shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Petronel

Davromane tak to je teda síla...
Pravdu máš, až takle zvalchované jsem to neměl. :o
Budeš to nějak řešit?

Citace od: Borun kdy 25.10.2020, 07:23:02
Dokonce mi přivezli balík zdeformovany natolik ,že jsme díly hledali po celem autě.
A tohle už je teda opravdu extrém!  ???

davroman

#1231
Zásilka byla odeslána standardně ze skladu Lega.

Přebíral to syn s rodičema a řidič je upozornil, že jim to zmoklo, ale jinak je to prý netknuté. Protože jsem set nutně potřeboval do vánočního kolejiště (kde jsem ho ale nakonec nepoužil - viz dále), tak jsem po telefonu odsouhlasil převzetí "lehce pomačkaného balíku". Když jsem to pak doma viděl, málem jsem dostal infarkt.

Po rozbalení jsem se trošku uklidnil tím, že vše včetně návodu bylo v igelitových sáčcích, tedy vlhkost to bez úhony přežilo. Bohužel origo krabice je na vyhození. Jediné štěstí bylo, že tenhle set ještě nebalí do papírových sáčků, jinak z toho byl kompletní kiloware.

Samozřejmě jsem vše nafotil a zdokumentoval a poslal do LEGO. Ač jsem psal o urgentní záležitosti vzhledem k výstavě, ozvali se mi až další týden telefonicky, a to v neděli dopoledne z UK čísla (+44...). V té době už jsem měl set postavený a zkoušeli jsme ho do kolejiště. Pani mi nabídla okamžitou výměnu - dodání nového setu s vrácením rozmáčeného, klidně i postaveného. Protože jsem set chtěl použít a stavět jej znova se mi moc nechtělo, dohodli jsme se nakonec na slevě přes VIP body, že mi nějaké jako omluvu připíše. No, připsali mi body v hodnotě 400,-Kč, ačkoliv jsme se bavili o částce alespoň dvojnásobné. Na tento rozpor už nikdo nereagoval. 

A teď ještě proč jsme Elfí dům nakonec nepoužili. Sám o sobě je moc hezký a líbivý, ale také je mnohem vyšší než ostatní vánoční domy, a to cca o třetinu. Z toho důvodu nám do kolejiště neladil, a tak jsme ho vyřadili a zůstal doma.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Villa Legina

To sú mrzutosti, súcitím s Tebou. Preto najradšej kupujem osobne (v DZ), mám to len 40 minút autom, lenže teraz nemám odvahu tam loziť. Chýba mi už veľa vecí, dúfam, že aspoň pirátov nepremeškám, ktovie kedy sa dostanem z domu? Za rok?

starbuilder

Pokud někdo chystáte větší nákup, tak teď můžete získat několik dárků najednou https://www.lego.com/cs-cz/page/lego-offers-promotions.

ditetemnaporad

#1234
 :-* Díky za upozornění! Akce byla avizována na 1.11., takže bych to nejspíše propásnul. Navíc se vrátili i miniroboti.

Ten rozmáčený set je zatím asi největší marast, co jsem s krabicí u LEGO viděl :) Podle mne se k tomu ale postavili dobře. Nabídnuli výměnu, případně slevu, i když na vině s velkou jistotou bylo DPD. Spousta jiných firem (renomovaných s cenami výrobků na úrovni LEGO) by to člověka nechala řešit samotného s dopravcem, případně nereflektovala cenu poštovného, dělala obstrukce.

Reakční doba je v dnešní době zhruba ten týden. Více lidí objednává online, řeší se nedostupnost sad a nejsou lidi v celém výrobním, dodavatelském řetězci. Každopádně zatím vždy odpověděli.

Villa: Obávat se nakupovat na ofiko eshopu nemusíš. V závislosti na štěstí jen možná budeš muset projít několika iteracemi, než se dobereš k dodávce setu v excelentním stavu. Případně se dá nakupovat na Amazonu, kde je celkem velká jistota, že krabice dojde pomačkaná, ale pak se dá vyhádat nějaká sleva (není má zkušenost).

Villa Legina

Citace od: ditetemnaporad kdy 30.10.2020, 11:08:10
...
Villa: Obávat se nakupovat na ofiko eshopu nemusíš. V závislosti na štěstí jen možná budeš muset projít několika iteracemi, než se dobereš k dodávce setu v excelentním stavu. Případně se dá nakupovat na Amazonu, kde je celkem velká jistota, že krabice dojde pomačkaná, ale pak se dá vyhádat nějaká sleva (není má zkušenost).
Pretože dosť kupujem knižky a cdčka v thalia tak mi furt chodia ponuky na 20 percentne zľavy a tie aj využívam, keďže majú v ponuke aj lego. A čo je fajn, keď ho majú už dané čojaviem v 10 percentnej zľave, tak tých ďalších 20 sa sčítava, no a to mi v 75 percent prípadoch chodia poškodené krabice, hlavne keď ide o väčšie sety. Niečo až tak nevadí, niečo vrátim, niečo vymením v obchode (tiež Thalia mám v DZ najbližšie, ak mám cestu a majú to, len teraz ma tam nik nedostane) Proste ja som už tak životom znervovaná, že absolútne ma otravuje a ničí riešiť reklamácie a doťahovať sa tam s nejakými kreténmi, preto sa snažím objednávkam poštou vyhýbať.

ditetemnaporad

21-22.11.2020 VIP BLACK FRIDAY

► 2x VIP body
► Set 40410 Pocta Charlesi Dickensovi - při nákupu 3905+ Kč
► Set 5006291 Modrozelená kostka 2 x 4 - při nákupu 5205+ Kč

Více na:

https://www.lego.com/cs-cz/page/black-friday-cyber-monday-toy-deals?icmp=LP-SHH-Standard-MT_Hero_VIP_Weekend_Teaser_Phase_Key_Visual_PP-F-MT-QACI2VC2IY

starbuilder

Na leg. shopu jsou již nové sety https://www.lego.com/cs-cz/themes/super-mario?page=2 , https://www.lego.com/cs-cz/themes/harry-potter?page=2
Podle cen to vypadá, že plná cena 1099 by mohla klesnou na 1049 a 799 na 769, ale naopak cena 499 by mohla vyskočit na 529 uvidíme, jak to bude u dalších setů.

Zoufalec

To by mě zajímalo, kdy a k čemu bude bonus HP Monster book of monsters...

ThomasMorta

Citace od: Zoufalec kdy 18.11.2020, 12:21:52
To by mě zajímalo, kdy a k čemu bude bonus HP Monster book of monsters...
Zatím se to prý prodává jako exkluzivní stavebnice v některých LEGOLANDech - ale doufám, že to nabídnou i na eshopu.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ditetemnaporad

Právě mi do emailu přišla upoutávka na Black Friday akci. Zajímavá na ní je rozdílná výše útraty pro získání setu 40410 v porovnání s webem.

"Sada Pocta Charlesi Dickensovi ZDARMA. Získej tuto vánoční sadu jako DÁREK k nákupům nad 1400 Kč.*"

◘◘◘◘◘◘◘

Citace od: Zoufalec kdy 18.11.2020, 12:21:52
To by mě zajímalo, kdy a k čemu bude bonus HP Monster book of monsters...

https://www.thebrickfan.com/lego-harry-potter-the-monster-book-of-monsters-30628-promotion-live-at-barnes-noble/

◘◘◘◘◘◘◘

https://www.thebrickfan.com/lego-december-2020-store-calendar-promotions-events/


ditetemnaporad

LEGO Black Friday právě začal. Každý by si tam mohl něco najít. Ve VIP sekci bylo možné získat za 9000 VIP bodů (tedy nejlevněji) dřevěného panďuláka. Byl vyprodán do prvních 15 minut, během kterých se celý web slušně hroutil. Asi začíná topná sezóna. Co jiného by s tou "haraburdou" člověk dělal  :P

Zoufalec

Haha :D Black friday pro naše končiny jede už od půlnoci a ten dřevěný fig byl pryč do pěti minut. Jinak velká slabota, já si osobně nemyslím, že by si tam každý něco našel, jsou tam max -20% a ty ceny jsou tak na běžné úroni e-shopů...

Ale já nic nečekal, bodejť by slevovali, když skoro nestačí pokrýt poptávku.

ditetemnaporad

Já ho měl možnost koupit ještě asi ve 13. minutě  ::) ale je možné, že jsem to měl jenom zaseknuté. I tak jsem odolal, i když za 1875 Kč to bylo pěkné.

Co se slev týče, ano, koronavirus s tím zamával. Úplně bych to ale nezatracoval. 20% sleva + cca 5% sleva za nové body + případných dalších 10+% za prodej VIP odměny není tak špatný. A je to přímo z LEGO, tak si alespoň něco vydělají :)

peter

Citace od: ditetemnaporad kdy 27.11.2020, 09:02:12I tak jsem odolal, i když za 1875 Kč to bylo pěkné.

To by jsi za něj fakt tolik dal ::) Můj maximální limit je 600,- Kč a i to si myslím, že je až až. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Zoufalec

Citace od: ditetemnaporad kdy 27.11.2020, 09:02:12
Co se slev týče, ano, koronavirus s tím zamával. Úplně bych to ale nezatracoval. 20% sleva + cca 5% sleva za nové body + případných dalších 10+% za prodej VIP odměny není tak špatný. A je to přímo z LEGO, tak si alespoň něco vydělají :)

Já na tyhle kupecký počty nikdy nebyl :) Co je psáno, je dáno. 20% můžu mít skoro kdykoliv, začínám bystřit tak u 30% a GWP sety neprodávám - objednávám, jen když si chci nějaký zařadit do sbírky. Takže počkám až na ten pěkný zimní bruslařský set od 1/12.

Matthes_CS

Mě jediné, co tam zaujalo, je sleva na slevu :D že stojí méně VIP bodů. Jinak teď se tam ani nemůžu podívat, jsem ve frontě na stránkách s číslem 369.

Chairudo

Citace od: Matthes_CS kdy 27.11.2020, 11:34:03
Mě jediné, co tam zaujalo, je sleva na slevu :D že stojí méně VIP bodů. Jinak teď se tam ani nemůžu podívat, jsem ve frontě na stránkách s číslem 369.

Kam se nemůžeš podívat? Mě stránky funují normálně.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ditetemnaporad

Citace od: peter kdy 27.11.2020, 09:37:04
Citace od: ditetemnaporad kdy 27.11.2020, 09:02:12I tak jsem odolal, i když za 1875 Kč to bylo pěkné.

To by jsi za něj fakt tolik dal ::) Můj maximální limit je 600,- Kč a i to si myslím, že je až až. ;)

Asi jsme na tom podobně, protože jsem ji nepořídil. Na druhou stranu, v této cenové hladině je na trhu spousta větších nesmyslů.

Citace od: Zoufalec kdy 27.11.2020, 10:29:11
Já na tyhle kupecký počty nikdy nebyl :) Co je psáno, je dáno. 20% můžu mít skoro kdykoliv, začínám bystřit tak u 30% a GWP sety neprodávám - objednávám, jen když si chci nějaký zařadit do sbírky. Takže počkám až na ten pěkný zimní bruslařský set od 1/12.

To chápu. Když je ale zase taková možnost, proč jí nevyužít. Tolik času to zase nezabere a díky tomu mám třeba většinu malých Speed Champions kolem 100 Kč.

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 27.11.2020, 12:17:58
Citace od: Matthes_CS kdy 27.11.2020, 11:34:03
Mě jediné, co tam zaujalo, je sleva na slevu :D že stojí méně VIP bodů. Jinak teď se tam ani nemůžu podívat, jsem ve frontě na stránkách s číslem 369.

Kam se nemůžeš podívat? Mě stránky funují normálně.

Zavedli fronty, když vejdeš na stránku, tak tě to někdy hodí do fronty a musíš čekat, než se ti zobrazí, aby nebyl takový provoz. Do minuty se tam vždy dostanu.

davroman

Jsi mi nakazil počítač   >:D   mám pořadové číslo 56.868   :o

Zajímavé je, že mé pořadí neubývá, ale přibývá fronta za mnou ... za cca 7minut už je ve frontě 80.021 lidí. Ale posouvám se po žlutém "teploměru".    :)

Jinak do této fronty se dá dostat jen odkazem z VIP e-mailu, který dnes rozesílali.
Přístup a nákup v "CZ" obchodu (https://www.lego.com/cs-cz) funguje celkem normálně.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Matthes_CS

Citace od: davroman kdy 27.11.2020, 18:54:22
Jsi mi nakazil počítač   >:D   mám pořadové číslo 56.868   :o

Zajímavé je, že mé pořadí neubývá, ale přibývá fronta za mnou ... za cca 7minut už je ve frontě 80.021 lidí. Ale posouvám se po žlutém "teploměru".    :)

Jinak do této fronty se dá dostat jen odkazem z VIP e-mailu, který dnes rozesílali.
Přístup a nákup v "CZ" obchodu (https://www.lego.com/cs-cz) funguje celkem normálně.

Přes odkaz jsem nešel, vše zadáním adresy lego.cz nebo lego.com v prohlížeči a stalo se mi to dvakrát a tátovi jednou. Prvních asi 12 sekund "You are number #" a pak pořadí kolem 300.

starbuilder


starbuilder

Do odměn přidali i https://www.lego.com/cs-cz/product/tbd-music-2020-31198 za 12 500 bodů, pokud někdo máte tolik bodů, tak tohle by nemusela být špatná volba, jak je použít.

Ravenhorn

A to ze tam byla odmena 1000kc sleva jem za 3000 bodů to tu nikdo nenapíše. Hrůza protože uz nejde. Hlavne to Lego tentokrát přehnalo. Je to omezeno na jeden ucet jedno použití a oni i na tohle dají limit. Lego by se mělo stydět, všude akce bezi 24 a vic hodin a omezeni jste jen výrobky ale slevy jsou na celé dny. Ale. Hlavně fakt. Nechápu proc to sem nikdo nenapsal  :'(
Castle, Pirates a Star Wars.

starbuilder

Citace od: Ravenhorn kdy 30.11.2020, 18:03:10
A to ze tam byla odmena 1000kc sleva jem za 3000 bodů to tu nikdo nenapíše. Hrůza protože uz nejde. Hlavne to Lego tentokrát přehnalo. Je to omezeno na jeden ucet jedno použití a oni i na tohle dají limit. Lego by se mělo stydět, všude akce bezi 24 a vic hodin a omezeni jste jen výrobky ale slevy jsou na celé dny. Ale. Hlavně fakt. Nechápu proc to sem nikdo nenapsal  :'(

Nepsal jsem to, protože když jsem si toho všiml, tak už to bylo pryč.

Polux

Poradil by mi, prosím, někdo, jaký je přepočet vip bodů na czk? Nikdy jsem žádný set s uplatněnou slevou formou vip bodů nekoupil, ale na shopu nakupuji pravidelně, takže nějaké body už nastřádané mám, ale vlastně netuším, na jak velkou slevu jsem aktuálně dosáhl. Ve staré verzi shopu to, myslím, bylo v zákaznickém profilu přímo uvedeno (sleva v czk), ale v nové verzi jsem to nikde nedohledal.

A druhý dotaz - je možné jednorázově uplatnit jakoukoliv výši vip bodů, nebo je nyní nutné se "vejít" do těch voucherů, které mají na shopu k dispozici za body a pokud ano, je možné v rámci jednoho nákupu nakoupit za body těch voucherů více (resp. nakoupit tolik voucherů kolik potřebuji a následně je všechny použít pro jednu konkrétní objednávku)? Děkuji za případné rady.

Matthes_CS

Citace od: Polux kdy 30.11.2020, 19:25:03
Poradil by mi, prosím, někdo, jaký je přepočet vip bodů na czk? Nikdy jsem žádný set s uplatněnou slevou formou vip bodů nekoupil, ale na shopu nakupuji pravidelně, takže nějaké body už nastřádané mám, ale vlastně netuším, na jak velkou slevu jsem aktuálně dosáhl. Ve staré verzi shopu to, myslím, bylo v zákaznickém profilu přímo uvedeno (sleva v czk), ale v nové verzi jsem to nikde nedohledal.

A druhý dotaz - je možné jednorázově uplatnit jakoukoliv výši vip bodů, nebo je nyní nutné se "vejít" do těch voucherů, které mají na shopu k dispozici za body a pokud ano, je možné v rámci jednoho nákupu nakoupit za body těch voucherů více (resp. nakoupit tolik voucherů kolik potřebuji a následně je všechny použít pro jednu konkrétní objednávku)? Děkuji za případné rady.

750 VIP bodů = 125 Kč sleva, ostatní vouchery by měly sedět ve stejném poměru. Sleva se uplatňuje přes ty vouchery, takže jen násobky toho, co je nabízeno a lze na nákup použít více, jestli není nějaké omezení nevím.

Ravenhorn

CitaceNepsal jsem to, protože když jsem si toho všiml, tak už to bylo pryč.

aha, stejně je to trošku od Lega podvod. Každý by měl mít možnost ten voucher použít jednou na svůj účet. Všude jinde to tak je, na všech internetových obchodech je vždy doba platnosti slevy ať procentem nebo kodem, tohle je obdobné. Ono je to tak, že dříve lego dělalo mnohem větší slevy a akce, výprodeje, teď je toho sotva půlka, přitom tak velká společnost to nemá zapotřebí.
Castle, Pirates a Star Wars.

Polux

Citace od: Matthes_CS kdy 30.11.2020, 19:41:50
750 VIP bodů = 125 Kč sleva, ostatní vouchery by měly sedět ve stejném poměru. Sleva se uplatňuje přes ty vouchery, takže jen násobky toho, co je nabízeno a lze na nákup použít více, jestli není nějaké omezení nevím.
Aha, díky to mně nenapadlo. Takže 1 czk = 6 vip bodů. To mám pocit, že v předchozí verzi shopu byl ten kurz o trochu výhodnější a člověk mohl utratit kolik bodů chtěl. Vouchery tedy nejsou zrovna výhra, ale co se dá dělat. Jen doufám, že Lego nemá nějaké omezení na uplatněný počet voucherů najednou, protože si celé ty roky šetřím všechny vip body na nákup jednoho konkrétního setu.