Vinětky od matky (vlastní)

Založil matka, 13.02.2014, 22:42:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

VocucBat

Někdo asi neví jak vypadají docházející kostičky co?

Jinak zase super...

matka

Je to fakt, příště líp propojím, teď to vidím. Snad bude čím... ;)
Moc mě těší, že to pobavilo, díky.
Paní na Žlutém hradě

Raistlin M

Tak aby tu nebyla už jen chvála, tak poslední dva kusy jsou opravdu to nejslabší, co jsem od matky viděl. Jsem ochoten tvrdit, že toto by jen tak někomu neprošlo a matka těží ze své popularity. ;)  Dokonce bych doporučoval počkat na dílky, protože jinak výborné nápady už prostě umírají na nedotaženost. Ať už pro nedostatek dílů, nebo pro snahu za každou cenu něco vyplodit. 8)

Tak a teď do mě ... adorující klako!!!!  ;D

matka

Upřímné díky za tvůj koment Raistline. Popravdě už mi to bylo až divné...Hokejista si to jen zaslouží, jsem si toho vědoma. Byl stavěn na přání, tak jsem ho tu chtěla. Ale taky jsem ho radši zatloukla hned něčím dalším.
Strašidla se mi docela líbí, ale je to spíš o figách. Stavebně je to horší.
Ale není to o tom za každou cenu sem něco cpát. Prostě mě to baví, tak stavim. Vždycky je něco lepší a něco horší. ;)
Paní na Žlutém hradě

Izmael10

Citace od: Raistlin M kdy 16.05.2014, 04:29:29
Tak aby tu nebyla už jen chvála, tak poslední dva kusy jsou opravdu to nejslabší, co jsem od matky viděl. Jsem ochoten tvrdit, že toto by jen tak někomu neprošlo a matka těží ze své popularity. ;)  Dokonce bych doporučoval počkat na dílky, protože jinak výborné nápady už prostě umírají na nedotaženost. Ať už pro nedostatek dílů, nebo pro snahu za každou cenu něco vyplodit. 8)

Tak a teď do mě ... adorující klako!!!!  ;D

Presne rovnaké pocity som mal aj ja po zhliadnutí poslednej vignetty.

danyboy

Citace od: Raistlin M kdy 16.05.2014, 04:29:29
Tak aby tu nebyla už jen chvála, tak poslední dva kusy jsou opravdu to nejslabší, co jsem od matky viděl. Jsem ochoten tvrdit, že toto by jen tak někomu neprošlo a matka těží ze své popularity. ;)  Dokonce bych doporučoval počkat na dílky, protože jinak výborné nápady už prostě umírají na nedotaženost. Ať už pro nedostatek dílů, nebo pro snahu za každou cenu něco vyplodit. 8)

Tak a teď do mě ... adorující klako!!!!  ;D

Bál jsem se tu něco takového napsat.
Ale musím se pod to podepsat.  ;)

VocucBat

Já to stále považuji za dokonalejší, než své dětinské stavby.  :-[

matka

Tak tentokrát jsem to tedy zkusila pojmout víc stavebně a zkusit si nějaké techniky.

Rozbité okno

Filip kopl míč rovnou do okna. Pan domácí už běží, aby uličníka chytil, ale Filip se stihl schovat. Ještě že Trhač je zrovna zaujatý něčím jiným...
Paní na Žlutém hradě

Petronel

nojo, to je FilipS! Poznávám ho!  >:D

Jinak dobré matko, jen škoda že sis se stavbou ještě trochu nepohrála aby vypadala líp... aby pes nebyl tak uměle na té "sklápěčce" a na bok té podložky nacvakat nějaké cheesy nebo tiles...  ;)

matka

Ta sklápěčka mi úplně unikla, to je hrubka. Navíc jsem to chtěla - a nakonec zapomněla - vydláždit za dveřmi, takhle to vypadá, že má doma trávu  :-[
Podložku jsem takhle ale nechala úmyslně, s něčím navíc se mi to zdálo už přeplácané.
Díky za připomínky, doladím to.
Paní na Žlutém hradě

Martins

Ahoj, mě se líbí nápad, opět klasická životní situace... každý to zažil. Pokus se stavebními technikami až tak dobrý není, ale chápu tvůj záměr. Také přemýšlím o něčem, kde bych zkusil různé způsoby stavění... na to je ale třeba míti Filipa!  :D

milanv

Dobře si hraješ! Je vidět, že ses pustila do experimentování se stavebními technikami plnou silou :)
Ta viněta * samozřejmě není hotová, sama jsi ji avizovala jako námět k diskusi, tak se přidám.

Z hlediska stavebních detailů už tu mnohé zaznělo. Moje zkušenost říká, že nejdůležitější a zároveň nejtěžší je věnovat se napojením: hrany a rohy na přechodech mezi technikami, jak zamaskovat nepravoúhlé napojení kostek atp. Tady je to třeba mezi štítem a střechou boudy.

No a pak zkusím jeden tip, co se tu o něm moc nemluví: kompozice obrazu. Důležitou součástí vinět* je jejich fotka, a tak je už při stavění dobré myslet na to, jestli i na fotce půjde snadno a rychle poznat tu dějovou linku nebo myšlenku viněty. Podrobněji je to popsané v učebnicích fotografování nebo malířství. Třeba tady konkrétně je podle mě rozbitá akce, není vidět dobře vazba okno, rozčilený dospělák, pes, kluk. Pes je schovaný na opačné straně boudy a navíc je dětsky legrační místo hrozivý - předpokládám vtip, ale tady už moc schovává myšlenku.

Promiň, píšu to asi moc zdlouhavě, ono tady o tom moc nemluvíme, tak je těžké o tom začít stručně. Ale nechci, aby zapadlo, kolik tam máš povedených věcí: zeď s oknem je základ, ale nejvíc mě dostal ten dojem z kluka v boudě. Perfektně se ti povedlo tím stísněným prostorem a skrčenýma nohama vyjádřit ten strach, to strašlivé napětí: "Přijdou na mě? Nepřijdou?". Úplně mi z toho naskočila husí kůže až jsem se kolem sebe rozhlídl, jestli nejdou po mě :)


*) xtitus: Vidíš?! :)
Pán na Žlutém hradě

Martins

Citace od: milanv link=topic=44219.msg206732#msg206732 date
*) xtitus: Vidíš?! :)

je to nepřehlédnutelná změna ve tvém písemném projevu!  ;D

FilipS

Za rozbité okno se omlouvám... >:D
Tyhle typy staveb nejsou nikdy to nejlepší, ale sou hrozně prospěšné pro stavitele. Nikdy neni na škodu si procvičit co nejvíc technik.
Těším se na další! :)

matka

Souhlasím se vším, co tu zaznělo. Byl to domácí úkol na procvičení, a když už něco člověk postaví, tak to sem dá. Chtěla jsem si vyzkoušet hlavně kostkovanou zeď (teda celý dům bych takhle stavět nechtěla) a vyděšenýho kluka v boudě - aby takhle rukama objímal skrčené nohy. S ním jsem nakonec nejspokojenější.
Kompozice je správná myšlenka, na tomhle je to dobře vidět, jak tu chybí. Mám se toho ještě spoustu co učit...
Díky za připomínky.
Paní na Žlutém hradě

milanv

Ten kluk v boudě je taky skvělý, ten se ti fakt povedl. Můžu se zeptat, jestli ty dílky drží nebo jsou jenom naaranžované? V čem by byly zacvaklé ty ruce...?
Pán na Žlutém hradě

Raistlin M

Já si taky přijdou se svou troškou do konstrukčně-kritického mlýna. Mě do oka jako první praštil ten trávník. Je to problém asi každého propracovaného díla, že větší monotónní plocha křičí. Sice je přes trávu bouda a je tam několik stonků, ale asi by neuškodila buď květinka, nebo brouček :-D. Nebo i jednoduchá nerovnost, případně kámen(hlína). Něco na rozbití té plochy. Jsou stavitelé, kteří takové věci ignorují, ale veskrze se jedná o velká díla (jako třeba M-Tronova základna) a tam se to ztratí.

Ostatní věci mi, vzhledem k rozpracovanosti, připadnou fajn.

matka

Zas máš pravdu. Takhle se mi to líbí, díky vašim radám vím, na co příště dát pozor, co udělat jinak.

Milan: tahle viněta je taky jiná tím, že všechno - krom míče - je napevno (což u mě bohužel nebývá pravidlem, takže se to snažim  napravit). Takže i ruce. Zítra hodim foto.
Paní na Žlutém hradě

matka

Takže kluk v boudě je takhle.
Paní na Žlutém hradě

milanv

Jo! tipnul jsem to nakonec dobře! Ale špekuloval jsem až do usnutí :D
Pán na Žlutém hradě

matka

Vysvědčení

Jedna aktuální. Jak to asi dopadne u nás...
Paní na Žlutém hradě

gearcs

To dílko s rozbitým oknem je úžasné! I ostatní, ale tohle mě nadchlo...

mirek

Máš skvělou fantazii a vynikající představivost. Super.

Mr. Cube


peter

Tato zaujala i mne. Skvěle vybrané hlavičky k dotvoření atmosféry.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

V jednoduchosti je síla. Pěkně postavené a pěkně nafocené! A hlavně: pobavilo mě to, krásně jsi vystihla kompozici i jednotlivé detaily včetně obličejů. Jen pozadí za dveřmi bych zvolil černé, ale to už hnidopyším, promiň :)
Pán na Žlutém hradě

matka

Tak dopadlo to dobře  ;D.
Děkuji za pozitivní ohlasy, potěšilo mě to.
Černá barva na pozadí se samozřejmě nabízí, souhlasím, ale nemám jedinej černej brick, všechny jsou v rozestaveném MOCu...
Paní na Žlutém hradě

Raistlin M

To bych tam snad dal třeba i černý papírek  ;)

matka

Raistlin M: Na tvoje komentáře se už začínám těšit  ;D
Paní na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Raistlin M kdy 28.06.2014, 15:21:07
To bych tam snad dal třeba i černý papírek  ;)

To chce nějaké odzkoušené řešení. Co se zeptat Mirka? :D
Pán na Žlutém hradě