(Vlastní) Alternativní modely ze setu 11019

Založil Tomik, 27.11.2022, 19:26:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Set LEGO Classic 11019: Kostky a funkce je jedním z těch, které si můžete nyní koupit v Albertu se slevou za body.



Kromě toho, že obsahuje obvyklou směsici barevných základních kostek je v něm i pár osiček, Technic bricků a ozubených kol. Pokud vám tedy nevadí strakatý výsledek, potom z tohoto setu můžete postavit modely s jednoduchými pohyblivými mechanismy. Já si tento set vzal do parády a postavil z něj tuto čtveřici alternativních modelů:

Tahací kačer
První alternativou se stal kačer inspirovaný dřevěnou hračkou, kterou LEGO vyrábělo ještě před tím, než objevilo plastové kostky. Kačer při jízdě otevírá zobák a k očku na podvozku se dá přivázat provázek.




Tančící pár
Druhým modelem je muž se ženou, kteří spolu "tančí", když otáčíte knoflíkem na podstavci. U modelu využívám jednoduchý mechanismus, který se objevil v loňském vánočním setu 40416.




Včela a květina
Tento model je jakousi variací na téma tančící pár, jen tentokrát tančí včelka kolem květiny.




Vrtulové letadlo
Dosud posledním modelem je vrtulové letadlo, které otáčí vrtulí, když s ním jezdíte. Z Lega Technic jsem takových letadélek postavil celou řadu, ale tohle je prvním ze systémových kostek. Kromě toho má v kokpitu i pilota, nebo alespoň jeho hlavu. >:D





Návody ke stavbě všech modelů jsou buď na mých stránkách buildinst.cz, nebo na stránkách Albertu (pouze kačer a včela s kytkou).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hana129

Moc pěkný set a výborné alternativní modely.  ;)

Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Parádní kousky, jen škoda že se včelička netočí na druhou stranu, nebylo by tam ještě jedno kolečko?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 01.12.2022, 08:08:50Parádní kousky, jen škoda že se včelička netočí na druhou stranu, nebylo by tam ještě jedno kolečko?
Díky za komentář. Včela se otáčí na jednu nebo druhou stranu podle toho, na kterou stranu otáčíš tím round brickem... Nebo jsi měl na mysli něco jiného?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Jo já to poplet :D  na videu jsem koukal jak je včelka ke kytce zadkem, že se v určitých fázích pohybuje pozadu  a už mě netrklo že je chvilku tak a chvilku tak :)

Každopádně zkoušel jsi že by se včelka neprotáčela? Že by jen rovně nebo v nějakém úhlu letěla kolem kytky?
Jestli to protáčení včelky už není nadbytečné.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 01.12.2022, 12:48:04Každopádně zkoušel jsi že by se včelka neprotáčela? Že by jen rovně nebo v nějakém úhlu letěla kolem kytky?
Jestli to protáčení včelky už není nadbytečné.
To by se dalo udělat snadno, ale nepřišlo mi to příliš zajímavé. Takhle to vypadá, že včela přilétá a zase odlétá a nebo jen tak chaoticky létá kolem (hmyz moc létat rovně neumí).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider


Tomik

Citace od: Strider kdy 01.12.2022, 17:36:27Letadlo má i Lozenge kamufláž!
Tak tohle nebyl úplně záměr. :) Spíše jsem se ty barvy snažil trochu učesat (červená linie jdoucí přes celý trup), ale u Classic setů to nikdy moc nejde, pokud nestavíš mini model z 10 kostek.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr