Lugbulk 2012 v sekci Town

Založil peki, 13.12.2011, 12:09:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

blackrabbit

Citace od: Mates kdy 14.12.2011, 20:50:22
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4460b - Dark Red
O tento díl bych měl taky zájem. Jinak hodilo by se někomu něco z toho co jsem tu navrhoval? Plate bych i oželel. Co třeba Tile 2x2 v MdStone na chodníky?

Cavelon


Cavelon

Napadlo ma ešte toto - berte to iba ako inšpiráciu na premýšľanie. ;)

- DarkBlue Brick 1x4
- Baseplate 48x48 (už som to navrhoval v predošlých LB, ale asi to neprešlo) - pár desiatok by sa mi hodilo a viem, že aj Micho ich potrebuje veľké množstvo na mozaiky
- Brick 8x16 (najlepšie Green), ale neviem, či sú ešte aktívne
- Light Bluish Gray Brick, Modified 1 x 2 with Groove (4216)
- Reddish Brown Brick, Modified 1 x 2 with Grille (Grill) (2877)
- White Window 1 x 2 x 2 2/3 with Rounded Top (30044)

blackrabbit

Zatím jsme se skoro na ničem neshodli. Nebylo by lepší vytvořit/použít stávající tabulku jakou mají v sekci technic? Příjde mi to jako nejrozumnější řešení.  :-\

Luky1987

Nejvhodnější řešení výběru poskytne dozajista moderátor této sekce.

Pro domkaře, za kterého se považuji, jsou dle mého nejdůležitější kostky Brick/Tile/Slope/Plate.

Jde o to vymyslet barvy a rozměry, které vzít, já jsem pro Sand Green ;)
Aby se dal postavit kloudný barák v nějaké zajímavé barvě, je třeba od té barvy x druhů kostek...

Colonel32

Spíš někdy udělám průběžné pořadí jako v castle, podle počtu zájemců a toho, jako moc se na výstavách podíleli.

Cavelon

Viem, že toto už v LB bolo, ale akosi som sa dostal iba k malým počtom a na budovy by sa mi ešte zopár stovák zišlo (možno sa nájdu aj ďalší záujemcovia):

- White 60594 Window 1 x 4 x 3 no Shutter Tabs
- Trans-Clear 60603 Glass for Window 1 x 4 x 3 - Opening
- prípadne aj Yellow 60594 Window 1 x 4 x 3 no Shutter Tabs

Cavelon

Citace od: blackrabbit kdy 21.12.2011, 14:15:24
Nebylo by lepší vytvořit/použít stávající tabulku jakou mají v sekci technic? Příjde mi to jako nejrozumnější řešení.  :-\

Stalo sa: click! :D
Ale sme toho nagenerovali. ;D
Môžete mi posielať ako PM predstavy o Vašom predbežnom nákupe vo formáte nick=riadok/počet_lotov,riadok/počet_lotov,...,riadok/počet_lotov.
Príklad: Cavelon=14/200,15/20,22/4,23/10.
Ja to tam nasáčkujem a uvidíme, čo z toho vypadne. ;)
Námety na zdokonalenie tabuľky diskutujte tu verejne!

Mates

Ahoj Jaro, můžeš mi dát přístup do tabulky? ;) Díky :-* >:D

Colonel32

A nechceš převzít moderování celé sekce Town (včeně LB Town)? Mohl bysis ty díly seřadit podle sebe a měl záruku, že ty které potřebuješ vždycky projdou.

Cavelon

Citace od: Colonel32 kdy 24.12.2011, 13:32:02
A nechceš převzít moderování celé sekce Town (včeně LB Town)? Mohl bysis ty díly seřadit podle sebe a měl záruku, že ty které potřebuješ vždycky projdou.

Neviem, či by som mal na moderovanie dosť času. Nejde mi o to, aby prešli moje dieliky prednostne, skôr som chcel pomôcť všetkým. :)

Colonel32

No, investoval jsi dostatek času na vytvoření tabulky, tak na tom asi nejsi tak zle.  ;D

Mates

Citace od: Colonel32 kdy 24.12.2011, 13:54:28
No, investoval jsi dostatek času na vytvoření tabulky, tak na tom asi nejsi tak zle.  ;D
A to jsem chtěl napsat Jarovi, zdali by nezvládl tabulku i pro Trains...  ;D >:D

Cavelon

Citace od: Colonel32 kdy 24.12.2011, 13:54:28
No, investoval jsi dostatek času na vytvoření tabulky, tak na tom asi nejsi tak zle.  ;D

Teraz mám chvíľu voľno, takže sa dá, ale inokedy to je bieda. :(

Cavelon

Citace od: Mates kdy 24.12.2011, 13:57:49
A to jsem chtěl napsat Jarovi, zdali by nezvládl tabulku i pro Trains...  ;D >:D

Áno, už som na to myslel skôr, možno zajtra. ;)

Cavelon

Urobil som už aj tabuľky pre sekcie Trains a Space & SW (dole treba kliknúť na zošit Trains, resp. Space & SW).
Dieliky 4186 a 6881 som presunul z Town do Space & SW, lebo tam boli tiež.

Ivansliz

Vidím, že v tabulce je tile 2x2 with groove dark bluish gray. Určitě se hlásím ještě i o tile 1x2 with groove dark bluish gray. Potřebuji je nutně na rozvoj dioramatu a aktuálně bych je bral i v množství 3000, takže LB je jasná volba. Pokud to jde nějak přidat do seznamu (tabulky?), budu rád.  ;)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Mates

Když už v tabulce vidím bricky, hodilo by se mi větší množství v Dark Bluish Gray:
3005 - Brick 1 x 1
3004 - Brick 1 x 2
3010 - Brick 1 x 4


Cavelon

Citace od: Mates kdy 29.12.2011, 13:07:46
Když už v tabulce vidím bricky, hodilo by se mi větší množství v Dark Bluish Gray:
3005 - Brick 1 x 1
3004 - Brick 1 x 2
3010 - Brick 1 x 4

Pridal som do townu 1x1, ostatné máš v Space & SW - pozri, či budeš mať po 5000 kusov dosť. >:D ;D

Mates

Citace od: Cavelon kdy 29.12.2011, 13:51:39
Pridal som do townu 1x1, ostatné máš v Space & SW - pozri, či budeš mať po 5000 kusov dosť. >:D ;D
Díky moc! ;)
Myslím, že by mi to stačilo, ale nebudu mít tak velký limit na nákup a i kdyby jo, tak bych musel začít krást... ;D >:D
...nebo přestat platit hypotéku... >:D

Daniel

Doufám, že lidé vkládají +- co jsou schopni nakoupit(ne jen to co chci ve vlhkých snech, ale na co mám peníze a zhruba limit = co pravděpodobně koupím), jinak budou ty tabulky silně zkreslené a vlastně nanic...

Colonel32

To se pak velmi jednoduše zkontroluje, zda každý vzal co si objednal...
A když tak někdo neudělá... tak se s LugBulkem může další rok rozloučit  >:D

Cavelon

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 29.12.2011, 14:24:34
Doufám, že lidé vkládají +- co jsou schopni nakoupit(ne jen to co chci ve vlhkých snech, ale na co mám peníze a zhruba limit = co pravděpodobně koupím), jinak budou ty tabulky silně zkreslené a vlastně nanic...

Ťažko povedať, čo bude v LB koľko naozaj stáť. V tabuľke sú ale vložené priemerné BL ceny, takže sa môže kľudne stať, že výsledné LB ceny budú oproti tomu polovičné alebo ešte nižšie, no to teraz nikto dopredu nemôže vedieť. Ale ak je limit napr. 100 € na osobu, tak by som povedal, že si tam môžete kľudne dať vložiť dieliky za 200 € až 250 €. ;)

Mates

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 29.12.2011, 14:24:34
Doufám, že lidé vkládají +- co jsou schopni nakoupit(ne jen to co chci ve vlhkých snech, ale na co mám peníze a zhruba limit = co pravděpodobně koupím), jinak budou ty tabulky silně zkreslené a vlastně nanic...
Pokud to měla být narážka na mě, tak mohu potvrdit, že velmi rád vezmu vše, co půjde v rámci mého limitu ;) ;D 8)
Spíše mívám opačný problém a tím je malý limit ;) >:D

blackrabbit

Mám technický dotaz. Nebylo by lepší v tabulce psát zájem v počtu lidí jak v eurech? Myslím, že tomu tak bylo v předchozím ročníku.

Př: ne-vystavovatel dá k určitému lotu 1b
     vystavovatel 2b
     1 osoba bude mít k dispozici přiřadit bod k 20 lotům

Protože takhle je třeba teď na 1. místě díl, který chce jeden člověk. A u Sand Green bricku 1x1, který chtějí 4 lidé není ani číslo kvůli ceně na BL.  :-\ Neříkám, že by se nemělo vyhovět velkým stavitelům a nějaký lot jim uvolnit.

Cavelon

Pracujem na algoritme, kde by sa bral do úvahy aj záujem podľa ceny aj záujem podľa počtu osôb.
No konečné rozhodnutie závisí od moderátorov...

killco

Citace od: blackrabbit kdy 30.12.2011, 12:05:13
Př: ne-vystavovatel dá k určitému lotu 1b
     vystavovatel 2b
     1 osoba bude mít k dispozici přiřadit bod k 20 lotům

Kľudne nech má vystavovatel aj 3 body. Bolo by to však prehladnejšie o čo je skutočne záujem. V konečnom dôsledku môžu byť ceny pri určitých dieloch aj tak vyžšie ako na BL a pochybujem že ich v takom prípade bude niekto kupovať a to ešte v takých množstvách.

Cavelon

Citace od: Cavelon kdy 30.12.2011, 12:17:49
Pracujem na algoritme, kde by sa bral do úvahy aj záujem podľa ceny aj záujem podľa počtu osôb.

Momentálne sú tabuľky upravené tak, že čím vyššie je pre daný dielik číslo = Záujem (€) x Záujem (Ľudia), tým vyššie je dielik v poradí. Samozrejme, môžem tam zapracovať aj počet bodov (ne/vystavovateľ alebo jemnejšie delenie - musia rozhodnúť moderátori), ale potrebujem zoznam nickov s informáciou o tom, kto do ktorej skupiny patrí.

Colonel32

Ono vymyslet jak ty díly vybrat je zřejmě NP-úplný problém.

peki

Info k registraci do lugbulku 2012 zde