Modrošedý vesmír

Založil Kanak, 31.10.2020, 12:11:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Citace od: Kanak kdy 05.12.2020, 11:38:08
Citace od: Robkteryten kdy 04.12.2020, 10:35:53
Dobře ty,  ja to nějak bastim, sakra,  to abych se oolepsil,  aby B2 nedělali ostudu.
Ta přistávací plocha vypadá dobře.
Díky. S Tebou se úplně rovnat nemůžu, když už máš jednu základnu v Žacléři.

A teď má doma míň dílků a má větší výzvu  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Moc pěkná základna. Je super, že zase ožívá ten nejstarší Space program. :D
Líbí se mi jak sis snotově vyhrál s cestami a přistávací plochou. Celkově to také vypadá suprově.

Jediné co bych malinko vytknul je takový věčný nešvar u všech space stavitelů (takže si z toho nedělej těžkou hlavu >:D) - a to je terén a hlavně skaliska.
Skála působí trochu uměle, jak vysekaná do pravidelných schodovitých stupňů. Velmi by pomohlo větší znepravidelnění, rozvláčnění a celkové zvlnění. Také se dá přidat další barva, rostilny atp.
Velkou inspiraci najdeš určitě u hradařů na kostkách i ve světě. (např. třeba i u této více jak 7 let staré stavby od gearcs )

Toť můj názor a skromný tip na možnost, jak ještě zdokonalit tuto pěknou stavbu. ;)

Kanak

Citace od: Petronel kdy 05.12.2020, 17:06:36
Moc pěkná základna. Je super, že zase ožívá ten nejstarší Space program. :D
Líbí se mi jak sis snotově vyhrál s cestami a přistávací plochou. Celkově to také vypadá suprově.

Jediné co bych malinko vytknul je takový věčný nešvar u všech space stavitelů (takže si z toho nedělej těžkou hlavu >:D) - a to je terén a hlavně skaliska.
Skála působí trochu uměle, jak vysekaná do pravidelných schodovitých stupňů. Velmi by pomohlo větší znepravidelnění, rozvláčnění a celkové zvlnění. Také se dá přidat další barva, rostilny atp.
Velkou inspiraci najdeš určitě u hradařů na kostkách i ve světě. (např. třeba i u této více jak 7 let staré stavby od gearcs )

Toť můj názor a skromný tip na možnost, jak ještě zdokonalit tuto pěknou stavbu. ;)

Na skále je hned vidět, že jsem začátečník. Původně jsem moc nechtěl skálu dělat z menších dílků. Začal jsem stavět z velkých kusů a když došly, nechtělo se mi to překopávat a udělal jsem nějaké podobné ze slope s tím, že ten přechod snad nebude tolik razit. Už jsem se díval na nějakou inspiraci na příště. Na fotce je ukázka, jak to probíhalo.

Togaran

Hezky!  :) Souhlasím s přistávací plochou, vypadá super, stejně jako ta silnice. Teď to ještě oživit nějakým vybavením, anténami a vozítky  ;)
Jakej je vlastně "příběh"? nebo úkol základny? Je to letový centrum?  :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Kanak

Citace od: Togaran kdy 10.12.2020, 22:03:59
Hezky!  :) Souhlasím s přistávací plochou, vypadá super, stejně jako ta silnice. Teď to ještě oživit nějakým vybavením, anténami a vozítky  ;)
Jakej je vlastně "příběh"? nebo úkol základny? Je to letový centrum?  :)

Základna má sloužit k řízení letového provozu v okolí Měsíce. V budoucnu by to mohla být přestupní stanice k letům ke vzdálenějším světům. Další fáze bude napojení na velkou raketu a pomalé rozšiřování. Historii a plány zkusím sepsat.

Kanak

Výstavka se odložila, tak něco málo předělávám. Zrušil jsem druhou přistávací plochu a stavím variaci na Alpha-1 Rocket Base (ten malý domeček u rampy má být záchod pro diváky).

Kanak


Togaran

Pěkný :-D
Na fotkách mě zaujal ten obří satelit, toho jsem si zatím nevšiml, vypadá dobře!
A taky ty osvětlovací stožáry, jako první mě napadlo, jestli neplánuješ fotbalovej turnaj vesmírných frakcí  ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Kanak

Citace od: Togaran kdy 17.01.2021, 11:21:45
Pěkný :-D
Na fotkách mě zaujal ten obří satelit, toho jsem si zatím nevšiml, vypadá dobře!
A taky ty osvětlovací stožáry, jako první mě napadlo, jestli neplánuješ fotbalovej turnaj vesmírných frakcí  ;D

Díky. Do podzimu bych chtěl základnu rozšířit a hřiště s tribunami se nabízí (kopačák mám už delší dobu někde odložený).

Kanak

Ať to nevypadá, že se na základně nic neděje.

HD

Ten vypadá luxusně! Jeden i druhý. :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Kanak

Pracuje se na výtahu do hangáru. Zatím vyhrává varianta páternoster (ještě to úplně modrošedé není:-).
https://www.youtube.com/watch?v=fmB4ak2yofs

Kanak

Určitě nejsem jediný, koho napadlo použít nové silnice jinak. Časem by z toho měl být hangár.

Icewalker

Citace od: Kanak kdy 20.04.2021, 20:05:31
Určitě nejsem jediný, koho napadlo použít nové silnice jinak. Časem by z toho měl být hangár.
Ano, to mě napadlo jako jediné rozumné použití. Ale kupovat to kvůli tomu nebudu. Fakt mi leze krkem, o kolik je to dražší než původní silnice.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Kanak

Hangár pro menší raketky se pomalu rýsuje.

Kanak

Proběhl první pokus o instalaci výtahu do hangáru.
https://www.youtube.com/watch?v=uA0395V_ipg

Kanak

Přes léto přibylo jen něco šedého. Zvolil jsem kombinaci light grey a light bluish grey. Povrch by mělo narušit několik kráterů. Časem na kopci vyrostou nějaké moduly a tunelem bude jezdit jednokolejka. Kopec se asi bude předělávat podle toho, jestli budou přibývat kostky. Až bude volná chvíle, přisypu tam nákup z aukce. Tmavou asi zatím přidávat nebudu. Možná bude ještě menší kopec (nebo kráter), kde bude i trošku tmavé.

Togaran

Hmm, pěkná skála :) Koukám, že má i nějaký chodbičky dovnitř, tak se těším jak to dopadne :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Kanak

Citace od: Togaran kdy 21.09.2021, 20:43:13
Hmm, pěkná skála :) Koukám, že má i nějaký chodbičky dovnitř, tak se těším jak to dopadne :)

Musím přiznat, že opravdový vchod bude zatím jen ten úplně nahoře. Ostatní vstupy jsou jen "jako".

Kanak

Opět začínám kramařit. Když na to nejistě koukám asi 10 minut, ptám se manželky: "Jakou stranou bys to natočila na návštěvníky?" Po delším přemýšlení padne návrh. Odpovídám: "Možná jo. Aspoň bude vidět nepořádek pod tribunou."

Icewalker

Je to pěkné, ale ne vždy větší=lepší. Pro případnou inspirací posílám toto video na Ideas projekt Classic Space Micro: https://youtu.be/qUq5MqWozKE

Je moc fajn, že tu pořád nějací vesmírní stavitelé jsou. Já na to nikdy neměl, zastydnul jsem v současnosti ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Togaran

Citace od: Icewalker kdy 17.10.2021, 19:24:02
Je to pěkné, ale ne vždy větší=lepší. Pro případnou inspirací posílám toto video na Ideas projekt Classic Space Micro: https://youtu.be/qUq5MqWozKE
Je moc fajn, že tu pořád nějací vesmírní stavitelé jsou. Já na to nikdy neměl, zastydnul jsem v současnosti ;)

Na výstavách to platí. Pro nezaujatého návštěvníka jsou často zajímavější velké výrazné modely. Detaily oceníme my, legonerdi, pro nás pak záleží hlavně na propracovanosti a na velikosti až v druhý řadě. Osobně nemám tolik prostoru, kostek ani síly, udělat tak obrovský věci, takže tu velikost obdivuju, třeba že sis dal takovou práci s tou skálou.

Já se těším, až tam v Olomouci přistanu a ty detaily nekompromisně shlídnu >:D Velkou plochu a skálu budeš určitě nějak dopracovávat, žejo? nějaký silnice, krátery, hadice s palivem do lodi, atd?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Kanak

Citace od: Togaran kdy 17.10.2021, 19:58:23
Citace od: Icewalker kdy 17.10.2021, 19:24:02
Je to pěkné, ale ne vždy větší=lepší. Pro případnou inspirací posílám toto video na Ideas projekt Classic Space Micro: https://youtu.be/qUq5MqWozKE
Je moc fajn, že tu pořád nějací vesmírní stavitelé jsou. Já na to nikdy neměl, zastydnul jsem v současnosti ;)

Na výstavách to platí. Pro nezaujatého návštěvníka jsou často zajímavější velké výrazné modely. Detaily oceníme my, legonerdi, pro nás pak záleží hlavně na propracovanosti a na velikosti až v druhý řadě. Osobně nemám tolik prostoru, kostek ani síly, udělat tak obrovský věci, takže tu velikost obdivuju, třeba že sis dal takovou práci s tou skálou.

Já se těším, až tam v Olomouci přistanu a ty detaily nekompromisně shlídnu >:D Velkou plochu a skálu budeš určitě nějak dopracovávat, žejo? nějaký silnice, krátery, hadice s palivem do lodi, atd?

Plocha určitě nezůstane rovná bez cest, kolejí, kráterů a podobně. Na skálu se postaví nějaké domečky a ještě ji zkusím trošku víc narušit. Je mi jasné, že něco velkého a takhle neotesaného je schopen postavit kdekdo, ale velká základna a raketa je sen od dětství. Pomalu narážím na rozměrové limity, tak budu muset začít pracovat i na detailech. Hlavně základna, různá vozítka a raketky se budou předělávat. Raketu zatím nechám zhruba ve stejném stavu, v jakém jsem ji zabalil před rokem a půl. Když se bude dařit, chtěl bych příští rok postavit novou - už ne tak kostrbatou a hlavně propracovanější.

poMOCník

Citace od: Togaran kdy 17.10.2021, 19:58:23
... Osobně nemám tolik prostoru, kostek ani síly, udělat tak obrovský věci, takže tu velikost obdivuju, třeba že sis dal takovou práci s tou skálou.

...

Prostor se jak je vidět vždycky najde. Tohle je kuchyň, jestli se nepletu :)

Jinak vesmír je velkej, takže k tématu mi to velikostí sedí. Tady se podle mě dá dobře pracovat se střídáním ploch plných detailů a pak naopak skoro prázdných ploch, kde je prostě jen holá pustina na nějaké vzdálené planetě. Pak ty detaily o to víc vyniknou.

Kanak

Když je teď trošku času, experimentuju. Unese to 4 malé hangáry?

peter

Pokud ty Technic díly "protáhneš" i do základů jednotlivých hangárů, tak v tom nevidím problém.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Kanak

#56
Žlutých skel není nikdy dost. Žluté chodbičky drží pohromadě nečekaně dobře. Jen bude trošku problém do nich umisťovat minifigurky.

Kanak

Hangárky už drží. Teď se pracuje na podlaze.

milanv

Tak na tohle se těším, budeš to mít v Plzni? Rád si nechám ukázat, jak jsi to konstrukčně řešil, že je to pevné v takové velikosti a s těmi pákami.
Pán na Žlutém hradě

Kanak

Citace od: milanv kdy 15.02.2022, 15:55:50
Tak na tohle se těším, budeš to mít v Plzni? Rád si nechám ukázat, jak jsi to konstrukčně řešil, že je to pevné v takové velikosti a s těmi pákami.

Letos nejspíš budu jen v Ostravě a v Olomouci. Řešil jsem to tím, co jsem měl po ruce. S technic dílky nemám zatím moc zkušeností. Do podlahy modulů se zasouvá vidlička. Nahoře to jistí 3 kolíčky. Přikládám fotku, kde ta černá kostka dole trošku kazí celkový dojem. V budoucnu to asi trošku předělám, aby napojení bylo vidět méně.