(Cizí) Sewer Rat

Založil berkshrund, 29.01.2010, 15:41:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

berkshrund

Našel jsem velmi pěknou vignettu od Nannana Z. Řekl jsem si, že si ji zkusím taky postavit, ale přišel jsem na věc, se kterou si nevím rady (jde o detail...ale o ty přece tady jde, že). Podle fotky je zřejmé, kterým směrem se ve vyznačené oblasti staví. Proto mě překvapilo otočení poslední (?) řady o 180°.

Znáte někdo tuto techniku, aby byl přechod tak čistý? Nebo jde o využití nějakého speciálního dílu?

Více na http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=240032

blackrabbit

Řekl bych, že to je řešené přes technic brick.  :-\

Robbed

Bricky jsou k sobě otočené spodkem a spojené technic osou. To mi přijde nepravděpodobnější.
Existuje ale více způsobů, jak otočit směr stavby o 180°. Například použití hinge plates, nebo dvou bricků 1x1 with Headlight.

berkshrund

Citace od: Robbed kdy 29.01.2010, 17:03:13
Bricky jsou k sobě otočené spodkem a spojené technic osou. To mi přijde nepravděpodobnější.
Existuje ale více způsobů, jak otočit směr stavby o 180°. Například použití hinge plates, nebo dvou bricků 1x1 with Headlight.

Jakou technic osu máš na mysli? Nejmenší osa je přese delší než 2 patra bricků.

P.S. O těch dalších způsobech vím, ale šlo mi o tento případ. Zde evidentně použity nejsou.

Robbed

Citace od: berkshrund kdy 29.01.2010, 17:14:42
Jakou technic osu máš na mysli? Nejmenší osa je přese delší než 2 patra bricků.

P.S. O těch dalších způsobech vím, ale šlo mi o tento případ. Zde evidentně použity nejsou.

Není, technic osa 2L je kratší (tady je pár fotek).

Mareken

Citace od: berkshrund kdy 29.01.2010, 17:14:42
Citace od: Robbed kdy 29.01.2010, 17:03:13
Bricky jsou k sobě otočené spodkem a spojené technic osou. To mi přijde nepravděpodobnější.
Existuje ale více způsobů, jak otočit směr stavby o 180°. Například použití hinge plates, nebo dvou bricků 1x1 with Headlight.

Jakou technic osu máš na mysli? Nejmenší osa je přese delší než 2 patra bricků.

P.S. O těch dalších způsobech vím, ale šlo mi o tento případ. Zde evidentně použity nejsou.

Osička tam na 90% není, podle mně je tam 1/2 pin nebo 3/4 pin
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Achad

Pokud bych si měl tipnout, použil pod obloukem dvakrát tento Brick, Modified 1 x 4 with 4 Studs on One Side. Rozměrově by to na šířku odpovídalo a zbytek převrátil pomocí technic osky, jak uvádí Robbed. Pokud by tam dal 1/2 pin, mezera mezi bricky by byla trochu větší. Nebo se mýlím?

berkshrund

#7
Citace od: Achad Ha-Am kdy 29.01.2010, 17:39:35
Pokud bych si měl tipnout, použil pod obloukem dvakrát tento Brick, Modified 1 x 4 with 4 Studs on One Side. Rozměrově by to na šířku odpovídalo a zbytek převrátil pomocí technic osky, jak uvádí Robbed. Pokud by tam dal 1/2 pin, mezera mezi bricky by byla trochu větší. Nebo se mýlím?

Souhlasím, při použití pinu opravdu vznikne mezera, která tam ovšem vidět není. Problém s oskou, jak uvadí Robbed je ten, že dobře drží u 2xN bricků, na prostředních "tube". U 1xN bricků to drží dost špatně, spíš vůbec.

Šejmus

A nebo to k sobě jenom přiložil
Fool of a Took!

AdamKo

#9
Moje rychlofotka ukazuje, jak to vidím já (aspoň zhruba)...
Moje napodobenina vypadá i složená stejně - těch miniosek by tam kvůli stabilitě mělo být daleko víc, já mám ale pouze 2

Na provedení se shodnu s Achad Ha-Am  a  Robbed

Nemyslím si, že jsou k sobě díly jenom přiloženy, vysoko položené těžiště zaručuje velkou nestabilitu.

posuďte ;)

tuvok07

Jo, to vypadá docela pravděpodobně.

berkshrund

Citace od: AdamKo kdy 30.01.2010, 23:10:30
Moje rychlofotka ukazuje, jak to vidím já (aspoň zhruba)...
Moje napodobenina vypadá i složená stejně - těch niniosek by tam kvůli stabilitě mělo být daleko víc, já mám ale pouze 2

Na provedení se shodnu s Achad Ha-Am  a  Robbed

Nemyslím si, že jsou k sobě díly jenom přiloženy, vysoko položené těžiště zaručuje velkou nestabilitu.

posuďte ;)

Tak já vám nevím, nechci být stále v opozici, ale mně se ty 2L osy nezdají.  ;) To by je tam skoro ani nemusel dávat, jak špatně to na nich drží. Vždyť by s tim MOCem nemohl ani dobře hýbat. Proč by to pak vlastně dělal?

Podle mně to je nějaký lepší a elegantnější fígl. Něco jako http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=26711.0, kde ze začátku taky každý předkládal víceméně krkolomná řešení. Pak na to "přišel" Jonas a řešení mi svou jednosuchostí vyrazilo dech  :)

AdamKo

Citace od: berkshrund kdy 31.01.2010, 08:55:02
Podle mně to je nějaký lepší a elegantnější fígl.

Ono to může být i něco úplně jiného...Fígl třeba spočívá v kousku oboustanné lepicí pásky ;D ;D ;D

Robbed

Drží to perfektně...

AdamKo

Citace od: Robbed kdy 31.01.2010, 13:33:19
Drží to perfektně...

Taky jsem přesvědčený o tom, že to musí fest držet.

Sice jsem psal:  "těch miniosek by tam kvůli stabilitě mělo být daleko víc, já mám ale pouze 2"  to bylo ale jen proto, protože ve své sbírce mám jenom 2 minosky... :P

berkshrund

Citace od: Robbed kdy 31.01.2010, 13:33:19
Drží to perfektně...

Taky vyvěšuju bílý prapor... :-X Při vlastním pokusu jsem totiž nebyl dost opatrný při nastrkání osek. Teď jsem to udělal pečlivěj, a proto tam líp drží a celý model tak není vyviklaný, jako prve.

Robbed, díky za důslednost ;)