LDD je oficiálně mrtvé (LEGO Digital Designer)

Založil milanv, 20.01.2016, 17:01:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Z Eurobricks přišla neveselá zpráva: uvnitř LEGO Company se rozhodli rozpustit LDD tým (doslova: "na aktivitu LDD už nealokovat žádné lidi ani prostředky") a tedy nejen že už nebudou žádné aktualizace aplikace, ale hlavně nebudou už do ní přibývat žádné nové dílky. Aplikace jako taková, v zakonzervované podobě, půjde ještě stáhnout.

R.I.P.  (Rest In Pieces)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Možná je to škoda, ale můžu tě Milane ujistit, že tímto LEGO nekončí se snahou vytvořit pro své fanoušky software pro virtuální stavění. Já právě pro LEGO (Jana Beyera) testuju nový program, který by měl být alternativou k LDraw a měl by být plně podporová firmou. Ovšem za předpokladu, že projde testováním...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

To je rozhodně zajímavé. Jen škoda, že se raději nepřipojí k ldraw, aby výstupy z jejich programu(-ů) se daly i dál zpracovat.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Zatím asi řeknu jen tolik, že se chtějí ubírat směrem animovaných návodů ve 3D. Asi na způsob těch, které se začaly objevovat u některých modelů z Technicu. Zda z testovaného programu půjdou rozumně generovat návody v PDF zatím spíše pochybuju.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Freddy157

Obecně pokud z toho bude umět vylézt 3D návod, tak přidat možnost výstupu do PDF by mělo být triviální. Ovšem za předpokladu, že o to aspoň trochu stojí.

Tomik

LEGO vydalo aktualizaci LDD se spoustou nových dílů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Citace od: milanv kdy 20.01.2016, 17:01:21
Z Eurobricks přišla neveselá zpráva: uvnitř LEGO Company se rozhodli rozpustit LDD tým (doslova: "na aktivitu LDD už nealokovat žádné lidi ani prostředky") a tedy nejen že už nebudou žádné aktualizace aplikace, ale hlavně nebudou už do ní přibývat žádné nové dílky. Aplikace jako taková, v zakonzervované podobě, půjde ještě stáhnout.

R.I.P.  (Rest In Pieces)

Citace od: Tomik kdy 15.03.2016, 16:22:13
LEGO vydalo aktualizaci LDD se spoustou nových dílů.

???

milanv

Ano. Později změnili svůj postoj, po reakci komunity, na "neplánujeme se o LDD nijak významně starat, ale čas od času bychom měli vydat nové díly". Jak od času bude čas od času, to se uvidí. Jestli budou opravovat i nějaké chyby v LDD, to se taky uvidí. A jak dlouho to celé budou provozovat, to už tuplem - zkrátka je to v "útlumovém módu".
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 15.03.2016, 16:49:56
Ano. Později změnili svůj postoj, po reakci komunity, na "neplánujeme se o LDD nijak významně starat, ale čas od času bychom měli vydat nové díly". Jak od času bude čas od času, to se uvidí. Jestli budou opravovat i nějaké chyby v LDD, to se taky uvidí. A jak dlouho to celé budou provozovat, to už tuplem - zkrátka je to v "útlumovém módu".
V tuto chvíli se aktualizace posunula vpřed asi hlavně díky jednomu projektu LEGO CEE týmu, kterého se účastním spolu s dalšími staviteli. Jedním z požadavků bylo dodat jim naše modely v LDD, což nebylo úplně možné, když v LDD chyběly určité díly... ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Mamut

Ale vďaka tomu už tam sú tie dva dieliky, ktoré chýbali pre alternatívne modely zo setu 31045, pre suťaž na Lipno. Tak kto nezvláda LDRAW skúste návod aspoň v LDD  :). Pozor tie dieliky sú len v extended móde.
TECHNIC občas CREATOR

Pool

Po delší době zase instaluji LDD a už jsem zapomněl jak jsem to dělal minule :). Jak je to teďka s aktuálností? Na ofiko stránkách jsem stáhl poslední verzi co tam mají a nainstaloval. Stačí to tak, nebo je potřeba stáhnout někde balíček nových kostek nebo nějak ho po nainstalovaní upgradovat z netu?

Tomik

Citace od: xPool kdy 06.08.2016, 15:39:59
Po delší době zase instaluji LDD a už jsem zapomněl jak jsem to dělal minule :). Jak je to teďka s aktuálností? Na ofiko stránkách jsem stáhl poslední verzi co tam mají a nainstaloval. Stačí to tak, nebo je potřeba stáhnout někde balíček nových kostek nebo nějak ho po nainstalovaní upgradovat z netu?
Měla by to být poslední verze, takže nic dalšího stahovat a instalovat nemusíš. Ono to s updatem LDD je nakonec velmi jednoduché. Stačí ho zapnout na počítači s připojením k internetu a program si sám zjistí, zda je dostupná aktualizace nebo novější verze a rovnou se tě zeptá, jestli jí chceš nainstalovat.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr