(cizí) (cudzie) (cizí) (cudzie) SPAM???

Založil betakaroten, 26.04.2006, 19:49:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chcete, aby na fóru byly odkazy na Brickshelf (cizí modely)?

Ne, vůbec žádné.
Ano, omezené množství; o zveřejnění by rozhodl moderátor.
Ano, omezené množství; jiné omezení (navrhněte do diskuse).
Ano, bez omezení.

betakaroten

Spam, neboli prejt či fašírka. Tady http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=5487.0 se rozpoutala diskuse, je-li skutečně žádoucí dávat sem tolik modelů z Brickshelfu. Sice je tam spousta skvělých modelů, z nichž se našinec může leccos přiučit, ale zdá se, že se příliš nepřiučuje.

Kladu tedy otázku do pléna: Což takhle zavést pravidla zveřejňování modelů z Brickshelfu?
Mělo by se jednat o kompromis mezi tezemi:
1. Kdo hledá, najde.
2. Brickshelf je nepříliš uspořádaný moloch, ve kterém dobré věci zapadnou a nejsou k nalezení.

EDIT: Přidána anketa.

Hansel

#1
Jj, tuhle diskuzi jsem chtěl taky založit, ale byl jsem moc líný :)
Jediné řešení vidím v zavedení počtu linků za určitý čas na osobu (třeba jeden link za měsíc), ale to je hodně krkolomné :-\
Chtělo by to více vlastní tvorby. Hehe, teda zrovna asi já nemám moc co říkat...

EDIT: Nebo vytvořit samostatný thread: "Linky z Brickselfu, které si nezaslouží vlastní téma," a nechat tam prostor pro řádění. Samostatná témata pak otvírat jen pro opravdové modely.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

otaznik

Já osobně bych buď:

- velmi tvrdě trestal tyto rádobypřínosné příspěvky

nebo

- všechny linky na jiné stránky by se zveřejnili až po schválení moderátorem (ale to asi bude dost náročné - pro moderátory)

Já osobně jsem pro první variantu. V poslední době je forum opravdu zavaleno odpadem (některé příspěvky) a ten je potřeba pročistit a zajistit (i tvrdě), aby už další nepřibýval.

Tomášek

Já jsem také pro to, aby pro to bylo samostatné oddělení, kam by se nepřispívalo....co takhle o tom udělat anketu ?
Procházím DARK AGE.

niessnet

#4
Já jsem taky radši pro to založení vlastní sekce. Přecejen, zase abysme tady neměli moc tvrdý režim. Za chvilku by tady bylo pravidel, že bychom se v tom nevyznali. Takhle když by člověk kouknul: ,,aha, je to v týhle a týhle sekci, to vidět nemusim", tak by hned věděl, o co se asi tak jedná. Zabily by se tak dvě mouchy jednou ranou: svoboda ve sdělování by zůstala stejná a přehlednost by se zlepšila. A hlavně, nebylo by potřeba zatěžovat moderátory rozhodováním o tom a tom příspěvku.
Tedy podle mě.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Llevelyn

#5
No ja, jenže když to bude mít vlastní sekci, tak stejně budu jak pitomá proklikávat vše, aby mi něco neuniklo. I když možná autor linku leccos napoví.

Ale rádobypřínosné příspěvky, kde jsou vystavena ne moc povedená dílka, ty bych teda trestala a autora občas nejraději uškrtila..

Jdu hlasovat.
Tak hlasuju pro omezené množství, omezit počtem. Každý by měl řekněme 2 linky na měsíc, to lze zapamatovat, a pokud přesáhne, potrestat / pokud bude jeho příspěvek spam..ofcourse/ a o tom, nechť rozhoduje moderátor.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

jajir

Ahoj,

tak jsem si procital diskuzi a nestacim se divit
proc by, proboha, nekomu vadilo uverejnovani odkazu na brickshelf ?

naopak je to velmi prijemne, pokud vidim nejaky pekny model a chci si prohlednou dalsi jemu podobne, nemusim slozite patrat po www, mam ho hned

tohle je internet a uvadet odkazy na zdroje by melo by soucasti publikovani jakych koliv dat, ktera jsou prevzata


Cavelon

Trochu som nad tým premýšľal a napadlo ma, že by možno bolo dobré podmieniť vytvorenie novej ankety s odkazom na brickshelf tým, že autor by musel podrobne popísať a zdôvodniť, prečo to sem dal, t.j. čo sa mu na tom páči, čo nepáči atď. Tým by sa zamedzili témy typu "super auto! + link" a zároveň by to malo aj určitú informačnú hodnotu a implikovalo by to plodnú diskusiu. Príspevky, ktoré by toto kritérium nespĺňali, by okamžite leteli do koša a autor by za určitý počet takýchto odpadkov mohol byť sankciovaný.

Cavelon

#8
Citace od: jajir kdy 27.04.2006, 10:40:30
tak jsem si procital diskuzi a nestacim se divit
proc by, proboha, nekomu vadilo uverejnovani odkazu na brickshelf ?

Mne vadí uverejňovanie odkazov v takom veľkom množstve ako tomu bolo v posledných týždňoch z nasledovného dôvodu:
Doma sa pripájam cez pomalý modem. Tu nájdem v novinkách novú tému, kde je napísané: "Super auto! + odkaz". Kliknem a trvá určitú dobu, kým mi natiahne obrázky. Čakám a čakám, aby som napr. po piatich minútach zistil, že ide o h***o. Keď je takýchto odkazov napr. 10 za deň, tak mi to zaberie cca hodinu a to je dosť. :-\
Keby v danom príspevku bolo rovno napísané napr. "Super auto - má skvelé blatníky, svetlá a neviem čo ešte", tak by som nemusel klikať na odkazy a čakať a zabíjať čas, keď ma napr. nezaujímajú také detaily... 8)

expertik

Citace od: jajir kdy 27.04.2006, 10:40:30
Ahoj,

tak jsem si procital diskuzi a nestacim se divit
proc by, proboha, nekomu vadilo uverejnovani odkazu na brickshelf ?

naopak je to velmi prijemne, pokud vidim nejaky pekny model a chci si prohlednou dalsi jemu podobne, nemusim slozite patrat po www, mam ho hned

tohle je internet a uvadet odkazy na zdroje by melo by soucasti publikovani jakych koliv dat, ktera jsou prevzata



suhlas, zaroven sa pytam cavelona, ci si uvedomuje, ze nie vsetci uzivatelia maju vedomosti nato aby pochopili jeho stylisticky prehnanu "rec"...? Trochu to zludčtite ludia preboha, toto nieje "JULS" alebo diplomova praca na temu komplikovanost vyjadrovania sa. Mame sa tu citit dobre nie ako v skole.

expertik

Citace od: Cavelon kdy 27.04.2006, 10:52:01
Citace od: jajir kdy 27.04.2006, 10:40:30
tak jsem si procital diskuzi a nestacim se divit
proc by, proboha, nekomu vadilo uverejnovani odkazu na brickshelf ?

Mne vadí uverejňovanie odkazov v takom veľkom množstve ako tomu bolo v posledných týždňoch z nasledovného dôvodu:
Doma sa pripájam cez pomalý modem. Tu nájdem v novinkách novú tému, kde je napísané: "Super auto! + odkaz". Kliknem a trvá určitú dobu, kým mi natiahne obrázky. Čakám a čakám, aby som po napr. po piatich minútach zistil, že ide o h***o. Keď je takýchto odkazov napr. 10 za deň, tak mi to zaberie cca hodinu a to je dosť. :-\
Keby v danom príspevku bolo rovno napísané napr. "Super auto - má skvelé blatníky, svetlá a neviem čo ešte", tak by som nemusel klikať na odkazy a čakať a zabíjať čas, keď ma napr. nezaujímajú také detaily... 8)

Tu sa naskyta otazka, ci by sa neoplatilo premyslat nad pripojenim hodnym roku 2006 aby si nemal problemy s rychlostou ... ?  ;)

jajir

Citace od: Cavelon kdy 27.04.2006, 10:52:01
Citace od: jajir kdy 27.04.2006, 10:40:30
tak jsem si procital diskuzi a nestacim se divit
proc by, proboha, nekomu vadilo uverejnovani odkazu na brickshelf ?

Mne vadí uverejňovanie odkazov v takom veľkom množstve ako tomu bolo v posledných týždňoch z nasledovného dôvodu:
Doma sa pripájam cez pomalý modem. Tu nájdem v novinkách novú tému, kde je napísané: "Super auto! + odkaz". Kliknem a trvá určitú dobu, kým mi natiahne obrázky. Čakám a čakám, aby som po napr. po piatich minútach zistil, že ide o h***o. Keď je takýchto odkazov napr. 10 za deň, tak mi to zaberie cca hodinu a to je dosť. :-\
Keby v danom príspevku bolo rovno napísané napr. "Super auto - má skvelé blatníky, svetlá a neviem čo ešte", tak by som nemusel klikať na odkazy a čakať a zabíjať čas, keď ma napr. nezaujímajú také detaily... 8)

tak jak to pises, to s tebou musim zcela souhlasit, to by mela byt striktni povinost, uvadet u odkazu popis toho kam miri,  a pripadne nejake hodnoceni, na otvirani vetsiny linku nema nikdo dost casu (nebo pripojeni na www).

pokud by admin narazil na nekomentovane odkazy --> smazat

Dickie

Citace od: expertik kdy 27.04.2006, 10:55:09
Tu sa naskyta otazka, ci by sa neoplatilo premyslat nad pripojenim hodnym roku 2006 aby si nemal problemy s rychlostou ... ?  ;)

no, nevím, jak je tomu u vás za moravskými valy, ale tady jsou ještě oblasti, kde mnoho jiných možností nemáš - já mám rychlej internet jen díky tomu, že tu je CZFree komunita, jinak je tu jen Krávocom modem anebo GRPS modem, bo ani EDGE, ani ADSL se k nám údajně nevyplatilo dotáhnout - a to jsme okraj Prahy. A komerční mikrovlnky sem taky nějak nevedou, z většiny stran nás kryje nějakej kopec...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Jarmila

Citace od: expertik kdy 27.04.2006, 10:53:40
... zaroven sa pytam cavelona, ci si uvedomuje, ze nie vsetci uzivatelia maju vedomosti nato aby pochopili jeho stylisticky prehnanu "rec"...? Trochu to zludčtite ludia preboha, toto nieje "JULS" alebo diplomova praca na temu komplikovanost vyjadrovania sa. Mame sa tu citit dobre nie ako v skole.


A uvědomuješ si, že ne všichni mají vědomosti na to, aby bez problémů přečetli tzv. zlidštěnou slovenštinu? Spisovná slovenština je spisovná slovenština a je čitelnější. Pro neslováky. A to jsem ze staré školy, slovenštinu jsme měli ve škole povinně, v pondělí běžel v TV slovenský film. A v hospodě u piva to o prázdninách bylo skoro 1 Čech na 1 Slováka. Kluci chodili do Čech na vojnu. Takže se běžně mluvilo česko-slovensky. Bez problémů. Ale čtení hovorové slovenštiny a ještě bez rozlišení jednotlivých vět v souvětích je trochu jiné kafe. Proto se mi lépe čtou příspěvky psané Cavelonem a jinými.

A ani k nám do středočeského Zapadákova nedorazila civilizace v podobě rychlého internetu. Nemít barák na kopečku a nebydlet v 1. patře, tak nemám ani signál na mobil. A to musím stát u okna a nepochodovat po místnosti. Holt česká pahorkatina.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

otaznik

Citace od: expertik kdy 27.04.2006, 10:53:40

suhlas, zaroven sa pytam cavelona, ci si uvedomuje, ze nie vsetci uzivatelia maju vedomosti nato aby pochopili jeho stylisticky prehnanu "rec"...? Trochu to zludčtite ludia preboha, toto nieje "JULS" alebo diplomova praca na temu komplikovanost vyjadrovania sa. Mame sa tu citit dobre nie ako v skole.

No právě. Já se rozhodně necítím dobře, když tady vidím ty tuny spamu a když v nich hledám nějaký příspěvek s nějakou informací.

Nebo nechápeš, že linkovat sem každou krávovinu z brickshelfu je blbost?

Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, tohle je MODEROVANÉ forum - není to chat a ani nic podobného, důležité jsou informace a jejich vyhledávání zpětně.

Hansel

Když jsem na začátku psal založit nové téma, tak jsem tím nemyslel oddělení. Stačí pouze jedno téma s názvem: "Blbosti z brishshelfu"
Problém spamu by to samozřejmě nevyřešilo, jen by jej centralizovalo.
Jinak se mi jeví jako vynikající nutnost smysluplného vysvětlení, proč daný model linkuji, jaký to má přínos pro ostatní, doplněný limitem linků.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Jenčula

Citace od: otaznik kdy 27.04.2006, 12:13:58

No právě. Já se rozhodně necítím dobře, když tady vidím ty tuny spamu a když v nich hledám nějaký příspěvek s nějakou informací.

Nebo nechápeš, že linkovat sem každou krávovinu z brickshelfu je blbost?

Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, tohle je MODEROVANÉ forum - není to chat a ani nic podobného, důležité jsou informace a jejich vyhledávání zpětně.

Tak k tomu snad ani není co dodat. Vystihl jsi to přesně. Hlasoval jsem rovněž pro omezení počtu linků (nejlépe X na osobu) X= nechť posoudí nejvyšší. Podrobnější popis u linku by též nebyl od věci.
Můj RELAX

Leguán

Hlasoval jsem pro:
Ano, omezené množství; jiné omezení (navrhněte do diskuse).

Takže návrh do diskuze: jak už někdo psal, linkovaný model nutno popsat a vysvětlit proč ho sem dávám. To splní dvě funkce:
* Odradí pisatele od posílání zbytečných linků
* Umožní čtenářům neklikat na link, pokud je popis nezaujal.

J_BOB

ja navrhujem urobit sekciu, kam by sa tieto odkazy davali a potom, na zaklade nejakeho hlasovania by sa tie fakt podarene davali k sekciam ako Town, Trains, Space a pod.
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Jonas

Když už tato diskuse vznikla a vyvolala takový ohlas, dovolím si také přidat svůj názor.

Také se mi zdá, že ve fóru přibývá poněkud "jalových" příspěvků, ať už to jsou odkazy na Brickshelf či pouze různé citové výlevy bez informační hodnoty. Jakoby snad někomu šlo o honbu za co nejvyšším počtem bodů u jména či za oněmi pofidérními hodnostmi.

Přivítal bych zejména
- více vlastních projektů,
- a na ně navazující diskuse o zajímavých stavebních technikách,
- a samozřejmě aktuální info kolem LEGA v ČR a SR.  
Jonas - Můj Brickshelf

muzzo

Citace od: Jonas kdy 27.04.2006, 13:18:59
Když už tato diskuse vznikla a vyvolala takový ohlas, dovolím si také přidat svůj názor.

Také se mi zdá, že ve fóru přibývá poněkud "jalových" příspěvků, ať už to jsou odkazy na Brickshelf či pouze různé citové výlevy bez informační hodnoty. Jakoby snad někomu šlo o honbu za co nejvyšším počtem bodů u jména či za oněmi pofidérními hodnostmi.

Přivítal bych zejména
- více vlastních projektů,
- a na ně navazující diskuse o zajímavých stavebních technikách,
- a samozřejmě aktuální info kolem LEGA v ČR a SR.  

Podepisuji!!!! Je opravdu strašné probírat se tou spoustou příspěvků s nulovou informační hodnotou stále těch samých členů fóra.

Jindroush

Citace od: Jonas kdy 27.04.2006, 13:18:59
Přivítal bych zejména
- více vlastních projektů,

Jasně, třeba nějakou rozhlednu  ;D

(modří vědí)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

tazzy

Citace od: J_BOB kdy 27.04.2006, 13:14:20
ja navrhujem urobit sekciu, kam by sa tieto odkazy davali..

S tímhle plně souhlasím, navrhoval bych sekci Brickshelf a tam by byly všechny tyhle blbůstky a pokud by se to moderátorům líbilo, nebo by u toho byla žhavá diskuse přesunul by to moderátor do sekce Town, Trains atd.

betakaroten

Sekce "Modely nečlenů" tady bývala... právě kvůli množství příspěvků bez ladu a skladu to admin rozstrkal podle námětů.

Já bych uvítal nejvíc, kdyby se linky na Brickshelf hlavně (nikoli výhradně) přidávaly k vlastním inspirovaným modelům. Něco jako citační norma - pokud někdo něco vytvoří podle někoho jiného, uvede zdroj (možná je to jenom moje vysokoškolsko-novinářská úchylka). Jde hlavně o nějaké zajímavé konstrukční prvky (SNOT a podobně), většinou to má brickshelfista dobře nafocené, zatímco u nás "oči trpí".

Teddy Bear

Ja bych také přidal povinnost dávat ke každému odkazu na Brickshelf zmenšený obrázek (na minimum) modelu - člověk si ho prohlédne a pokud jej bude zajímat, tak si klikne. Usnadnilo by to snad čas modemistům.
Buďte sami sebou!!!

rdk

Citace od: tazzy kdy 27.04.2006, 17:43:35
Citace od: J_BOB kdy 27.04.2006, 13:14:20
ja navrhujem urobit sekciu, kam by sa tieto odkazy davali..

S tímhle plně souhlasím, navrhoval bych sekci Brickshelf a tam by byly všechny tyhle blbůstky a pokud by se to moderátorům líbilo, nebo by u toho byla žhavá diskuse přesunul by to moderátor do sekce Town, Trains atd.

Takže, dávat sem blbůstky je podle mě blbost... Něchť si každej browsí brickshelfem dle libosti, tam je blbostí dost. 8) ;D

Dickie

Citace od: Teddy Bear kdy 27.04.2006, 20:03:39
Ja bych také přidal povinnost dávat ke každému odkazu na Brickshelf zmenšený obrázek (na minimum) modelu - člověk si ho prohlédne a pokud jej bude zajímat, tak si klikne. Usnadnilo by to snad čas modemistům.

Tahle idea se mi líbí. Přidávám hlas pro tento návrh.
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

rdk

#27
Citace od: Dickie kdy 27.04.2006, 20:54:07
Citace od: Teddy Bear kdy 27.04.2006, 20:03:39
Ja bych také přidal povinnost dávat ke každému odkazu na Brickshelf zmenšený obrázek (na minimum) modelu - člověk si ho prohlédne a pokud jej bude zajímat, tak si klikne. Usnadnilo by to snad čas modemistům.

Tahle idea se mi líbí. Přidávám hlas pro tento návrh.

Stačí nalinkovat thumb přímo z brickshelfu. Práce téměř nulová...

Např.:



Návod:

1) Klikněte pravým tlačítkem na obrázek, který chcete nalinkovat, vyberte "Vlastnosti" a zkopírujte si do schránky jeho odresu. Např.:

http://www.brickshelf.com/gallery/Drumthomas/MbActros6x6blue/thumb/mbactros6x6_01.jpg_thumb.jpg

2) Na fóru při psaní postu klikněte na ikonku , což vloží tagy pro vkládání obrázku:

[img][/img]

3) Vložte adresu ze schránky. Výsledek dopadne nějak takto:

[img]http://www.brickshelf.com/gallery/Drumthomas/MbActros6x6blue/thumb/mbactros6x6_01.jpg_thumb.jpg[/img]

4) Je možné obrázku přidat i odkaz na daný folder. Např.:

[url=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=180764][img]http://www.brickshelf.com/gallery/Drumthomas/MbActros6x6blue/thumb/mbactros6x6_01.jpg_thumb.jpg[/img][/url]

Pozn.: Používejte pouze na obrázky z brickshelfu. Spousta ostatních webů má takovéto přímé linkování zakázané.