modernizace loga kostek

Založil peki, 02.06.2017, 09:45:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ThomasMorta

Citace od: tomaslambo kdy 04.06.2017, 16:25:37
Taky jsem se trochu zamyslel a toto je výsledek (zatím je to jen koncepční návrh, ještě si s tím chci pohrát v nějakém softu)
Prohodil bych pozci modré a červené. Při správném natočení, kdy by měly všechny barvy stejnou plochu by to mohlo působit při zmenšení opravdu jako vlajka.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

tomaslambo

Citace od: ThomasMorta kdy 04.06.2017, 16:29:20
Prohodil bych pozci modré a červené. Při správném natočení, kdy by měly všechny barvy stejnou plochu by to mohlo působit při zmenšení opravdu jako vlajka.

To už potom ve photoshopu nebude problém

ThomasMorta

Citace od: tomaslambo kdy 04.06.2017, 16:31:54
Citace od: ThomasMorta kdy 04.06.2017, 16:29:20
Prohodil bych pozci modré a červené. Při správném natočení, kdy by měly všechny barvy stejnou plochu by to mohlo působit při zmenšení opravdu jako vlajka.
To už potom ve photoshopu nebude problém

Spíš bych to potom udělal v Illustratoru v křivkách, ať se to může nazvětšovat či nazmenšovat podle potřeby. Jinak něco podobného mě napadlo hned na začátku, než se tu začalo řešit, že jsme československé fórum a vlajka tedy není úplně korektní:-)

Citace od: ThomasMorta kdy 02.06.2017, 18:43:04
Kdyby to bylo čistě na mě a měla by se použít kostka 2x2, tak bych asi raději použil něco takovéhohleho (ale chtělo by to jiný úhle natočení a výraznější barvy) - měly by to být barvy naší vlaky ve svislé podobě (které jsou oproti vodorovné podobě transponované, což doteď úplně nechápu, proč tomu tak je):

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

tomaslambo

No já jsem měl spíše v plánu jen stylizovanou kostku, bez jakéhokoliv stínování, tak jako ve stavebních návodech. V podstatě tak jak je současný znak, jen v isometrickém promítání. Dokonale vyrenderovaná kostka se všemi detaily mi pro logo připadá zbytečně komplikovaná.

HD

Přispěji se svou troškou do mlýna. Neověřoval jsem si použitelnost obrázku, tvaru kostky, ani použitého fontu (modifikovaný Arial) pro komerční účely. Vyčištění od zbytečných barev a převedení do křivek nutné.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

david4662

Nebylo by lepší použít normální brick 1x1?

HD

O tom jsem taky uvažoval, ale tato kostka, alespoň pro mě, v sobě nese symbol pokročilého stavění, zároveň mi však stále přijde dostatečně rozpoznatelná.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Chairudo

Na ikonu dobrý, ale ve větším provedení si myslím to bude vypadat divně, taky jsem pro vyzkoušení bricku 1x1  ;)
Jinak super nápad.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

začínají se tu objevovat věci celkem zbytečně překombinované. současné logo je fajn, jestli je tu někdo opravdu šikovný na grafický styl,tak si poradí s faceliftem současného pořád krásného loga.  ;)

Engine

Taky přidávám své nápady na logo.

A myslím, že pokud logo půjde fyzicky postavit (bez nálepek/malování na kostky), tak to bude velké plus na výstavách.

Foton

Za mě:
- rozhodně to nemá vypadat jako česká vlajka. Chvástáme se že jsme československý LUG, tak buď obě nebo žádná. Proto se mi celkem líbilo to srdce Thomase.
- měly by to být alespoň 2 kostky (ano, současné logo se mi nijak zvlášť nebude líbit ani po faceliftu). Pokud se budeme prezentovat na větších výstavách, tak naše  kostka-logo zanikne mezi dalšími kostka-logy.
- v logu nemusí nutně být kostka/y (viz https://www.google.cz/search?q=lugs+lego+user+groups&client=ubuntu&hs=XcT&channel=fs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjDqfH2jKbUAhVF7RQKHQYZAQIQ_AUICigB&biw=1803&bih=1031)
- pořád přikládám velkou váhu monochromatické variantě

Z toho co tu bylo se mi nejvíc líbí "Káčko" Thomase, jen bych klidně otočíl, aby to vypadalo jako K.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Anatyt

Citace od: Foton kdy 05.06.2017, 08:55:48
- rozhodně to nemá vypadat jako česká vlajka. Chvástáme se že jsme československý LUG, tak buď obě nebo žádná. Proto se mi celkem líbilo to srdce Thomase.

Plný súhlas!

Chairudo

Jo, to srdce bych určtě viděl jako jeden z hlavních kandidátů, ale snad budou ještě další pěkné nápady.

Jinak pro účely propagace kostek se pak nemusí použít logo samotné, ale jako součástí nějaké pěkné a hlavně vtipné scénky -
Jako ho připlácnout na autobus a přidat k textu na větší plakát.

Akorát by jsme museli vyjednat s Legem jestli projdou ty figurky.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

A případně autobus vytvořit propracovanější, čistší, toto byla desetiminutovka.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

tomaslambo

Takto to dopadlo, když jsem si s tím mým nápadem pohrál v blenderu. S tím fontem nejsem moc spokojený, ještě hledám.

peki


Zatím se tu nevěnovala moc velká pozornost tomu fontu. Začal bych tedy prošlapáváním slepých cest  ;D Co to vyskládat z Tiles? Tedy pokud to jde. Něco jako toto:



papluh

to W mi pripomína všeličo iné  >:D to musíme použiť

Inak New Elementary malo do konca mája práve súťaž na tvorbu fontov, tak z nej môže vyliezť niečo použiteľné ... keď spracujú príspevky čo môže chvílu trvať

Foton

#77
Thomasovo "inverzní K" mě inspirovalo k jinému káčku.

  • Je reálně postavitelné
  • Je snadno rozpoznatelé v libovolné vvelikosti či vzdálenosti
  • Zahrnuje oba hlavní  "principy stavění" (Technic a Classic)
  • Pro fanoušky zahrnuje i SNOT(tedy jestli se to za snot považuje)
Barvy jsem volil existující, aby se právě dalo na výstavách skutečně postavit.
S těmi "Slope, Inverted 33 3 x 1" mi to přijde lepší než s "Slope, Inverted 45 2 x 1".
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ThomasMorta

Citace od: Foton kdy 06.06.2017, 10:37:08
Thomasovo "inverzní K" mě inspirovalo k jinému káčku.

Jenom je otázka, jestli tenhle způsob spojení není pro čistokrevného puristo "illegal".
Mnohem jednodušší by bylo použít místo zkosených kostek ty bioniclý trny, co se v poslední době používaje všude možně, včetně světel pro sporťáky v creatoru...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Foton

Definuj legální a nelegální :-) Je na to příručka?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ThomasMorta

#80
Citace od: Foton kdy 06.06.2017, 13:21:08
Definuj legální a nelegální :-) Je na to příručka?
Já znám jenom tuhle a zcela upřímě bych byl sám rád, kdyby to bylo někde na jednom místě přehledně rozepsané, protože ta poznámka, že některé zde uvedené illegal techniques jsou nyní legal mě moc nepomohla, ale rozhodně to doporučuji k přečtení - někdy mi trvalo, než jsem pochopil, proč jsou některá spojení problematická:

http://swooshable.com/other-resources/stressing-the-elements

Citace od: peki kdy 06.06.2017, 09:41:07
Zatím se tu nevěnovala moc velká pozornost tomu fontu. Začal bych tedy prošlapáváním slepých cest  ;D Co to vyskládat z Tiles? Tedy pokud to jde. Něco jako toto:

Co se inspirovat tady?

http://swooshable.com/fonttester#1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-477



[EDIT] Z těch skládaných fontů podle mě pro naše účely nejlépe vypadá font curvy:
   
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peki

Citace od: ThomasMorta kdy 06.06.2017, 13:38:50
Co se inspirovat tady?

http://swooshable.com/fonttester#1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-477



[EDIT] Z těch skládaných fontů podle mě pro naše účely nejlépe vypadá font curvy:


Ano  vypadá asi nejlépe ale.....Otázka je (a proto jsem to nadhodil) jestli nějaký poskládaný font bude vypadat dost dobře/zajímavě. 

Přide mi že se tu hlavně řeší ta "kostička" tak aby se to tu bralo kompletně.

Jinak k návrhům výše.

Modernizace stávajícího (chápu jako face lift stávajícího)
kostička:
Ta původní kostka 2x2 s tou vlajkou (za sebe ji vnímám jako Českoskolovenskou proto Československé fórum) mi přijde hodně výstižná. Na úrovni ikony naprosto supr (nebál bych se to nazvat těžko překonatelný
>:D ).  Na velký plakát by to chtělo "trošku" dotáhnout.   

U té "jenom" trikolory:
mi to splývá s Francií, Ruskem možná i Srbskem?. Beru rychlý/letmí pohled. 

Nové logo - pokud někdo příde s něčím zajímavým je to určitě k diskusi.

Osobně bych ale upřednostnil (jak u modernizace tak nového loga) něco co vypadá dobře (není to složité, vystihuje to podstatu), před tím že to jde postavit. Upřímně na výstavě tiskneme stejně popisky a návštěvníci budou (alespoň doufám) koukat na MOC  ;) a ne poskládané logo. Proto se mi zdá  úvaha o ilegalní/legalní technice už za rámcem tohoto tématu.



ThomasMorta

Dobře, stylizované K a k tomu font... co třeba tohle (a prosím zkuste zapojit fantazii před tím, než řeknete "fuj stíny" nebo "sjednoť pozadí" - mohu to udělat, ale zabere mi to fůru času, proto házím rychlé návrhy, které mohu rozpracovat, pokud se budou líbit - osobně bych jednoznačně chtěl jasnější barvy pro kostky)





   

Vtipné na tom fontu je, že stínování se dá vyřešit prostě tak, že vrchní kostky budou světlé a budou postavené na černých kostkách a zobrazené z mírné perspektivy...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

otaznik

Citace od: Foton kdy 06.06.2017, 10:37:08
Thomasovo "inverzní K" mě inspirovalo k jinému káčku.

Já v tom tedy "K" nevidím, nebo alespoň ne na první pohled. I to spojení s textem je přinejmenším rozpačité.

Foton

#84
Citace od: ThomasMorta kdy 06.06.2017, 16:01:11
Dobře, stylizované K a k tomu font... co třeba tohle (a prosím zkuste zapojit fantazii před tím, než řeknete "fuj stíny" nebo "sjednoť pozadí" - mohu to udělat, ale zabere mi to fůru času, proto házím rychlé návrhy, které mohu rozpracovat, pokud se budou líbit - osobně bych jednoznačně chtěl jasnější barvy pro kostky)


Káčko se mi líbí. Z log samotných zatím Best of.  "Terminátorovský font" už moc ne.  'K' a 'T'  kazí  co mohou. Osobně bch to zkusil řešit na mřížce 5x5 a ne 5x4.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ThomasMorta

Citace od: Foton kdy 06.06.2017, 17:41:06
Káčko se mi líbí. Z log samotných zatím Best of.  "Terminátorovský font" už moc ne.  'K' a 'T'  kazí  co mohou. Osobně bch to zkusil řešit na mřížce 5x5 a ne 5x4.

Font jsem vzal takový, jaký byl už hotový, mohu se pokusit navrhnout vlastní font zaměřený jen na ta písmena, která máme v názvu.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Foton

Třeba tak?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ThomasMorta

Citace od: Foton kdy 06.06.2017, 17:55:40
Třeba tak?
Jako první verze to je docela dobře čitelné, ale nelíbí se mi tam ty špičaté kousky v K a R. Co kdyby byly plné a místo kulatých konců by jako protikus byl ten zkosený vingl, co se letos objevil v nexo knightech, náměstí a Silent Mary?

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

lukas.21

V mojich očiach vyzerá najlepšie brick 2x2 od tomaslambo v kombinácii nadpisu a fontu od Horcika.

mirek

#89
Také přispěji "troškou do mlýna".
Použil jsem nápad, ani nevím koho, ale trochu upravil. Česká vlajka má totiž bílou vždy nahoře.
Ne každý cizinec bude vědět, že se jedná o českou vlajku...proto Czech Republic... vím o čem mluvím.