Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

fanda

Zdravím vláčkaře, kteří umí hledat na netu lépe než já (tj. prakticky všichni).

Mám dotaz: před cca 10 lety jsem na netu viděl návod (myslím, že včetně videa) na stavbu malé parní mašinky poháněné natahovacím strojkem 45721. Mašinka byla černá, natahovala se zezadu. 2 nebo 3 nápravová. Podstatné je, že byla moc roztomilá. Nemůžu to zaboha znovu objevit.

Přiznám se, že jsem líný to znovu vymýšlet, když už to naše civilizace vyřešila ;-)

Předem moc dík.

STARHAWK

#901
Volal uz niekto na Lego zakaznicky servis ? Na stranke maju toto cislo 00800132856 ale to nefunguje, mozno ho treba nejak inak zadat.

UPDATE: uz som poriesil +421 800 132 856 - mali by to skor v tomto formate dat na stranku

linhi

Mohu se zeptat co je to za moturek???? To je lego a nebo náhražka?

https://www.youtube.com/watch?v=JcDCvbqzr6M

milanv

#903
Je to produkt třetí strany, ale vypadá velmi dobře a použitelně! Možná lepší než originál.

Edit: on je odkaz už přímo v popisku videa. Bohužel víc podrobností na stránkách autora už jsem nenašel, takže jedině na stránkách výrobce. Autor (videa) mě nepřekvapuje: JK Brickworks :)
Jinak ten motor není ta modrá velká kostka. To je baterka, nabíjená USB, a bluetooth spojení. Motorek je ta malinká průhledná kostka vedle. To jen kdyby to někdo přehlédl...
Zkrátka, moc díky za tento odkaz!

P.P.S.: Z toho všeho plyne můj názor: "náhražka" je to asi jako je Porsche náhražkou Trabanta...
Pán na Žlutém hradě

linhi

#904
Citace od: milanv kdy 29.01.2021, 13:08:49
Je to produkt třetí strany, ale vypadá velmi dobře a použitelně! Možná lepší než originál.

Má někdo odzkoušené? Ležím doma s covidem a tak zkoumám jak rozhejbat své modely,tohle vypadá úžasně.

Jen zde je ve videu spoustu možností....

https://www.youtube.com/watch?v=yVUaPz02vB8

fanda

Citace od: linhi kdy 29.01.2021, 13:19:44
Citace od: milanv kdy 29.01.2021, 13:08:49
Je to produkt třetí strany, ale vypadá velmi dobře a použitelně! Možná lepší než originál.

Má někdo odzkoušené? Ležím doma s covidem a tak zkoumám jak rozhejbat své modely,tohle vypadá úžasně.

Jen zde je ve videu spoustu možností....

https://www.youtube.com/watch?v=yVUaPz02vB8

Jen mám pocit, že se to nekamarádí s Androidem.

milanv

#906
Jejich Androidí appka má ještě málo recenzí, ale vypadá to, že má chyby. Těžko říct, takhle na dálku. Včetně toho, jestli to nejsou chyby té kostky, tj. jestli je to s Applem lepší... Je to sázka do loterie, to ano, zvlášť když dodávají pouze po území USA, neprodávají motorky zvlášť, takže se to prodraží...  Proč bych měl kupovat nějaké jejich "kity" s falešným legem?

Takže je to klasika, jako už u jiných projektů za poslední roky: vypadají hodně lákavě, opravdu hodně. Ale pak je otázka té spolehlivosti a dotaženosti. A to tady zatím nevím. Ty recenze mě nahlodaly, přiznávám - obzvlášť v kombinaci tím obtížným a drahým poštovným.
Pán na Žlutém hradě

fanda

#907
Takže zlatý Buwizz 2.0 a legové motory PF, které se už ale nevyrábí  :(

Slovinci připravují Buwizz 3.0, který bude mít 4 konektory na PU a 2 na PF, ale je delší o jeden stud, tzn. 9. Ty konektory PU do něj vedou shora, takže výsledek je podobny jako od TLG, ale PU motory jsou dražší a ty 6-vodičové PU kabely cpát do lokomotiv (i když 8-studových), je o nervy. A ty mi pomalu docházejí.

Sice je pravda, že ten maličký motůrek 2x4 study od https://circuitcubes.com/ bude asi slabý, ale mě by se hodil do drezíny i s tím malým přijímačem a Lipol  ;)

Takže až si to někdo koupíte a bude to fungovat, tak dejte, prosím, vědět.  >:D

Honza1990

Zdravím, nevíte zda a případně kde se dá zjistit, které sety plánuje Lego vyřadit dřív než to oficiálně oznámí?

Chairudo

Citace od: Honza1990 kdy 30.01.2021, 18:14:01
Zdravím, nevíte zda a případně kde se dá zjistit, které sety plánuje Lego vyřadit dřív než to oficiálně oznámí?

Když set končí máš u něj na stránkách lega napsáno "Brzy bude vyřazeno" lepší informaci od zdroje asi nikde nenajdeš, to bys musel být hodně VIP :)
https://www.lego.com/cs-cz/categories/sales-and-deals
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

DarrickCZ

Lidi mám dotaz, na FB se my několikrát objevila reklama "80% Flash Sale" vždy na fotce jsou krabice originálního lega, Ale ceny na stránce jsou nízké a to u setů jako milenium Falcon. Tak by mě zajímalo jestli někdo má s tím zkušenosti, jestli pošlou krabici s kamením či příjde falešné lego nebo se jedná o vyřazené kusy kde třeba 80% kostek chybí a nebo set nelze postavit kvůli namíchání stejných balíčků lega. Taky je divný že jsou v prodeji starší sety.

Ongon

To bude nějaký lepin spíše,

Kdyby v tom nebyl žádný háček tak by ani nemuseli dělat reklamu že je to za 20% protože by to vykoupili lidí i bez reklamy

hawran

Citace od: DarrickCZ kdy 05.02.2021, 17:14:48
Lidi mám dotaz, na FB se my několikrát objevila reklama "80% Flash Sale" vždy na fotce jsou krabice originálního lega, Ale ceny na stránce jsou nízké a to u setů jako milenium Falcon. Tak by mě zajímalo jestli někdo má s tím zkušenosti, jestli pošlou krabici s kamením či příjde falešné lego nebo se jedná o vyřazené kusy kde třeba 80% kostek chybí a nebo set nelze postavit kvůli namíchání stejných balíčků lega. Taky je divný že jsou v prodeji starší sety.
Neboj se, kamení neposílají... Oni jen strhnou peníze z karty a pro jistotu se už nikdy neozvou... Kolega v práci se takhle chytil (dokonce dvakrát!!!) i přesto že jsme mu říkali at to nekupuje...
V lepším případě (pokud něco přijde) je to pochopitelně padělek.
Bricks Forever!

Robbed

Tohle vyskakuje na FB pravidelně cca každý týden. Taky jsem to tak jednou posílal kolegovi ze srandy, ať si koupí UCS Falcona za 30euro, ale byl jsem pak zděšenej, jak moc do toho chtěl jít. Musel jsem ho dlouho přemlouvat a vysvětlovat, i když furt argumentoval tím, že má na kartě pojištění proti podvodům, že o nic nemůže přijít.
Ale řekl bych, že to by nefungovalo například v tomto případě:

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53087.msg281926#msg281926

Rukachu Hyuuga

Nevíte někdo jak zabránit škrábání barvy na lego hlavách?

bartas

Ahoj,
nevíte někdo, kde by bylo možné stáhnout originál krátká commercial videa ve výborných rozlišeních k lego setům či tématům uplynulých let?
Mám je v poměrně mizerných kvalitách, jako například tyhle:

https://www.youtube.com/watch?v=dbYuewQnOw0

https://www.youtube.com/watch?v=hAGKR6ZS1D4


DarrickCZ

Lidi prosím vás je nějaký lego časopis který se oplatí předplatit? V Lidlu jsem potkal Lego Explorer ale jak jsem tam šel po druhé s odvahou ho koupit tak byl fuč, co jsem koukal na bricklink tak polibag se prodává od 100kč+(zrovna nejlevnější z čr) což je cena časopisu. Tak by mě zajímalo jestli jsou v časopise nějaké užitečné rady které se hodí nebo se to kupuje jen kvůli polibag. Jinak osobně mé oblíbené téma jsou piráti a pochybuji že by vycházel časopis s tímhle tématem, popřípadě modulární budovy (mám rohovou garáž neboli autoopravnu a možná mám objednanou policejní stanici(platba už skoro týden není potvrzená přímo u Lego)). když tak dejte vědět kde by se dalo sehnat ještě 10260 downtown diner za prodejní cenu (prostě do 4 tisíc víc asi nedám) případně pařízká restaurace.   předem dík za odpovědi.

Icewalker

Za účelem získání časopisu doručuji prošmejdit trafiky.

Časopis jako takový se dle mého hodí spíš pro děti, jsou tam zjednodušené informace k hlavnímu tématu, nějaké kvízy a výtvarná cvičení. Modely jsou ucházející, a přinejhorším se dají rozebrat na díly - bývají tam dost užitečné. Ale stejně jsem zatím koupil jen jedno číslo (téma středověk). Myslím, že je dobře, že vychází také něco jiného než jen časopisy s komiksy filmových licencí, Friends a město.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Fricoolinek

Ví, se kolik činí výrobní náklady (bez ceny vývoje - tj. kolik stojí vyrazit ten plast) setu, řekněme, za 1000 Kč?

Chairudo

#919
Citace od: Fricoolinek kdy 04.04.2021, 02:38:58
Ví, se kolik činí výrobní náklady (bez ceny vývoje - tj. kolik stojí vyrazit ten plast) setu, řekněme, za 1000 Kč?

Jaký je to set je celkem jedno, i když každý díl bude mít podle velikosti, barvy, tvaru a vyrobeného množství jiné výrobní náklady.
Takovou věc ti nikdo kromně výrobce neřekne, dá se jen hádat.

Online zdroje se hodně rozchází, tak nevím co je blíž pravdě, některé říkají že LEGO vyrábí cca 50 milionů dílů denně, některé 125 milionů, ale možná to bude i víc.
Každopádně výrobní náklady podobně jako u plastových kelímků, igelitových sáčků a dalších věcí takové hromadné výroby budou kolem haléřů za kus.

Takže můj hrubý odhad čistě vylisovat třeba 1000 dílů by mohlo stát třeba 10-50 kč.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Fricoolinek

No, to musí sypat. Třeba ve srovnání s výrobou auta, kde jsou to snad jednotky % na káru.

(samozřejmě, pak si právnický či fyzický majitel zaplatí cenu práce v autoservisech atp.)

otaznik

Citace od: Fricoolinek kdy 04.04.2021, 06:55:09
No, to musí sypat. Třeba ve srovnání s výrobou auta, kde jsou to snad jednotky % na káru.

(samozřejmě, pak si právnický či fyzický majitel zaplatí cenu práce v autoservisech atp.)
Určitě je to zajímavý business, ale ty to vidíš příliš černobíle. Náklady na výrobu setu se skládají z mnoha položek. Také si myslím, že odhad 10-50 Kč za vylisování setu s 1000 díly je příliš málo.
Odhaduji, že celkové náklady na výrobu jednoho setu (včetně designu, výrobních prostor a strojů, dopravy, mezd a dalších věcí) budou cca 30-40% jeho prodejní (doporučené) ceny.

Chairudo

Citace od: otaznik kdy 04.04.2021, 16:37:24
Odhaduji, že celkové náklady na výrobu jednoho setu (včetně designu, výrobních prostor a strojů, dopravy, mezd a dalších věcí) budou cca 30-40% jeho prodejní (doporučené) ceny.

Bral jsem čistě výrobu dílů jak se ptal, bez krabice, designu atd.
Samozřejmě jsou do výroby každého setu zapojeny stovky lidí, od designu, schvalování, lisování, návodů, balení, přepravy...........

Je strašně těžké odhadnout výrobní náklady hotového produktu, ale typuji že to nebude víc jak 10-15% doporučené prodejní ceny.
Když nepočítám koncového zákazníka tak velkým obchodním řeťezcům LEGO sety prodá třeba za 40-50% DPC, možná méně... každý musí vydělat.
Řetězce kolikrát prodávají sety i se 40-50% slevami a i tak na tom určitě mají zisk, nebudou prodávat pod nákupkou.
Ale pořád jen hádáme, peter nebo grohl by mohli vědět víc  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Devilek

Nemalou položkou v ceně produktu, jak už tomu dnes bývá, bude také marketing.

Fricoolinek

Citace od: Chairudo kdy 04.04.2021, 17:47:48

Řetězce kolikrát prodávají sety i se 40-50% slevami a i tak na tom určitě mají zisk, nebudou prodávat pod nákupkou.
Ale pořád jen hádáme, peter nebo grohl by mohli vědět víc  ;D

Tak teoreticky to může posloužit jako vábnička pro zákazníka. Hypermarket nabídne LEGO za nákupku a když už tam člověk je, tak nakoupí týdenní nákup.

P.S: TIPUJI, ne TYPUJI....  ::)

peter

Citace od: Chairudo kdy 04.04.2021, 17:47:48
Ale pořád jen hádáme, peter nebo grohl by mohli vědět víc  ;D

:-X ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Stimpi

jj, bojim se že Peter a Grohl jsou jediní, kteří to říci nemůžou :)

Z mojeho pohledu cena materiálu bude zanedbatelná, nicméně cenu bude dělat hlavně lisovací nářadí, které odhadem může stát jednotky až desítky miliónů, a má samozřejmě omezenou životnost... 

Zoufalec

Citace od: Chairudo kdy 04.04.2021, 17:47:48
Je strašně těžké odhadnout výrobní náklady hotového produktu, ale typuji že to nebude víc jak 10-15% doporučené prodejní ceny.
Když nepočítám koncového zákazníka tak velkým obchodním řeťezcům LEGO sety prodá třeba za 40-50% DPC, možná méně... každý musí vydělat.
Řetězce kolikrát prodávají sety i se 40-50% slevami a i tak na tom určitě mají zisk, nebudou prodávat pod nákupkou.
Ale pořád jen hádáme, peter nebo grohl by mohli vědět víc  ;D

Je to sice hodně pravěk, ale pro představu: Carrefour Nový Smíchov 2002-2004 se cena poškozených odepisovaných setů rovnala 60% ceny prodejní.

yoshimaka

Citace od: Stimpi kdy 05.04.2021, 16:18:16
Z mojeho pohledu cena materiálu bude zanedbatelná, nicméně cenu bude dělat hlavně lisovací nářadí, které odhadem může stát jednotky až desítky miliónů, a má samozřejmě omezenou životnost...

Tuším, že jsem o tom četl cca 10 let zpátky v ABC, kde psali, že životnost toho stroje, respektive formy je cca 3 roky? To není mnoho..
Lust och fägring stor

Brickuška

#929
Citace od: Chairudo kdy 04.04.2021, 17:47:48
Když nepočítám koncového zákazníka tak velkým obchodním řeťezcům LEGO sety prodá třeba za 40-50% DPC, možná méně... každý musí vydělat.
Řetězce kolikrát prodávají sety i se 40-50% slevami a i tak na tom určitě mají zisk, nebudou prodávat pod nákupkou.

Pokud je mi známo, tak řetězce si "nic nekupují", Lego tam má pronajaté regály - nebo alespoň tak mi to bylo před několika lety řečeno :)

Jinak (nejen) řetězce prodávají pod nákupkou jisté položky - nalákají vás na slevu a vy tam u toho uděláte velký nákup, když už tam jste - a na tom se zahojí + vydělají; protože jinak byste nepřišli. Také je lepší prodat pod cenou, než aby to zabíralo místo ve skladu, kde už má tou dobou být něco jiného, co vydělá, atp.. :)
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!