(vlastní) historický dům v Olomouci

Založil poMOCník, 13.11.2020, 15:55:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

poMOCník

Během posledního kostkování v Olomouci jsem si trochu prošel historickou část města a udělal pár poznámek ve formě fotek do mobilu. Možná se vám to taky stává, nebo jsem blázen, ale když jdu po městě, představuju si, jak udělat ty domy z lega. U jednoho z nich teď došlo i k realizaci této hříšné myšlenky a tady je výsledek.

Který z domů to je a kde ho v Olomouci najdete nechávám jako hádanku - doufám, že to pro místní bude snadné! Snažil jsem se dodržet barvy i co nejvíc detailů na fasádě. Na střeše je pár odlišností od současného stavu, tam jsem se inspiroval původní podobou podle historických fotografií. Zadní strana domu je komplet moje fantazie, protože tam jsem se k žádné fotce nedostal a stejně tak interiér, z kterého je hotova teprve cukrárna.

První živá prezentace modelu bude - kde jinde než - v Olomouci na lednové přehlídce modelů v obchodním centru :)


Chairudo

Dám ti jedinou výtku a to že místo cukrovinek v tom obchodě napravo prodávají Olomoucké tvarůžky  >:D

Jinak další mistrovské dílo a jestli se dobře dívám tak máš každé patro modulární, že by jsme se časem dočkali i ostatních interiérů?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Páni! To je krásný kousek. Skvělá práce. Spousty pěkných detailů a prvků na fasádě. A jako celek skvělé.
Jediné co mi tam trochu nesedí jsou ty potištěné tile "Ice cream" a "Lemonade".
Vím, že je to nějakým zvykem tam mít takto cedule či nápisy obchodů, ale zde mi to příjde trochu zbytečné. Stavba je pěkná, čistá a v tom bílém pruhu tyhle dvě tiles mi tam příjdou jako taková nouzovka. Pokud nejde snot či jiná metoda tak bych tam osobně nedal nic.

Jinak opravdu moc pěkný. Líbí se mi, že myslíš i na zadní stranu.
A podle tiles po určitých výškách to vypadá, že jsou patra odjímatelná. Je to tak? Jsou tam ještě nějaké interiéry?

milanv

Nádhera. Nádhera. Nádhera.

Zapomněl jsem na něco? ;)

Krásný kousek architektury bez nutnosti příliš velkého množství kudrlinek, obvyklých u modulárů. Přesto (možná spíš právě proto) několik zajímavých využití dílů, stavební techniky - a hlavně jako celek krásné. A to nejsem z Olomouce, tak ještě bohužel nemůžu ocenit věrnost předloze. Počkám si na odtajnění.

Začínám ti věřit, že máš promyšlené využití i té stovky průhledných koulí :D
Pán na Žlutém hradě

martindavid

Nádherná stavba.A taky se mi stává že když něco vidím tak už mi v mozku šrotují kostky.

poMOCník

Díky všem!

Citace od: Chairudo kdy 13.11.2020, 16:18:36
Dám ti jedinou výtku a to že místo cukrovinek v tom obchodě napravo prodávají Olomoucké tvarůžky  >:D

Jinak další mistrovské dílo a jestli se dobře dívám tak máš každé patro modulární, že by jsme se časem dočkali i ostatních interiérů?

Čekal jsem, že ty ho hned poznáš!

A ano, dům je celý modulární, každé patro jde jednoduše sundat, ale uvnitř zatím nic není. Chystám se dál pokračovat na interiérech a snad i osvětlení.

Citace od: Petronel kdy 13.11.2020, 16:26:06
Jediné co mi tam trochu nesedí jsou ty potištěné tile "Ice cream" a "Lemonade".
Vím, že je to nějakým zvykem tam mít takto cedule či nápisy obchodů, ale zde mi to příjde trochu zbytečné. Stavba je pěkná, čistá a v tom bílém pruhu tyhle dvě tiles mi tam příjdou jako taková nouzovka. Pokud nejde snot či jiná metoda tak bych tam osobně nedal nic.

Do výroby vlastních potisků jsem se ještě nepustil, a máš pravdu, že tady ty originál lego nejsou nic moc, i když jsem se snažil najít co nejlepší. Ale zkus si napsat na tomhle prostoru SNOTem "Olomoucké tvarůžky"  ;D

Citace od: milanv kdy 13.11.2020, 17:02:04
A to nejsem z Olomouce, tak ještě bohužel nemůžu ocenit věrnost předloze. Počkám si na odtajnění.

Chairudo už vám dal nápovědu, tak počkám ještě do zítra a pak připojím fotky skutečného domu včetně těch historických, které jsem sehnal.

Kanak

Citace od: poMOCník kdy 13.11.2020, 15:55:53
Během posledního kostkování v Olomouci jsem si trochu prošel historickou část města a udělal pár poznámek ve formě fotek do mobilu. Možná se vám to taky stává, nebo jsem blázen, ale když jdu po městě, představuju si, jak udělat ty domy z lega. U jednoho z nich teď došlo i k realizaci této hříšné myšlenky a tady je výsledek.

Který z domů to je a kde ho v Olomouci najdete nechávám jako hádanku - doufám, že to pro místní bude snadné! Snažil jsem se dodržet barvy i co nejvíc detailů na fasádě. Na střeše je pár odlišností od současného stavu, tam jsem se inspiroval původní podobou podle historických fotografií. Zadní strana domu je komplet moje fantazie, protože tam jsem se k žádné fotce nedostal a stejně tak interiér, z kterého je hotova teprve cukrárna.

První živá prezentace modelu bude - kde jinde než - v Olomouci na lednové přehlídce modelů v obchodním centru :)
Paráda!!! Dlouho jsem nebyl v centru, ale měl by stát naproti orloji.

poMOCník

Citace od: Kanak kdy 13.11.2020, 18:02:45
Paráda!!! Dlouho jsem nebyl v centru, ale měl by stát naproti orloji.

Nojo, vidím, že to bylo jednoduché - a to je pro mě hlavní kritérium úspěchu :)

Adresa domu je Horní nám. 365 a tady jsou fotky, podle kterých jsem stavěl. Všimněte si třeba těch neskutečně úzkých okýnek na boku arkýře.

Ještě pár informací v památkovém katalogu, kdo by měl zájem: https://pamatkovykatalog.cz/mestsky-dum-10729084 (A mají tam neaktuální fotku bez tvarůžků a s ošklivými cedulemi.)

Chikos

wow wow wow. Smekám hlavu z krku. Parádní provedení detailu domu! Jako vyfocený originál!

Borun

Parádni samotná stavba a v porovnaní s originalem ještě lepší.Navíc můj oblíbený obchod,který při návštěve centra Olomouce nikdy nevynechám😀

Foton

Tak teď vlevo v bok a udělat Poštu. A pak Riegrovkou.
Ohromě se ti to povedlo. Sám mám vyhlídnuté nějaké olomoucké domy, ale k pokud mě předběhneš dobře nám tak. Ode mě nebudou, zatím, tak parádní!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

poMOCník

Citace od: Foton kdy 13.11.2020, 20:26:17
Tak teď vlevo v bok a udělat Poštu. A pak Riegrovkou.
Ohromě se ti to povedlo. Sám mám vyhlídnuté nějaké olomoucké domy, ale k pokud mě předběhneš dobře nám tak. Ode mě nebudou, zatím, tak parádní!

Poštu jsem v plánu neměl, ale mám tam pár jiných vyhlídnutých. Především takové úzké domky v jedné uličce poblíž.

Nicméně jsi mi nahrál na to, co už jsem chtěl nějakou dobu zkusit:
nový společný projekt: model části skutečného města

fanda

Divné je, že máš mnohem víc pochval příspěvkových, než lajkových, to nechápu.

poMOCník

Druhá polovina přízemí je hotova. Interiér je inspirovaný tímto pařížským skvostem:
https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/181275-moc-a-peaceful-street-in-paris/

Na fotkách to není vidět, ale komín je dutý a připravený pro protažení drátů na osvětlení  ;)

poMOCník

Počátek mého budoucího města.

@Igorus: Oba moduly jsou kompatibilní s Modulárním Městem  8)