SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2019

Založil Chairudo, 30.07.2018, 00:04:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ivansliz

Citace od: Chairudo kdy 26.07.2019, 17:03:16
Za 5 dní nám končí registrace, zatím je přihlášeno 68 lidí + rodiny..... snad se vejdeme  :D

Mé modely ber pochopitelně jen jako zálohu, pokud by opravdu nebylo prostor čím zaplnit. Rád dám naopak přednost stavitelům, kteří LEGU věnují svůj čas a postavili něco nového. Já udělal na městě minulý i tento rok jen pár kosmetických změn, tak aby to návštěvníky nenudilo.   :)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Chairudo

Chvilkumi potrvá než všechno projdu a vytvořím plánek, ale myslím, že to bude ok  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Ahoj. Posílám výzvu pro sběratele sekce piráti - jako každý rok pořádám na akci Svět Kostek Olomouc sekci "Výlet do historie", tentokráte na téma: Piráti.
Piráti se objevili v Legu v roce 1989 a s většími či menšími přestávkami fungovali do roku 2015. Mám domluvené zapůjčení několika větších setů z 1989 - 1993, ale za každou loď budu vděčný. Dále mi takřka úplně chybí důležitá součást, a to ostrované z let 1994 - 1996. U novějších setů z roku 2009-2015 mám také už možnost něco zajímavého vystavit, samozřejmě čím víc lodí, tím víc hezká bitva :-)

Zájemce o výstavu svých klenotů na této akci, prosím o info do SZ, co za set jsou ochotni zapůjčit. Děkuji za spolupráci. Yoshimaka
Lust och fägring stor

jojik

#93
  Pořád jsem na výstavách poslouchal jak si návštěvnící po zhlédnutí ostatních modelů mezi sebou povídají , že to duplo je o ničem , že to je pro prťata protože se to nehýbe , nejezdí a td. Tak jsem se rozhod že se to na podzim v Olomouci pokusím změnit . a taky postavím nějaký pure Duplo pohyblivý model . Ale bohužel duplo nemá motorek " ten od vláčku nejde použít " . Byl jsem nakonec donucen použít legový M motor a BB . Ale otáčecí systém je duplo . Takže jde o Lego Duplo řešení  ;D .

A zde je malá ukázka jedné atrakce https://www.youtube.com/watch?v=Wq43UOmPtok&feature=youtu.be

 

Chairudo

Nádhera!! Tomu říkám pořádná konkurence ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

samy405

Citace od: jojik kdy 02.08.2019, 17:19:11
  Pořád jsem na výstavách poslouchal jak si návštěvnící po zhlédnutí ostatních modelů mezi sebou povídají , že to duplo je o ničem , že to je pro prťata protože se to nehýbe , nejezdí a td. Tak jsem se rozhod že se to na podzim v Olomouci pokusím změnit . a taky postavím nějaký pure Duplo pohyblivý model . Ale bohužel duplo nemá motorek " ten od vláčku nejde použít " . Byl jsem nakonec donucen použít legový M motor a BB . Ale otáčecí systém je duplo . Takže jde o Lego Duplo řešení  ;D .

A zde je malá ukázka jedné atrakce https://www.youtube.com/watch?v=Wq43UOmPtok&feature=youtu.be



Moc pěkné !!! zpomalil bych to ... třeba nějakým převodem. Vidím že používáš dobíjecí battbox tak aby byl zaměnitelný a nebo za vláčkové trafo ať nepotřebuješ tolik baterek :) (je to jen můj úhel pohledu na věc :) )

samy405

Chairudo,

posílám překreslené kolejiště - snad se vlezeme :)

Pro všechny : Jedná se o MILS a béžové plochy jsou k dispozici ... musí být ale na systému MILS

Chairudo

#97
Čas na maličký update  :D

Chvilku mi trvalo než jsem všechno probral.... tabulky... tabulky... tabulky....tabulky....

Letos máme zatím přihlášených 71 účastníků zájezdu, 55 od nás a 16 zahraničních. S rodinami nás na akci bude kolem 90  :o
Bohžel se všichni přihlášení na akci nevešli a někteří jsme se taky museli uskromnit, tam jsem dal přednost hlavně novým modelům.
V prvním příspěvku je aktualizovaný seznam účastníků s rozměry stolů pro vaše modely a požadavku na hotel, kdyby něco nesedělo pište, kde jsem ořezal prostor pro modely se ještě domluvíme co přivézt.

Posílám dnes objednávku pro hotel pro 59 lidí, snad je všechno správně  ;)
Další pro nás musím najít na sobotu dost velkou hospodu ;D a zařídit hromadu drobností.

Před dvěma týdny jsem založil událost na FB a lidi ji sami raketově šíří, za 2 týdny je 3200 zájemců oproti loňským 6000 za 3 měsíce.
Doufám, že bude akce stejně úspěšná jako loni

Přikládám taky leták k letošní akci, díky klukům za pomoc s designem.
Během pár týdnů pošlu na tisk a začneme s reklamou. :)

Pan Hála letos na prodej stavebnic nemá prostor, letos nám na výstavě bude prodávat sety firma Capi-Cap.cz

Jinak díky všem za pomoc se sdílením akce  :)


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki


Chairudo

I když nejsem technikář tak musím říct že to jsou fakt nádherné kousky.
Tuším že Lukas, martindavid a další technikáři to na výstavě rádi otestují a předvedou.

Citace od: peki kdy 18.09.2019, 15:15:11
Dostal jsem pro kostky 2 Lego technic novinky. Na oplátku jsem slíbil jejich prezentaci na akci viz info zde.
Citace od: peki kdy 18.09.2019, 11:22:36



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

stricekfido

Tak to je velká paráda, už se těším až si Liebbera osahám  :)

Lukas

To je paráda, rádi to otestujeme  :) ;) :D

Foton

Jo tak na to si taky rád šáhnu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

martindavid

Paráda aspoň mi bude libherr nakládat do návěsu.
A hlavně si ho můžeme prohlédnout a vyzkoušet

samy405


Chairudo

#105
Malý update:

1) Sobotní AFOL večeře bude opět v M.D.Original 1869 - Březinova 1127/7A Olomouc, máme rezervaci na 19.00 pro 73 lidí, tak budeme mít hospodu téměř celou pro sebe :D

Jídlo je opět třeba domluvit dopředu, ať to nevaří hodiny.
Pište prosím do SZ co si dáte, kdo se neozve do 20.10 bude mít za A

A) Vepřový řízek, americké brambory
B) Kuřecí řízek, americké brambory
C) Guláš s knedlíkem
D) objednám si něco jiného a počkám si.

Po večeři bychom mohli udělat aukci a pak volný program.

2) bavil jsem se ve Skaerbaeku s Janem Beyerem o rozvoji Olomoucké výstavy a věnoval nám na akci setík 50 Years on Track 4002016.
Bude v jedné z kategorií soutěže o nejlepší model výstavy, registraci a info k soutěži vytvořím asi o víkendu.


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki


yoshimaka

Lust och fägring stor

Chairudo

#108
Tady je odkaz na kartičky k modelm, klikněte prosím na tento link a vyplňte to, následně zpracuji a vytisknu.
Vyplnění trvá asi 1 minutu, kdo to nestihne do 21.10... si může kartu vypsat ručně, ale do soutěže už se nedostane.

K hlasování o nejlepší model výstavy potřebujete aspoň jednu kartu, jinak je to dobrovolné, klidně kdo máte použijte vlastní.
Letos to uděláme zajímavější a hlasování rozdělíme do třech velikostních kategorií MOCů, ty určím podle přihlášených modelů.

Díky  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Vasyk

Citace od: Chairudo kdy 07.10.2019, 19:24:21
Tady je odkaz na kartičky k modelm, klikněte prosím na tento link a vyplňte to, následně zpracuji a vytisknu.
Vyplnění trvá asi 1 minutu, kdo to nestihne do 21.10... to vypíše na výstavě ručně  :)

K hlasování o nejlepší model výstavy potřebujete aspoň jednu kartu, jinak je to dobrovolné, klidně kdo máte použijte vlastní.
Letos to uděláme zajímavější a hlasování rozdělíme do třech velikostních kategorií MOCů, ty určím podle přihlášených modelů.

Díky  ;)

Počet kostek jako povinný údaj, to je přesně to, co u žádného modelu nevím  ;D.

Chairudo

#110
Citace od: Vasyk kdy 07.10.2019, 19:35:59
Počet kostek jako povinný údaj, to je přesně to, co u žádného modelu nevím  ;D.

Orientačně, potřebuji podle něčeho vytvořit velikostní kategorie. Můžeš se s tím zvážit, kiloware vychází +- 1000 kostek = 1kg  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

A jak zvážím kolejiště 2x2,5m?  ;D

davroman

Citace od: Clermont kdy 07.10.2019, 22:14:56
A jak zvážím kolejiště 2x2,5m?  ;D

Rozebrat na kiloware a zvážit    :D
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

martindavid

Můžu přihlásit celou RC dráhu nebo jen jeden model

Chairudo

Citace od: martindavid kdy 07.10.2019, 23:03:34
Můžu přihlásit celou RC dráhu nebo jen jeden model

I když je ta dráha suprová, je to jen podklad pro tvé modely. Vyber prosím 1 model. Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Citace od: davroman kdy 07.10.2019, 22:23:14
Citace od: Clermont kdy 07.10.2019, 22:14:56
A jak zvážím kolejiště 2x2,5m?  ;D

Rozebrat na kiloware a zvážit    :D

Jestli to udělá taky Miho, jdu do toho  >:D

martindavid

No bude to boj něco s mladým musíme  vybrat

Matthes_CS

Citace od: Clermont kdy 07.10.2019, 23:21:26
Citace od: davroman kdy 07.10.2019, 22:23:14
Citace od: Clermont kdy 07.10.2019, 22:14:56
A jak zvážím kolejiště 2x2,5m?  ;D

Rozebrat na kiloware a zvážit    :D

Jestli to udělá taky Miho, jdu do toho  >:D

Si to měl přes prázdniny rozdělané, si to mohl zvážit, než si to postavil :D

Nebude lepší váha v pátek u vchodu, kde se zváží krabice či mocy při stavění? :D

Clermont

Citace od: Matthes_CS kdy 08.10.2019, 10:36:06
Citace od: Clermont kdy 07.10.2019, 23:21:26
Citace od: davroman kdy 07.10.2019, 22:23:14
Citace od: Clermont kdy 07.10.2019, 22:14:56
A jak zvážím kolejiště 2x2,5m?  ;D

Rozebrat na kiloware a zvážit    :D

Jestli to udělá taky Miho, jdu do toho  >:D

Si to měl přes prázdniny rozdělané, si to mohl zvážit, než si to postavil :D

Nebude lepší váha v pátek u vchodu, kde se zváží krabice či mocy při stavění? :D

Přes prázdniny jsem to celé rozbil a teď dělal něco jiného, menšího. Měl jsem problém zavřít dveře od kufru v autě.  :)
Teď bude malinké kolejiště, jeden vláček, jedno nádraží... Taková romantika v Zapadákově  ;D
Protože jak by ti každá žena potvrdila - na velikosti nezáleží  >:D

Matthes_CS

Citace od: Clermont kdy 08.10.2019, 11:58:24
Citace od: Matthes_CS kdy 08.10.2019, 10:36:06
Citace od: Clermont kdy 07.10.2019, 23:21:26
Citace od: davroman kdy 07.10.2019, 22:23:14
Citace od: Clermont kdy 07.10.2019, 22:14:56
A jak zvážím kolejiště 2x2,5m?  ;D

Rozebrat na kiloware a zvážit    :D

Jestli to udělá taky Miho, jdu do toho  >:D

Si to měl přes prázdniny rozdělané, si to mohl zvážit, než si to postavil :D

Nebude lepší váha v pátek u vchodu, kde se zváží krabice či mocy při stavění? :D

Přes prázdniny jsem to celé rozbil a teď dělal něco jiného, menšího. Měl jsem problém zavřít dveře od kufru v autě.  :)
Teď bude malinké kolejiště, jeden vláček, jedno nádraží... Taková romantika v Zapadákově  ;D
Protože jak by ti každá žena potvrdila - na velikosti nezáleží  >:D

No vidíš, tak než si to postavil, tak si to měl zvážit, když to byl ještě kiloware :D

Takže afolové nemaj velký auta, aby si kompenzovali velikost, ale aby se jim tam vešlo lego  >:D