Společný projekt - ZOO

Založil Chairudo, 02.10.2019, 14:17:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

yoshimaka

Citace od: Chairudo kdy 19.08.2020, 19:10:26
Citace od: Kuba kdy 19.08.2020, 17:10:48
Citace od: samy405 kdy 20.07.2020, 19:36:30
je teď jedinou kozenku co mám jsem koupil nedávno ... cenu raději neříkám ale byl to ranec (bez sarkazmu a ironie) ... prostě jsem ji chtěl a tak ji mam. Má se jako v ráji :)

Vyměním živou kozu za lego kozu.  ;)

V kolika situacích je toto dobrý kšeft  ;D
Náhodou.. docela o tom uvažuju
Lust och fägring stor

samy405

Citace od: Chairudo kdy 19.08.2020, 19:10:26
Citace od: Kuba kdy 19.08.2020, 17:10:48
Citace od: samy405 kdy 20.07.2020, 19:36:30
je teď jedinou kozenku co mám jsem koupil nedávno ... cenu raději neříkám ale byl to ranec (bez sarkazmu a ironie) ... prostě jsem ji chtěl a tak ji mam. Má se jako v ráji :)

Vyměním živou kozu za lego kozu.  ;)

V kolika situacích je toto dobrý kšeft  ;D

Když máš hlad ?

Pool

Nevím jestli jsem někde nepřehlédl, ale snad ne, tak se chci zeptat jestli už je znám nějaký řádový termín, do kterého musíme mít moduly hotové?

Chairudo

Citace od: Pool kdy 01.11.2020, 16:05:07
Nevím jestli jsem někde nepřehlédl, ale snad ne, tak se chci zeptat jestli už je znám nějaký řádový termín, do kterého musíme mít moduly hotové?

Termín letos v listopadu byl díky Covidu posunut na neurčito  :(
Jak bude možnost během příštího roku dát modely dohromady určitě toho využijeme, tak stavte a prezentujte  ;D

Nevím jaká bude situace na jaře jestli Ostrava? Každopádně bychom s větší jistotou mohli vzít projekt do Plzně, tak bych stanovil nejpozdější termín konec Května a doufám že to všichni co nemáme existenční problémy zvládneme.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#124
Ahoj spící tygři  ;D jak jsme na tom se zoo?
Rýsuje se možnost, že bychom mohli vzít první hotovou část na Lipno?

Je to hodně na rychlo, ale uvidíme Další možnost bude na konci Července jaroměř a snad se v listopadu stane zázrak ;)

Pár lidí mi už poslali fotky, kdo máte hotovo prosím prezentujte tady ve vlákně.

díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 20.05.2021, 13:11:36
Ahoj spící tygři  ;D jak jsme na tom se zoo?
Rýsuje se možnost, že bychom mohli vzít první hotovou část na Lipno?

Je to hodně na rychlo, ale uvidíme Další možnost bude na konci Července jaroměř a snad se v listopadu stane zázrak ;)

Pár lidí mi už poslali fotky, kdo máte hotovo prosím prezentujte tady ve vlákně.

díky

Jestli nebude společná prezentace na Lipně, vezmu ten svůj modul zase do Jaroměře. Dostavěl jsem do finální velikosti 2x3 baseplate 32x32. Komplet fotku zatím nemám, nikdy jsem to neměl složený v celku :) Hodím sem fotky, jakmile budu mít chvilku vynosit to ze sklepa.

Clermont

#126
Něco málo už jsem postavil...

Pool

Citace od: Chairudo kdy 20.05.2021, 13:11:36
Ahoj spící tygři  ;D jak jsme na tom se zoo?

Trochu to flákám, nechával jsem to na poslední chvíli  ;D, ale už stavím a brzo snad budu mít hotovo.

yanice

Citace od: poMOCník kdy 20.05.2021, 14:27:37
Citace od: Chairudo kdy 20.05.2021, 13:11:36
Ahoj spící tygři  ;D jak jsme na tom se zoo?

Mám hotové zhruba dvě třetiny, pavilonu chybí ještě střecha, a výběh bude prodloužen o 2 baseplate 48x48 (celková velikost 6 baseplate 48x48). Plus nějací ti sloni, mám jeden prototyp, dostane k sobě další 2-4.
Musím si ještě doobjednat pár kostek. Fotky dodám. Lipno tak 50/50, nevím, jak mi půjde ta zamýšlená střecha.

Chairudo

Super  :) Na lipno se to ale nestihne, leda že bys to chtěla vystavit samostatně.

Příští týden jdu sednout na Floru kde se rozhodneme, jestli podzimní Olomouc ano nebo ne.
Když to neklapne, přesuneme premiéru na jarní Ostravu, ta už vyjít musí  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

samy405

Já se veřejně přiznám - patřím do skupiny spících tygru se spousty problémů. Stavět momentálně nemám kde :( naštěstí soud který proběhl vyšel v můj prospěch (nečekal jsme jiný výsledek) a hurá možná za 3 roky se po troškách dostanou peníze které jsem musel do bydlení vynaložit 2x
Když to shrnu tak ano stavěl jsem ale ne z lega a ne zoologickou ale obydlí pro medvěda a jeho medvíďata. Jak by řekl klasik - již brzy uvidíte na svém příjmači :)
Olomouc by měl být reálný s projektem.

Děkuji za pochopení

Pool

Tak mám hotovo:


Jenom mě tam dost vytáčelo to, že neustále vypadávaly ty axle v tom zábradlí, takže jsem to zafixoval těmi kombinovanými piny. Jinak nechcete udělat ty round plate 2x2 na těch sloupcích zábradlí bez nopů, mi přijde že by to vypadalo lépe ::)

Chairudo

Jestli to vypadá lépe tak jsem pro  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yanice

Ja jsem to pojala ponekud megalomansky, chtela jsem, aby to bylo alespon trochu v realistickem meritku a sloni se na sebe nemackali ve vybehu ani ve sloninci. Tak si rikam, jestli jsem to neprehnala.
Omluvte, prosim, chybejici diakritiku, nejde mi nainstalovat cestina. Muzu pozdeji editovat z jineho pocitace.
Cekam, az mi dorazi dalsi kosticky, pak uz jen pridat postranni vybeh a bude hotovo.

Chairudo

Citace od: yanice kdy 02.07.2021, 21:56:34
Ja jsem to pojala ponekud megalomansky....

Přesně tak to má být, jsem zvědavý na hotový výsledek  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yanice

Hotovo, bohužel ale mám z neznámého důvoduproblém s uploadem fotek, ani na čtvrtý pokus s jedinou fotkou to nevyšlo a netuším proč. Vyhodí to jen errorovou hlášku, že je problém a ať to zkusím znovu.
Neměl by někdo tip, kam to nahrát? Mám jen FB, Instagram, který moc nepoužívám, ale žádné online úložiště.

Mohla bych tam stále něco přidávat, ale došly kostky a nutně jsem to potřebovala sbalit do krabic. Ještě pár drobností k dodělání tam je.
Sloninec je pro 3-5 slonů, se zázemím, kotelnou (inspirace pražská ZOO v kombinaci s jakousi přestavbou na supermarket, co jsem kdesi vygooglila, neb kotelny obvykle v patře nebývají a je to obor, kterému vůbec nerozumím).

Pool

U příloh se píše "Omezení: 10 příloh na příspěvek, maximální velikost 20000KB, maximální vlastní velikost 5000KB", takže pokud máš fotky moc velké, bude to ta chyba. Nevím jestli ten uvedený limit přesně odpovídá, ale nějaký tam určitě je a chce je tak před vložením zmenšit.

yanice

Citace od: Pool kdy 15.08.2021, 21:17:04
U příloh se píše "Omezení: 10 příloh na příspěvek, maximální velikost 20000KB, maximální vlastní velikost 5000KB", takže pokud máš fotky moc velké, bude to ta chyba. Nevím jestli ten uvedený limit přesně odpovídá, ale nějaký tam určitě je a chce je tak před vložením zmenšit.

Toho jsem si vědoma, je to v popisku u vkládání příspěvku, ale nejde nahrát ani fotka, co má 3 MB (všechny zamýšlené mají méně než 5). Zkoušela jsem jiný komp, mobil a bez úspěchu. Zítra si s tím pohraju, až se mi nebude chtít pracovat.

Chairudo

Myslím že je tam špatně nula, co si pamatuji a jestli se to nezměnilo, tak max velikost jedné fotky je 500kb.  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 16.08.2021, 06:48:53
Myslím že je tam špatně nula, co si pamatuji a jestli se to nezměnilo, tak max velikost jedné fotky je 500kb.  ;)

Pravidla 4.1

Poslední dobou se to zvětšilo ale nejsou to MB je to 700 - 800 kB.
podívej se na tvoje fotky z  odkaz

yanice

Citace od: peki kdy 16.08.2021, 13:34:57
Citace od: Chairudo kdy 16.08.2021, 06:48:53
Myslím že je tam špatně nula, co si pamatuji a jestli se to nezměnilo, tak max velikost jedné fotky je 500kb.  ;)

Pravidla 4.1

Poslední dobou se to zvětšilo ale nejsou to MB je to 700 - 800 kB.
podívej se na tvoje fotky z  odkaz

Díky, to mi včera vůbec nedocvaklo. Teď jsem si říkala, že se na ně podívám a porovnám, co jsem dělala jinak.

J.

yanice

Ještě pár drobností tedy chybí, neb došly všechny potřebné kostky - chodník před vchodem, zakončení střechy, kolečka k invalidnímu vozíku atp., přibyde pár slonů, aby tam tomu prototypu nebylo smutno.
Původní inspirací byl pavilon v Zurichu, ale neuměla jsem si představit, jak bych dělala střechu (kromě pospojování porůznu zkroucených"hoses"...nevím, jak se těm ohybným trubkám česky správně říká...ale přišlo mi to, že zblízka by to bylo fakt hnusný).
Dvě vyhlídkové chodby do pavilonu mi taky přišlo moc, vyhlídková terasa už tam je, tak se nad část pavilonu nastěhovala kotelna, co bude mít zelenou střechu, protože jsme eko.

STARHAWK

Citace od: yanice kdy 16.08.2021, 18:48:24
Ještě pár drobností tedy chybí, neb došly všechny potřebné kostky - chodník před vchodem, zakončení střechy, kolečka k invalidnímu vozíku atp., přibyde pár slonů, aby tam tomu prototypu nebylo smutno.
Původní inspirací byl pavilon v Zurichu, ale neuměla jsem si představit, jak bych dělala střechu (kromě pospojování porůznu zkroucených"hoses"...nevím, jak se těm ohybným trubkám česky správně říká...ale přišlo mi to, že zblízka by to bylo fakt hnusný).
Dvě vyhlídkové chodby do pavilonu mi taky přišlo moc, vyhlídková terasa už tam je, tak se nad část pavilonu nastěhovala kotelna, co bude mít zelenou střechu, protože jsme eko.

Pekne je to. Ten napad pouzit fabuland figa ako maskota je skvely.

Marty713

Pavilon slonů je nádherný, ale co to je za obrovskou vážku? >:D >:D >:D

Chairudo

#144
Krásný výběh  :D


Citace od: Marty713 kdy 17.08.2021, 09:32:38
Pavilon slonů je nádherný, ale co to je za obrovskou vážku? >:D >:D >:D

Z toho úhlu ta hlava slona fakt trochu připomíná vážku nebo škorpiona, chviličku mi trvalo než mi docvaklo že je to hlava čouhající z hluboké vody  ;D

A super nápad s tou slonní vyhlídkou u vchodu  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

tomminoo

Běžně se tu nezapojuji do diskusí a sleduji vás jen z povzdálí. Ale aktuálně mám velkou potřebu se pozitivně vyjádřit ke sloninci. Mě se to strašně líbí!! I když zřejmě nebyli využity žádné sofistikované metody stavby, tak na mě celek působí strašně reálně. Rád bych vyzdvihl jako už kolega výše použití Fabuland figurky. I ty velké kostky s potiskem částí slona (zřejmě duplo jako i skluzavka). Velmi zajímavý nápad opravy části terasy, svačící dělník a podpoření stavu zábradlím za skleněnými dveřmi. Vnitřní prostor slonince je jednoduchý, což není na škodu, a myslím že kdyby se k tomu mohl vyjádřit např. ošetřovatel slonů z pražské ZOO, tak by řekl, že to tak prostě má být! Úplně se mi vybavili vzpomínky z jarní návštěvu ZOO. No a kotelna? Kdo by stavěl u slonince kotelnu? A o tom to je, dodává to naprostou autentičnost projektu. A já jako bývalý revizní technik pro vyhrazená tlaková zařízení vám dávám kulaté razítko!! :-) Aktualně lego produkuje sety, kde jsou i sloni po delší době, možná by stálo za úvahu je do projektu zakomponovat. Ale jsou poměrně drazí. Za mě 1*

Chairudo

Jak jste na tom lidičky s dalšími moduly?
Pokud se nic nepokazí poprvé vystavíme projekt na podzim v Olomouci, po těch letech už je nejvyšší čas  ;D

Kdo má hotovo prosím prezentujte, já svůj ukážu během Října.
Kdo v Olomouci nebude, můžu model vyzvednout na třídění Lugbulku. I přes říjen a Listopad na Prahu pravděpodobně pojedu, kdo bude potřebovat pomoct s dopravou nějak to vymyslíme.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Se vstupní branou do Olomouce 2021 počítám ;) Prezentace v průběhu podzimu.

Chairudo

Citace od: Igorus kdy 06.09.2021, 15:16:45
Se vstupní branou do Olomouce 2021 počítám ;) Prezentace v průběhu podzimu.

Super  :D

Po Olomouci budeme taky s vystavováním pokračovat v Lysé a Plzni, potom by mohla být Jaroměř a uvidíme co dál :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Už rok mám připravené "žralokárium"😀.Do Olomouce přivezu.Někdy se pokusím vyfotit a dát to tady.