(Vlastní) Steampunk vikingové

Založil Hardegon, 04.10.2022, 16:08:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

"Znáte z výstav..."

Opět malý pokus o steampunk výtvory. Tentokrát jsem to napasoval na vikingy. Tohle je první pokus. Malá vikingská loď s kotlem na tuhá paliva.

Petronel

Zajímavé.. ;)
Ale tvoje "Steampunkbear" mi připadalo jako lepší nápad. :D

HD

Dobrý nápad na crossover. Mají tam pěkný kotel. 

Sakra, asi se budu muset taky konečně do nějakého paropunku pustit... Nápady a skici by byly.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Chikos

Steampunk je má největší srdcovka. Právě se chystám na model tohoto typu.   >:D

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

poMOCník

Konečně se to tu objevilo, obdivoval jsem už v Plzni. Ale myslím zes jich tam měl víc, tak sem s nimi :)
Připadá mi, že na těch fotkách, to tak nevynikne. Doporucuju vsem prohlédnout osobně (v Olomouci?).

Igorus

Hele Steampunk je oblast, která má neuvěřitelný potenciál. Nicméně záleží jak se k tomu stavitel postaví a co postaví. Tohle se mi moc líbí protože to není přeplácané a má to vtip a myšlenku.

Jen tak dál ;)

Hardegon

Díky za komentáře.
Vždycky mě překvapí, kolik je tu fanoušků Steampunku a jak málo se na kostkách.

Přidávam fotky malých vnášedel. Taktéž už nějakou dobu jezdí po výstavách.

peki

Co to vlastně je : steampunk
Tak nějak to odhaduji z těch výtvorů, ale zajímala by mně "přesná" definice, respektive kde začíná a kde končí. Co už je prostě jinýpunk :)

Hardegon

A poslední kousek z flotily... Letadlová vzducholoď. Poháněná parním motorem a současně lidskou silou.

Hardegon

Citace od: peki kdy 10.10.2022, 14:34:57Co to vlastně je : steampunk
Tak nějak to odhaduji z těch výtvorů, ale zajímala by mně "přesná" definice, respektive kde začíná a kde končí. Co už je prostě jinýpunk :)

Ve zkratce... aby moderní stroje a vynálezy vycházeli z 19. století (jak říká klasik "století páry"). Vizuálně tedy hodně trubek, nádrží na vodu, ozubených kol a s tím spojeno, že jsou ty stroje občas nesmyslně veliké.

HD

#11
@peki Nemá jasného konce, ani začátku, ale v podstatě bych to popsal jako sci-fi fantasy odvíjející se v základu od Verneovské fikce a průmyslové revoluce z 19. století,  celkový umělecký styl vyjadřování.
Viděl jsem steampumkového Batmana, Millenium Falcon, piráty, příšery a trpaslíky. Každý jiný, ale na první pohled to byl steampunk. Hromada mosazi, plátna, kůže, dřeva, žádná moderní elektronika, zato hromada poctivé mechaniky jak na parní lokomotivě, občas i špatka magie.

Sám nevím, jak to správně uchopit, asi to ani nejde.
 Ale výklad se asi bude lišit dle úhlu pohledu.

@Hardegon - a co tu letadlovou vzducholoď drží ve vzduchu?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

Za mě je steampunk větev vývoje strojů bez elektřiny (ale občas bývá použita), plastů a nafty ( to už je pak dieselpunk).
Takže jak píše HD: dřevo, kov, plátno a pára.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

fulda

Ahoj,

za mne je steampunk něco, jak si ve století páry představovali rok 2000 a nebáli se pustit uzdu fantazie. Elektrice a elektronice se vůbec nebráním.

Například tady je steampunkový laptop:


Nebo rádio:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 10.10.2022, 15:32:46A poslední kousek z flotily... Letadlová vzducholoď. Poháněná parním motorem a současně lidskou silou.

Tak to je to ono, na co jsem čekal! Ano, je tu spousta steampunk fanoušků, ale málokdo si troufá na něco vlastního. Ta letadlová loď je naprosto luxusní! A tentokrát se ti vydařily fotky, moc pěkně se na to kouká.

miro

Citace od: Hardegon kdy 04.10.2022, 16:08:31"Znáte z výstav..."

Opět malý pokus o steampunk výtvory. Tentokrát jsem to napasoval na vikingy. Tohle je první pokus. Malá vikingská loď s kotlem na tuhá paliva.

ja tam vidím jasnú destilačnú kolónu aj s chladičom na morskú vodu, takže žiaden steampunk, ale nutnosť na prežitie dlhých plavieb a vítané posilnenie pri dobývaní neznámych území! :-)