Adamovy vignetty

Založil AdamKo, 24.09.2010, 18:00:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

AdamKo

Faraon poráží nepřátele Egypta

Impulzem pro mou první opravdovou vignettu (nepočítám soutěžní) byla nová série 2011. Chtěl jsem postavit něco staroegyptského, ještě než se roztrhne pytel se všemi těmi Anubisy...
Mou jedinou minifigurkou, která by se starověkkým Egyptem měla něco společného, je FARAON ze II. série Minifigurek (2010). Prozatím na tom ale nehodlám nic měnit.

Včera mi padly do oka zašantročené papyrové svitky, které jsem letos v létě dovezl ze země faraonů. Řekl jsem si, že by mohlo stát za to, pokusit se "oživit" nějaký výjev. :)

Vzpomněl jsem si na naši ráznou paní průvodkyni, kterak nám za mohutného rozkládání rukou vyprávěla o Ramessi II: Na zdi chrámu je symbolicky znázorněný reliéf silného panovníka, jak právě vítězně pobíjí nepřátelské kmeny Egypta.
(I kdybyste mě zabili, nevzpomenu si, v jakém chrámu to bylo -  jestli šlo o Kom Ombo nebo Abú Simbel...)
Můžeme si povšimnout dvojité koruny na hlavě faraona - symbolu sjednoceného horního a dolního Egypta. Nahoře nad hlavou ho s roztaženými křídly chrání božský Hór. O průběhu události informují hieroglyfy po stranách...

Část reliéfu by mohla vypadat vytesaná do kamene asi tak jako poslední obrázek.
Celou vignettu jsem záměrně stavěl jako 2D výjev, proto by se na ni mělo správně dívat jen z profilu – v tomto ohledu je foto č. 2 pouze pracovní.

FilipS

Postavit 2D výjev není nic lehkého, živě si pamatuju jak mě potrápila stavba Maria. Ty jsi tenhle úkol zvládl na jedničku. Tahle vignetta si mě opravdu získala zpracováním i originalitou. Jen tak dál.

Marty713

Klobouk! Horus! Klečící! Skvělé! :o :D

Kdyby se čisté tan plochy ještě zaplnily hieroglyfy z Adventurers, nemělo by to chybu.

Aki

Hierogrifů je tam spusta stačí se podívat na třetí obrázek.

Musím říci, že tahle viněta se mi opravdu hodně líbí. Postavit něco jen 2D je výborná myšlenka a samotné zpracování je taky výborné. Moc chválím.

Marty713

To ano, je to opravdu super. Ale jen to zkusit, použít tyto dílky:




AdamKo

Citace od: Márty kdy 24.09.2010, 21:28:57Kdyby se čisté tan plochy ještě zaplnily hieroglyfy z Adventurers, nemělo by to chybu.
Citace od: Márty kdy 24.09.2010, 21:46:09To ano, je to opravdu super. Ale jen to zkusit, použít tyto dílky:

Márty, čisté plochy jsem tam nechával schválně (a taky tyto nálepky s lego hieroglyfy nemám). Když se totiž podíváš na vignettu ve správném úhlu, zjistíš, že by se postavy překrývaly s těmi samolepkami.
Navíc to NENÍ reálný akt popravy odehrávající se třeba v útrobách paláce, ale celé je to myšlené jako reliéf – a v reliéfu by se nic s ničím nekřížit nemělo. ;)

Děkuji za kladné ohlasy:)

Jinak Mártyho příspěvek mě večer vyprovokoval k další stavbičce :D

AdamKo

#6
Egypt očima turisty - fotečka obří kartuše

Nevím jak u Vás ostatních, ale v mém lego city je poslední dobou v módě létat na dovolenou do Egypta... Cestovky se předhání v nabídkách, každý teď chce do země faraonů - a samozřejmě, že na olina >:D

Pro chytré hlavičky:  Poznáte jakému fotbalovému klubu fandí turista?

(Malou nápovědou jsou jeho trenýrky zakoupené ve Fans´ shopu... ;D)
Márty,když jsem si poprvé přečetl tvůj komentář a trochu si pozměnil v hlavě slova, najednou tu byla inspirace jako hrom!
Zkusil jsem použít tyto znaky a kartuš postavit v reálu.
Zodpovědně ale musím říci, že bych teda nechtěl mít podpis velký jak stodolu, naštěstí nejsem faraon :D

Marty713

Citace od: AdamKo kdy 26.09.2010, 13:29:33Zodpovědně ale musím říci, že bych teda nechtěl mít podpis velký jak stodolu, naštěstí nejsem faraon

A to já jo, mít takhle na zahrádce třeba obelisk. :D Je to paráda. Velice neotřelé pojetí vinět. ;)

winring

Koukám, že v poslední době se rozmáhá používání částí tělíček ze sběratelských minifigů :)

Věšák

Citace od: winring kdy 26.09.2010, 15:11:16
Koukám, že v poslední době se rozmáhá používání částí tělíček ze sběratelských minifigů :)
Tak ty minifigové jsou fakt dobře ztvárněni - takže to vůbec není na škodu :)

AdamKo: vážně moc pěkné vignetty, jen tak dál :)

Fox666111

Klobouk faraona má být 2barevný červený ten šátek a zbytek bílý.Jinak dobrý! ;)
"To jim došli zbraně že přestali válčit?" " Ne došli jim klacky a kameny,  zbraně jim došli již před několika desetiletími."  T.Pratchett