kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Citace od: fanda kdy 07.01.2023, 18:14:32Mirku, zapomeň na ty BLBÝ řeči o umírání, to zatím nemáš dovoleno. Vždyť kdo by nám zde jinak ukazoval jednu z cest, kudy se vydat ve směru pokroku v "legových" vlacích.
Já čím dál víc obdivuju tvou vitalitu.  :) :) :)

fanda děkuji.
Díky Vám všem se cítím podstatně mladší. Tím, že si hraju s LEGO kostkami ... dětinštím.

mirek

Omlouvám se za krátké video, ale učím se. Spousta videí zmizela díky
změnám adres na FB. Mnoho z vás nemá FB a staré odkazy se jim nezobrazily.

Snad ani podobné video berounského stavědla, které svítí i bliká jsem
zde nezveřejňoval.


mirek

Pozdě, ale přece ... kalendář na leden 2023.

mirek

Kontroverzní vagonek Becherovky ..." sbohem a šáteček "...

mirek

Milá návštěva na kolejišti.

mirek

FB přítel z Francie na svých stránkách zveřejnil LEGO popelářský
vůz, který bliká.

Nedalo mi to.
Také mám postavený popeláře již několik let co blikají a svítí.
Kromě toho svítí a blikají i při vysypávání korby.
Natočil jsem video, které mimo jiné tuto situaci zachycuje.
Šikovné české ručičky musíme také prezentovat !
Nejen moje ...


mirek

#3246
Klasické černé 9V LEGO konektory mně pomalu docházejí a tak hledám náhradu.
Mám dostatek odstříhaných šedých PF LEGO konektorů z 9V PF motorků.
Rozhodl jsem se přeměnit šedý PF konektor který má 4 žíly na dvoužilový.
Vytvořil jsem si tak nové  9V propojení, které je na obrázku.

Variantou je i řešení, kdy na jedné straně kabelu může být šedý PF konektor,
který má 2 žíly a na druhé straně klasický černý 9V konektor. 

mirek

Minifigy FENIX jsou z výstavy v Olomouci.

mirek

Trochu nostalgie a připomenutí  starých časů, kdy 9V vlaky se stávají
nezapomenutelnou hisorií.
Jsou to sety  4563 (1991) + 4559 (1996) + 4561 (1999) + 3225 (1998)

Stále mají své kouzlo ... jezdily, zatáčely a nemusely se dobíjet baterie.


mirek

Únorový kalendář ...

poMOCník

Mirku, kvalitu modelů už jsem komentoval nesčetněkrát a pořád se k nim rád vracím. Poslední dobou se ale ještě zlepšila kvalita prezentovaných fotek: kompozice, hloubka ostrosti, osvětlení. Všechno chválím, pěkně se na to kouká!

mirek

Citace od: poMOCník kdy 03.02.2023, 09:38:38Mirku, kvalitu modelů už jsem komentoval nesčetněkrát a pořád se k nim rád vracím. Poslední dobou se ale ještě zlepšila kvalita prezentovaných fotek: kompozice, hloubka ostrosti, osvětlení. Všechno chválím, pěkně se na to kouká!

poMOCník děkuji. Zásluhu na tom má již dva roky používaný nový fotoaparát.
                       Jedná se o CANON PowerShot SX740HS, 40x digital ZOOM, wifi.
                       Starší CANONy s výměnnými teleobjektivy jsem věnoval vnoučatům.

mirek

Další ze serie "vitange" LEGO setů z roku 1994 je set 4564.

mirek

#3253
Asi jste si všimli, že se snažím vyhovět těm přátelům, kteří nemají
FB stránky a nemohou si přehrát některá videa. Díky novému uspořádání
KOSTKY.org a možnosti vkládat přes YouTube nahrávám videa právě na YT.

Také se snažím proniknout do minulosti těchto stránek a nahradit FB
videa za ty nové z důvodu, aby byly dostupné všem.


https://youtu.be/sjhzaBvpni8

mirek

Zakoupil jsem si program na střih videí. Starý kdysi zapadl do propadliště dějin.
Učím se ... prokousávám se programem.
Začal jsem ukázkou  LEGO kolejovým autobusem M120 čekoslovenské výroby (1927), který jsem vytvořil podle dochované dobové fotografie.

https://youtu.be/XVDDGK2fM0M

mirek

#3255
Můj nový kanál na youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCAKdM2qHwbRlzgEisQyKYPA

Starý kanál na youtube je funkční, ale odvolává se na "LEGO Attic Trains",
na stránku, která byla na FB zrušena, ne z mé strany.

milanv

Citace od: mirek kdy 06.02.2023, 07:13:09Asi jste si všimli, že se snažím vyhovět těm přátelům, kteří nemají
FB stránky a nemohou si přehrát některá videa. Díky novému uspořádání
KOSTKY.org a možnosti vkládat přes YouTube nahrávám videa právě na YT.

Také se snažím proniknout do minulosti těchto stránek a nahradit FB
videa za ty nové z důvodu, aby byly dostupné všem.
Mirku, ty jsi fakt borec! A že i obnovíš stará videa je úžasné - vždyť tohle vlákno je exkurse do historie a zároveň zásobárna nápadů: legostavitelských i modelářských.
A já jsem jeden z těch "postižených", kdo se na videa vyžadující přihlášení na FB nepodívá, takže i za sebe osobně moc dík!
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 07.02.2023, 16:58:48Mirku, ty jsi fakt borec! A že i obnovíš stará videa je úžasné - vždyť tohle vlákno je exkurse do historie a zároveň zásobárna nápadů: legostavitelských i modelářských.
A já jsem jeden z těch "postižených", kdo se na videa vyžadující přihlášení na FB nepodívá, takže i za sebe osobně moc dík!

milanv  děkuji.

mirek

#3258

Jak jsem řekl, učím se s programem na střih videí. Zde další ucelený náhled.

LEGO čistící vadon jsem si postavil před pěti lety podle vlastního nápadu pro jednoduché čištění 9V kolejí s kovovým povrchem.
Koleje jsou čištěny jak zvrchu, tak z vnitřní strany benzinovým čističem.

https://youtu.be/y5YHtCSTjbo

Icewalker

Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

#3260
15-tiletá existence soukromého LEGO kolejiště " Trains by Mirek".
15 let postupného budování a rozšiřování LEGO staveb, ale i stavění 
          vlastních modelů lokomotiv podle skutečných předloh.
15 let elektrifikace nejen kolejiště, ale i lokomotiv i autíček a pod.
15 let realizace inovativních nápadů ( přípojná a kontaktní kolej,
          kolejový traverz, třetí kolejnice a kontaktní silnice a pod.)

15 let kolejiště

Daniel

A tomu videu chybí 15 vteřin, aby mělo 15 minut... Když už jsme u těch patnáctek  :D .

A ještě jedna patnáctka - musím aspoň po patnácté opakovat, že to máš luxusní ;) .

mirek

Citace od: Daniel kdy 13.02.2023, 15:27:01A tomu videu chybí 15 vteřin, aby mělo 15 minut... Když už jsme u těch patnáctek  :D .
A ještě jedna patnáctka - musím aspoň po patnácté opakovat, že to máš luxusní ;) .
Danieli děkuji.

hobby

Tohle velkodílo si zaslouží delší zastavení a zhodnocení. Až si to promyslím, výhledově k tomu něco napíšu.
PS:
nevím Mirku, zda tam máš zvuk, ale když si to pouštím, tak je ticho.

hobby

15 let je asi dostatečná doba, aby člověk vybudoval svoji existenci, vystudoval, nebo postavil  tohle ´kolejiště na půdě´. Vzpomínám, když se Mirek se svým modelářsko-liberálním přístupem tady poprvé objevil, jak to tu ,,zajiskřilo" a pak to občas jiskřilo i později – viz sám název vlákna ,,Pozor!..." (chce se mi dodat: ,,pozor, toxické vlákno" >:D). Já jsem na kostkách již pár let byl a vláčkařů nás tu bylo jen pár (někteří jsou dávno pryč, o jiných není slyšet). Byl jsem tedy rád za nového kolegu.
Byl jsem u Mirka několikrát. Neodvažuji se odhadovat, kolik na tom strávil hodin (tisíce), ani kolik vynaložil peněz (miliony).
To kolejiště je obdivuhodné. Bez tvůrčího ducha, vytrvalosti a vůle by neexistovalo. Mirek tyhle vlastnosti má. Také se dokáže se svými nápady nezištně podělit. Občas jsem mu i něco zkritizoval, ale v zásadě jsme v souladu. Celkově jde o vynikající počin.
Ale rád bych ještě za sebe zmínil, že vedle pozitivních emocí, mám ještě dvě protichůdné emoce (obecné pro všechny kreace): je to pocit závislosti (nesvobody) se všemi průvodními symptomy a pak lítost, že takové dílo stojí a padá s autorem. Kdo zná slavný příběh ,,Malého prince", tak ví, jak zesmutněl z poznání, že jeho milovaná květina je ,,efemerní" - pomíjející. Ano, pomíjející je všechno, my všichni. Proto jsem nedělal stálé kolejiště.
Přeji Ti Mirku další nápady a abys měl pokračovatele. Dotáhni to na jubilejních 20 let. 8) 

Daniel

Citace od: hobby kdy 14.02.2023, 14:21:58Ale rád bych ještě za sebe zmínil, že vedle pozitivních emocí, mám ještě dvě protichůdné emoce (obecné pro všechny kreace): je to pocit závislosti (nesvobody) se všemi průvodními symptomy a pak lítost, že takové dílo stojí a padá s autorem. Kdo zná slavný příběh ,,Malého prince", tak ví, jak zesmutněl z poznání, že jeho milovaná květina je ,,efemerní" - pomíjející. Ano, pomíjející je všechno, my všichni. Proto jsem nedělal stálé kolejiště.
Přeji Ti Mirku další nápady a abys měl pokračovatele. Dotáhni to na jubilejních 20 let. 8) 

Hobby, malého prince mám moc rád, ale je svým způsobem strašně smutný... Já naopak beru Mirka jako strašně pozitivního člověka a už se těším, až někdy vezmu prcky a vyrazíme se na "LEGO Attic Trains" podívat  :) . A věřím, že oni se budou těšit ještě víc, až jim to řeknu, kam jedeme  ;)

mirek

#3266
hobby děkuji za milé hodnocení. Ano, vím, že jsem udělal velkou koninu, že jsem
kolejiště nedělal modulární, tedy přenositelné, či přemístitelné. I starší synek (54) mi to vyčítá,
ale nyní pod šesti stoly propojovat stovky drátů vleže na zádech ... nadlidský výkon co se nedá v mém věku už stihnout.
Hobby, video je bez zvuku.Každá sestříhaná sekce videa měla jiný zvuk,tak jsem ho vypnul. S programem na střih videa se učím, snad příště ho ozvučím příjemnou hudbou.

Daniel budu se těšit.

Cavelon

Mirku, si výnimočný človek. Želám Ti ešte čo najviac rokov plných zdravia a vitality k Tvojej aktívnej tvorbe. Hlavne aby Ťa to tešilo a napĺňalo. 8)

Citace od: hobby kdy 14.02.2023, 14:21:58Ale rád bych ještě za sebe zmínil, že vedle pozitivních emocí, mám ještě dvě protichůdné emoce (obecné pro všechny kreace): je to pocit závislosti (nesvobody) se všemi průvodními symptomy a pak lítost, že takové dílo stojí a padá s autorem. Kdo zná slavný příběh ,,Malého prince", tak ví, jak zesmutněl z poznání, že jeho milovaná květina je ,,efemerní" - pomíjející. Ano, pomíjející je všechno, my všichni.
Treba žiť v prítomnosti a neriešiť budúcnosť, t.j. nekaziť si radosť niečím, čo ešte ani nie je. :)
A k tej pominuteľnosti: šofér je večný, iba opotrebované vozidlá musí obmieňať. Život je o zdokonaľovaní schopností šoféra. ;)

Citace od: mirek kdy 14.02.2023, 15:06:31hobby děkuji za milé hodnocení. Ano, vím, že jsem udělal velkou koninu, že jsem
kolejiště nedělal modulární, tedy přenositelné, či přemístitelné. I starší synek (54) mi to vyčítá,
Že pozdravujem rovesníka. ;D

Citace od: mirek kdy 14.02.2023, 15:06:31ale nyní pod šesti stoly propojovat stovky drátů vleže na zádech ... nadlidský výkon co se nedá v mém věku už stihnout.
Toto by to vyriešilo: :)

mirek

Cavelon
děkuji, děkuji,děkuji ......

Abych pravdu řekl, pod stoly mám z gauče jeden díl, který dokonale klouže po plovoucí podlaze.
Přesto pájení, vleže s rukama nad hlavou, k vícepinovým konektorům odmítám.

Jsi šťastný vrstevník, který má synka, co pokračuje ve velkolepém tvém díle.
Tiše jsem vám záviděl tu souhru při instalaci exponátů v Království železnic na Smíchově.

mirek

#3269
Tvorba interaktivního kolejiště pro výstavy KOSTKY.org ve zpracovaném videu.