(vlastní) Sears (Willis) tower

Založil peki, 23.02.2017, 14:01:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Willis tower (wikipedie)
Willis Tower (do roku 2009 Sears Tower) je 442 metrů vysoký mrakodrap v Chicagu v Illinois. Byl postaven v letech 1970 až 1973 podle návrhu firmy Skidmore, Owings and Merrill. Je druhým nejvyšším mrakodrapem Spojených států amerických, hned po One World Trade Center. Od svého dokončení, kdy výškou překonal věže World Trade Center, až do roku 1998 byl nejvyšší budovou světa; v roce 1998 jej předčil mrakodrap Petronas Twin Towers.
Hlavním architektem stavby byl Bruce Graham. Budova má 108 poschodí, 108 fungujících výtahů a vlastní směrovací číslo. Pracuje v ní přibližně 10 000 lidí a dalších 50 000 ji denně navštíví. Willis Tower váží celkem 225 500 tun a je celý pokryt sklem.
Na vyhlídkovém 103. patře (Skydeck) ve výšce 412 metrů byly 2. června 2009 otevřeny tři prosklené kukaně (Skyledge), vysunuté zhruba 1,3 metru ven z fasády a poskytující nevšední zážitek z výšky.

Stavba

Na internetu je hodně provedení, dokonce i v námi požadovaném měřítku. Prohlédl jsem si toto, ale protože se mi na podkladovou desku už nevešel žádný exteriér, spíše ze zájmu jak to vypadá ve skutečnosti okolo mrakodrapu. A střecha konstrukce antén.

Mrakodrap je také v novém architekture setu



Vlastní stavbu jsem pak tvořil podle plánku podlaží ve wiki



V měřítku vyšla stavba na úctyhodných 68 cm (bez antén) 1 patro tvoří 2 tile.  Konstrukce stavby umožňuje instalaci vnitřního osvětlení (třeba v budoucnu  >:D ).

Stavbu "drakodrapu" jsem si se Zuzkou užil. Jedna z prvních staveb kde sama přidávala dílky na stavbu (dříve hlavně odlupovala).



Martins

Kolegové, tohle je mrakodrap! Pamatujte si to a až budete příště hledat inspiraci pro stavbu do Mikropolisu, tak ty prcky co stavíte, rovnou přeskočte!

Peki, je to pěkné provedení, je vidět, že v tomto měřítku už dole na zemi (Zemi) fakt není ani píď místa! A je také vidět, že konkurenti měřítko moc neřešili. V tom se naše stavby hodně liší. Díky za to, žes to dotáhl, bude to největší (i nejvyšší) lákadlo našeho městečka.

peki

Pokud nejvyšší tak supr  >:D ale rozhodně ne největší lákadlo. Tohle je o kvantitě, kvalita je u jiných staveb  ;)
Nicméně s tím měřítkem mne to opravdu překvapilo. Hodně staveb vypadá na obrázku OK, ale když to propočítáš tak vycházejí jiné rozměry. Otázkou je jestli jde vždy sehnat kromě výšky i např. rozměr půdorysu.

Tady nebylo co vymýšlet, to udělali dávno jiný. Ale u toho Caja toweru (z Madridu) který mám z 90 procent hotový to bylo složitější. Tam se předlohy od reálu hodně liší, sice pořád je jasně poznat o co jde, ale nesedí např ani počet pater.

LukaMull

#3
Hezký drobeček  ;) kolik na to padlo cca dílků, jen tak pro zajímavost?  :)

peki

#4
Citace od: LukaMull kdy 23.02.2017, 16:44:11
...kolik na to padlo cca dílků, jen tak pro zajímavost?  :)

Orientačně (bez střech, antén atd.):

1-91 patro
-------------
black
plate 1x4
plate 1x1

clear
plate 1x2
plate 1x1

od každého 12x90 = 1080

91-108 patro
-------------
od každého 6x18 = 108

Celkem tedy od každého cca 1188 dílků

S anténou a střechou  cca 4* 1188 + 80 = 4 832

HD

Naprosto mě fascinují ta trans okna střídané černou. :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns