Společný projekt: Sousedé

Založil Petronel, 29.10.2014, 22:58:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

davroman

Finální podoba našich dvou modulů - barevně doladěno, doplněna záclonka do okna, nafoceno okno a lupič na provaze ...  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Petronel

Úžasné! A parádní detaily. Díky za foto.  ;)

Martins

Ahoj,
především - smekám před všemi staviteli! Laťka je hodně vysoko... díky vám, jsem se s tím dost nadřel.  :) Ale ještě nejsem spokojen a tentokrát ani s focením...



Domácí mazlíčci (hadi, myši, švábi)


Zásah záchranářů


Martins

A ještě k tématu. V tom mém pravém modulu mám velké problémy se světlem. Ten druhý má otvory, tak je na tom lépe... ALE. Zkoušel jsem to zavřít stropem a prakticky vše se tam ztratí. Nechcete ještě zvážit přisvětlení (nějaký ten LED pásek) nebo to uskočení o půl hloubky?

Možná ten pravý modul budu muset přestavět...

milanv

Díky, Martine, já se bavím skvěle! Ta přebujelá plíseň ve sprcháči je kouzelná  >:D  Ještě by ta kobra mohla trochu nápadněji mířit na fotografovu zadnici :)

No a zásah záchranářů je úplně perfektní, scénka jak živá. A ten výraz uštknutého - ani jsem nevěděl, že takový existuje.

Co se týče světla: to už se tu řešilo mockrát, koukni do historie tohoto vlákna. Tam najdeš nejen proč to nejde, ale i že by to neměl být takový problém: máme nejsvětlejší možné místo a využíváme ho nejsvětlejším možným způsobem. Jediné, co nemůžeme dostat, je elektrika. Taky mě to mrzí, měl jsem připravené víc než LEDky (např. funkční televizor), ale je to prostě pasé - viz minulé příspěvky.

P.S.: Ledaže bys vymyslel, jak by mohla obsluha nabíjet skrytou baterii a přitom návštěvníci nemohli urvat (ani vidět) žádný konektor. A samozřejmě aby to nabíjení fungovalo bez rozebírání vitríny...
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#216
Bedlivým zrakům asi neunikne, že mé zdi jsou o jeden brick nižší. Chyba byla odhalena až po nafocení a už je odstraněna.
Díky zvýšení vzniklo místo pro poličku, takže nyní už není křišťálová lebka a soška upíra na zemi, ale na poličce a štírí dekorace je nyní také na zdi.

Citace od: Martins (xtitus) kdy 19.04.2015, 20:35:55
Ale ještě nejsem spokojen a tentokrát ani s focením...

Taky nejsem úplně spokojen se svým nafocením. Nicméně přefocovat to již nebudu. A raději se budu soustředit na další tvorbu...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Sanna

Dětský pokoj pro dospívající dívku hotov. Právě si pozvala kámošku a hrají si s pejskem.

Martins

Ahoj, je-li zájem a volné místo, pomůžu synovi s realizací pokoje s názvem Vědec... ať si to taky zkusí...  ;)

milanv

Tak ještě na téma světla: posílám povzbuzující zprávu z Velkých Přílep: v místním sále, podstatně temnějším než jsou squashové kurty na Lipně, nebyl se Sousedy žádný problém, ani s mou nejtemnější místností, Hluchátky. Z opakovaných dotazů jako "jak jste udělal ty pendlovky?" usuzuji, že bylo vidět až k zadní stěně :D

Další povzbuzení je, že i v tak příšerně okleštěné podobě se projekt líbil, smáli se děti i dospělí. Dospělí samozřejmě víc, protože u toho vzpomínali na své příhody s páternosterem a různé historky ze společného soužití s jejich vlastními sousedy :) A když jsem jim říkal, jak velký bude hotový dům, začali přemýšlet, jestli náhodou neměli v plánu o prázdninách jet na Lipno...

Tak - a teď už jen vytrvat a dokončit zdárně naše společné veledílo!
Pán na Žlutém hradě

Petronel

No teda lidičky! Já zírám.  :D
Na víkend jsem pryč a během něj se tady zase objeví takových skvostných kousků.

Zásah záchranářů a domácí mazlíčci jsou naprosto "vymazlení".  :D
Koukám, že záchranáři budou za pár vteřin potřeba i vedle, ta kobra za fotografem nevypadá moc přátelsky.  >:D
Místnůstka Hacislava sice není můj šálek čaje, ale určitě si také najde spousty obdivovatelů a jsem rád, že tu máme i takové jedinečné místnosti.  :)
Sanna taky dobrá práce, jen se prosím dohodněte vy, co stavíte z těchto friends dílků ať není v každé místnosti ten metr a jiné prvky. Určitě je i spousty jiných zajímavých dílků. ;)

peki

Citace od: milanv kdy 19.04.2015, 23:18:29

P.S.: Ledaže bys vymyslel, jak by mohla obsluha nabíjet skrytou baterii a přitom návštěvníci nemohli urvat (ani vidět) žádný konektor. A samozřejmě aby to nabíjení fungovalo bez rozebírání vitríny...

Ani v tom případě. Vemte prosím na vědomí, že některé věci jsou prostě dané. Ve vitrinách jsou bezobslužné věci bez přívodu elektriky (spíše menší MOC). Za zástěnou pak velké MOC. 

MÍLA

Citace od: Martins (xtitus) kdy 19.04.2015, 20:35:55
Ahoj,
především - smekám před všemi staviteli! Laťka je hodně vysoko... díky vám, jsem se s tím dost nadřel.  :) Ale ještě nejsem spokojen a tentokrát ani s focením...

Zásah záchranářů



Zásah je dobrý, ale těm zdravotníkům by se hodily zdravotnické uniformy, co přesně ho to uštklo ?

Martins

Citace od: MÍLA kdy 20.04.2015, 13:18:06
Zásah je dobrý, ale těm zdravotníkům by se hodily zdravotnické uniformy, co přesně ho to uštklo ?

Jo, to by bylo fajn, ale já chtěl simulovat české záchranáře, tedy oranžová bunda a tm. modré kalhoty... A uštkla ho ta zelená potvora...  :)

Hacislav

Citace od: MÍLA kdy 20.04.2015, 14:01:34
Citace od: Martins (xtitus) kdy 20.04.2015, 13:23:34
Citace od: MÍLA kdy 20.04.2015, 13:18:06
Zásah je dobrý, ale těm zdravotníkům by se hodily zdravotnické uniformy, co přesně ho to uštklo ?

Jo, to by bylo fajn, ale já chtěl simulovat české záchranáře, tedy oranžová bunda a tm. modré kalhoty... A uštkla ho ta zelená potvora...  :)
Nechtěl si říct náhodou pražské záchranáře ? protože například ZZS v Liberci má červené oblečení a v Hradci Králové mají červeno-zeleně-reflexní bundy a červené kalhoty.

A není to úplně jedno?
Důležité je, že je na první pohled jasné jakou roli, který minifig v tomto díle plni.  ;)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

MiHo

Citace od: Hacislav kdy 20.04.2015, 14:31:57
Citace od: MÍLA kdy 20.04.2015, 14:01:34
Citace od: Martins (xtitus) kdy 20.04.2015, 13:23:34
Citace od: MÍLA kdy 20.04.2015, 13:18:06
Zásah je dobrý, ale těm zdravotníkům by se hodily zdravotnické uniformy, co přesně ho to uštklo ?

Jo, to by bylo fajn, ale já chtěl simulovat české záchranáře, tedy oranžová bunda a tm. modré kalhoty... A uštkla ho ta zelená potvora...  :)
Nechtěl si říct náhodou pražské záchranáře ? protože například ZZS v Liberci má červené oblečení a v Hradci Králové mají červeno-zeleně-reflexní bundy a červené kalhoty.

A není to úplně jedno?
Důležité je, že je na první pohled jasné jakou roli, který minifig v tomto díle plni.  ;)

Je-li výstava v jižních čechách měli by mit stejnokroje Jihočeských záchranářů.

Martins

Citace od: milanv kdy 20.04.2015, 11:32:54
Tak ještě na téma světla: posílám povzbuzující zprávu z Velkých Přílep: v místním sále, podstatně temnějším než jsou squashové kurty na Lipně, nebyl se Sousedy žádný problém, ani s mou nejtemnější místností, Hluchátky. Z opakovaných dotazů jako "jak jste udělal ty pendlovky?" usuzuji, že bylo vidět až k zadní stěně :D

Další povzbuzení je, že i v tak příšerně okleštěné podobě se projekt líbil, smáli se děti i dospělí. Dospělí samozřejmě víc, protože u toho vzpomínali na své příhody s páternosterem a různé historky ze společného soužití s jejich vlastními sousedy :) A když jsem jim říkal, jak velký bude hotový dům, začali přemýšlet, jestli náhodou neměli v plánu o prázdninách jet na Lipno...

Tak - a teď už jen vytrvat a dokončit zdárně naše společné veledílo!

Ok, sice jsem ten modul maličko předělal, ale jinak ti věřím. Koukal jsem na fotky z Přílep = moc pěkné. Opět se klaním před tvými stavbami. Humor a techniky... patříš k těm stavitelům, kde já kolikrát nevím jaks to udělal a dost se u toho bavím! Paternoster si the best!  :D

Petronel

#227
Nechápu vaši diskuzi o tom jak mají být oblečení záchranáři. Tak jak to udělal MartinS se mi to líbí a myslím, že každý to pochopí. Navíc název díla bude také ke každému modulu uveden.

Martins

#228
Ahoj,
udělal jsem "rychle" další modul, tentokrát rohový. Jeho název je "Another brick in the wall". Většina asi pochopí, odkud jsem čerpal. Prosím, rád bych se zde vyhnul diskuzím o "zdech mezi lidmi", "červech", "nepovedených vztazích" apod.

Berte to jako prázdnotu mojí mysli při sledování vašich precizních a propracovaným staveb, kterým nejsem schopen konkurovat a nemám na ně kostky. A také jako jakousi revoltu v tomto projektu plného báječných detailů a vtipů.  :)



A navíc, každý z nás má nějakého podivného souseda...  ;)

Marty713

Martine, snad jen podlahu a strop bych nenechal zcela plochou, ale přidal bych nějaký ten plate. Jinak je to paráda. Jasně viněta je viněta a čím víc šuplíčků, stolečků, květinek a dalších detailů, tím lépe, ale tohle je srdcovka, pro mě "best so far" :) Jo, přesně můj šálek čaje ;)

danyboy

Citace od: MÍLA kdy 21.04.2015, 15:03:08
Citace od: miho kdy 20.04.2015, 17:30:39
Je-li výstava v jižních čechách měli by mit stejnokroje Jihočeských záchranářů.

To je také dobrý nápad, máme zde podobnou barevnou kombinaci.
http://www.jcted.cz/public/temp/photos/articles/10537/261638__.jpg?lm=1404121740

Ještě jedna poznámka když už se bavíme o tom co mají záchranáři, hasičské přilby typ PZ2 již neodpovídají předpisům takže by přítomní hasiči měli mít nějaký schválený typ nebo čepice místo přileb když chytaj jen hada.
Naše jednotka vlastní několik kusů přileb značky Gallet.

Už néé. ;D ;D

Marty713

#231
Předem se omlouvám za nízkou kvalitu fotografií, ale jde v podstatě jen o doložení existence bytové jednotky.

Zdejší nájemník v modrém pyžamu je velký filmový nadšenec a hrdý majitel domácího 3D kina... a v poslední době dost ujíždí na LEGO Příběhu! Všechno je tu boží!!!

P.S. Kdo uhádne, co je to za stroj vpravo, dostane bludišťáka ;)

Hana129


Hacislav

Citace od: Hana129 kdy 21.04.2015, 15:30:00
Nejspíš popcornovač.  ;)

Nebo výrobník na amarouny.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

Myslím, že by to chtělo Lorda mírně odsadit (o půl studu dozadu a o plate nahoru) a udělat přední prosklenou stěnu, aby bylo vidět, že je to telka.
Pán na Žlutém hradě

MÍLA

Je to 3D televize tak to možná má i holografickou 3D projekci, takže takhle je to v pořádku.

Petronel

#236
Marty paráda! Velmi povedené. Televize super. :D

Citace od: Marty713 kdy 21.04.2015, 15:12:00
P.S. Kdo uhádne, co je to za stroj vpravo, dostane bludišťáka ;)
Jsou jen dvě možnosti: popcornovač nebo zásobník na yelow plate round.  ;D
Dotaz: nevypadalo by to o něco lépe z bílých? Popř z bílých občas proložených žlutou?  :)

papluh

Lego Movie a zlte - vychadza mi z toho Taco (Tuesday)

peter

Citace od: Petronel kdy 21.04.2015, 20:59:37Dotaz: nevypadalo by to o něco lépe z bílých? Popř z bílých občas proložených žlutou?  :)

Já myslím, že úplně nejlíp by vypadali různě zažloutlé dílky ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Marty713

Vy jste mi udělali takovou radost, lidi! :D

Já měl pocit, že je to tak otřesný, že se místo mojí bytovky raději použije něčí rezervní, ale vám se to líbí. :o
Upřímně děkuji za všechny kladné komentáře, opravdu jsem z toho měl špatný pocit. První výstava a já stavím z několika Creator setů. :-\

Ještě jednou děkuji Akimu za zapůjčení plates a bricků na stavbu holobytu (šedá podlaha, postranní zdi a strop) a Petronelovi za shovívavost.  ;)