Alternativní duel Tomik vs. Marty713

Založil Tomik, 16.01.2022, 18:30:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Na podzim jsme se s Martym přihlásili do LEGO Masters. Do soutěže nás sice nevybrali, ale vyzkoušeli jsme si společné stavění, které nás moc bavilo. Slovo dalo slovo až jsme si řekli, že by bylo fajn spáchat nějaký společný projekt na kostkách. A tak se zrodil tento ALTERNATIVNÍ DUEL.

Proč alternativní?
...protože budeme stavět alternativní modely ze setu LEGO Creator 31113 (kamion s formulemi).

Proč duel?
...protože stavíme dva, každý sám za sebe.

Tím, že máme oba podobný styl stavění, bude zajímavé se dívat, jak různé nebo naopak podobné modely dokážeme postavit bez toho, abychom jeden druhému koukali pod ruce. :)

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

#1
První výzvu jsem vymyslel já. Vybrali jsme si "zelený" set, takže což takhle postavit KROKODÝLA!

Po bližším prozkoumání setu jsem ale zjistil, že těch zelených kostek tam zas až tak moc není. :( No nic, po jednom neúspěšném pokusu o stavbu hlavy jsem dostal nápad, jak udělat zuby - otočil jsem proti sobě bílé plate a jejich čudlíky vytvořily přímo ideální zoubky. Zbytek už šel skoro jako po drátkách - ocas, nohy a nakonec i tělo namixované ze zbytků zelené doplněné modrou, bílou a šedou.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

poMOCník

Citace od: Tomik kdy 16.01.2022, 18:30:27
... A tak se zrodil tento ALTERNATIVNÍ DUEL.

Super, koho berete do poroty? Nebo bude anketa pro kohokoli?

Tomik

Citace od: poMOCník kdy 16.01.2022, 18:46:36
Super, koho berete do poroty? Nebo bude anketa pro kohokoli?
O nic nesoutěžíme, takže ani nepotřebujeme porotu. Prostě se budeme hecovat k dalším modelů a kochat se výtvory toho druhého. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

#4
Casting jsme si s Tomem fakt parádně užili a řekli jsme si, že by byla vážně škoda v našem "tandemu" nijak nepokračovat. Vznikl proto tento duel. Ale rozhodně se nejedná o žádný souboj nebo soutěž. Chceme jen zkusit, co všechno jsme schopní bez jakýchkoli "omezení" v rámci naší královské disciplíny vytvořit a kam až dokážeme tohle alternativní stavění dotáhnout. :)

Krokodýl

Nebylo to vůbec snadné, ale po dvou dnech a asi 10 různých verzích horní a spodní čelisti jsem konečně přestal stavět krokodýla od hlavy, ale začal od napojení ocasu na trup. Pak už to šlo kupodivu samo, a nějakým zázrakem se mi dokonce povedla postavit i tlama podle mých původních představ - plná ostrých zoubků, které do sebe při zavření perfektně zapadnou. Za zmínku ještě stojí lehce pohyblivé přední nohy a ocas. ;)

A když se teď koukám na naše modely vedle sebe... pane jo, tohle mě neskutečně baví. Jak jsou si oba krokodýli podobní a přitom úplně jiní. Paráda!

A jako téma další výzvy volím vrtulník. ;)






Tomik

Martine, musím přiznat, že se začínám cítit jako pořádná konzerva. :o Při pohledu na tvého krokodýla je těžké najít místo bez SNOTu a u toho mého je to právě naopak. Také je zajímavé, jak jsme se různě poprali s distribucí zelených kostek a těch velkých zelených "trojúhelníků" - tvůj krokodýl nemá na ocasu ani jednu zelenou kostku, můj ho má celý zelený, ty jsi použil ty trojúhelníky na hřbet, já je použil na boky. Opravdu je těžké, najít něco, co máme postavené stejně.

A další výzva, vrtulník, je moje tradiční téma. Už se těším, s čím přijdeš a jsem zvědavý, jestli budou naše modely podobnější než v případě krokodýlů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

#6
Po trochu delší pauze (čekalo se na mě) tu máme hotové modely pro druhé kolo - vrtulníky. Vrtulníky jsou mým oblíbeným tématem, když nevím co postavit, takže jich už mám za sebou pár desítek. Přesto je tento mezi nimi výjimečný - má kolový podvozek (většinou stavím ližiny) a je na ní tolik SNOTu, kolik jsem naposledy použil snad jen u westíka.

Na třetí kolo zůstaneme ve vzduchu a budeme stavět letadla. Schválně to nechávám takto doširoka, abychom měli větší volnost.







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

#7
Zelený jestřáb sestaven!

Nejdřív jsem si říkal, že jsem si tím vrtulníkem trochu naběhl, ale chtěl jsem udělat Tomikovi radost a sám mám tyhle stroje taky moc rád. Když jsem přemýšlel, jaký typ postavit, rozsekla to moje žena - prý postav černého jestřába. No tak jo, výzva přijata! ;D

Nejtěžší byl čumák a nakonec ocas, ale musím říct, že s celkovým tvarem jsem tedy vážně spokojen. :D A po dlouhé době jsem si lehce vyhrál i s interiérem - pilotní křeslo, sedačky pro posádku, lékárnička, osvětlení a kulaté červené světlo signalizující seskok - dobře, možná v tom vidím víc, než tam je, ale posuďte sami viz 3. obrázek. ;D

Kdyby někdo náhodou neznal předlohu, jedná se o Sikorsky UH-60 Black Hawk.

Takže další je letadlo, jo? Super! :)


Foton

Moc pěkné kluci! Marty ten "poškrábaný" render je záměrně?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Izabella08

Pánové, doma se těšíme na další Vaše výzvy i konečné modely...dobrý nápad:)                                                                                                                             

Marty713

Citace od: Foton kdy 03.02.2022, 08:38:24Moc pěkné kluci! Marty ten "poškrábaný" render je záměrně?

Díky. :) Jinak jo, já ho tam nechávám schválně kvůli větší "autenticitě".

Anatyt

Na Martyho krokodýlovi sa mi páči to autentické oko!  ;)

milanv

Moc pěkné kousky, kluci. Zaujalo mě na tom hned několik věcí: předně jak jsou oba modely pěkné, nevypadají ani moc "alternativně". Pak že i Tomik použil SNOT :D Ne, vážně, vypadá tam přirozeně: myslím, že každý na tom uvidí na první pohled vrtulník a ne SNOT. Tak to má být. Pak dorazil Martyho vrtulník a jako první věci jsem si všiml, jak moc můžou být odlišné dva vrtulníky od sebe - a to je přece prima. Pak Martyho detaily: na tvou otázku musím odpovědět, že tam vidím všechno z toho, co jsi vyjmenoval. A i bez nápovědy bych to všechno poznal, až na lékárničku (resp. že je to skříňka poznat je, stačil by červený křížek a je to). Takže za mě parádní výkon a moc mě to pobavilo. SNOT u tebe nemá smysl vyzdvihovat, opět na tvojí klasické, tj. skvělé, úrovni. Neruší, přesně padne, prostě tvoje klasika :)

A celkově je paráda vidět, jak bez speciálních vrtulníkových dílů jde postavit minimálně dva pěkné vrtulníky, každý jiný.

Jsem zvědavý na letadla. Nepřijde mi, že by v tom setu bylo nějak moc dílů, ze kterých by šla postavit velká plocha v kuse na křídlo. Takže jsem napjatý a těším se na vaše výsledky!
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Marty713 kdy 03.02.2022, 10:40:21
Citace od: Foton kdy 03.02.2022, 08:38:24Moc pěkné kluci! Marty ten "poškrábaný" render je záměrně?

Díky. :) Jinak jo, já ho tam nechávám schválně kvůli větší "autenticitě".
No, to nevím - jsou tam stejné vzory té "špíny" hned dva vedle sebe a pod nimi je viditelně hranaté kolo. Mě jsi teda neoblafnul! :D :D
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Teda já zírám. Tohle je opravdu duel na úrovni, nastavili jste laťku pěkně vysoko jak po estetické stránce tak ve stavitelských technikách. Těším se na další kola!

Tomik

Díky všem za komentáře. Sám jsem opět překvapený, jak jsme s Martinem přistoupili ke stavbě zcela odlišným způsobem a výsledné modely mají společné snad jen to, že se jedná o dva vrtulníky. Na Martinově vrtulníku mě navíce zaujala elegantní konstrukce čelního skla a potom použití starého loga Creator Expert na ocase. Zajímalo by mě, jak jen na tom vrtulník s ohledem na pevnost - "děravá" kabina může být potenciální slabinou a potom jsem si všimnul ocasu připevněného pomocí kloubu a zadního kolečka chyceného na jednom studu.

Citace od: milanv kdy 03.02.2022, 11:00:15
...
Jsem zvědavý na letadla. Nepřijde mi, že by v tom setu bylo nějak moc dílů, ze kterých by šla postavit velká plocha v kuse na křídlo. Takže jsem napjatý a těším se na vaše výsledky!
Je tam několik větších plate v čele s bílou 6x10 studů a tři páry zkosených plate, takže na křídla bude materiálu dost. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

Jsem rád, že se vám náš společný projekt líbí. Mě to taky dost baví a těším se na další kola. Určitě je to něco, u čeho bych chtěl nějakou dobu zůstat. ;)

A děkuji moc všem za kladné komentáře. Milane, díky. Cením si tvé zpětné vazby a lichotivého hodnocení. A jsem hrozně rád, že v tom ty detaily vidíš také. ;D

Tome, děkuji. Z výsledného tvaru a konstrukce čumáku a čelního skla mám taky velkou radost. Nakonec jsem docela čuměl, jak pěkně to vyšlo. Přesto je celý předek solidní. Hodně tomu pomáhá ten boční snot, který to celé "zamkne". Ale i vnitřní struktura je zpevněná, takže za čumák lze vrtulník chytit, mávat s ním a nic se nestane. Jediné, co je zde křehké - a to mě překvapilo - je napojení černých curved slope 2x2 (viz obrázek níže). To drží opravdu chatrně. Naštěstí není jak to z druhé strany vytlačit, tak je to v pohodě. :)



Jinak model je to pevný, hlavní vrtule se hezky točí, i ocas na tom jednom clipu drží dobře. Jediné, za co se nesmí zavadit je zadní vrtule. Ta jak drží na prostředku (tedy né jako stud, ale na tom malém válečku, který vymezuje zespodu na plate prostor pro study), tak to je nic moc. :-\

Tome, mně se na tvém vrtulníku hrozně líbí ten celkový dojem z něj. Jak je mohutný a má takový klasický tvar. Nad podobným designem jsem také přemýšlel. Neinspiroval tě náhodou vrtulník Sikorski SH-3A? Já ho v tom vidím:


Tomik

Citace od: Marty713 kdy 04.02.2022, 12:26:24
...
Tome, mně se na tvém vrtulníku hrozně líbí ten celkový dojem z něj. Jak je mohutný a má takový klasický tvar. Nad podobným designem jsem také přemýšlel. Neinspiroval tě náhodou vrtulník Sikorski SH-3A? Já ho v tom vidím:
...
Mou největší inspirací byl Airbus EC225. Vzal jsem si z něj tvar kabiny, mohutnou nástavbu se sáními nad kokpitem a rozšíření trupu pro zadní kola podvozku. Ocas byla potom taková z nouze cnost na téma Eurocopter.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

#18
Hydroplán

Ne, že bych měl zrovna hydroplány nějak zvlášť v lásce (znám tak nanejvýš Catalinu Black Cat), ale po konstrukční a designové stránce jsou velice zajímavé - hlavně když se jedná o hornoplošník se dvěma motory. Je to pro mě totiž taková kombinace aerodynamiky, účelnosti a estetiky. Předlohou mému modelu nebyl žádný konkrétní stroj. Stavěl jsem to jen tak z hlavy.

Nejtěžší na této stavbě asi bylo (jako vždy) hospodaření s díly, tj. jak si je rozvrhnout, aby na všechny části letadla zbylo dost vhodného materiálu, model působil celistvě, a zároveň se na něj dalo koukat (barevně i designově). Další "mentální překážkou" pro mě pak byla snaha se co nejvíce vyhnout přejímaní některých konstrukčních řešení z vrtulníku. Kokpit, trup, vodorovné a svislé ocasní plochy - to všechno se do značné míry nabízelo jen zkopírovat a místo rotoru udělat křídla. A to jsem právě nechtěl. Myslím, že se to ve finále i docela povedlo. Možná to na první pohled nevypadá (čumák, zejm. sklo), ale je to celé poskládané jinak než můj zelený Black Hawk.

Nakonec jsem s výsledkem ještě o něco spokojenější, než jsem byl minule s vrtulníkem. Tenhle model je daleko pevnější. Troufám si tvrdit, že by v tomto ohledu obstál i proti oficiálním setům. A jak říkají Angličané, je náramně "swooshable" (pozn.: to jste věděli, že tento výraz skutečně původně vzniknul čistě pro popis vlastnosti lego modelu?).

Tak se mrkněte a schválně posuďte sami, jak se nám povedlo s Tomikem splnit zadání 3. kola.

A téma pro 4. kolo - opouštíme vzdušný prostor a míříme na silnici - příště budeme stavět Supersport ve stylu Speed Champions.








Tomik

#19
Dovolte mi, abych vám představil svůj model:

XF-22 "Sausage"

Jedná se o první prototyp stíhačky F-22, který musel před sériovou výrobou ještě hóóóóódně zhubnout. ;D Přiznám se, že jsem tu stíhačku začal stavět zcela seriózně a karikatura se z ní vyklubala až v průběhu procesu. :o Začínal jsem totiž kokpitem, který jsem chtěl mít celý černý. Pomohly mi k tomu šedivé zdvojené cheese slopy po stranách, díky nimž mi letadélko pomalu začalo tloustnout. Zbývající proporce byly limitované množstvím kostek, až z nich vylezl tento "buřtík" (překlad anglického kódového označení sausage). Ze zajímavých stavebních technik bych upozornil na přední sání vzduchu využívající hromadu SNOTu.

S výsledkem jsem nakonec celkem spokojený, protože občas si člověk musí postavit i nějakou pěknou kravinu... ;D ::) >:D







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Martine, musím uznat, že hydroplán se ti opět povedl. Na první pohled mě na něm zaujalo geniální uchycení listů vrtulí. Použít disky kol jako spojky by mě asi nikdy nenapadlo. Další povedená část je mistrně "seSNOTovaný" ocas.

Citace od: Marty713 kdy 22.02.2022, 20:49:42
...
A téma pro 4. kolo - opouštíme vzdušný prostor a míříme na silnici - příště budeme stavět Supersport ve stylu Speed Champions.
Mám podezření, že mi čteš myšlenky, protože tohle jsem měl vymyšlené jako jednu z největších výzev.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Marty, myslím, že i bez předlohy nejsi úplně mimo ... toto je takovej kanadskej autobus.

Marty713

Měl jsi pravdu. Tvoje stíhačka mě opravdu překvapila. A velice mile! :) Já si totiž celou dobu lámal hlavu nad tím, jak z takovýchto dílků postavíš něco štíhlého s ladnými křivkami a "špičatým" čumákem. No a tobě se to povedlo. Neuvěřitelný. :o Je to sice pořádný buřtík, o tom žádná, ale ty tvary F-22 to má. Na fotce, kde je pohled zespodu, mi to s přimhouřenýma očima dokonce připomíná siluetu F-18 Hornet. Nejvíce se mi líbí celý ten šedo-bílý čumák a pak ta křídla. To jejich zakončení pomocí zelených "přítlačných křídel" nebo co to je za díl, je naprosto skvělé. ;)

CitaceNa první pohled mě na něm zaujalo geniální uchycení listů vrtulí. Použít disky kol jako spojky by mě asi nikdy nenapadlo.
Děkuju, ale bylo velké štěstí, že tam ty plate 1x2 s osičkou jsou celkem 4 a že to ty disky umožňují. Bez těchto dílků nevím, nevím, zda by se mi povedly dvě funkční vrtule na tak malém prostoru. ::)

CitaceMám podezření, že mi čteš myšlenky, protože tohle jsem měl vymyšlené jako jednu z největších výzev.
Jééé, tak to promiň, že jsem ti to vystřelil už teď. >:D Ale myslím (jsem si jistý), že nás čekají ještě daleko větší/těžší výzvy. Úplně se mi tedy sice nechce, protože stroje a techniku všeho druhu mám moc rád a dobře se mi to staví, ale také určitě zabrousíme zpátky ke zvířátkům, přírodě a dalším v legu obecně těžko ztvárnitelným objektům.

Chairudo

úžasné kousky pánové, bradu jsem si musel přilepit :D

Pro zajímavost kolik cca minut/hodin vám zabere vytvoření takového modelu?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Marty713

Citace od: Chairudo kdy 23.02.2022, 00:55:49Pro zajímavost kolik cca minut/hodin vám zabere vytvoření takového modelu?

Až moc. ;D Tím, že každý dílek mám v ruce 100krát a vlastně to neustále stavím a bourám, stavím a bourám, tak to vzniká hrozně pomalu. A i když si už myslím, že mám model skoro hotový, tak si zase všimnu např. toho, že kdybych to tady malinko upravil a tenhle dílek použil tam místo jiného, tak to bude zase o kousek buď pevnější, nebo barevně sladěnější, nebo proporčně přesnější. A taky se občas stane to, že v polovině stavby zjistím, že v tomhle měřítku nebo s tímhle použitím dílků to prostě nepůjde z daného materiálu uspokojivě dostavět, tak to celé rozeberu a začnu znovu od nuly. Takže za mě klidně i 20 hodin. :-X >:D

milanv

Tak další díl seriálu :) Tentokrát musím říct, že se mi mnohem víc líbí hydroplán, má prostě uvěřitelnější proporce. Tomíkův výsledek je pro mě takový nejistý, jestli je to letadlo nebo fantaskní kosmická loď. No a už se těším na další díly seriálu, protože pro mě, z pohledu diváka, začíná konečně jít "do tužšího": už vám docházejí ta častá témata a o to bude zajímavější. Popravdě, podle mých zkušeností třeba s těmi polybagy je vymyšlení tématu značná část práce na tom modelu - proto se těším, s čím přijdete. Doufám, úplně vás na dálku hypnotizuju, že se vymaníte z Creatorové škatulky "dopravní prostředky nebo zvířátka" a postavíte třeba kukačkové hodiny, myčku aut nebo co já vím co :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 22.02.2022, 22:45:33
Jééé, tak to promiň, že jsem ti to vystřelil už teď. >:D Ale myslím (jsem si jistý), že nás čekají ještě daleko větší/těžší výzvy. Úplně se mi tedy sice nechce, protože stroje a techniku všeho druhu mám moc rád a dobře se mi to staví, ale také určitě zabrousíme zpátky ke zvířátkům, přírodě a dalším v legu obecně těžko ztvárnitelným objektům.
Neber to jako výtku. Já tím jen chtěl říct, že bych téma aut navrhl třeba v následujícím kole. Takhle se do něj můžu pustit hned a nápady na další modely pořád ještě mám. ;)

Citace od: Chairudo kdy 23.02.2022, 00:55:49
Pro zajímavost kolik cca minut/hodin vám zabere vytvoření takového modelu?
Vypadá to, že já stavím rychleji než Martin. Pokud pominu počáteční fázi hledání inspirace (takové to hrabání se v kostkách a projíždění obrázků na netu, které může zabrat v součtu třeba hodinu nebo dvě), tak postavení prvotního konceptu mám hotové za 2-3 hodiny. Potom přichází tak 1-2 hodiny ladění detailů. Nakonec tu je ještě jedna hodinka stavění ve Studiu s finálními úpravami, aby se to snáz stavělo nebo si ve Studiu zkouším různé barevné kombinace, abych pokaždé nemusel rozebírat fyzický model. Celý tento záběr je většinou rozložený do několika dní, protože třeba to hledání inspirace mám asi ve čtvrthodinových úsecích rozhozené do více dní, aby se mi myšlenky řádně rozležely. Naopak stavění konceptu se snažím dát naráz, dokud jsem na "vlně inspirace". Např. svůj vrtulník jsem začal stavět ráno, potom v pauze mezi prací a večer už byl hotový, tj. celkem jsem nad jeho stavbou strávil 4-5 hodin. Uvidíme, jak to dopadne s tím autem, protože u něj očekávám, že budu muset vyměnit několik konceptů, než najdu ten pravý a tak se může stavba hodně protáhnout (sportovní auta jsou mou Achillovou patou).

Citace od: milanv kdy 23.02.2022, 08:35:50
...Tomíkův výsledek je pro mě takový nejistý, jestli je to letadlo nebo fantaskní kosmická loď.
Já bych to nazval karikaturou letadla. ;)

Citace od: milanv kdy 23.02.2022, 08:35:50
...No a už se těším na další díly seriálu, protože pro mě, z pohledu diváka, začíná konečně jít "do tužšího": už vám docházejí ta častá témata a o to bude zajímavější. Popravdě, podle mých zkušeností třeba s těmi polybagy je vymyšlení tématu značná část práce na tom modelu - proto se těším, s čím přijdete. Doufám, úplně vás na dálku hypnotizuju, že se vymaníte z Creatorové škatulky "dopravní prostředky nebo zvířátka" a postavíte třeba kukačkové hodiny, myčku aut nebo co já vím co :)
O nástrojích/věcech a stavbách jsem zatím moc nepřemýšlel, ale nikdy neříkej nikdy. Nicméně i těch "klasických" dopravních prostředků jsme vyčerpali jen pár a hodně nám jich stále zůstává v zásobě...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

#27
Supersport

Cílem této výzvy bylo postavit něco srovnatelného s modely ze série Speed Champions. To znamenalo vytvořit model závodního auta, který nejenže bude ve stejném měřítku jako oficiální sety (6 nebo 8studové), ale hlavně bude podobně designově atraktivní. A zejména díky tomu to pro mě byla zatím nejtěžší výzva našeho duelu, protože ze zvoleného creatoru sice není žádný problém postavit auto, ale supersport po vzoru značek, jako je McLaren, Lamborghini nebo Koenigsegg... no, to už byl oříšek. :)

Nakonec mám největší radost (vedle výsledného designu) z toho, že je model opravdu bytelný. Toho jsem se vzhledem ke konstrukci čumáku docela bál. ::)

Jen pro zajímavost jsem k fotkám nahrál i screen stručně zachycující vývoj čumáku, kdy verze úplně vpravo je už vlastně finální, jen s 5studovým čelním sklem (jeho konstrukce byla natolik složitá a objemná, že jsem nakonec použil jednodušší 6studové).




Tomik

#28
Přiznám se, že tato výzva mi dala opravdu zabrat. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem našel rozumný koncept předku a do toho jsem se nemohl rozhodnout, jestli budu stavět 6-studové nebo 8-studové auto. Nakonec jsem našel na rebrickable tento model Porschete, který měl ten správný čumák, a pak už všechno šlo skoro jak na drátkách. Představuju vám svůj

Sporťák

Z obrázků je vidno, že vyhrála 8-studová verze. Zadní část vozu připomíná Audi TT nebo Nisan 350Z a čumák těžko říct. Nejsou to bůh ví jaké supersporty, ale s výsledkem jsem celkem spokojený. Auto má slušnou pevnost, na zádi hromadu různého SNOTU a do kabiny se skoro vejde postavičička, neboli torzo minifiga s hlavou a bez nohou. >:D Poslední obrázek ukazuje verzi s původním předkem více inspirovaným zmíněným Porschetem, který jsem následně předělal. A jako bonus jsem ze zbylých kostek postavil cílovou bránu.

Edit: Málem bych zapomněl na vyhlášení tématu pro další kolo - parní lokomotiva >:D









www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Martine, musím před tebou opravdu smeknout klobouk! Vedle tvého supersportu vypadá můj sporťák maximálně jako nějaký vytuněný osobák... Opravdu se ti povedlo dát mu krásnou dynamiku a agresivitu. K dokonalosti mu chybí snad jen trochu užší kabina v místě dveří - chtělo by to tak 1/2 studu na obou stranách ubrat, aby okénka byla vůči líci dveří trochu zapuštěná. Zároveň oceňuju, že se ti podařilo využít bílé kostky blatníků. Já s nimi nějakou dobu zápasil a pak to vzdal.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr