ON-LINE 7239 Požární stříkačka

Založil Police collector, 15.02.2005, 17:20:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Police collector

Nový Fire truck či Feuwehr lastwagen podle toho co si vyberete je velice propagovanou částí nové city. Takže negativa - nemá dveře a jinak - tohle auto je old school, je relativně složité, díky šestistudové koncepci působí po zhotovení velice pěkně. Velice dobře je zhotoven základ vozidla, myslím že by nebyl problém po využití dílů z jiné stavebnice přebudovat stříkačku např. na vyprošťovací vůz. Velice pozitivním dojmem na mě působí úložné boxy za kabinou které mají konečně ty správné dveře - takhle nějak vypadají i dveře na skutečných vozech.  Zadní část se stříkačkou, žebříkem a úložným prostorem je rovněž velmi zdařilá. Osobně si myslím že by ve stavecnici nemusel být člun, spíše bych zde přivítal proudnice, různé přepínače ale LEGO rozhodlo že loď v setu bude a tak tam zkrátka je.

Jediné co bych modelu ještě vytkl je místo pouze pro jednoho hasiče, nicméně pokud nepoužijeme krabici na nářadí může sedět v tomto prostoru, jen helmu musíte shovat do skříňky. Jinak zde nalezneme rovnou čtyři držáky, klasickou černou vysílačku a dva hasící přístroje. Ze zběratelského hledistka je tento set zajímavý fousatým prošedivělým vysmátým hasičem s postříbřenou helmou což působí velice pěkně. Jednoho z hasičů můžeme vybavit rovněž dýchacím přístrojem pro hašení v zakouřeném  prostředí. Výhradu bych měl ještě k podpěrám které rády odlétávají do neznáma. Jinak se ovšem k modelu hodí i nové, jindy mnou tak kritizované blatníky. Nová stříkačka je opravdu velice povedená - kdyby měla dveře byla by ještě hezčí ale i tak je pravděpodobně nejzdařilejší z celé požární kolekce. Tip: Vestu ve člunu lze použít i jako ochranou vestu pro práci na silnici, přece jenom plovací vesta vypadá jinak. 

+ mohutný zjev, pěkná maska, dveře unikátní figurka, držáky, mnoho odkládacích prostorů

- nemá dveře, vozík mohl být řešený trochu jinak

velice pěkný je i alternativní model - letištní stříkačka zvaná Jumbo !

85% Velice realisticky vyhlížející požární vůz - hořííí, hoříííí :P !

Terminated.

myth

Mám pocit ze ani pri starých hasičských striekačkách neboli dvere. Ja osobne vlastním 6593 Blaze Battler z roku 1991 a tam tiež nie su dvere. Tak neviem čo s nimi stále máš  :D
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Police collector

To je nějaká vyjímka. Normálně ale dveře auta mívaly.
Terminated.

peter

Citace od: myth kdy 17.05.2005, 19:30:01
Mám pocit ze ani pri starých hasičských striekačkách neboli dvere. Ja osobne vlastním 6593 Blaze Battler z roku 1991 a tam tiež nie su dvere. Tak neviem čo s nimi stále máš  :D

Je to tak, projel jsem katalogy a opravdu i dřív některá auta dveře neměla. Tak například:


Určitě by se našlo ještě pár dalších setů, ve kterých vozidla nemají klasická dveře, či jiný otevírací prvek. Naštěstí však tyto vozidla byla spíše výjimkou a aut s dveřmi byla naprostá většina.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

nevim proc "nastesti", proste mi prijde, ze jsou to vetsinou auta bud s previslou kabinou, nebo s velkymi koly tesne u kabiny, kde by pokus o vnuceni dveri naopak vypadal docela divne... proste mi prijde, ze pokud to jde, tak se tam ty dvere dat maj, a pokud ne, tak ne... jinak, prave ten zmineny jerab nebo Snorchel Squad jsou podle me nesmirne povedene sety, i kdyz nemaji uplne perfektne vyresene ty vysuvne nohy, ale to uz je zase uplne jina otazka...

myth

Ked som hovoril o dverách, mal som na mysli iba hasičské striekačky, na žiadne iné vozidlá som nemyslel. Neviem ze by nejaká striekačka mala dvere - niesu kam umiestniť. U iných áut je to iné. Tiež mi vyhovujú viac autá s dverami, ale na niektorých modeloch pre ne fakt nie je dostatok miesta.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Colonel32

i pozarni strikacky se dverma se delaly... slo tedy hlavne o stredne velka auta, ale kdy se podivas sem:

http://library.brickshelf.com/scans/catalogs/1986/c86nl/c86nl-22.html

tak vidis jen dvere...


myth

Uznávam, máš pravdu. Stavebnice z roku '86 moc nepoznám, kedže som mal vtedy 1 rok  ;) Vidím že si musím poriadne prezrieť staršie katalógy.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Colonel32

v roce '86 mi taky byl jen jeden rok... ale listovani starymi katalogy me vzdycky docela bavilo

myth

ja som kedysi vlastnil 4 alebo 5 katalogov z prvej polovice 90-siatych rokov, ale v mojich dark ages som ich vyhodil  :'( Teraz mi ostáva iba pozerať na nete a listovať v tom najnovšom
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Aki

Citace od: myth kdy 17.05.2005, 21:45:50
Teraz mi ostáva iba pozerať na nete a listovať v tom najnovšom
Mám některé navíc..... :-*

Colonel32

taky mam nejstarsi rocnik 88... ale to je jedno, pac na brickshelfu maj vsechny