Lugbulk 2020 - Technic

Založil Igorus, 02.10.2019, 15:22:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Máte k dispozici +-X dílků (bude upřesněno), které půjdou za sekci Technic do seznamu dílků. 
Diskutujme zde o dílcích které by se vám hodili. Kandidátem jsou dílky kterých vezmeme hodně za lepší cenu. Kandidovat se dají pouze tzv. aktivní lego dílky.

Diskuse o předchozích dílcích v Lugbulku zde

Popis Lugbulku zde

Zodpovědný za nominaci dílků je: Peter


Seznam navrhovanách dílů:

  • Technic Panel Plate 5 x 11 x 1 - 64782 / 4621555 LBG
  • Tire 62.4mm D. x 20mm - 32019 / 4547373 Black
  • Wheel 43.2mm D. x 18mm - 86652 / 4551421 LBG
  • Link Tread Wide with Two Pin Holes - 88323 / 4566742 DBG
  • Liftarm 5 x 7 Open Center Frame Thick - 64179 / 6016154 Black
  • Technic, Brick 1 x 16 with Holes - 3703 / 370326 Black
  • Technic, Gear Rack 11 x 11 Curved - 24121 / 6322255 Black
  • Outer Cable, 38 Module - 60778 / 6227559 LBG
  • Technic, Linear Actuator Holder - 61904 / 4528038 DBG
  • Technic, Linear Actuator 10L - 61927 / 6153715 LBG


  • Technic, Shock Absorber (HARD) 6.5L - 76138 / 6027565 LBG

peter

No, ať koukám, jak koukám, zatím tu nic nevidím. Zkusím tedy debatu stočit jinam, budeme něco vůbec za naší sekci požadovat? Osobně krom dílů, které byly v uplynulých pár ročnících mne nic dalšího co by stálo brát ve stovkách kusů moc nenapadá. Jak to vidíte vy?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Neházel bych flintu do žita, třeba se ještě něco objeví.


Co třeba 4L tenké liftarmy v DBG, LBG?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Stimpi


peki

Už vás něco napadlo?

Vasyk



Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

A taky mě napadá (většina technicu tady jsou auta) differenciál a odpovídají ozubená kolečka?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#10
Citace od: Foton kdy 25.11.2019, 10:51:08
A taky mě napadá (většina technicu tady jsou auta) differenciál a odpovídají ozubená kolečka?

V násobcích stovek kusů?

Jinak z mého pohledu jsem ze smyslulných dílů v úvodu vlákna udělal přehled.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Foton

Citace od: peter kdy 25.11.2019, 12:40:05
V násobcích stovek kusů?

Ne vždy je nutné jít v násobcích stovek, běžné jsou i 50 a u technicu si dokonce mlhavě vzpomínám i na jednotky.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

#12
Ano, ale to se zavádí u velkých, nebo drahých položek, např. ty panely, které mají teď číslo jedna, nebo kola, která jsou drahá. Standardní bricky, nebo v tvém případě ozubená kolečka nemá cenu dávat do malých množství. Ostatně jde o nákup ve velkém, takže pokud to jen trochu jde, stovková množství jsou preferována.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Planetové převodovky a nové diferenciály?  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Jako již si troufám říci ostřílenému účastníkovi LB snad není třeba zmiňovat, že pro nominace nejsou povoleny novinkové elementy. :P
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Vasyk


stricekfido

Mě by se líbila červená. Ještě mě napadl panel 3x11 curved? Popř. Liftarmy?

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

#18
Doplnil jsem v listině nominací barvy u posledních třech položek. Brick 1x16 navrhuji v nejuniverzálnější barvě - tj. černé, frame v LBG a článek pásu DBG. Při ověřování čísel a dostupností jsem narazil na informaci, že navržené ráfky a pneumatiky v letošním roce končí, takže je velká pravděpodobnost, že do finálního seznamu nemusí projít.

Jinak přidal jsem 1/4 kruh pro výrobu velkých točen, které se také mohou hodit ve více kusech. Navíc nejspíše by tento díl díky ceně a velikosti nebylo nutné brát po 100ks ale třeba po 50-ti či 25-ti a to už se dá upotřebit.

Napadá vás ještě něco?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

#19
Frame 5x7 bych bral jen v černé, zpráva o kolech je velice nemilá.  :(
Banana gear je super nápad, ty přijdou velice vhod.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

poMOCník

#20
Hlasoval bych pro sjednocení barvy u těchto dvou dílů na stavbu železničních mostů a dalších "železných" konstrukcí v krajině. Buď oba LBG nebo oba černé.




IDObrázekNázevBarvaBL IDElement IDNominovalpoznámka
Brick 1X16, Ø4,9Light Bluish Gray37034211443poMOCník
Beam Frame 5X7 Ø 4.85Light Bluish Gray641794539880poMOCník

peter

Citace od: poMOCník kdy 10.12.2019, 11:34:40
Hlasoval bych pro sjednocení barvy u dvou dílů na stavbu železničních mostů a dalších "železných" konstrukcí v krajině. Buď oba LBG nebo oba černé.
Citace od: HD kdy 10.12.2019, 09:58:28
Frame 5x7 bych bral jen v černé

OK, takže jsem ten frame změnil na černý ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Robbed

vybavuju si diskuzi o trubičkách (hose rigid), ale teď to nemůžu najít. Nejdelší dostupnou je asi tahle:




IDObrázekNázevBarvaBL IDElement IDNominovalpoznámka
Outer Cable, 38 ModuleLight Bluish Gray607786227559Robbed

peter

Flex tube (Outer Cable) přidán do tabulky.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Stimpi

Da se nahlednout do nejakeho seznamu aktualnich Technic dilu??

Stimpi

pár nápadů. Stále je embargo na PF ... nevím jestli je ještě vyrábí, ale asi by bodlo něco do zásoby...

Technic Linear Actuator  + LegoTechnic, Axle and Pin Connector Block 4 x 3 x 2 1/2 (Linear Actuator Holder) - nebo modifikace
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=61927c01#T=P
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=61904#T=P&C=85



Technic, Link Tread Attachment, Double, Rubber
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=14149#T=C&C=5


Technic, Shock Absorber 6.5L
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=731c06&idColor=86#T=C&C=86


peter

Přidal jsem do seznamu poslední navržené. Jediné co jsem tam zatím nedal je ten červený díl do pásů. K čemu je dobrý? Už jednou jsme je v LB měli, kde jsem je i já bral, ale dosud jsem je nevyužil a myslím, že ani nevyužiji. Místo nich jsme posledně vzali díl 24375, který mi přijde lepší.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Foton

Citace od: peter kdy 17.12.2019, 08:54:28
.... Místo nich jsme posledně vzali díl 24375, který mi přijde lepší.

I mě. Ty červené dílky mají velký odpor a strašně to i "drncá". Jediné co mě napadá je obojživelné BVP, kde by to fungovalo jako lopatky .
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Stimpi

Citace od: peter kdy 17.12.2019, 08:54:28
Přidal jsem do seznamu poslední navržené. Jediné co jsem tam zatím nedal je ten červený díl do pásů. K čemu je dobrý? Už jednou jsme je v LB měli, kde jsem je i já bral, ale dosud jsem je nevyužil a myslím, že ani nevyužiji. Místo nich jsme posledně vzali díl 24375, který mi přijde lepší.

Dík moc, ty červené jsem tam nahodil kdyby se někomu hodili do pásů třeba na GBC. Ty černý mám, tuším že jsem je i minulý rok navrhoval...
Nějaké info o těch PF prvcích nemáme? Že by je třeba s jejich koncem pustili do LB.
Dík Sti

poMOCník

Ozubená kola potenciálně využitelná i ke stavbě velkých sloupů v Castle/Town sekci nebo jako dekorace v Space sekci:





IDObrázekNázevBarvaBL IDElement IDNominovalpoznámka
Bevel Gear Z20Light Bluish Gray321986031956poMOCník
Angled Gear Wheel Z28Light Bluish Gray463726259270poMOCník