(Vlastní- kolaborace) Kostlivci

Založil Chairudo, 19.05.2021, 13:33:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Ahooooj  :D

Tento drobný projekt vznikl ještě před pandemií a konečně spatřil světlo na konci tunelu  ;D

Retaurace v Kostnici mě požádali o kostlivce pro pobavení návštěvníků, ale nevěděli ještě jak nebo kam ho dají.
Tak jsem vymyslel model s pohyblivými klouby, který je nastavitelný téměř stejně, jako lidská kostra.

Hlavu vytvořil před pěti lety Matthias Richter a dovolil mi použít jeho design.

Každý kostlivec je asi 15.000 plate 1x1-2-3-4 a pár větších, takže to skládat a samozřejmě lepit byl opravdu mravenčí úkol.


Včera jsem v práci nafotil šéfovou na poradě a odpoledne Yoshimaka ještě vymyslel pár póz.

Více fotek zde



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Tak s těma chodíš na pivo jo? Abys nemusel mít roušku.

Jsou fakt skvělí :)

Chairudo

Ani ne, ale skládají teď se mnou LEGO  :D Ve třech se pracuje líp :)

Jednoho asi ještě postavím na naše výstavy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Zajímavé. ;D Fajn, že jsou i pohyblivé a nastavitelné. Vypadají dobře! Hlava mi k tělu trochu nesedí kvůli jinému způsobu stavění a jiným dílkům, ale třeba to tak působí jen z té fotky.

Takže podle těch hodin byly dámy v 7 ještě v pohodě a v 10 už vypadaly tak pohuble a vyšší? ;D

Tomik

Tak tohle je fakt pecka. Chairudo, napsal bys, prosím tě, pár řádků o tom, jak ti kostlivci vznikali? Nejsem LEGO-sochař a je pro mě těžko představitelné, kde jsi začínal, jak jsi stavěl jednotlivé části, jak sis hlídal vzájemné poměry a měřítko atd. Zároveň by mě zajímalo, jestli jsi to celé postavit "jen tak od boku" nebo ti pomohl nějaký 3D software, který dokáže transformovat 3D objekt na vrstvy kostek?

Citace od: Petronel kdy 19.05.2021, 18:40:40
Takže podle těch hodin byly dámy v 7 ještě v pohodě a v 10 už vypadaly tak pohuble a vyšší? ;D
Dobrý postřeh, těch hodin jsem si vůbec nevšimnul...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Je to lepené? Opravdu povedené.

Chairudo

#6
Citace od: Tomik kdy 20.05.2021, 06:33:38
Tak tohle je fakt pecka. Chairudo, napsal bys, prosím tě, pár řádků o tom, jak ti kostlivci vznikali? Nejsem LEGO-sochař a je pro mě těžko představitelné, kde jsi začínal, jak jsi stavěl jednotlivé části, jak sis hlídal vzájemné poměry a měřítko atd. Zároveň by mě zajímalo, jestli jsi to celé postavit "jen tak od boku" nebo ti pomohl nějaký 3D software, který dokáže transformovat 3D objekt na vrstvy kostek?

Díky  :D
Hlavní odpověď, 3D program  ;D Bez toho model v takové kvalitě opravdu nepostavíš, pokud nejsi třeba Vasyk  ;). Existuje několik i zdarma stažitelných programů, které ti překonvertují 3D model na Bricky nebo i plate i s vrstevním návodem jako v tomto případě, dobrý začátek je např LSculpt.



U kostlivců byl hlavně problém vytvořit pohyblivé spoje, ty jsem udělal z technik bricků 57909b a 57910, díky tomu mají pohyblivost "téměř" stejnou jako normální člověk.
Ale nestavěl jsem hned na čisto, musel jsem si části u kloubů představět, abych viděl jak se to bude chovat, jak půjdou klouby otáčet.


Citace od: peki kdy 20.05.2021, 10:55:48
Je to lepené? Opravdu povedené.

Díky a ano, lepené. Šlo by to postavit i bez lepidla, ale pořád by se to rozpadalo nebo něco upadávalo, tak jsem musel na jistotu  >:D

Slibuji že můj příští MOC lepený nebude, budu to střídat  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 20.05.2021, 11:56:05
Díky  :D
Hlavní odpověď, 3D program  ;D Bez toho model v takové kvalitě opravdu nepostavíš, pokud nejsi třeba Vasyk  ;). Existuje několik i zdarma stažitelných programů, které ti překonvertují 3D model na Bricky nebo i plate i s vrstevním návodem jako v tomto případě, dobrý začátek je např LSculpt.
Díky za vysvětlení - teď už si to dokážu představit. Na ty klouby jsem se chtěl původně také zeptat, ale nakonec jsem je našel na jedné z fotek na flickru. I tak před tebou smekám, protože to muselo dát hodně práce postavit (plate 1x1 až 4 jsou poměrně malé díly) a taky z vlastní zkušenosti vím, jaký vopruz je lepení kostek dohromady...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Klukům z Brothers-Brick se líbilo jak Yoshimaka naaranžoval kostlivce, tak to píchli do vlákna  :D
Na podzim si nějaké to aranžování zopakujeme, napadá mě scénka z "bylo nás pět"  ;D

https://www.brothers-brick.com/2021/06/20/impressive-life-size-lego-skeletons/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 21.06.2021, 10:45:32
Klukům z Brothers-Brick se líbilo jak Yoshimaka naaranžoval kostlivce, tak to píchli do vlákna  :D
Na podzim si nějaké to aranžování zopakujeme, napadá mě scénka z "bylo nás pět"  ;D

https://www.brothers-brick.com/2021/06/20/impressive-life-size-lego-skeletons/

To by bylo supr vzít i na Lipno. Je tam za schody z ochozu taková zapomenutá lavička. Úplně je tam vidím sedět :)

Chairudo

Tak to nevím jestli stihnu, snad aspoň jednoho  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Dal bych mu do ruky lego instrukce  a nějaký rozestavěný set :)

Chairudo

Tak nějaký ten hoooodně starý, nebo hooodně velký  ;D

Zkusím udělat prsty v různých polohách ať může držet třeba i pivo nebo ten katalog.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr