Kratochvíl 736644984 z Chomutova (Kadaně) na bazos.cz

Založil MiHo, 01.04.2013, 10:58:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiHo

Nekupoval nebo nekontaktoval jste někdo prodejce Kratochvíl 736644984 z Chomutova (Kadaně) na bazos.cz ?
Nabízel větší množství stavebnic Star Wars, Hobbit a mnoho dalších.
Zaplatil jsem a od té doby žádným způsobem nekomunikuje.

tage

Ahoj, jo já ho kontaktoval, chtěl jsem od něj piráty, ale po mých zkušenostech, které mám  jsem to chtěl  poslat  na dobírku. Navíc jsem mu i volal a dovolal se. To mi řekl, že to pošle. Bohužel mi však nic neposlal a jen napsal, že je na horách někdy minulý víkend a že pak mi to pošle asi. No neposlal nic. Ale nic sem naštěstí neplatil. Připadalo mi to hodně podezřelé od samého začátku.

Dingo

Zdravím, taky jsem to zkoušel, ale prodával to za dost podezřelé ceny... Chtěl jsem to zaslat na dobírku a pořád to odkládal a odkládal, takže nevím...

Dokonce sem mu taky volal a prostě říkal, že to odešle na dobírku...

Mimochodem úplně stejně vystupoval/komunikoval prodávající Kocourek z Prahy, ten tam nabízel LEGO asi týden před Kratochvílem, když jsem po něm chtěl osobní předání, který má v Praze, tak psal, že si pro LEGO musí zajet, že to potvrvá 2 týdny a od tý doby má vypnutej telefon...

MiHo

Kocourek 731025905 už tam má hodnocení z 30.3.2013:

Citace
Tento podvodník si nechá poslat peníze a zboží nepošle.Proto jsem podal trestní oznámení a už nás je víc.
Hodnocení od: Kočí Zdenek

dani

Citace od: Dingo kdy 01.04.2013, 17:47:53
Mimochodem úplně stejně vystupoval/komunikoval prodávající Kocourek z Prahy

S Kocourkem mám stejnou zkušenost, ceny byly podezřele nízké, takže jsem si  raději přál zaslat na dobírku.... Poté už nekomunikoval.

otaznik

A v čem je odlišné zaslání na dobírku, stačí aby vám poslal prázdnou krabici a o peníze přijdete stejně?
Základní věc je tvrdě po takových "obchodnících" jít.

tage

Na dobírku je větší jistota. I když ne 100%. Ale co je dnes 100% ní. Přeci jen do ní musí  vložit své prašule a navíc pokud nekupuješ první lego, tak alespoň trochu poznáš co je v krabici, kterou chceš a jak by měla být těžká, či jak by to v ní mělo hrkat. No v každém případě my co jsme chtěli dobírku jsme o prachy v tomto případě nepřišli.  :)

Systematik

Citace od: tage kdy 01.04.2013, 20:24:33
Na dobírku je větší jistota. I když ne 100%. Ale co je dnes 100% ní. Přeci jen do ní musí  vložit své prašule a navíc pokud nekupuješ první lego, tak alespoň trochu poznáš co je v krabici, kterou chceš a jak by měla být těžká, či jak by to v ní mělo hrkat. No v každém případě my co jsme chtěli dobírku jsme o prachy v tomto případě nepřišli.  :)
Taky je to trochu o tom že když to posílá, jde na poštu, tam už kamery jsou a dohledat ksicht podávajícího k balíčku si myslím není problém, pokud teda nemažou záznam nějak často...

MiHo

Citace od: Systematik kdy 01.04.2013, 21:10:53
Taky je to trochu o tom že když to posílá, jde na poštu, tam už kamery jsou a dohledat ksicht podávajícího k balíčku si myslím není problém, pokud teda nemažou záznam nějak často...
K čemu obličej. Podle čísla účtu ho najdou na 99% procent, ale peníze zpět budou buď za mnoho let nebo nikdy.

otaznik

Citace od: Systematik kdy 01.04.2013, 21:10:53
Taky je to trochu o tom že když to posílá, jde na poštu, tam už kamery jsou a dohledat ksicht podávajícího k balíčku si myslím není problém, pokud teda nemažou záznam nějak často...
Když ti dá číslo účtu, tak může jít klidně i na poštu.

Futurion

Vy si to představujete jako Kriminálku Miami, že kvůli pár tisícovkám (a bez prokázání úmyslu) bude někdo sedět u záznamů kamer nebo prosit soud o povolení zjištění vlastníka účtu ;D

K té vaší slavné dobírce - překontrolovat (čti rozbalit) balík můžete až po zaplacení, takže mi prosím někdo vysvětlete v čem je tkví ta výhoda, ponechme stranou fajnšmejkry, co obsah poznají jen podle váhy nebo čuchu a mohou jej tedy zavčasu odmítnout a neplatit  :)

Colonel32

Tak tak, pošta tě na něj nechá šáhnout, až když ho zaplatíš. A jakmile ti to vydaj, tak už se jich to netýká. Přebíral jsem onehdy dobírku na poště a ptal se, zda mi mohou udělat svědka při otevírání obsahu - prý to neni jejich starost, teď je balík můj, tak je to můj problém.

Kubos.cz

#12
Chtěl jsem po něm star wars. U něčeho mi napsal, že to už nemá tak jsme se nakonec domluvili na 2 setech. Nabídl mi dobírku, nebo platbu předem tak jsem mu poslal peníze.  A od Kocourka taky čekám na lego no sakra  :( :(  Tak to půjdu zítra rovnou na policii.



Takže kocourek a kratochvíl je jeden člověk a je z Chrudimi

Matošo

Citace od: Colonel32 kdy 02.04.2013, 00:29:46
Tak tak, pošta tě na něj nechá šáhnout, až když ho zaplatíš. A jakmile ti to vydaj, tak už se jich to netýká. Přebíral jsem onehdy dobírku na poště a ptal se, zda mi mohou udělat svědka při otevírání obsahu - prý to neni jejich starost, teď je balík můj, tak je to můj problém.

U nás v Braníku mě už děvčata znají, tak není problém abych si zkusil s balíkem zaštěrkat.

Druhá věc je, že s tebou na poště vyfákli, páč mám pocit, že jsou téměř "povinni" to s tebou zkontrolovat... A rozhodně to není tak, že jakmile ti předají balík, tak od toho dávají ruce pryč.

Futurion

Citace od: Matošo kdy 02.04.2013, 09:09:55
Citace od: Colonel32 kdy 02.04.2013, 00:29:46
Tak tak, pošta tě na něj nechá šáhnout, až když ho zaplatíš. A jakmile ti to vydaj, tak už se jich to netýká. Přebíral jsem onehdy dobírku na poště a ptal se, zda mi mohou udělat svědka při otevírání obsahu - prý to neni jejich starost, teď je balík můj, tak je to můj problém.

Druhá věc je, že s tebou na poště vyfákli, páč mám pocit, že jsou téměř "povinni" to s tebou zkontrolovat... A rozhodně to není tak, že jakmile ti předají balík, tak od toho dávají ruce pryč.

Pocit je jedna věc, fakta druhá. Pošta je pouze doručovatel. Nejsou tam od toho, aby s tebou něco kontrolovali a řešili zda jsi dostal správné zboží. To opravdu není ani vzdáleně jejich problém.

Na druhou stranu se doporučuje balík rozbalit na poště a pokud obsah neodpovídá, nechat si zavolat vedoucí, balík reklamovat a rovnou zavolat PČR pro podezření na podvod. Oni mohou zadržet platbu za dobírku a převzít si to. Zda to takhle funguje vždy a všude těžko říct. Nutno dodat, že PČR se tím nebude zabývat dokud se nenastřádá více případů a tím pádem se nepotvrdí úmysl.

Kubos.cz

Kocourek mi dnes napsal

CitaceDobrý den jelikož obchodní partner neodesílal již zaplacené zboží(za které převzal peníze),tak jsem byl ve středu 27.3.podat na polici oznámení a vysvětlení.Samozřejmě své odpovědnosti se nezříkám a dle možností se budu snažit vyrovnat veškeré závazky.Ale radči zajděte na PČR děkuji Kocourek...

Maily p. Kratochvíla chodí ze stejné ip proto se domnívám, že je to jeden a ten samý ::)

GRNDL

Přidávám se k poškozeným z bazoše.
Na účet 224208089/0300 jsem mu poslal "jen" 2069,-  za Friends. (U těch ta cena nebyla ani tak výhodná, ale měl zrovna to co jsem sháněl). To bylo před osmi dny. Od té doby nekomunikuje, číslo padá do hlasové schránky.

Má už někdo rozmyšlené co dál, případně má někdo zkušenosti s podobnými případy?

Futurion

Citace od: GRNDL kdy 02.04.2013, 11:22:27
Přidávám se k poškozeným z bazoše.
Na účet 224208089/0300 jsem mu poslal "jen" 2069,-  za Friends. (U těch ta cena nebyla ani tak výhodná, ale měl zrovna to co jsem sháněl). To bylo před osmi dny. Od té doby nekomunikuje, číslo padá do hlasové schránky.

Má už někdo rozmyšlené co dál, případně má někdo zkušenosti s podobnými případy?

To už dáte dohromady pěknou částku a o úmyslu není pochyb. Všichni poškození se zkontaktujte a domluvte si společný postup.

Jeden ať to zajde nahlásit na PČR a ostatní se poté při už jen připojí k tomu samému případu. Pánovi se tak bude škoda sčítat.

bacik

#18
Citace od: Futurion kdy 02.04.2013, 12:05:03
To už dáte dohromady pěknou částku a o úmyslu není pochyb. Všichni poškození se zkontaktujte a domluvte si společný postup.

Jeden ať to zajde nahlásit na PČR a ostatní se poté při už jen připojí k tomu samému případu. Pánovi se tak bude škoda sčítat.

Znovu stav v SR. Policajti rozlišujú veci ako trestné činy a priestupky. Hranica je cca 266 .- Euro. S priestupkami majú práce tak ako
s trestnými činmi. Priestupky postupujú miestnej samospráve na doriešenie. Trestné činy postupujú prokuratúre - a za to majú "prémie".
Treba, aby to bola škoda nad uvedenou hranicou - a ak je páchateľ známy, tak to zoberú s radosťou.

MiHo

V tuto chvíli je známo 5 poškozených a celková částka (zatím více jak 11 000 Kč)  převyšuje hranici trestného činu. (Tak prosím pouze opravdu konstruktivní příspěvky)

Lattak

Pred nedávnom som kontaktoval predajcu na bazos. cz. Ten na moj e-mail nereagoval a telefón nebral, tak som to vzdal. Po zhruba dvoch týždňoch mi prišla pošta:

Dobrý den,
na serveru bazos.cz mě okradl podvodník komunikující e-mailem xxxnovotný18@seznam.cz. Na tohoto pána již byla podána tři trestní známení, ale škoda bohužel stále ještě nepřesáhla 5000 korun, jde o přestupek a proto má policie do značné míry svázané ruce. V okamžiku, kdy se celková suma o kterou nás ten pán okradl přešplhá přes 5000 půjde o trestný čin a spadla klec.
Server bazos.cz mi poskytl e-maily všech, kteří se tomuto inzerentovi ozvali, tj. Vás. Prosím, pokud Vás tento podvodník také okradl, mohli byste obětovat trochu svého času, zajít na policii a podat na něj také trestní oznámení? Máte reálnou šanci dostat své peníze zpět.
Prosím, pokud znáte jméno, adresu či jiné údaje o podvodníkovi, byli byste ochotni předat je dál?
mnohokrát děkuji za spolupráci.

MiHo

E-maily všech, kteří se inzerentovi Kratochvílovi ozvali, jsem si na Bazoši vyžádal již včera, zatím nemám z Bazoše odpověď. U Kocourka jsem o toto nežádal.

Futurion

#22
Citace od: bacik kdy 02.04.2013, 14:01:10
Citace od: Futurion kdy 02.04.2013, 12:05:03
To už dáte dohromady pěknou částku a o úmyslu není pochyb. Všichni poškození se zkontaktujte a domluvte si společný postup.

Jeden ať to zajde nahlásit na PČR a ostatní se poté při už jen připojí k tomu samému případu. Pánovi se tak bude škoda sčítat.

Znovu stav v SR. Policajti rozlišujú veci ako trestné činy a priestupky.
Treba, aby to bola škoda nad uvedenou hranicou - a ak je páchateľ známy, tak to zoberú s radosťou.

Umíš číst? Však píšu, že pánovi se bude škoda sčítat, je proto nutné se připojit k již existujícímu spisu.

R0B0B0B0R

Bohužiaľ s pridávam k obetiam "pána Kocourka". Bohužiaľ som lákavý inzerát objavil v momente, kedy som nemal čas na overovanie, za čo by som si teraz dal najradšej facku...

Fakty:
Použitý email: kocourek.obchod@seznam.cz (IP z hlavičky 94.143.234.23 - Chrudim)
Telefónne číslo: 731025905
Číslo účtu: 209640615/0600
Suma: 2188Kč
Posledná odpoveď od neho (odvtedy nekomunikuje): "Dobrý den jelikož obchodní partner neodesílal objednané a zaplacené zboží ze skladu,tak nemůže být vyřízena.Ve středu jsem byl oznámit tuto skutečnost na PČR a podat vysvětlení.Prosím obratte se též na PČR,děkuji Kocourek."

Mimochodom pri hľadaní informácií o "pánovi Kocourkovi" som našiel toto - http://pujcky.zdarek.com/prosim-o-pujcku-25-000kc
A zistil som, že ponúkal nie len Lego, ale aj rôznu elektroniku, u všetkého viac kusov "zo skladového výpredaja". Bohužiaľ všetky inzeráty už boli vymazané.

Kubos.cz

#24
Hlavně musíme zajistit aby jsme všechno hlásili do jednoho spisu, který již existuje. Miho kontaktoval pána, který má poslat číslo toho spisu.

Edit : Teď se dívám na transakci na ůčet p. Kratochvíla a jméno majitele účtu je "Bohumír Kocourek"

GRNDL

Citace od: Kubos.cz kdy 03.04.2013, 07:23:47
Edit : Teď se dívám na transakci na ůčet p. Kratochvíla a jméno majitele účtu je "Bohumír Kocourek"

A to se vypisuje k tomuhle účtu? 224208089/0300  Mě mBanka ukáže v kolonce příjemce velký kulový.

Jinak tedy čekám na číslo spisu a až bude, tak vyrážím na policii.

Kubos.cz

Já mám totiž taky 0300 a vzájemně nám to ukazuje jména

MiHo

#27
Seznam lidí (e-mailů), co oslovili Kratochvíla jsem z bazoše již obdržel. Všechny, kromě již známých poškozených, jsem obeslal s výzvou, aby se poškození ozvali.

GRNDL


MiHo

Číslo spisu p. Zdeňka Kočího neznáme. Dnes odpoledne jsem to přes SMS urgoval, říkal, že můj e-mail nedostal a že pošle číslo spisu dnes večer.
Pokud dnes do noci číslo spisu nebude. Doporučuji již na něj nečekat.