Banská Štiavnica / Vernisáž: pondelok 30.11.2009

Založil Micho, 12.11.2009, 23:42:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Tu budú informácie k otvoreniu výstavy - vernisáž.  ;)

1. stavebný víkend:  sobota 14.11. + nedeľa 15.11.2009 - zrušený, nevyužitý
2. stavebný víkend:  sobota 21.11. + nedeľa 22.11.2009
3. stavebný víkend:  sobota 28.11. + nedeľa 29.11.2009
Otvorenie výstavy - vernisáž: pondelok 30.11.2009 o 14.00 hod.

S.t.a.l.k.e.r.

#1
Michal, zaujimalo by ma kolko bude vstupne a ci je ta vystavna miestnost nejak vykurovana.

Micho

Citace od: Stalker kdy 25.11.2009, 21:34:52
Michal, zaujimalo by ma kolko bude vstupne a ci je ta vystavna miestnost nejak vykurovana.

Miestnosť je temperovaná, je tam však dosť chladno, sú to veľmi hrubé múry. Je to zámok a je prelom novembra a decembra.

Vstupné, momentálne ťažká otázka. Riešilo sa a schválilo, aby na sólo Lego výstavu bolo výhodnejšie vstupné. Ich cenník je dosť komplikovaný, keďže majú veľa expozícií. Takže niečo mám v hlave ale nie som si istý. Takže radšej zajtra overím a napíšem.

Cenník len pre Starý zámok je tu, v texte (vytiahol so tú časť): http://www.muzeumbs.sk/?page_id=101

CitaceVSTUPNÉ:
Plné: 3 € / 90,38 Sk
Zľavnené: 1,50 € / 45,19 Sk

Školské (min 15 žiakov): 1,00 € / 30,13 Sk

Rodinné: 6,00 € / 180,76 Sk

Zľavnené vstupné: deti, študenti, dôchodcovia, držitelia kariet EURO 26, ISIC, ITIC
Novinári + maximálne 3 sprievodné osoby po preukázaní sa novinárskym preukazom zdarma.
Učiteľský dozor max. 1 osoba na 15 žiakov zdarma.

Ale to je na celý Starý zámok, Takže overím sólo na Lego výstavu.  ;)

MwK

Neviem presne kde to dať, ale už mi známy volali že na STV fičí "niečo o tých tvojich kockách a že vraj to bude v Štiavnici"... ;D
Tak snáď si to všimli viacerí... :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Micho

Citace od: MwK kdy 27.11.2009, 08:43:36
Neviem presne kde to dať, ale už mi známy volali že na STV fičí "niečo o tých tvojich kockách a že vraj to bude v Štiavnici"... ;D
Tak snáď si to všimli viacerí... :)

Marketingový pracovník z múzea p. Krno dohodol niečo s regionálnou Slovenskou televíziou. Boli cez týždeň urobiť pár záberov a v piatok ráno asi o 6.45 v regionálnom vysielaní išiel krátky vstup zo štúdia STV v Banskej Bystrice, kde som bol s p. Krnom aj ja. Bola to krátka upútavka na otvorenie výstavy. Je možné, že z STV prídu aj na otvorenie alebo pár dní neskôr, aby natočili kompletnú výstavu.  ;)

Dosť mi to skomplikovalo prípravy, musel som vycestovať do BB a tým už aj do BŠ a vrátiť sa naspäť do KE (skoro 600 km). Aspoň som niečo odviezol a pozrel na technické prípravy.

TomB

#5
Když už konečně mám přístup k netu, můžu ukázat alespoň to, co tam bylo když jsem odjížděl.
Byl jsem totiž v BŠ jen do 1 hodiny, a myslím že jsem potkal někoho z kostek, zrovna když jsem odcházel k autu. Kdyžtak ten potrhlej kluk s foťákem v ruce, se sluchátkama, co Vás zdravil "brejden", tak to sem byl já :). Fotky jsou zde. Jinak se strašně omlouvám za hroznou kvalitu fotek :(
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

hadato

Výstava podle fotek bude něco. Jsem z Opavy, tak mě zaujalo nejvíce Opavské nádraží. Snažil jsem se dohledat, kdo ho postavil, ale nějak jsem to nenašel, mohli byste mi říct, kdo to postavil? Je to FAKT NÁDHERA, výborná práce :o :o :o
Jinak ostatní je taky nádherná práce, krásné kolejiště, technik diorama, mozaiky taky super.

TomB

#7
Nádraží stavěla hanka (Hana129) (číslem si nejsem jistý :)).
To obří megakolejiště je taky mazec, no lepší bude si počkat na kvalitní fotky, to moje stojí za prd :-).
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

otaznik

Zdá se mi to nebo jsou na tom Technic návěsu takové vrstvy prachu?

Micho

Citace od: otaznik kdy 28.11.2009, 22:29:12
Zdá se mi to nebo jsou na tom Technic návěsu takové vrstvy prachu?

Keď som to pozeral v reáli, nevšimol som si. Celkom sa mi to páčilo, ako to previedol TomB, pekná práca!  8) 8) 8)

Otaznik, na ten prach sa pozriem, ďakujem za upozornenie.  ;)

TomB

#10
Citace od: otaznik kdy 28.11.2009, 22:29:12
Zdá se mi to nebo jsou na tom Technic návěsu takové vrstvy prachu?
Prach by tam být neměl.
Ještě než jsem odcházel, všechno jsem utřel hadříkem, takže by tam nic být nemělo :).
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Micho

Citace od: TomB kdy 29.11.2009, 08:13:37
Citace od: otaznik kdy 28.11.2009, 22:29:12
Zdá se mi to nebo jsou na tom Technic návěsu takové vrstvy prachu?
Prach by tam být neměl.
Ještě než jsem odcházel, všechno jsem utřel hadříkem, takže by tam nic být nemělo :).

Všetky tvoje sety boli čisté, len na návese prach naozaj bol. Dali sme to do poriadku, je to OK. Dík otáznik za upozornenie.  ;)

TomB, doplnil som tam chýbajúci späťák.  ;)

TomB

Díky moc, jak za utření, tak za zrcátko... :)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Hana129

#13
Citace od: TomB kdy 28.11.2009, 20:16:00
Nádraží stavěla hanka (Hana179) (číslem si nejsem jistý :)).
To obří megakolejiště je taky mazec, no lepší bude si počkat na kvalitní fotky, to moje stojí za prd :-).
¨

Hlavně je škoda, že jsi nepřidal víc fotek své dioramy. Sice sama technik stavby hodnotit neumím, ale myslím, že se Ti to nakonec povedlo, protože i můj muž, který nevěděl cos za téma stavěl,  poznal, že se jedná o těžbu dřeva a stroje k tomu určené. 


Hana129

#14
Citace od: hadato kdy 28.11.2009, 20:01:09
Výstava podle fotek bude něco. Jsem z Opavy, tak mě zaujalo nejvíce Opavské nádraží. Snažil jsem se dohledat, kdo ho postavil, ale nějak jsem to nenašel, mohli byste mi říct, kdo to postavil? Je to FAKT NÁDHERA, výborná práce :o :o :o
Jinak ostatní je taky nádherná práce, krásné kolejiště, technik diorama, mozaiky taky super.

Díky za pochvalu, jinak o nádraží tu je celé téma stačí trošku pohledat a použít tlačítko vyhledávání
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=22609.0

a  dokonce bys našel i domy z Opavy, které  stavěl  Peter pro výstavu ve Svitavách http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=10762.0

peter

Tak Vám přeji mnoho štěstí a ať Vaše výstava sklidí minimálně stejný úspěch, jako ty naše dvě předešlé ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Micho

#16
Citace od: peter kdy 30.11.2009, 12:06:59
Tak Vám přeji mnoho štěstí a ať Vaše výstava sklidí minimálně stejný úspěch, jako ty naše dvě předešlé ;)

Veľmi pekne ďakujem za všetkých, ktorí sa podieľali na BŠ výstave, či už ako vystavovateľ alebo rôznou pomocou. Vďaka ním sa to mohlo uskutočniť a rozbehnúť. Táto akcia ukázala množstvo zaujímavých vecí a ja som mal osobne možnosť si to vyskúšať, čím predtým prešli organizátori Svitáv a Brna.

Ja tu v BŠ ostávam, dostal som posledné 3 dni riadne do tela a potrebujem to dospať. Keďže ja som ani včera ani dnes nefotil a bolo tam množstvo našich ľudí či už z Čiech alebo Slovenska, mnohí fotili, tak poprosím nech dajú nejaké fotá na fórum.

Veci sme stihli pozatvárať k dnešnému obedu s tým, že sme výrazne zvýšili plochu na prezentáciu.

Ak ste mi ochotný poslať fotky, tak mi napíšte na fórum, spracujeme k výstave CD resp. DVD s výberom fotiek od tých, ktorí prispejú.

 

S.t.a.l.k.e.r.

Hlasim, ze kvarteto z Bratislavy (MasterWindu, 5o a ja so synom) uspesne absolvovalo cestu do Stiavnice na vernisaz a domov. Vystava je fakt super, az po zhliadnuti samotnej expozicie som si urobil obraz o tom, aky kus prace museli vykonat organizatori a vystavovatelia. Kolajisko je obrovske, najvacsie ake som videl, pokojne sa vyrovna modelovym kolajiskam ktore sa vozia na zrazy historickych zeleznicnych vozidiel vo vagonoch. Tazko povedat co uputalo viac, ci kolajisko, Bojnicky zamok, zeleznicna stanica Opava, parnik Mark Twain, alebo modely lokomotiv... a to som menoval len niektore z exponatov. Dakujem vsetkym, ktori sa zucastnili organizacie, za nevsedny zazitok.

MasterWindu

Tak práve som dorazil domov z výstavy. Bolo fajn poznať a vidieť ďalších členov fóra.
Rád som bol osobne aj s ostatnými osobne prítomný vernisáže, je to iný pocit, než to vidieť na fotkách.
Čo sa týka fotiek, tak som sklamaný z vypovedania služby batérie, ktorá sa nabíjala na výstavu viac než dosť a nevyšla mi ostro ani jedna fotka, dúfam, že ostatný postnú kvalitné foto, lebo bolo sa na čo pozerať.
Dark ages forever ...

5o

Ako ďalší zúčastnený člen výstavy musím aj ja poďakovať autorom a organizátorom za všetko, ale hlavne za čas a trpezlivosť. Vidieť tých *pár* kociek pohromade je naozaj úplne iný zážitok ako len na fotkách. Nuž a keď tu o nich píšem, tak niekedy podvečer by som sem pár chcel pripnúť, len musím nájsť ten správny kábel.
Preto lebo Lego...

Cavelon

Zopár obrázkov z vernisáže:
- Micho otvára výstavu slávnostným prejavom
- ... :)
- Peki, Hobby a ďalší priatelia z kostiek
- Media Star 8)

Cavelon

... a ešte skupinové foto kockáčov & kostkáčov :)

MwK

Citace od: Cavelon kdy 01.12.2009, 21:16:39
... a ešte skupinové foto kockáčov & kostkáčov :)
Chýba nám tam ešte Mirek... ;)

Inak, vernisáž sa mi veľmi páčila. Hlavne to že bol vidieť očividný záujem zo strany ľudí, ich obdiv a otázky potešili... :)
Celkovo, je to veľmi vydarené, ďakujem Micho a Cavelon, zvládli ste to. ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Jonas

Výstava vypadá opravdu moc pěkně, navíc se koná ve velmi krásných a starobylých prostorách.
Škoda jen, že je to tak daleko. Určitě tam ale pošlu všechny své slovenské synovce.
Jonas - Můj Brickshelf

Mtron

Pánové gratuluji, perfektní práce, super stavby, kolejiště je naprosto úžasný. Micho  ;D vypadáš tam jako ropný magnát  ;D. Poslintal jsem si u fotek musím jen dodat, že smutním z toho, že u toho nejsem já a Mtroni, snad se někdo kolem mě najde a zajedeme aspoň kouknout na tu skvělou práci.

paráda paráda paráda

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

mirek

Také přispěji troškou do mlýna.
Měl jsem tu čest navšívit vernisáž výstavy osobně s mojí ženou. Děkuji za milé přijetí.
Děkuji protagonistům výstavy Michovi a Cavelonovi za odvedený kus pořádné práce.
Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravách výstavy a na skvělé propagaci jednostranně
zaměřených AFOLů.
Poděkování mé ženy patří i pracovníkům muzea, kteří nám ukázali nádherné exponáty.
Zde je něco fotek zachycujících neopakovatelnou atmosféru.

mirek

Nášup...

Micho

Citace od: Stalker kdy 02.12.2009, 21:40:52
Páni organizátori, ocenil by som informáciu keď bude koľajisko spojazdnené. Chcem tam poslať známych a bolo by fajn, keby videli vlaky premávať. Ď.

Výjazd naplánovaný na pondelok ráno 14.12.2009. Bude odstránené sklo, pondelky majú zatvorené. 

Micho

Citace od: Stalker kdy 25.11.2009, 21:34:52
Michal, zaujimalo by ma kolko bude vstupne a ci je ta vystavna miestnost nejak vykurovana.

Vstupné podľa ústnych informácií sólo pre Lego výstavu je 1,00€ pre dospelých a polovičné, teda 0,50€ pre deti (berú to do 18 rokov). Na stránkach múzea v cenníku to však nie je, tie sú aj tak komplikované a zaniklo by to tam.  ;)

mirek

Další fotky z vernisáže jsem umístil na adresu:

http://picasaweb.google.cz/lego.mirek/BANSKASTIAVNICA#