Společný projekt pro Prahu 2016 - vesnice

Založil Igorus, 08.06.2016, 12:33:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

Vážení,

jak už zpívala skupina Queen, šoumastgouon i vesnice pokračuje v krasojízdě.  V první fázi prosím o potvrzení od aktuálních účastníků, že mohu s modulem počítat pro přesun na výstavu v Praze Butovicích.

Projekt je rovněž otevřen pro nové účastníky. Pokud máte představu co byste rádi postavili, je možné diskutovat v tomto tématu, případně přes SZ. Z celkového pohledu bych primárně uvítal moduly do zimní části.

Podmínky, pravidla, parametry naleznete v tématu pro modulární vesnici Lipno 2016.

Dále pak uvítám konstruktivní diskuzi, co a jak vylepšit.

Igorus

#1
Seznam účastníků pokračujících z Lipna
Bruno: Místní úřad s rybníkem
Dannyboy: Novostavba rodiny Nováků
Hačislav: Záhumenky
Hardegon: Hospoda
Chairudo: Domek u trati
Igorus: Šumperák
Janopr: Řopík
Kuba: Samoobsluha
Kubulus: Chalupa
Marian20: Chalupa
MartinS: Roubenka
Marty713: Meziměstský autobus, Praga V3S
Matka: Chalupa se zabíjačkou
Míla: CAS32 Tatra 148
MilanV: Vesnická škola
Mirek: Motorový vůz
Ondrej: Vodní mlýn
Papluh: Důl
Petronel: U prarodičů na prázdninách
Puclik: Okál
Robkteryten: Sbor dobrovolných hasičů
Sihaja: Stodola
Šipka: Hájenka
Tomas.: Okresní přebor
Vočko: Dopravní technika
Waf: Nádraží
Yanice: Chalupa s grilováním
Yoshimaka: Kostel s půlnoční
Zdenek.f: Tahač přívěsů Tatra 813 6x6 TP, Podvalník Transporta P-32, Sklápěč Tatra 813 8x8 S1

Nové moduly (nezávazné přihlášení)
Matka: vánoční trhy, betlém (zima)
Igorus: Sokol se sportovištěm (jaro nebo léto)
Bruno: bruslení (zima)
Ethan+Rajče: pouť (léto)
Linhi: zřícenina, pastviny (jaro)
Vasyk: Slunce, seno (léto)
Edward193: ?
Honzicek22: Zimní chalupa (zima)


Hardegon


MÍLA

Jednotka Sboru Dobrovolných hasičů obce Kostkov se může přidat, když bude zázemí pro techniku.

milanv

#4
Citace od: Igorus kdy 08.06.2016, 12:33:10
V první fázi prosím o potvrzení od aktuálních účastníků, že mohu s modulem počítat pro přesun na výstavu v Praze Butovicích.

...

Dále pak uvítám konstruktivní diskuzi, co a jak vylepšit.
Jasně - jak jsem ti slíbil už od začátku: počítám se zapůjčením své  školy do společné vesnice na rok, tj. do začátku dalšího Lipna (pokud bude). Pak bychom teprve spolu řešili, co a jak dál.

A co se týče vylepšení. Už z fotek mého modulu je jasné, že se tě snažím motivovat k zajištění výstavních prostor pohledových ze všech stran. A pohled na celou vesnici, jak je v současnosti na Lipně, mi jenom potvrdil, že je to veliká škoda, když to není. A pokud bys to zařizoval "od píky", tak ještě "přizvednout", protože je to teď příliš u země.

Je mi jasné, že je to těžké domluvit a dokonce že to nemusí vyjít. Ale myslím, že v Kostkolandu by to mohli zvládnout - podobné vitríny, akorát menší, už měli v Brně. Např. na toho veterána. Viz Chairudovu fotku z Brna:


No a kdyby to opravdu nevyšlo, tak navrhuju nafotit různé pohledy a detaily, vytisknout a vyvěsit na zeď za vesnicí. Podobně jako to bylo v Brně u toho dioramatu města. Ale lepší by bylo ve větším.
Pán na Žlutém hradě

šipka


yanice


yoshimaka

potvrzuji účast na dalších akcích
Lust och fägring stor

Kuba


Robkteryten

zbrojnice SDH včetně obou silnic je k dispozici na další akce.
Návrh k vylepšení.... no pořád mi nějak nesedí to rozdělění ročních období..... jdeme taknějak po muslimsku. Více by mě sedělo zima,jaro,léto,podzim,zima...

danyboy


MÍLA

Citace od: Robkteryten kdy 08.06.2016, 15:03:25
zbrojnice SDH včetně obou silnic je k dispozici na další akce.
Návrh k vylepšení.... no pořád mi nějak nesedí to rozdělění ročních období..... jdeme taknějak po muslimsku. Více by mě sedělo zima,jaro,léto,podzim,zima...

Mám lepší nápad: zima - podzim - léto - jaro - léto - podzim - zima.  ;D
a prosím bez muslimů.

matka

Chalupa se zabíjačkou samozřejmě může putovat dál.
Celkem mě láká postavit si něco vánočního, a klidně to může být součástí vesnice. Co nějaké náměstíčko se stromkem, stánky, velkým betlémem?
Paní na Žlutém hradě

janopr

Počítám s účastí v Praze. Přidám nějaké kytičky, aby bylo jaro více rozkvetlé.  :P

Marty713


zdenek.f

Rád dodám k poztrácení tolik autíček, kolik budete chtít  ::)

;)

Puclik


MÍLA

Citace od: Igorus kdy 08.06.2016, 12:33:10
Dále pak uvítám konstruktivní diskuzi, co a jak vylepšit.

Igorusi, co třeba skusit širší silnici mezi moduly, protože u té současné co má šířku jen 10 studů, to například v zimní části s tím barevně MODnutým sypačem vypadá jako úzká jednosměrka.

zdenek.f

Ulice na vsi musí být široká na naložený žebřiňák. tedy tak tři až tři a půl metru.

No, a co udělat mapu takhle: [|] ... uprostřed ulice 16 studů, postranní uličky současné.
Sice tu byl protest proti umístění vesnice příliš nízko, ale... Pokud bude ve výšce kolem půl metru, lze udělat i větší ,jednolitou'' plochu bez uličky pro návštěvníky výstavy.

Sihaja


MÍLA

Citace od: zdenek.f kdy 08.06.2016, 20:41:04
Ulice na vsi musí být široká na naložený žebřiňák. tedy tak tři až tři a půl metru.

No, a co udělat mapu takhle: [|] ... uprostřed ulice 16 studů, postranní uličky současné.
Sice tu byl protest proti umístění vesnice příliš nízko, ale... Pokud bude ve výšce kolem půl metru, lze udělat i větší ,jednolitou'' plochu bez uličky pro návštěvníky výstavy.

Ulice na vsi podle dnešním předpisů musí být široká tak aby se tam vyhnuli dva naložené kamiony, jinak je nutné osadit dopravní značku zúžená vozovka a přednost protijedoucích vozidel.

zdenek.f


Igorus

Citace od: milanv kdy 08.06.2016, 13:40:09
A co se týče vylepšení. Už z fotek mého modulu je jasné, že se tě snažím motivovat k zajištění výstavních prostor pohledových ze všech stran. A pohled na celou vesnici, jak je v současnosti na Lipně, mi jenom potvrdil, že je to veliká škoda, když to není. A pokud bys to zařizoval "od píky", tak ještě "přizvednout", protože je to teď příliš u země.

Je mi jasné, že je to těžké domluvit a dokonce že to nemusí vyjít. Ale myslím, že v Kostkolandu by to mohli zvládnout - podobné vitríny, akorát menší, už měli v Brně. Např. na toho veterána. Viz Chairudovu fotku z Brna:
[/url]

No a kdyby to opravdu nevyšlo, tak navrhuju nafotit různé pohledy a detaily, vytisknout a vyvěsit na zeď za vesnicí. Podobně jako to bylo v Brně u toho dioramatu města. Ale lepší by bylo ve větším.

Tuhle změnu nevidím moc reálně. Tedy že by případný pohled z obou stran mohl být atraktivní žádná. Pochopitelně je pak otázka, jestli se bavíme o otevření domů (tedy interiéry) nebo možnost vidět "co je za domem".
Fakta
- rozložení vitrín v Praze je dané. Počítá se s prostorem po modulárním městě.
- znamenalo by to úpravu u všech domů a to vzhledem k mezidobí mezi Lipnem a Prahou nevidím reálně.

Už v průběhu diskuzí jsem zmínil, že pro mne je zásadní aby pohled zezadu byl (v případě že by nastala výstava jako např. Kidfest) provedena tak, aby tam nebyly různobarevné zadní zdi, případně úplně bez zdí.

Igorus

Citace od: Robkteryten kdy 08.06.2016, 15:03:25
zbrojnice SDH včetně obou silnic je k dispozici na další akce.
Návrh k vylepšení.... no pořád mi nějak nesedí to rozdělění ročních období..... jdeme taknějak po muslimsku. Více by mě sedělo zima,jaro,léto,podzim,zima...

Co se týká rozdělení ročních období, tak ono by to chtělo více se zaměřit na přechody. To si beru jako prioritu. Je fakt, že můžeme slovíčkařit protože čtvero ročních období je právě to co je na Lipnu, rok na vsi by byl právě tak jak zmiňuješ.

Igorus

Citace od: matka kdy 08.06.2016, 16:55:56
Chalupa se zabíjačkou samozřejmě může putovat dál.
Celkem mě láká postavit si něco vánočního, a klidně to může být součástí vesnice. Co nějaké náměstíčko se stromkem, stánky, velkým betlémem?

No před kostelem by mohl být takovýto prostor  ;)

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 08.06.2016, 20:22:00

Igorusi, co třeba skusit širší silnici mezi moduly, protože u té současné co má šířku jen 10 studů, to například v zimní části s tím barevně MODnutým sypačem vypadá jako úzká jednosměrka.

Pro Prahu je dána šířka vitríny, tedy rozšíření o dalších 16 už není reálné. Z mého pohledu (ale je to kolektivní dílo, že) mi přijde silnice jako je nyní dostatečná, protože to není dominantní šedá plocha, která by po většinou byla poloprázdná. Halt nebudou nikdy dvě míjející se auta

Hacislav

Za mě taky možno pokračovat do Prahy.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

Citace od: Igorus kdy 08.06.2016, 22:45:43
Tuhle změnu nevidím moc reálně. Tedy že by případný pohled z obou stran mohl být atraktivní žádná. Pochopitelně je pak otázka, jestli se bavíme o otevření domů (tedy interiéry) nebo možnost vidět "co je za domem".
Fakta
- rozložení vitrín v Praze je dané. Počítá se s prostorem po modulárním městě.
- znamenalo by to úpravu u všech domů a to vzhledem k mezidobí mezi Lipnem a Prahou nevidím reálně.

Už v průběhu diskuzí jsem zmínil, že pro mne je zásadní aby pohled zezadu byl (v případě že by nastala výstava jako např. Kidfest) provedena tak, aby tam nebyly různobarevné zadní zdi, případně úplně bez zdí.
Tak právě proto, že jsi o tom od začátku mluvil, jsem s tím počítal. A myslím, že (skoro) všichni, takže těch úprav domů by zas až tolik nebylo.

Bohužel ale, pokud už je výstavní prostor daný a nejde změnit, tak jsou tohle jen akademické úvahy nebo úvahy až o další výstavě (bude?). Tak zbývají ty fotky. Co ty na to?
Pán na Žlutém hradě

Robkteryten

Citace od: milanv kdy 09.06.2016, 09:56:17
Citace od: Igorus kdy 08.06.2016, 22:45:43
Tuhle změnu nevidím moc reálně. Tedy že by případný pohled z obou stran mohl být atraktivní žádná. Pochopitelně je pak otázka, jestli se bavíme o otevření domů (tedy interiéry) nebo možnost vidět "co je za domem".
Fakta
- rozložení vitrín v Praze je dané. Počítá se s prostorem po modulárním městě.
- znamenalo by to úpravu u všech domů a to vzhledem k mezidobí mezi Lipnem a Prahou nevidím reálně.

Už v průběhu diskuzí jsem zmínil, že pro mne je zásadní aby pohled zezadu byl (v případě že by nastala výstava jako např. Kidfest) provedena tak, aby tam nebyly různobarevné zadní zdi, případně úplně bez zdí.
Tak právě proto, že jsi o tom od začátku mluvil, jsem s tím počítal. A myslím, že (skoro) všichni, takže těch úprav domů by zas až tolik nebylo.

Bohužel ale, pokud už je výstavní prostor daný a nejde změnit, tak jsou tohle jen akademické úvahy nebo úvahy až o další výstavě (bude?). Tak zbývají ty fotky. Co ty na to?

ještě by v úvahu přišlo zrcadlo...

MÍLA

#29
Citace od: Igorus kdy 08.06.2016, 22:55:32
Citace od: MÍLA kdy 08.06.2016, 20:22:00

Igorusi, co třeba skusit širší silnici mezi moduly, protože u té současné co má šířku jen 10 studů, to například v zimní části s tím barevně MODnutým sypačem vypadá jako úzká jednosměrka.

Pro Prahu je dána šířka vitríny, tedy rozšíření o dalších 16 už není reálné. Z mého pohledu (ale je to kolektivní dílo, že) mi přijde silnice jako je nyní dostatečná, protože to není dominantní šedá plocha, která by po většinou byla poloprázdná. Halt nebudou nikdy dvě míjející se auta

Nejde mi ani tak o dalších 16 ale spíše 6 na silnici přes tu nejmenší baseplate šířky 8, vesnice nepotřebuje velké silnice jako město, pouze silnici pro dvě auta vedle sebe.