Výstava Taby švédsko 6.5 - 28.9 2021

Založil Chairudo, 06.05.2021, 14:30:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

V neděli jsem vyrazil na instalaci výstavy kousek od Stockholmu v cca 60 000 městě Taby.
Na podzim by měla být opět Waršava a Španělsko, kdo bude mít zájem vystavit nějaké větší modely a zafinancovat si další MOCy.
Teď byla cesta trochu komplikovanější, před letem tam i zpět antigení test, teď doma 5 dní karantény a v pondělí PCR test  :)

Tady je pár fotek z foťáku, gopro mi další fotky smazalo, ale zachránil jsem videa tak za pár týdnů něco nahraju  :)
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72157719161614795

Ve švédsku mě mile překvapilo jak jsou spjatí s přírodou, místo parků s trávou jsou všude po městě malé borovicové lessy. Jak město stavěli kde nemuseli kácet tam nechali původní přírodu a je to super, 30m od paneláků lesy se skalnatým terénem  :D

Skyrider nebude mít radost, Ivan Angeli ze Srbska ho předběhl s největším Millenium Falconem na světě.
Tento má 5 metrů a ještě bude mít další dva metry navíc, jak k němu k tryskám přidá hyper světlo.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Tos obsadil celý letadlo koukám! Na příruční zavazadlo to zrovna nevypadá :)

Chairudo

Ne, jen kamionem, všechno co teď mám se vleze na 4 palety asi 160cm výšky :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Ten Millenium Falcon to už je pořádný úlet. ::) Jak to může držet? To je snad kovová konstrukce po celé ploše obalená kostkama. Šílený.
Chudák náš český rekordman. ;D Nevím proč všichni furt staví tuhle loď.


Jinak líbí se mi ta zvířata, co měla vedle sebe i kostru sami sebe :D Dobrý nápad.
To je ale tak jedinné. Většina z těch modelů podle galerie mi připadá že to je jen strojově stavěno na správnou vrstvu na sebe naskládaných bricků podle vygenerované předlohy v PC...
Kreativita a fantazie pak už zůstává jen v tom vybrat co postavit a co vygenerovat, nic víc.
(bez urážky Chairudo  :D)

Chairudo

Citace od: Petronel kdy 06.05.2021, 18:52:07
Ten Millenium Falcon to už je pořádný úlet. ::) Jak to může držet? To je snad kovová konstrukce po celé ploše obalená kostkama. Šílený.
Chudák náš český rekordman. ;D Nevím proč všichni furt staví tuhle loď.

Někde to nedávno vysvětlovali že je to ikonická reprezentace dobra. Aspoň co se fanoušků SW týče a proto to pořád staví  :)
Ano, tole je ocelová konstrukce obložená překližkou, na ní na míru nařezané a našroubované velké baseplate a na to nacvakané plate a jiné díly jak vidíš povrch.
Je to barbarizmus, ale v tomhle měřítku je to pochopitelné. Jinak by to vážilo několik tun, stálo miliony a bylo by to šílené na přepravu.


Citace
Jinak líbí se mi ta zvířata, co měla vedle sebe i kostru sami sebe :D Dobrý nápad.
To je ale tak jedinné. Většina z těch modelů podle galerie mi připadá že to je jen strojově stavěno na správnou vrstvu na sebe naskládaných bricků podle vygenerované předlohy v PC...
Kreativita a fantazie pak už zůstává jen v tom vybrat co postavit a co vygenerovat, nic víc.
(bez urážky Chairudo  :D)

V pořádku, je to tak. Není to jednoduché nadesignovat a postavit, jako krakonoš byla docela fuška  ;) , ale za umění se to považovat nedá.
Kupodivu ale o takové modely je velký zájem u pořadatelů akcí, asi hlavně kvůli jednodušší instalaci, že se na to dá sáhnout a možná si myslí, že právě to se bude návštěvníkům nejvíc líbit.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 06.05.2021, 19:57:53
Citace od: Petronel kdy 06.05.2021, 18:52:07
Ten Millenium Falcon to už je pořádný úlet. ::) Jak to může držet? To je snad kovová konstrukce po celé ploše obalená kostkama. Šílený.
Chudák náš český rekordman. ;D Nevím proč všichni furt staví tuhle loď.

Někde to nedávno vysvětlovali že je to ikonická reprezentace dobra. Aspoň co se fanoušků SW týče a proto to pořád staví  :)
Ano, tole je ocelová konstrukce obložená překližkou, na ní na míru nařezané a našroubované velké baseplate a na to nacvakané plate a jiné díly jak vidíš povrch.
Je to barbarizmus, ale v tomhle měřítku je to pochopitelné. Jinak by to vážilo několik tun, stálo miliony a bylo by to šílené na přepravu.


pff! takový podfuk. Doufám, že za tohle se do Guinnessovky nedostane.