IDEAS

Založil Anatyt, 13.01.2023, 15:51:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Anatyt


BlazejHolen

Za mě taky! Velice povedený set na úrovni Rybářského obchůdku. Tolik detailů... a ta atmosféra. Z toho co je vidět z interiéru to působí dost útulně, takovej hezkej retreat na víkend. Jinak jsem rád že tomu udělali i zadní stěnu, toho otevřeného prostoru jsem se trochu bál...

BlazejHolen

Už je na legoshopu...hezkých 4 599,- Kč

Drobuliatko

#3
Tak to je nadhera! A tych zvieratiek...  vevericka, vydra, motyle, vtaciky. Uz len jelen chyba! :D  A vzdy som mala rada clnkovanie v lese!

Strider

Půjde to zapojit do modulárů?  ;)

HY3N4

Citace od: Strider kdy 14.01.2023, 19:00:01Půjde to zapojit do modulárů?  ;)

Samozrejme, aj s novým Harry Potter Hogwarts systémom a Mars Mission tubami pre prepravu. Stáči si to zmodifikovať.  ;) 

Petronel

Citace od: BlazejHolen kdy 13.01.2023, 17:15:08Už je na legoshopu...hezkých 4 599,- Kč

Mi to nepřijde tak dobrá cena :-[
Stojí úplně stejně co kovárna, je tam míň kostek a nejsou tam rytíři. ;D

Ale set je to tedy moc pěkný! ;)

BlazejHolen

Citace od: Petronel kdy 15.01.2023, 21:19:46
Citace od: BlazejHolen kdy 13.01.2023, 17:15:08Už je na legoshopu...hezkých 4 599,- Kč

Mi to nepřijde tak dobrá cena :-[
Stojí úplně stejně co kovárna, je tam míň kostek a nejsou tam rytíři. ;D

Ale set je to tedy moc pěkný! ;)

To byl samozřejmě sarkasmus :D Kovárna se mimo Legoshop pohybuje kolem 3,5 tis. počítám že tenhle setík na tom bude podobně, až opadne první vlna "nadšení".

Daniel

Chápe někdo ten potištěný tile nad oknem? Jestli to má být jako dřevěný překlad, tak by okno neslo překlad? ;D  ;D  ;D

yoshimaka

Citace od: Daniel kdy 16.01.2023, 10:21:22Chápe někdo ten potištěný tile nad oknem? Jestli to má být jako dřevěný překlad, tak by okno neslo překlad? ;D  ;D  ;D
Chatka jako celek je krásná, ale některé detaily - například zmíněný překlad - to celé hatí. Mně například vadí ta okna. Pro tento typ stavby mi tam prostě nesedí. Ať už to, že jsou v jedné rovině se zdí, jsou velká a jednotlitá a bez okenic.
Na první pohled: Wau. Po podrobnějším prohlédnutí to vidím tak, že bych raději sehnal návod na původní IDEAS model.

Nebo se na to můžu podívat tak, že původní A-Frame cabin byla taková zálesácká špeluňka, zatímco tovární model je spíš glampingová záležitost.. Uvítal bych možnost z jednoho setu postavit obě verze  >:D  Ať si každý vybere, co je jeho naturelu bližší.
Lust och fägring stor

Anatyt

Je to asi tak ako píše yoshimaka. Pôvodný návrh bol asi myslený skôr ako trampská chatrč, kým toto chce byť moderná víkendová chalupa, kam prídeš s drahým SUVčkom. ;)
Čo sa tých okien a ďalších detailov týka, treba si uvedomiť aj to že kým pôvodný návrh môže mať kopec nestabilných/nedržiacich spojov, tak Lego to musí dať do nejakej stabilizovanej podoby. A podľa toho aj vyberá diely. Áno, tie okná mohli fakt spraviť iné ako presklenné, ale ten preklad nad nimi mi zas nijak neprekáža.

Anatyt


Tomik

Citace od: Anatyt kdy 20.01.2023, 09:46:41Tak toto je bez šance podľa mňa!
...
Na druhou stranu a proč ne? Těch licencovaných setů od NASA tu bylo až až, tak by to chtělo alespoň trochu vyvážit něčím z druhé strany barikády...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

No ja som všetkými desiatimi ZA Tomíku! :D  Len som  pesimista (realista?) vzhľadom na geopolitickú situáciu a ideaológiu TLG.

yoshimaka

Když se oprostím od politiky a od toho, že nejsem sběratel těchto vesmírných jedinečností, tak smekám klobouk nad provedením. Opravdu velmi povedený model, který by neměl chybět v žádné sbírce pravověrného fandy dobývání vesmíru! A střízlivě dodávám, že tomu také nedávám (z výše uvedených důvodů) moc šancí. Je to škoda, tohle jsou IMHO sety, které mají nejen šanci zaujmout širší spektrum, ale i co říci k historii lidstva.
Lust och fägring stor

skipper

nj, treba to tu zas rozdúchavať, čo ?

Zásadný problém toho modelu je pritom praktický. Citujúc autora
CitaceThe build has got more than 6000 pieces.

To je základ celého toho wow efektu.
Ani na ISS ani na LM Eagle nepustili viac ako tisícku a to sú o rádo známejšie veci a trhovo tiež.
Už len keby to zosekali na tých 1000 dielov tak to stratí ten tvar a aj to by bola optimistická veľkosť. Nehovoriac o tom že by zas začala negatívna kampaň.

Robbed

6000 dílků? Tvle, mně neuznali glóbus, protože měl 3100 dílků, přičemž povolené maximum bylo (a pořád je!) 3000 dílků.

mesje

Citace od: Anatyt kdy 20.01.2023, 09:46:41Tak toto je bez šance podľa mňa!


ruske / vychodoeuropske veci neprechadzali ani predtym - nejde o geopolitiku, ale cisto prakticke dovody - pri legu je rusky trh mensi ako mensia europska krajina... a v dnesnej situacii je to uplne bez sance, aby nieco ruske preslo. popravde, ani by som nemal v sucasnej atmosfere velku chut stavat nieco s fasistickou ruskou vlajkou...

xjankox

Citace od: mesje kdy 20.01.2023, 19:05:29
Citace od: Anatyt kdy 20.01.2023, 09:46:41Tak toto je bez šance podľa mňa!


ruske / vychodoeuropske veci neprechadzali ani predtym - nejde o geopolitiku, ale cisto prakticke dovody - pri legu je rusky trh mensi ako mensia europska krajina... a v dnesnej situacii je to uplne bez sance, aby nieco ruske preslo. popravde, ani by som nemal v sucasnej atmosfere velku chut stavat nieco s fasistickou ruskou vlajkou...
Ja práve naopak. Niečo s ruskou vlajkou by som staval mimoriadne rád. Neviem ale, na čo tu ťahať politiku ... ty fašistická ruská vlajka
Ďakujem

mesje

Citace od: xjankox kdy 26.01.2023, 21:14:25
Citace od: mesje kdy 20.01.2023, 19:05:29
Citace od: Anatyt kdy 20.01.2023, 09:46:41Tak toto je bez šance podľa mňa!


ruske / vychodoeuropske veci neprechadzali ani predtym - nejde o geopolitiku, ale cisto prakticke dovody - pri legu je rusky trh mensi ako mensia europska krajina... a v dnesnej situacii je to uplne bez sance, aby nieco ruske preslo. popravde, ani by som nemal v sucasnej atmosfere velku chut stavat nieco s fasistickou ruskou vlajkou...
Ja práve naopak. Niečo s ruskou vlajkou by som staval mimoriadne rád. Neviem ale, na čo tu ťahať politiku ... ty fašistická ruská vlajka

každý je nejaký, existujú aj masochisti  :)

Strider

Citace od: xjankox kdy 26.01.2023, 21:14:25Niečo s ruskou vlajkou by som staval mimoriadne rád. Neviem ale, na čo tu ťahať politiku ... ty fašistická ruská vlajka
Upřesňuji, že jde o nacistickou ruskou vlajku. Celý ten ruský válečný cirkus je ideově založen na Duginově okultní variantě gnosticizmu, kde jen ruská duše (jak jinak) je hodna spásy - odtud to jejich debilní: my půjdem do ráje, vy chcípnete. Nechápu jak někdo může tyto pošahance v něčem podporovat.

peki

"ok". Bylo upřesněno vysvětleno (Lego je podle mích informací AM sítě (ale nesleduji to) z onoho trhu staženo, respektive se mělo připojit k sankcím).


Dále sem politiku netahejte. Jinak bude použito "strašných" administrátorských praktik - mazaní, různá varování mnohdy to pak zajde k banánům.

Děkuji  ;)   


Anatyt

Nejaká novinka. Po horskej chate riadny fail.



https://brickset.com/article/91008/bts-dynamite-ideas-set-revealed!

Pool

V názvu to má BTS Dynamite a v hudbě se vůbec nevyznám, ale podle googlu to něco málo nachází, není to nějaká Korejské kapela? To bude mít dost lokální prodeje u fanoušků, že to dostalo v Ideas 10k hlasů se nedivím, ale že to Lego vydalo, to už je jiná, přeci i jim musí být jasné, že to bude mít mizivou prodejnost.

roko86

Kdy bude ten vlak orient expres ?

Anatyt

Asi v lete.

Borun

Citace od: Pool kdy 16.02.2023, 09:52:15V názvu to má BTS Dynamite a v hudbě se vůbec nevyznám, ale podle googlu to něco málo nachází, není to nějaká Korejské kapela? To bude mít dost lokální prodeje u fanoušků, že to dostalo v Ideas 10k hlasů se nedivím, ale že to Lego vydalo, to už je jiná, přeci i jim musí být jasné, že to bude mít mizivou prodejnost.
Najdi si na youtube počty shlédnutí této kapely. Ze svého okolí vím ,že holky tu kapelu milují. A zapadne to i do friends tak to asi bude cílené na ty holky ve věku kolem deseti let

Anatyt

Uznávam že nie som tínedžer, ale počúvam rádia kde hrajú súčasnú hudbu a dovolím si povedať, že viem ktorí interpréti letia. O BTS som v živote nepočul inak, ako o skratke letiska Bratislava. Možno niekde robím chybu. ;D

Strider

Rádia neodrážejí popularitu kapel. Spousta populárních interpretů se do rádia nikdy nedostane. Youtube a Spotify je měřítkem.

skipper

Asi to bude generačný rozdiel  >:D stačí sa spýtať kto z cieľovky (čo ja viem do 15 ?) počúva rádio
Napríklad jedného singla a jeho top umiestnenia
Slovakia (Rádio Top 100)    74.
Slovakia (Singles Digitál Top 100)    4.

Naozaj sa nejedná o žiadnu neznámu kapelu teda ak nebereme za referenciu pupok sveta menom Slovensko/Česko...