Výstava lego v múzeu v B. Stiavnici

Založil Zuzana, 07.11.2008, 07:51:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

5o

Som rád, že sa výstava konečne rozbieha, len nie som rád dňom, ktoré majú iba 24 hodín.
Ja som sa samostatne neprihlásil, ale ako som na 1. BKH povedal, som ochotný sa spojiť s výtvorom na tému mesto. Len času mám menej než som myslel, ale zatiaľ sa dúfam aspoň chuť bude počítať.
Preto lebo Lego...

Micho

Na stretnutí v Bratislave (link) padlo tiež kopec zauímavých nápadov a myšlienok. Verím, že niečo sa z toho aj realizuje. Som dlžný aj nejaké informácie k výstave, takže ich tu cez víkend konečne doplním.  ;)

Micho

Telefonicky som vykonzultoval niektoré otázky s technikom z múzea. Na základe technických možností múzea a našich predstáv mi vychádza nasledovné:

1, Základná prezentácia bude v sklených štvorcových resp. obdĺžnikových vitrínach o základnej šírke skla 100 cm, výška je 200 cm. Rátame buď s jednou vrstvou v úrovni 60 cm od zeme, alebo v prípade nižších exponátov sa dá použiť ešte 1 vrstva vo výške 120 cm - 140 cm. Sklo je o hrúbke 6 mm, má reálnu nosnosť cca 10 kg, pri rovnomernom rozložení exponátov sa dá uvažovať do 15 kg. Spodná vrstva môže byť samozrejme vypodložená a tým by bola nosnosť relatívne neobmedzená.
Do týchto vitrín sa hodia napr. 3x3 baseplate 32x32 studov (1 baseplate má rozmery 25,5 x 25,5 cm), čo je celkový rozmer  96x96 studov (76,5 x 76,5 cm). Prípadne sa dá pridať po stranách napr. ešte 16 studov, čím to bude celkovo 112x112 studov (89,3 x 89,3 cm).

2, Spájaním vitrín do väčších celkov je možné vytvoriť v prípade potreby väčšie celky. Rozmery si odvoďte z predchádzajúceho bodu. Špecifickým riešením je to veľké koľajište 10 x 1,6 m. Sklená stena bude trochu ďalej od koľajištia, aby sa tam dala robiť technická údržba bez jej odsúvania.

3, Ďalšou možnosťou budú police o šírke 100 cm a hĺbke 50 cm. Tu sa môžu umiestniť užšie modely do hĺbky 48 studov (veľká podložka), teda 38,3 cm. Prípadne hĺbka 56 studov, čo je 44,6 cm. Políc  môže byť v jednej vitríne aj viacej.

4, Nástenné mozaiky, tu rátam hlavne so štátnymi znakmi: Slovensko (ten mám ešte z Brnianskej výstavy), Český znak a znak mesta Banská Štiavnica. Znak Slovenska mám spravený o rozmere 80 x 96 studov na výšku (63,8 x 76,5 cm). Znaky budú v primeranej výške na stene pod sklom.  Úvaha je aj o znaku KOSTKY.ORG

5, Osobitosťou sú nástenky, kde uvažujeme umiestniť obrázky Lega vytvorené v CADe.  Možno niečo z histórie a súčasnosti Lega. Ďalej by som tu umiestnil nejakú prezentáciu našej komunity kostky.org.

Tu Cavelon uviedol variácie sklených vitrín: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=22607.msg99502#msg99502

Poznámka: Orientačne 1 stud = 0,8 cm, presnejšie 0,7969 cm.

marian0309

Ak by som mohol nejako pomôcť ,som ochotný.Bývam a pracujem vo Zvolene.Konkrétne požiadavky na marichel@techcom.sk

Micho

Obsadenie vitrín a priebežne rozpracovanie projektov vo vitrínach je aktualizované: Rozmiestnenie a obsadenie vitrín  8)

Ak som niečo nekorektne alebo neúplne uviedol, prosím upozornite ma cez SZ.

V prípade záujmu a chuti sa prezentovať ma kontaktujte cez súkromnú správu (Micho);)

Micho

Pridal som medzi základné informácie o výstave dôležité termíny (link tu), týkajúce sa stavebných víkendov, samotnej výstavy a búracieho termínu.

Pre túto menšiu výstavu by mali stačiť 2 stavebné víkendy, podobne ako vo Svitavách. V prípade potreby malo by sa dať aj o týždeň skôr, ale tomu sa rád vyhnem. Pre nás bude hlavne náročne zostaviť a spojazdniť veľké koľajište. To tam s Cavelonom možno budeme aj cez týždeň.  ;D

Búranie výstavy som nechal po sviatkoch (po Troch kráľoch) na najbližší víkend, viď tie termíny. Podľa skúsenosti by mal jeden termín stačiť. Zabezpečím stiahnutie všetkých exponátov a ich zaslanie, ak sa autor osobne pre ne nedostaví.  ;)

Termín vernisáže my zástupcovia múzea aj spomínali, ale to ešte preverím.  8)

Na presné dohodovanie máme dosť času, vo vhodný čas si to medzi vystavovateľmi upresníme.   ;)

Micho

Citace od: Micho kdy 06.04.2009, 22:51:59
Myslím, že to môžem dať von. Manažérka výstavy Zuzana sa chystá v lete na prírastok do rodiny. Tým jej blahoželám a prajem nech to všetko jej vyjde ako si predstavuje.   :)

Preto nám odovzdala komunikačné línie na vedúcu oddelenia a šikovného kolegu, ktorý má na starosti technické veci. Prešli sme si a zhrnuli veľmi podrobne ešte raz technické aspekty, doriešili vitríny a ďalšie možnosti vystavovania. Spracujem to, vykonzultujem s kolegami a do víkendu zverejním.   

Takže Zuzana je 2 týždne šťastnou mamičkou, majú krásneho chlapčeka. Takže blahoželám v mene fóra a prajem veľa zdravíčka a šťastíčka pre maličkého aj mamičku.  :D :D :D

Odkazuje, že sleduje diskusie a teší sa z každého prírastku pre výstavu.  :D

Micho

Verím, že bude dosť vody v riekach, aby k nám priplával do Banskej Štiavnice od Vasyka Kolesový parník Mark Twain. Tento munumentálny výtvor, ak všetko vyjde ako má, bude určite ozdobou výstavy v Banskej Štiavnici. Ďakujem kapitánovi Vasykovu za ochotu navigovať parník do končín stredného Slovenska. 8) 8) 8)

Informácie o zrode parníka sa nachádzajú v tomto threade (vlastní) Kolesový parník Mark Twain - work in progress;)

Pre parník sme vyčlenili vitrínu o veľkosti 2 x 1 m. Trochu sme to tam, s Cavelonom poprehadzovali. Zatiaľ sme zrušili vitrínu 3 x 1 m (D1) a vytvorili sme znej ešte jednu 2x1 a jednu 1x1 m. Tu je teda aktuálna schéma vitrín a rozmiestnenie a obsadenie vitrín.

Micho

Včera som bol v Banskej Štiavnici a podrobne som s technikom a vedúcou Starého zámku, kde bude výstava, prešiel množstvo technických a organizačných veci. Bol som tam cez 3 hodiny a môžem povedať, že som veľmi spokojný so stavom jednotlivých vecí zo strany múzea (vrámci ich možností). Na stavebné a búracie víkendy máme k dispozícií na prespanie v prípade potreby 5 miest.

Na základe iniciatívy múzea o posunutí termínu začiatku výstavy o 1 týždeň, sme to trochu s Cavelonom využili a zoptimalizovali termíny výstavy, tak ako sa nám to javilo lepšie. Pridali sme ešte radšej jeden stavebný víkend, takže spolu sú 3, podobne ako pre Roztoky. Výstavu sme posunuli do januára s tým, že bude končiť začiatkom februára.

Tak tu je priebežný nový návrh termínov k výstave. Je odobrený vedením múzea. Všetkých vystavovateľov upozorním cez SZ a potvrdím si umiestnenie ich exponátu v tomto upravenom čase. Vieme to stále ešte upraviť smerom k pôvodným termínom, až na ten jeden úvodný týždeň. To chcem uzavrieť do jedného týždňa, najneskôr do nedele 27.9.

Výstava v Banskej Štiavnici: Pôvodné termíny sú tu - link.
-----------------------------------------------------------------------
1. stavebný víkend:  sobota 14.11. + nedeľa 15.11.2009
2. stavebný víkend:  sobota 21.11. + nedeľa 22.11.2009
3. stavebný víkend:  sobota 28.11. + nedeľa 29.11.2009

Otvorenie výstavy - vernisáž: pondelok 30.11.2009 o 14.00 hod.
Ukončenie výstavy: piatok 5.2.2010

Búrací víkend:  sobota 6.2. + nedeľa 7.2.2010

Rezerva na odvoz vecí: sobota 13.2. + nedeľa 14.2.2010

Začiatok výstavy v Roztokách je stanovený na 20.3.2010, sú tam 3 stavebné víkendy, takže prvý je na 27.-28.2.2010

Micho

Do otvorenia výstavy nám ostávajú presne 4 týždne, takže začíname finišovať. Stavebné víkendy platia, účastníci výstavy mi môžu poslať cez SZ info, kedy by im bolo vhodné doraziť, resp. ako pošlú svoje dielo. O 12 dní tu máme prvý stavebný víkend, na ňom s Cavelonom ideme dávať dokopy koľajište.  ;)

Tento týždeň doplním aj nejaké omeškané infa, konečne po čase budem celý týždeň doma.  ;) Teraz trochu ešte idem zopaknúť anglinu, zajtra mám písomný test. Tak, aj 40-nici sa učia ...  ;D

Micho

Tento týždeň sme s vedením múzea doriešili pár drobností k základným údajom o výstave. Výstava bude denne otvorená utorok až nedeľa od 8.00 do 16.00 hod. Pôvodne mali v januári v nedeľu zavreté, hodnotím vysoko pozitívne túto úpravu. Tým je termín výstavy stanovený od 30.11. 2009 do 31.1.2010 (2 mesiace). Vernisáž je v deň otvorenia výstavy pondelok 30.11 o 14.00 hod, tým pozývam všetkých "kostkárov", ktorí to majú v dosahu.  8)

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Micho kdy 06.11.2009, 16:57:02
Vernisáž je v deň otvorenia výstavy pondelok 30.11 o 14.00 hod, tým pozývam všetkých "kostkárov", ktorí to majú v dosahu.  8)
Prave dnes sme s Majom (MasterWindu) diskutovali o tom, ze by sme sa zucastnili vernisaze. Otazka je, ci budu na vernisazi aj vsetci tvorcovia modelov.

MwK

Včera som nad tým rozmýšľal a dospel som k záveru že aspoň ja si to nenechám újsť... :)
Zdrhnem zo školy a v práci si zoberiem voľno. ;D

Ale čo ostatní, neviem, predsa len je to divný termín. :-\
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

5o

Citace od: Stalker kdy 06.11.2009, 20:45:17
Citace od: Micho kdy 06.11.2009, 16:57:02
Vernisáž je v deň otvorenia výstavy pondelok 30.11 o 14.00 hod, tým pozývam všetkých "kostkárov", ktorí to majú v dosahu.  8)
Prave dnes sme s Majom (MasterWindu) diskutovali o tom, ze by sme sa zucastnili vernisaze. Otazka je, ci budu na vernisazi aj vsetci tvorcovia modelov.
Dúfam, že ste na mňa nezabudli. Už môžem napísať, že určite nestihnem dokončiť naplánovanú aspoň jednu ulicu, ale aj tak by som tam rád išiel.
Preto lebo Lego...

Micho

Citace od: 5o kdy 09.11.2009, 06:14:46
Citace od: Stalker kdy 06.11.2009, 20:45:17
Citace od: Micho kdy 06.11.2009, 16:57:02
Vernisáž je v deň otvorenia výstavy pondelok 30.11 o 14.00 hod, tým pozývam všetkých "kostkárov", ktorí to majú v dosahu.  8)
Prave dnes sme s Majom (MasterWindu) diskutovali o tom, ze by sme sa zucastnili vernisaze. Otazka je, ci budu na vernisazi aj vsetci tvorcovia modelov.
Dúfam, že ste na mňa nezabudli. Už môžem napísať, že určite nestihnem dokončiť naplánovanú aspoň jednu ulicu, ale aj tak by som tam rád išiel.

Ak prídete, tak to bude len super.  8) Z krojov českých mám avizovaných: Peki, hobby, mirek.  8)

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Micho kdy 09.11.2009, 22:43:17
Ak prídete, tak to bude len super.  8) Z krojov českých mám avizovaných: Peki, hobby, mirek.  8)
Bude fajn spoznať ďalších členov fóra. Ak pôjde všetko dobre, z BA prídeme najmenej traja.

MasterWindu

Citace od: Stalker kdy 10.11.2009, 11:52:19
Bude fajn spoznať ďalších členov fóra. Ak pôjde všetko dobre, z BA prídeme najmenej traja.

Taktiež rád spoznám ... atd

To 5O:
Určite sme s tebou rátali, neboj.

A minimálne teda prídeme v zostave Stalker, 50 a ja

Dark ages forever ...

Anatyt

Tak sme boli cez víkend pozrieť výstavu v BŠ. Čo nás zarazilo bola veľkosť výstavy. Čakali sme, že to bude vo viacerých miestnostiach, prípadne v jednej veľkej sále. :( No bolo to ozaj malé. Ďalšia vec bola, že vláčiky nejazdili. Inak ale modely nádherné, mne osobne sa nakoniec najviac páčila finálna verzia Bojnického zámku.
Využili sme už ale cestu do tých končín a pozreli sme si aj výstavu modelového koľajišťa v Banskej Bystrici. Oplatí sa navštíviť! Krása.

Micho

Citace od: Anatyt kdy 14.12.2009, 12:51:13
Využili sme už ale cestu do tých končín a pozreli sme si aj výstavu modelového koľajišťa v Banskej Bystrici. Oplatí sa navštíviť! Krása.

To som netušil, že také niečo je v BB. Prosím link, nejaké data ... ;)

Anatyt

Citace od: Micho kdy 14.12.2009, 22:39:54
Citace od: Anatyt kdy 14.12.2009, 12:51:13
Využili sme už ale cestu do tých končín a pozreli sme si aj výstavu modelového koľajišťa v Banskej Bystrici. Oplatí sa navštíviť! Krása.

To som netušil, že také niečo je v BB. Prosím link, nejaké data ... ;)

http://www.bystricoviny.sk/spravy/nova-vlacikova-atrakcia-funguje-kazdy-den
http://www.ta3.com/sk/reportaze/139657_banska-bystrica-laka-vlacikovou-atrakciou

Hana129

Tak jaký je ohlas na výstavu po měsíci otevření? Nějaké zprávy z muzea? Vláčky jezdí bez problémů?

killco

Tak, keď som tam bol ja s rodinou, čo bolo asi pred týždnom, vlaky nejazdili, pretože je tam strašná kosa a údajne im to rozpája kolaje. Zážitok bal však aj tak veľký.

Micho

#52
Citace od: Hana129 kdy 30.12.2009, 14:04:48
Tak jaký je ohlas na výstavu po měsíci otevření? Nějaké zprávy z muzea? Vláčky jezdí bez problémů?
Vzhľadom na dovolenkové obdobie viem údaje za prvé 2,5 týždne v decembri - mali na toto zimné obdobie veľmi vysokú návštevnosť, ktorú porovnávali s letnou v najlepšom období. Presne počty zatiaľ neviem poskytnúť.  ;)

Citace od: killco kdy 30.12.2009, 20:48:26
Tak, keď som tam bol ja s rodinou, čo bolo asi pred týždnom, vlaky nejazdili, pretože je tam strašná kosa a údajne im to rozpája kolaje. Zážitok bal však aj tak veľký.
Vlaky mali s jazdením problémy, podľa všetkého sme podcenili vplyv veľmi nízkych teplôt. Vlaky fungovali v stnovených sekvenciách, jazdilo 5 súprav. Keď som tam bol osobne naposledy v piatok 20.12., tak išli, ale boli tam aj problémy priamo pre mojimi očami.  :(

Cez stavebné víkendy sa tam aspoň prikurovalo, potom úplne prestali a teploty vo výstavnej miestnosti tam spadli výrazne pod 10 stupňov (z rána 4-5 stupňov). S technikom múzea sme to neustále konzutovali, nevieme si s tým poradiť. Tak to zrejme úplne odstavil. Ponaučenie pre budúce akcie.   :(

stambi

plánuje někdo ještě nějakou spanilou jízdu do muzea nejlépe přes brno s 1 a více  místy v autě?  ;)
díky za soukromou zprávu, š.

MwK

Dneska som tam bol aj s rodinkou...no poviem Vám, je to paráda. :)
Reakcie tích detí a aj rodičov sú užasné, nepriznával som sa samozrejme k ničomu, ale rád som počúval tie rozhovory.
Hlavne taký malý chlapček čo doslova slintal nad mojím SW a stále opakoval "stlielajú" bol úžasný. :)

A čo ma teší, pribudli menovky, čo je horšie a čo sa aj komentovalo, jeden vlak je vykolajený no a ajtak sa našli nejaký čo len štukali do toho vypínača... :P
Ale inak fajn atmosféra, aj keď sa tam mrzne. >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...