the OCTAN CUP! >:D

Jarmila

Citace od: Marty713 kdy 13.09.2008, 10:17:49
K dnešnímu dni se mi hlásí 12 soutěžících a naprosté minimum porotců. Bez nich to nepůjde. Přece na celém fóru není jen pár lidí, co by dělali porotu. Potřebuji i náhradníky. :)

Ohledně soutěžících je to dobré, 12 je slušný počet, ale trvám si na pravidlech, kde se píše, že je nutné, aby bylo soutěžících minimálně 15. Při minulé soutěži se přihlásilo přes 20 lidí! Zadání bylo o něco jednodušší, ale tady taky nic složitého nebo velkého nečekejte. Doufám, že těch několik se ještě běhěm tohoto týdne přihlásí. ;)

Tak vyhlaš začátek soutěže, nahoď téma a třeba se někdo ještě rozpohybuje.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Marty713

Ne, ne. Ještě týden počkám, navíc nemám ani dost porotců, abych soutěž rozjel. A těch pár soutěžících by se tu opravdu nenašlo? ??? :)

Hana129

Takovéto okolkování a tajnosti kolem témat soutěže je spíše na škodu a vyhlášení témat by asi prospělo, Ti co váhají by věděli do čeho jdou a ti co třeba nemají dostatečný materiál, by měli možnost si ho ještě dokoupit.  ;).

Co se týká porotců nevím jaký problém by udělalo hlasování v anketě tak jak to bylo u "kanálových" a jiných soutěží. Tím by prakticky porotci nemuseli být.

Sama za sebe se soutěže nezúčastním, protože zrovna probíhá pro mne pracovně v  nejnáročnějším období  ::).

Jarmila

Citace od: Hana129 kdy 13.09.2008, 19:31:59
.....
Sama za sebe se soutěže nezúčastním, protože zrovna probíhá pro mne pracovně v  nejnáročnějším období  ::).

Copak? Ještě nemáš dobyté brambory?  ;D Komplet sklizenou úrodu ze zahrádky a vše zavařeno či zamraženo?  ;D
Alespoň by sis odpočala.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Hana129

Citace od: Jarmila kdy 13.09.2008, 23:55:07
Citace od: Hana129 kdy 13.09.2008, 19:31:59
.....
Sama za sebe se soutěže nezúčastním, protože zrovna probíhá pro mne pracovně v  nejnáročnějším období  ::).

Copak? Ještě nemáš dobyté brambory?  ;D Komplet sklizenou úrodu ze zahrádky a vše zavařeno či zamraženo?  ;D
Alespoň by sis odpočala.  ;)

To jo, ale nemám napečeno na vánoce  ;D.     

Marty713

Přemýšlel jsem dnes o pravidlech a o soutěži jako takové a přišel jsem na to, že i když jsou teď pravidla optimální pro všechny, bojím se, že kvůli systému hodnocení bude pro porotce a i pro mě soutěž neutáhnutelná.

Proto jsem se rozhodl nabídnout tohle:

Všechno hlasování a hodnocení by probíhalo skrze anketu, která by se vyhlašovala vždy nová pro každé soutěžní kolo. Hlasovat by mohli všichni uživatelé, včetně soutěžících (tohle bohužel ošetřit jinak nejde, myslím ale, že vám to vadit nebude). Každý bude mít tolik hlasů, aby teoreticky mohl dát bod každému modelu. Samozřejmě to znamená, že pozice porotce bude tímto zrušena a modely budou zveřejňovány hned po konci kola (ne až po vyhlášení výsledků daného kola, jak by tomu bylo u porotců).

Je to jen návrh, ale stačí říct (buď napsat sem nebo mi poslat sz) a může to tak být. Ještě je spoustu času na společnou dohodu.

otaznik

Já jsem pro porotce, pokud by jeden chyběl, tak se hlásím (a můžete se případně těšit i na komentáře ke všem modelům).

Jarmila

A nešlo by udělat obě varianty hlasování?
Nejdříve by to dostali k posouzení porotci a pak by se soutěžní modely předhodily obyčejným smrtelníkům k posouzení. Porota by nebyla ovlivněna plebsem, plebs by neznal hodnocení odborné poroty. Myslím, že i anketa se dá udělat tak, aby byly výsledky vidět až po ukončení hlasování. Nebo po ukončení celé soutěže. Nakonec porovnat hlas lidu a hlas "boží".  ;D Ale to už si asi vymýšlím moc. Nebo MOC?  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

tazzy

Citace od: Marty713 kdy 14.09.2008, 20:21:22
Hlasovat by mohli všichni uživatelé, včetně soutěžících (tohle bohužel ošetřit jinak nejde, myslím ale, že vám to vadit nebude).

Jindra ma tusim moznost zjistit, ktery uzivatel hlasoval pro kterou moznost, tedy pokud by soutezici hlasoval pro svuj model mohl by za to dostat nejaky postih.

Colonel32

Citace od: tazzy kdy 15.09.2008, 03:33:43
Citace od: Marty713 kdy 14.09.2008, 20:21:22
Hlasovat by mohli všichni uživatelé, včetně soutěžících (tohle bohužel ošetřit jinak nejde, myslím ale, že vám to vadit nebude).

Jindra ma tusim moznost zjistit, ktery uzivatel hlasoval pro kterou moznost, tedy pokud by soutezici hlasoval pro svuj model mohl by za to dostat nejaky postih.

To ze tu moznost ma IMHO jeste neznamena, ze bude mit dost casu na to, aby neco takoveho kontroloval..

Marty713

Jarmilo: To už je opravdu moc. ;)

tazzy: I kdyby tuto možnost měl, kdo ho donutí zapojit se do soutěže a tímto způsobem ji zajišťovat? Já určitě ne, ani bych to po něm nemohl chtít.

Colonel32: Souhlas.

Jarmila

Citace od: Marty713 kdy 15.09.2008, 17:13:00
Jarmilo: To už je opravdu moc. ;)
......

Chtěl jsi diskuzi? Chtěl. Tak ji máš.  ;D    A to se fakt držím s diskutováním zpátky.  ;D (Modří vědí.  ;D  )
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Marty713

Ale jo, v pohodě. Diskuzi jsem chtěl, ale ty mi tu fantazíruješ! ;D ;)

Marty713

#47
V souvislosti se zahájením 1. kola soutěže OCTAN CUP jsem se rozhodl zveřejnit seznam soutěžících ke dni 21.9. 2008. Seznam je následující:

JimB
mates9
Robbed
betakaroten
nesquick
Ondrej
Togaran
bambus
MwK
salam
sparkz
Vindaloo
dingo
MegaDelete


Pokud se někdo přihlásil a nevidí zde své jméno, znamená to, že o něm nevím. Je potřeba, aby se přihlásil znovu! (platí pouze pro soutěžící)

Lidem, kteří se přihlásili na místo porotce byla odeslána zpráva, ve které se uvádí, zda byli vybráni přímo do poroty, nebo na místo náhradníků (viz pravidla).

Jelikož někteří porotci nechtějí být veřejně jmenováni před prvním hodnocením, nezveřejním zde seznam jejich jmen. Pokud se ale chce nějaký porotce pochlubit, může tak učinit zde.

Marty713

Jen chci připomenout, že konec 1. kola se blíží (tato neděle).
Porota je připravena, teď záleží jen na tom, kolik výtvorů mi do neděle přijde na mail. :)

Marty713

První kolo končí už zítra!!! :o

Pár soutěžících už odeslalo své výtvory, ale není to ani třetina přihlášených. ???

Marty713

Do dnešní půlnoci jsou všichni soutěžící povini odeslat fotografie svých výtvorů na můj mail.

Nezapomeňte do těla dopisu napsat, od koho model je. Dnes ráno jsem takový mail obdržel. ::) Soutěžící zatím nereagoval na odpověď, tedy ho vyzývám zde: Zkontrolujte, zda-li jste se do mailu podepsali (váš nick na fóru). Nemohu zjistit vaši identitu pouze podle mailové adresy.

Dva soutěžící se mi již omluvili, že se 1. kola nemohou zúčastnit. Doufám, že ostatních 13 soutěžících se bez problému zúčastní. :-\

Marty713

#51
1) Z důvodu malého počtu modelů poslaných do 1. kola soutěže prodlužuji dobu, kdy může soutěžící poslat mail s fotografiemi, do 4 hodin zítra odpoledne (kdy se vracím ze školy a posílám mail porotcům). To je opravdu poslední šance pro účastníky 1. kola.

2) Poznámka k zadání 2. kola:

Nejde o nic složitého, právě naopak. Inspirujte se sety z cenové kategorie 200-700 Kč. Málo dílů, maximální hratelnost.
Vycházejte z impulse setů. Tak například některé modely z minulé soutěže Kanals Building Contest IV. - IMPULSE byly už moc složité na to, aby prošly komisí TLC a byly prodávány.

Nedělejte něco složitě, když to má být jednoduché. ;)

Marty713

Tak fajn.
Čtvrtá hodina polední odbila.

Pár lidí ještě slibovalo, že to dnes do čtyř stihne. Nestihl ani jeden. Akorát jeden opozdilec mi právě teď ještě něco poslal (sice je 16:26 ale ok, vše v pořádku).
Nevadí, odesílám porotcům mail s rekordními 7 modely!!!

Trochu málo na 15 přihlášených soutěžících. ::) :-\

Džejkob

uf tak to jsem si oddechl. Byl jsem naprosto připraven na poslední místo ;D
Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

MasterWindu

Citace od: bambus kdy 06.10.2008, 16:49:00
uf tak to jsem si oddechl. Byl jsem naprosto připraven na poslední místo ;D
"Jak si preješ Alladine ..."  :D
Dark ages forever ...

Marty713

Takže 1. kolo je se vším všudy uzavřeno. :)
Zde je prostor pro vyjádření se.

(a to platí nejen pro soutěžící, jak jsou spokojeni s umístěním a pro porotce, jak by slovně ohodnotili 1. kolo, ale i pro vás, pro diváky ;) )

MwK

#56
Takže,ďakujem porotcom že som zo svojím Dundeem nebol posledný... ;D
Ale musím uznať,prekonať v stavaní Robbeda a ešte z Forrestom Gumpom sa jednoducho nedá,tak som fakt spokojný... ;D ;D
(Na samote u lesa som nevidel,neviem porovnať :-[)

Ale chcel by som sa spýtať,čo by som mohol vylepšiť,včom sa do budúcna zlepšiť a či vôbec nápad za niečo stál...
Ďakujem... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Džejkob

S výsledkem jsem spokojený :).Ono nešlo ani o to, abych byl první, ale abych se podíval na první místa, porovnal můj výtvor a lepší výtvor a skouknul kde je chyba co jsem udělal špatně atd.přece jen to byla první soutěž, které jsem se zúčastnil  ;)

přesto bych docela ocenil nějaké tipy, co se porotě líbilo ale hlavně nelíbylo, abych byl příště lepší.. ;)
Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

otaznik

Já jsem hodnotil hlavně podle nápadu, také se mi líbilo, když scény byly akční - v pohybu. Samotná technika stavění byla v tomto případě až na druhém místě (což může být jindy jinak).

Colonel32

Pro me byla soutez docela zklamanim, nejen pro to, ze polovina soutezicich se na to proste vykaslala, ale i vetsina del dodanych byla jakoby sfouknuta horkou jehlou, nemluve o nafoceni nekolika souteznich modelu mobilem - to prezentaci rozhodne taky neprida.