Prosba o pomoc pro martinD

Založil Borun, 25.06.2021, 08:21:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Borun

Všichni asi už víme co se včera stalo na Jižní Moravě .V Moravské Nové Vsi bydlí i náš kamarád,afol,vystavovatel :

Martin Nešpor(martindavid).


Jeho dům  byl silně zasažen a přišel o majetek i o jeho fantastické Lego kamiony.Chtěl bych se tady s vámi domluvit o nějaké finanční pomoci ať se z toho brzo dostane a  aby jsme ho brzy viděli zase na výstavách v plné síle.Zaroveň bych chtěl poprosit Pekiho o zorganizovaní sbírky


===============================================
Uděláme sbírku na kostkovém účtu. Mám tam nyní nějaké přebytky, takže můžu poslat nějakou částku okamžitě, a pak se uvidí.

Pokyny k platbě:[/b][/size]
Platby z ČR  (v Kč) stejné jako loni
=============================
číslo účtu: 2600219371
kód banky: 2010


kontrolu platby ověříte výpisem z transparentního účtu zde

Do správy pro příjemce při převodu peněz napište:  Pomoc Martinovi

Všem děkujeme.
===============================


Dům musel být stržen


Hardegon

Rád aspoň finančně pomůžu. Jen napište kam.

peki

#2
Citace od: Hardegon kdy 25.06.2021, 08:45:58
Rád aspoň finančně pomůžu. Jen napište kam.

Uděláme sbírku na kostkovém účtu. Mám tam nyní nějaké přebytky, takže můžu poslat nějakou částku okamžitě, a pak se uvidí.

Pokyny k platbě:[/b][/size]
Platby z ČR  (v Kč) stejné jako loni
=============================
číslo účtu: 2600219371
kód banky: 2010
IBAN:CZ5220100000002600219371
BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX



kontrolu platby ověříte výpisem z transparentního účtu zde

Do správy pro příjemce při převodu peněz napište:  Pomoc Martinovi

Všem děkujeme.
Přiložil jsem fotku z minulého týdne (páteční instalace na Lipně) 

peki

Pokud by bylo potřeba pomoc s odklízením na místě (jestli se někdo z těch co je blíže dokáže nějak s Martinem spojit) dejte vědět určitě mohu dorazit. O sebe se postarám, takže stačí jen ukázat co kam nosit.

STARHAWK

Zrovna dnes ma to napadlo prispiet niekam, ked som videl tu smrst. Moju rodinu v CR na Morave to nastastie obislo.
Nevedel som ale kam, tak aby to naozaj skoncilo u ludi co to potrebuju.

Takto mam 100% istotu ze to bude cele pouzite a uplne adresne. Palec hore.

Izabella08

Borune, dobře, že jsi toto vlákno založil i Pekimu díky, že tak rychle zareagoval.
Určitě také Martinovi pomůžeme.
Hned brzy ráno na Facebooku jsme uviděli tu spoušť, Martinův dům je úplně zbořen...ještěže vyvázli živí!

Borun

#6
Naposledy jsme byli v kontaktu v noci.Dneska má zatim telefon nedostupný.Jak budu mít nějaké informace o tom jak  ještě pomoci hned to tady napíšu

Lukas

Je tam šílený problém se signálem, takže se nedivím že je nedostupný, něco málo jsem taky poslal. Pokud bude potřeba nějaká materiální pomoct stačí říct, nebude problém to koupit a dopravit to tam.

Stimpi

Peki, jak je to s platbami na Kostkařský účet ze zahraničí?

Napadlo mě napsat FB post do několika FB skupin kde je Martin akticním členem.

Drobuliatko

Citace od: Stimpi kdy 25.06.2021, 10:33:50
Peki, jak je to s platbami na Kostkařský účet ze zahraničí?

Napadlo mě napsat FB post do několika FB skupin kde je Martin akticním členem.

Dobra pripomienka! Pripadne to dajte kto mozete aj na Slovenske forum.

Vočko

Něco málo jsme poslali Vočko a Monča. Když už nemohu fyzicky přijet pomoc, tak aspoň nějaký ten zlaťák jsem poslal.

honzicek22

Taky aspoň trošku ... rodina od kolegy z kanceláře měla domek v Hruškách ...  :-\

Chairudo

#12
Vypadá to šíleně, celá boční zeď domu na zemi a minimálně jedna místnost na patře úplně zmizela - asi na demolici.

Citace od: Stimpi kdy 25.06.2021, 10:33:50
Peki, jak je to s platbami na Kostkařský účet ze zahraničí?

Napadlo mě napsat FB post do několika FB skupin kde je Martin akticním členem.


Super nápad, kdyby né na pekiho účet, nevím jak je to s transparentností a oficiálním nahlašováním sbírek.. tak můžou lidi přispět třeba sem:
https://www.donio.cz/pomocproJMK - už je tam skoro půl mega a k Martinovi se taky něco dostane.

Takže sdílejte, na FB se lidé sami nabízí s pomocí a čím víc ví tím víc pomůže.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

#13
Nemá náhodou Martin i paypal účet? to by se hodilo pro lidi z jiných skupin nebo ze zahraničí.

edit: Případně i sdílet link na jeho Rebrickable https://rebrickable.com/users/MartiN79NespoR/mocs/ (každá podpora dobrá)

Bruno

Psal jsem už včera Martinovi a je úžasný, že jste tak rychle založili sbírku na něj. Moc rád přispěji aspoň finančně.

davroman

Šílené ... na Lipně jsme s Martinem a jeho synem spali v jedné chatce.

Co mi psal ráno, zatím neví, co bude s domem. Jedna boční zeď a celé podkroví je pryč. Z Lega mu asi zbylo jen co má na Lipně.   :(

Posíláme finanční pomoc na Kostkový účet a jsme připraveni pomoci i fyzicky na místě. Práce tam bude určitě na několik týdnů.
Napadá mě zorganizovat víkendovku, jako třeba organizujeme výstavy nebo třídění.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

#16
Určitě teď je nejdůležitější, abyste někdo se dokázal s Martinem spojit a říct mu, že v tom není sám. A hlavně ať se nestydí si říct, co by vlastně potřeboval.

Pro začátek posíláme "desítku" za naši rodinu na účet kostek, snad to nějak pomůže. Ale můžeme pomoci i jinak, např. zrovna teď řešíme vystěhování spodního bytu v domě a můžeme dát k dispozici nábytek: obývákovou stěnu, postele, velký kulatý stůl... Pokud by se Martin s rodinou už do toho domu ke svému nábytku nedostali a potřebovali takhle jiný, třeba do přechodného bydlení, tak bychom se mohli domluvit, kdo byste se ještě přidal, a vypravili bychom náklaďák, ať se to tam přiveze naráz.

@Borun, @Izabella08, @davroman: můžete se s ním dál zkoušet spojit a poslat sem pak informace?

Moc na Martina myslíme,

Milan a Dita
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: Stimpi kdy 25.06.2021, 10:33:50
Peki, jak je to s platbami na Kostkařský účet ze zahraničí?

Napadlo mě napsat FB post do několika FB skupin kde je Martin akticním členem.


IBAN:CZ5220100000002600219371
BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX

peki

#18
Citace od: Chairudo kdy 25.06.2021, 10:47:34
Super nápad, kdyby né na pekiho účet, nevím jak je to s transparentností a oficiálním nahlašováním sbírek..

Tohle je kostkařská iniciativa. Transparentní to je. Je to vidět na transparentním účtu. Co příde to bude Martinovi (rychle) předáno.

Další věci bych neřešil, protože to v této fázi není určitě podstatné.

Borun

Tak už se ozval .Dům pomalu padá asi se bude bourat.Spaní má zajištěno po příbuzných.Odpoledne až bude vědět co a jak tak se mi ozve na případnou materiální a fyzickou pomoc.Zatím sám neví.

Stimpi

Prosím angličtináře o kontrolu, určitě tam mám nějakou botu. děkuju!

Hallo,
I am sorry about this post, but I think that it is important.
I am sure that you know our colleague Martin Nespor (LEGO Rc Truck modeling) or his incredible truck MOCs.
Yesterday was his village affected by a tornado and in a minute he and his family  lost his home.
He is member of Czech RLUG Kostky.org and we decided to help him by organizing a  charity collection.

If you like to send some donate to help him you can send it to transparent account of RLUG Kostky.org and we will send it directly to Martin.

IBAN:CZ5220100000002600219371
BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX

As a message to recipient please use ,,pomoc Martinovi" or ,,help Martin"

here is the link to check the account: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2600219371

Thank you!!!

peki

Citace od: peki kdy 25.06.2021, 11:24:05
Citace od: Chairudo kdy 25.06.2021, 10:47:34
Super nápad, kdyby né na pekiho účet, nevím jak je to s transparentností a oficiálním nahlašováním sbírek..

Tohle je kostkařská iniciativa. Transparentní to je je to vidět na transparentním účtu. Co příde to bude Martinovi předáno. Další věci bych neřešil, protože to v této fázi není určitě podstatné.

Byl jsem dotázán jestli je možné transparentní účet kostek (veden na mojí fyzickou vosobu) šířit dále. Ano je to možné. Věřím že důležitější je/bude pomoc kamarádovi než nějaké "administrativní formality".   

Foton

Krom peněz a pomoci fyzické, můžu nabídnout i kolo. Starší ale plně funkční a nerezavé.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

#23
Tady je asi nejlíp vidět ta spoušť, Martinův dům jsem kromně jeho videa ještě nenašel, ale třeba se někde objeví.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tornado-jizni-morava-moravska-nova-ves.A210625_054733_domaci_ajez


Citace od: peki kdy 25.06.2021, 11:48:23
Byl jsem dotázán jestli je možné transparentní účet kostek (veden na mojí fyzickou vosobu) šířit dále. Ano je to možné. Věřím že důležitější je/bude pomoc kamarádovi než nějaké "administrativní formality".   
Určitě, m šlo hlavně o to jak je to se sbírkami právně složité, aby to pak nějaký rýpal nenahlásil a nebyly z toho zbytečné problémy.

Citace od: Stimpi kdy 25.06.2021, 11:47:24
Prosím angličtináře o kontrolu, určitě tam mám nějakou botu. děkuju!
Hallo,
Hned na začátku  ;)
- Hello
- Yesterday, his village was affected by a tornado and in a minute he and his family lost their home.  - přehození slov, mmnož.číslo
- If you'd like to help him with donation, you can send it to transparent account of RLUG Kostky.org and we will send it directly to Martin.
jinak super.

Tady je pár fotek z akcí jestli budeš chtít něco použít, ale hlavně dům v prvním příspěvku.

https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/49018103221/in/album-72157711651599632/
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/49018102091/in/album-72157711651599632/
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/49017582728/in/album-72157711651599632/
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/49018101556/in/album-72157711651599632/
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/49017616428/in/album-72157711651599632/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

mirek

Psal jsem Martinovi na FB brzo ráno SZ ať mi pošle jeho číslo jeho  účtu, protože ze své zkušenosti vím (povodeň 2002)
jak okamžitá pomoc je k nezaplacení. Nedostal jsem jeho odpověď, tak jsem poslal částku sem. Jen jsem neuvedl pomoc Martinovi.

Neřád :-)

Citace od: Borun kdy 25.06.2021, 10:10:44
Naposledy jsme byli v kontaktu v noci.Dneska má zatim telefon nedostupný.Jak budu mít nějaké informace o tom jak  ještě pomoci hned to tady napíšu

Ahoj pokud by byla potreba nejak IT pomoc mam moznost strasiho pc / lcd v pripadne potreby i nejaka zachrana dat adt

peki

Radku,

Martina s rodinou podpoříme 30 tisíci za výstavu a Michal osobně 70 tisíci.

Budu se snažit, abychom zaslali co nejdříve a vyřiď naši podporu!

Jana a Michal

Stimpi

Kuci uz to dali na FB. Se zahranicnimi skupinami se mi zatim nedari :(

skywalker007

Něco málo jsem taky poslal. Pokud bude potřeba pomoc na místě rád přijedu s bráchou a pomůžeme s úklidem atd.

Ještě nabízím kredit 15 000 kč do mého bricklink obchodu, chápu že teď máte úplně jiné starosti a lego je až na posledním místě, ale třeba to potom pomůže nahradit část ztraceného lega. Když tak se potom ozvi klidně za několik měsíců až na to bude čas a domluvíme se.

Jinak doma nás ještě napadlo jestli by nebylo možné zařídit nějaký banner nebo papír co by se postavil k vystaveným Martinovým modelům na Lipně. Dala by se tam fotka např. zbořeného domu popsalo by se co se stalo, uvedlo by se číslo účtu, QR kód platba atd. a lidé by mohli přispět. Klidně to zkusím zařídit pokud by to bylo možné.


Borun

Citace od: skywalker007 kdy 25.06.2021, 13:51:01
Něco málo jsem taky poslal. Pokud bude potřeba pomoc na místě rád přijedu s bráchou a pomůžeme s úklidem atd.

Ještě nabízím kredit 15 000 kč do mého bricklink obchodu, chápu že teď máte úplně jiné starosti a lego je až na posledním místě, ale třeba to potom pomůže nahradit část ztraceného lega. Když tak se potom ozvi klidně za několik měsíců až na to bude čas a domluvíme se.

Jinak doma nás ještě napadlo jestli by nebylo možné zařídit nějaký banner nebo papír co by se postavil k vystaveným Martinovým modelům na Lipně. Dala by se tam fotka např. zbořeného domu popsalo by se co se stalo, uvedlo by se číslo účtu, QR kód platba atd. a lidé by mohli přispět. Klidně to zkusím zařídit pokud by to bylo možné.
Dobrý nápad. Ten baner,nebo něco podobného bych potřeboval i pro jiné akce.