Množstvo setov na BL

Založil Anatyt, 10.03.2018, 10:03:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

Tuší niekto kde vzal tento človek také množstvo rôznych (hlavne Technic) setov? Sú to desaťtisíce Eur. Niektoré zabalené v kartóne. Z ničoho ho neobviňujem, len ma zaujíma váš názor.

https://store.bricklink.com/gurman_trading?itemID=121264132#/shop?o={%22itemType%22:%22S%22,%22catID%22:%2236%22,%22showHomeItems%22:0}

Ravenhorn

Taky jsem nad tím přemýšlel. Bohužel jejich limit min. vzít za 100 000 Kč se mi moc nelíbí a víceméně to vylučuje kupce z ČR. Ale je to jejich byznys.
Castle, Pirates a Star Wars.

LukaMull

Na tenhle obchod jsem narazil už před nějákou dobou a taky mě to zarazilo. Min buy 100 000kč je extrém, hold jsou velkoobchod.

skywalker007

To patří legostockovi,který má největší BL shop v čechách,takže ten má určitě spousty legalních zdrojů,jinak ten jeho minimální nákup chápu je to jeho věc.

mesje

Je to divne, ma tam kopu exkluzivov v stovkach kusov a doslova zamoril bricklink. Jeho zasoby vysoko prevysuju aj velke hrackarske siete a divne je, ze si moze dovolit drzat tisice aj takych setov, ktore su stale v beznom predaji, tj nedokaze ich predat s takymto vysokym minimalnym limitom skor ako skoncia, a tym padom mat v tom zamrznute miliony ceskych korun. Takze je otazne, ci realne ma tolko kusov zo vsetkeho. A dost to skresluje trh - nie kazdy si hned vsimne minimal buy + ze ma ceny uvedene bez dph.

davroman

Je to jak píše skywalker007. A ano, má ty sety skutečně skladem, viděl jsem je. Kolik v tom má peněz se neodvažuju odhadovat a proč taky. Je to jeho věc a jeho business plán.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

LukaMull

Tzn. kdybych někdy vyhrál ve sportce tak se nemusím bát něco objednat jo?  ;D ;D

Ravenhorn

Ono ty ceny když jsou bez DPH nejsou vůbec nízké. Takže se vlastně u něj moc nevyplatí objednat ani kdybych za těch 100 000 Kč chtěl.
Castle, Pirates a Star Wars.

skywalker007

Citace od: Ravenhorn kdy 10.03.2018, 18:08:21
Ono ty ceny když jsou bez DPH nejsou vůbec nízké. Takže se vlastně u něj moc nevyplatí objednat ani kdybych za těch 100 000 Kč chtěl.
No tak ono to není ani zaměřené na zákazníky z Česka.

Kuba

Zahájení tehlé diskuze mi připomíná závist.  :D

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 10.03.2018, 10:03:54
Tuší niekto kde vzal tento človek také množstvo rôznych (hlavne Technic) setov? Sú to desaťtisíce Eur. Niektoré zabalené v kartóne. Z ničoho ho neobviňujem, len ma zaujíma váš názor.

https://store.bricklink.com/gurman_trading?itemID=121264132#/shop?o={%22itemType%22:%22S%22,%22catID%22:%2236%22,%22showHomeItems%22:0}
Můžeš se jednoho z provozovatelů zeptat, je tu na fóru jako uživatel s nickem "demeno".

Fricoolinek

Abych nezakládal nový topic - důvody toho, proč nejlevnější (i) starší MISB sety prodávají BL obchodníci z několika zemí/teritorií tzv. asijských tygrů. jako je Singapur, Macao, Hong Kong, Indonesie je daňový? Může se tam ale vůbec vyplácet kupovat Evropanovi, když uvážíme clo, DPH, dopravu a nejistotu, že se do vůbec dostane (a za jak dlouho) do EU?

Colonel32

Možná je to přesně naopak.

Možná že nejlevnější MISB je z Asie proto, že stejně drahý MISB z Evropy nebo Ameriky automaticky dostává přednost při nákupu.