Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.

Založil Togaran, 03.07.2007, 19:22:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MwK

Veľmi elegantné a pekné!
Lahodí to môjmu oku... :D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

alt

#61
všechno se mi líbí zvláště ty A - 05 - Diplomat a  A - 01 - Kladivo

Togaran

Děkuji za hezké komentáře  :D
Spolu s A-05 jsem stavěl i A-06-Saberfigter, neboli stíhačky dvojčata které doprovází diplomatickou loď na nebezpečných cestách.
coming very soon...
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

rukay

OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Togaran

#64
A-06-Saberfigter (šavlolet ;))

Účel: Malé hlídkové nebo doprovodné stíhačky.

Konstrukce: Štíhlé tělo které obsahuje repulzory a další techniku (kruhový otvor je hlavní prvek lodi, zatím jsme neodhalili dokonale jeho smysl, ale působí to dobře, připravujeme modifikace se dvěma otvory a bez otvoru...), kokpit alá "Temto Pagalies" s monitorem a ovládacími prvky, velký motor, manevrovací křídla.

Výbava: Lehké zbraně po bocích trupu před kabinou, satelit na levém křídle, těžký laser a lehké lasery na pravém křídle, anténa. (celkem: 4x lehký laser, 1x těžší kalibr)

Posádka: Pilot-střelec-navigátor v jednom.

Galerie: přikládám pár obrázků, zbytek na http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=385809

Citace od: rukay kdy 01.06.2009, 19:46:49
Ty mě s tímhle štveš! >:( >:( Já jsem tak natěšenej! ;D ;D
- to je v pořádku ne? :-D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

grohl

Ty kruhový dutiny v trupu jsou naprosto intergalakticky megagravitačně termonukleárně fantastický.

Robbed

Whoa, to nemá chybu! Naprosto super design (hlavně ty kruhy). Akorát figové se mi zdají trochu moc na ráně.

peter

Kruhy jsou zajímavé, jen malý dotaz. Proč má každá stíhačka v tom kruhu jinak ty komponenty?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

rukay

Jó tohle se ti zase povedlo! Ten design je suprovej. Jako malý vesmírný skútry a přitom robustní! WOW! :D
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Icewalker

Citace od: grohl kdy 02.06.2009, 01:11:03
Ty kruhový dutiny v trupu jsou naprosto intergalakticky megagravitačně termonukleárně fantastický.
Lépe bych to nevystihl ;D
Zase nějaký pěkný příspěvek.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Togaran

Citace od: grohl kdy 02.06.2009, 01:11:03
Ty kruhový dutiny v trupu jsou naprosto intergalakticky megagravitačně termonukleárně fantastický.
Tak to jsem rád, že se líbí, lépe si to fakt nemoh vystihnout ;D Nejdřív jsem si myslel, že si ze mě děláte srandu :)

Citace od: Robbed kdy 02.06.2009, 07:31:49
Whoa, to nemá chybu! Naprosto super design (hlavně ty kruhy). Akorát figové se mi zdají trochu moc na ráně.
To trochu jsou, ale v zájmu designu a aerodynamiky to riskli :) a když ta loď letí proti stíhačce, tak toho figa stejně nesejmou, čelní průřez je dost malej. A když letí z boku... no to většinou nestihne 8)

Citace od: peter kdy 02.06.2009, 08:30:09
Kruhy jsou zajímavé, jen malý dotaz. Proč má každá stíhačka v tom kruhu jinak ty komponenty?
V kruhu jsou různá zařízení, která se pohybují po jeho obvodu (například generátory štítu, zaměřovače a jejich rušičky,...) a podle situace jsou rozmístěny. Jsou tam stejné věci až na to, že ten váleček je na jedné lodi červený a na druhé černý (aby seděl do barevného pruhu :) )

Díky za komentáře, v blízké době bude přestavba jak jsem psal (přendání jednoho kruhu do druhé lodi), taky tuhle konstrukci plánuji použít u lodí vesmírné policie.
Budu rád když to někoho zaujme a zkusí to taky použít nebo vylepšit :) třeba velkou hradní bránou... bohužel já větší brány nemám

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Jindroush

Bych do toho kruhu vrazil krumpáč, cepín nebo kladivo, byl by to pěknej 'znak' nějaký vzbouřenecký frakce (viz. logo Red Faction, třeba)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Togaran

#72
Citace od: Togaran kdy 02.06.2009, 23:09:45
... v blízké době bude přestavba jak jsem psal (přendání jednoho kruhu do druhé lodi)...

Docela zajímavý pokus  :) Ať se líbí
Více fotek bude samozřejmě po moderaci na BS (http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=385809)

Jinak pokud vyjde nákup, tak budu mít dvakrát takové brány a určitě je nenechám jen tak ležet ;)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Já ti nevím, ta dlouhá se mi zdá moc dlouhá a ta krátká zase moc krátká >:D. Ta původní jednoznačně vede, ale pokud bych si měl vybrat z těchto dvou, tak ta krátká.

rukay

Citace od: Robbed kdy 08.06.2009, 17:20:24
Já ti nevím, ta dlouhá se mi zdá moc dlouhá a ta krátká zase moc krátká >:D. Ta původní jednoznačně vede.

S tím naprosto souhlasím. Když už, tak ale já bych volil tu dlouhou verzi. :-\
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

nesquick

Nevím proč , ale já bych si vybral ten dlouhej . Prostě mi příjde takovej hezčí  ;D

Togaran

#76
A - 06 - Mod 2x

Omlouvám se, že to trvalo tak dlouho, byl jsem bez foťáku.
Další (a poslední, prozatím) modifikace stíhaček A-06 je o mnoho výraznější než ta minulá. Celé antigravitační kolo bylo zvětšeno na průměr 8 studů (z původních 4). Loď se tím stala poněkud přehnaná ale zajímavá. Musel jsem zvětšit také motor a křídla, čímž jsem získal více místa pro zbraně :) Dále jsem přidal dvě malá náklopná křídla k motoru.

BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=395629
po moderaci
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

otaznik

Těmhle děrovaným stíhačkám jsem zatím nepřišel na chuť.
Jak už bylo zmíněno, pilot by měl rozhodně sedět v uzavřené kabině.

Icewalker

Velká verze svou robustností přebíjí původní konstrukční eleganci. Ale je to věc individuálního vkusu. Je fajn, že se snažíš takto experimentovat, jen tak dál!

Citace od: otaznik kdy 06.08.2009, 16:31:00
Jak už bylo zmíněno, pilot by měl rozhodně sedět v uzavřené kabině.

Na druhou stranu, co si já pamatuji, většina oficiálních vesmírných stíhaček (aspoň těch menších) byla prosta jakékoli kabiny. V reálu nepraktické, ale pro Lego charakteristické :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Togaran

#79
WIP: AX - 02

Po dlouhém odmlčení a dlouhém váhání zda projekt na výstavu prezentovat už tak brzy, jsem se rozhodl pro a přináším první uniklé fotky nového stroje.

Ve zkratce: Druhá loď mojí Spyrius kolonie schopná překonat mezigalaktické vzdálenosti.
Jedná se o obchodní stroj, na komfort posádky je kladen menší důraz než tomu bylo u křižníku třídy Galaxy. Loď je po celé délce průchozí (od kabiny až po "vrata do chlíva"). Interiér zatím není a neplánuji - na výstavě stejně nebude vidět, možná po návratu z ní bude doplněn.
Konstrukčně se jedná o supertuhý rám z techic bricků a ty drží celou loď (opravdu drží perfektně, letám po pokoji a dělám loopy jednou rukou >:D). Podpěry jsou napevno.

Nebudu se tu rozepisovat, snad jen pár postřehů:
Citace od: MwK kdy 22.09.2008, 19:13:33
Ale ako sa tak pozerám,stále sa tvoje modely zväčšujú a zväčšujú,čo to bude nabudúce? ;D
Nejaký krížnik? 8)
::) zatím moje největší stavba vůbec (když nepočítám věž z 2x2 bricků až do stropu ;D)

Kompletní popis přijde až loď dokončím - a to bude až krátce před výstavou.
Ať se líbí a uvítám nápady, času na stavění ještě dost :)
BS galerie ze stavby: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=401657 omluvte kvalitu některých fotek
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Vypadá to zajímavě. Prvně se mi moc nezdály ty šedé válce na střeše, ale na poslední fotce už tam docela zapadají. Zkus ještě nějak "obalit" ty přistávací vzpěry, samotné technic bricky nevypadají moc pěkně. Stačilo by klidně dát na to tiles nebo mřížky.

Mtron

Koukám, že se space těší dalšímu přírůstku v podobě SHIP, vypadá zatím zvláštně, řekl bych a cituji " základnovitě "  ;D ;D ;D. Zadní část s motory je povedená, jenom bych přidal jako trysky round 1x1 transneongreen. Přední partie s vnitřkem kabiny taky vypadá celkem dobře. Jak píše Robbed trochu ty nohy vylepši. Jako obchodní loď by měla mít i nějaké zbraně kvůli útokům Blaktronských psů, kterých se po galaxiích toulá hodně. Nákladový prostor bych rozšířil, mezi nohy bych přidělal ještě jedno patropro techniku, aby neměla tak divný spodek. Jinak drž se vypadá to na dobře udělanou práci. Těším se na Spyrius v Roztokách.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Díky za komentáře :)

Robbed:
Obalení vzpěr je v plánu, na jedné straně už jsou zamřížkované, ještě bych tam rád dostal nějakou hadici nebo tak něco, možná trochu svítilen a jiných věcí na navození "greeble".

Mtron:
S těmi disky na motory to ještě promyslím, na některých stavbách je to +, na některých -. Každopádně jsou to úpravy, které budu dělat až na poslední chvíli, možná až v Roztokách.
Lehké zbraně jsou na spodku konstrukce a ještě něco přidám na křídla. Ale velké kanóny neplánuji. Spíš doprovodnou stíhačku.
Rozměry jsou bohužel definitivní :( takže rozšíření nákladového prostoru nebude.
Ta technika dolů je dobrý nápad - už se mi něco rodí v hlavě :) Asi tam přibudou další hadicovité, válcovité a nádržovité či tyčovité útvary, převažně v černé a šedé. Ale taky až později, protože teď loď leží na břiše aby se nožičky neunavily.

Dotaz:
Myslíte si, že to ty nohy udrží po celou dobu výstavy? Přidělal jsem je na ty 16x16 plates, aby se nerozjížděly, to jim snad trochu odlehčí.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

vydrží, pokud je někdo nepodkopně schválně jako Luke AT-AT  ;D ;D ;D v nejhorším případě se podloží průhlednou  opěrou v podobě bricku. Doprovod obchodní lodě lehce vyzbrojéné, bych doporučoval víc než jednu stihačku, minimálně 4 jako formaci. Jedna je lehko zničitelná při útoku či obraně 2 můžou bránit loď a 2 se můžou pustit do nepřítele ;), těch je ve vesmíru jako hub po dešti
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

SkiFi

fakt dobre a taky utopicky design lodi to sa mi paci :)

Togaran

#85
Přináším fotky modelů, které jsou hotové na 99%.
Pořádnou prezentaci a BS galerii dodám později, je to spíš jen tak na podívání a důkaz toho že kolonie žije :)
Představuji vám A-07, C-04, R-03

Těším se na komentáře  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Steve23


Gibur

Několik takovýchto robotů a Mtron by se měl začít bát. ;D
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Robbed

To stavíš jen jako trénink, nebo už je to na výstavu ?
Ten mech se mi líbí asi nejvíc, docela mi připomíná mechy z Avatara. Chybí mu akorát nějaká pořádná zbraň.
U vozidla se mi líbí ty mříže, mám pocit že už jsem to viděl u něčeho co jsi stavěl dřív. Posádku tvoří 3 figové - není to nějak moc na takový malý stroj ?

Mtron

Citace od: Dog-Čum kdy 02.01.2010, 23:29:06
Několik takovýchto robotů a Mtron by se měl začít bát. ;D

nevím zda by se M:troni měli bát mechů ;D ;D Velikost Megacore magnetizeru je myslím přesvětšivá jistě by mech vzal nohy na ramena a prchal před Kolami Bejka  ;D

To Togaran:

jako všem ostatním je asi nejhezčí mech. to ostatní je zajímavé, ale pro Spyrius nepoužitelné  ;D toho mecha by si mohl naklonovat a trošku ho vyzbrojit a oplácat pancířem, zadní část mi přijde strohá a plochá, já vím, já vím nestavěl jsem žádného, no ale skus ho vzadu zaoblit.... Tohle už jsou dílka do Roztok???
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz