Lego víkend Brno 7.3 a 8.3. 2015 III.

Založil Mrs.Tygris, 20.10.2014, 17:16:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Legas

Ahoj všichni, tak jsem opět přes léto zaspal až do vánoc. Termín pro výstavu Techniku v Boskovicích jsem si v našem kulturáku sice rezervoval na 14. a 15. 3., ale už jsem to nikde zde na kostkách nevyvěsil. Čili se nabízí otázka, kdo z vás bude chtít vystavovat ještě v Boskovicích a jestli jste ochotni dát dva víkendy po sobě, nebo mám Boskovice spíš přesunout na duben. A ať to tady nezahltíme OT, napiště mi prosím do zpráv. Děkuju moc a výstavám zdar!  :)
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

KubajzKuba

Citace od: Mrs.Tygris kdy 04.01.2015, 15:29:19
Citace od: JakubŠtr kdy 04.01.2015, 14:42:18
Ahoj kostkaři  ;)
na tomto fóru jsem nováček a této výstavy bych se chtěl zůčastnit. Proto bych se chtěl zeptat, jestli bych mohl donést pár modelů LEGO Technic (4 velké a 2 malé- viz. foto) a poměrně dost modelů s figurkami z Lego CITY a CREATOR (viz. foto + možná dám pod autíčka ještě silnice-desky). U tří velkých modelů TECHNIC (helikoptéra, sporťák a teréňák) jsou i funkční motorky atd.  :) To vše by se vešlo na cca. 3 školní lavice. Mol bych donést vše nebo jen nějakou část z těchto modelů? PS: u některých modelů chybí nálepky.
Jinak na akci bych dorazil s otcem, který by tam byl se mnou. Doufám, že tedy nevadí že mi je 14 let- v době výstavy čerstvě 15 :) Na noc bych ale odjel domů.
Předem děkuji za odpověď, JakubŠtr PS: fotky byly moc velké, takže jsou jen narychlo hozené do pdfka :)
takže jakube nechci tě orazovat od vystavovaní ale na výstavě se předně vystavují MOC ( tedy vlastní tvorba) a oficiální sety tam berem jen jako doplněk,... ostatně koukni na foto z loňska a předloňska, jestli jsi ale z brna tak bych tě spiš brala jako hlídače


Citace od: danyboy kdy 04.01.2015, 14:46:20
když to tu Jakubštr rozjel, tak se chci také zeptat, teoreticky bych měl mít do data výstavy postavený kostelík. Něco ve stylu hradu v jídelně z minulého ročníku.  >:D + Připravuji se na zmocování některých setů? Nějaké LOTR, Simpsons house, Volkswagen camper zapadlý do hippie prostředí.... Šlo by vystavit něco takového? Když já vzpomínám na dragovi bijoše.  >:D

samozdřejmě šlo , ale předpokládám že to budou statické modely, tudíž spíš hlídač jako v loni  ;D

a tak mě napadá budete mít něco s dívčí tématikou ?

OK, takže napřed 1) Jsem JakubŠtr, ale musel jsem kvůli nějaké chybě založit nový profil
a za druhý teda. Mohu se zeptat co obnáší práce hlídače? Mohl bych i kdybych byl hlídač donést své modely (třeba jen ty technic)?

danyboy

Citace od: KubajzKuba kdy 07.01.2015, 17:17:37
Citace od: Mrs.Tygris kdy 04.01.2015, 15:29:19
Citace od: JakubŠtr kdy 04.01.2015, 14:42:18
Ahoj kostkaři  ;)
na tomto fóru jsem nováček a této výstavy bych se chtěl zůčastnit. Proto bych se chtěl zeptat, jestli bych mohl donést pár modelů LEGO Technic (4 velké a 2 malé- viz. foto) a poměrně dost modelů s figurkami z Lego CITY a CREATOR (viz. foto + možná dám pod autíčka ještě silnice-desky). U tří velkých modelů TECHNIC (helikoptéra, sporťák a teréňák) jsou i funkční motorky atd.  :) To vše by se vešlo na cca. 3 školní lavice. Mol bych donést vše nebo jen nějakou část z těchto modelů? PS: u některých modelů chybí nálepky.
Jinak na akci bych dorazil s otcem, který by tam byl se mnou. Doufám, že tedy nevadí že mi je 14 let- v době výstavy čerstvě 15 :) Na noc bych ale odjel domů.
Předem děkuji za odpověď, JakubŠtr PS: fotky byly moc velké, takže jsou jen narychlo hozené do pdfka :)
takže jakube nechci tě orazovat od vystavovaní ale na výstavě se předně vystavují MOC ( tedy vlastní tvorba) a oficiální sety tam berem jen jako doplněk,... ostatně koukni na foto z loňska a předloňska, jestli jsi ale z brna tak bych tě spiš brala jako hlídače


Citace od: danyboy kdy 04.01.2015, 14:46:20
když to tu Jakubštr rozjel, tak se chci také zeptat, teoreticky bych měl mít do data výstavy postavený kostelík. Něco ve stylu hradu v jídelně z minulého ročníku.  >:D + Připravuji se na zmocování některých setů? Nějaké LOTR, Simpsons house, Volkswagen camper zapadlý do hippie prostředí.... Šlo by vystavit něco takového? Když já vzpomínám na dragovi bijoše.  >:D

samozdřejmě šlo , ale předpokládám že to budou statické modely, tudíž spíš hlídač jako v loni  ;D

a tak mě napadá budete mít něco s dívčí tématikou ?

OK, takže napřed 1) Jsem JakubŠtr, ale musel jsem kvůli nějaké chybě založit nový profil
a za druhý teda. Mohu se zeptat co obnáší práce hlídače? Mohl bych i kdybych byl hlídač donést své modely (třeba jen ty technic)?

Co ta obnáší? Prostě stát a hlídat.  >:D

KubajzKuba

Citace od: danyboy kdy 07.01.2015, 17:35:12
Citace od: KubajzKuba kdy 07.01.2015, 17:17:37
Citace od: Mrs.Tygris kdy 04.01.2015, 15:29:19
Citace od: JakubŠtr kdy 04.01.2015, 14:42:18
Ahoj kostkaři  ;)
na tomto fóru jsem nováček a této výstavy bych se chtěl zůčastnit. Proto bych se chtěl zeptat, jestli bych mohl donést pár modelů LEGO Technic (4 velké a 2 malé- viz. foto) a poměrně dost modelů s figurkami z Lego CITY a CREATOR (viz. foto + možná dám pod autíčka ještě silnice-desky). U tří velkých modelů TECHNIC (helikoptéra, sporťák a teréňák) jsou i funkční motorky atd.  :) To vše by se vešlo na cca. 3 školní lavice. Mol bych donést vše nebo jen nějakou část z těchto modelů? PS: u některých modelů chybí nálepky.
Jinak na akci bych dorazil s otcem, který by tam byl se mnou. Doufám, že tedy nevadí že mi je 14 let- v době výstavy čerstvě 15 :) Na noc bych ale odjel domů.
Předem děkuji za odpověď, JakubŠtr PS: fotky byly moc velké, takže jsou jen narychlo hozené do pdfka :)

takže jakube nechci tě orazovat od vystavovaní ale na výstavě se předně vystavují MOC ( tedy vlastní tvorba) a oficiální sety tam berem jen jako doplněk,... ostatně koukni na foto z loňska a předloňska, jestli jsi ale z brna tak bych tě spiš brala jako hlídače


Citace od: danyboy kdy 04.01.2015, 14:46:20
když to tu Jakubštr rozjel, tak se chci také zeptat, teoreticky bych měl mít do data výstavy postavený kostelík. Něco ve stylu hradu v jídelně z minulého ročníku.  >:D + Připravuji se na zmocování některých setů? Nějaké LOTR, Simpsons house, Volkswagen camper zapadlý do hippie prostředí.... Šlo by vystavit něco takového? Když já vzpomínám na dragovi bijoše.  >:D

samozdřejmě šlo , ale předpokládám že to budou statické modely, tudíž spíš hlídač jako v loni  ;D

a tak mě napadá budete mít něco s dívčí tématikou ?

OK, takže napřed 1) Jsem JakubŠtr, ale musel jsem kvůli nějaké chybě založit nový profil
a za druhý teda. Mohu se zeptat co obnáší práce hlídače? Mohl bych i kdybych byl hlídač donést své modely (třeba jen ty technic)?

Co ta obnáší? Prostě stát a hlídat.  >:D

Myslel jsem třeba jak hlídat, co hlídat atd. :-) a hlavně jestli ,můžu přinést i svý modely :-)

Mrs.Tygris

takže práce hlídač obnáší, hlídat modely, které se zapůjčí dětem na po-ježdění aby je děti nerozebíraly, aby se vystřídaly mezi sebou v jezdění spravedlivě a hlavně aby něco nepřestavovaly, taky nechodily někam kam nemají, případně dodržují zábrany

vzít modely sebou můžeš, ale nezaručuji že budou vystaveny ( to záleží dle kapacit tříd a počtu dovezených MOCů)

DarkDrago

Citace od: KubajzKuba kdy 07.01.2015, 17:41:35
Myslel jsem třeba jak hlídat, co hlídat atd. :-) a hlavně jestli ,můžu přinést i svý modely :-)
¨

No jak. Musíš mít zbraň, drsný výraz a všechny vyhánět pryč ;D

A teď vážně. Předpokládám, že jsi byl aspoň na předchozím ročníku. No i kdyby nebyl, tak jsou dvě varianty. Buď bys hlídal RC auta, které budou mít půjčené děcka, aby nesletěli z jeviště (jako minulý rok, ale teď  to asi na jevišti nebude) a nebo jen stál u stolů s legem a hlídal aby to malé děcka neroztřískaly, neodnesly, nebo nepřetvořili na něco lepšího (ano záminka pro rejpaly do Bio odpadu ;D )

Jinak co se týče technic modelů, tak u těch tvých nevím. Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě. Nemluvě o technic setech co máš ty, ty jsou celkem rozšířené a určitě se najde někdo kdo by je tam měl. Jen samotný klasický crawler by se tam sešel počítám tak minimálně od 4 - 5 lidí...
Proto postav nějaký moc. Nejlíp něco na dálkové ovládání a to už by se dalo protlačit na výstavu (nebo aspoň líp jak setovka). Kdybys měl problém s IRem a ovladačem, tak to bych ti mohl na výstavu zapůjčit, s tím by neměl být problém ;)

jinak napiš...
Dračí páni s mocí ohně...

KubajzKuba

Citace od: DarkDrago - Lanius kdy 07.01.2015, 20:14:25
Citace od: KubajzKuba kdy 07.01.2015, 17:41:35
Myslel jsem třeba jak hlídat, co hlídat atd. :-) a hlavně jestli ,můžu přinést i svý modely :-)
¨

No jak. Musíš mít zbraň, drsný výraz a všechny vyhánět pryč ;D

A teď vážně. Předpokládám, že jsi byl aspoň na předchozím ročníku. No i kdyby nebyl, tak jsou dvě varianty. Buď bys hlídal RC auta, které budou mít půjčené děcka, aby nesletěli z jeviště (jako minulý rok, ale teď  to asi na jevišti nebude) a nebo jen stál u stolů s legem a hlídal aby to malé děcka neroztřískaly, neodnesly, nebo nepřetvořili na něco lepšího (ano záminka pro rejpaly do Bio odpadu ;D )

Jinak co se týče technic modelů, tak u těch tvých nevím. Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě. Nemluvě o technic setech co máš ty, ty jsou celkem rozšířené a určitě se najde někdo kdo by je tam měl. Jen samotný klasický crawler by se tam sešel počítám tak minimálně od 4 - 5 lidí...
Proto postav nějaký moc. Nejlíp něco na dálkové ovládání a to už by se dalo protlačit na výstavu (nebo aspoň líp jak setovka). Kdybys měl problém s IRem a ovladačem, tak to bych ti mohl na výstavu zapůjčit, s tím by neměl být problém ;)

jinak napiš...

No nakonec se teda si nezúčastním no...:-/ Ale dík za radu, na některým tom MOC začnu (ale asi né technic) :-)

Mrs.Tygris

#37
Citace od: DarkDrago - Lanius kdy 07.01.2015, 20:14:25

Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě.


=D jen někteří ... technikáři všichni a někteří z nich májí i 2 =D  ;D ;D ;D

MiHo

Citace od: Mrs.Tygris kdy 07.01.2015, 21:49:13
Citace od: DarkDrago - Lanius kdy 07.01.2015, 20:14:25

Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě.


=D jen někteří ... technikáři všichni a někteří májí i 2 =D  ;D ;D ;D

Dokonce ho má i jeden vláčkařomonorailista.  :D

DarkDrago

Citace od: Mrs.Tygris kdy 07.01.2015, 21:49:13
Citace od: DarkDrago - Lanius kdy 07.01.2015, 20:14:25

Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě.


=D jen někteří ... technikáři všichni a někteří májí i 2 =D  ;D ;D ;D

Nechcu byt až moc skromný, ale já su taky (už) brňák a žádného nevlasním (nechcu psat, že nemám v baráku ;D to bych asi kecal). No a pokud vím tak ty se taky nepišníš modráskem ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Mrs.Tygris

já se ale nepovažuju za technikáře  ( a ty taky ne ;D :D, ty jsi tak BioHazardista ;D) ;D jsem  takej mix  ;D >:D


danyboy

Citace od: Mrs.Tygris kdy 07.01.2015, 22:19:17
já se ale nepovažuju za technikáře  ;D jsem  takej mix  ;D >:D

Pro mně si LEGO zooložka. :D

Mrs.Tygris

tak někdo musí být první ne ::) =D  ;D

DarkDrago

Citace od: Mrs.Tygris kdy 07.01.2015, 22:22:33
tak někdo musí být první ne ::) =D  ;D

To by mňa zajímalo kdy s tu ZOOooo začneš >:D
Dračí páni s mocí ohně...

april.lix

Citace od: DarkDrago - Lanius kdy 07.01.2015, 22:05:17
Citace od: Mrs.Tygris kdy 07.01.2015, 21:49:13
Citace od: DarkDrago - Lanius kdy 07.01.2015, 20:14:25

Kdybys měl modrého crawlera (neříkám ať ho seženeš), tak to by se možná ještě dalo, ale i toho mají někteří brňáci doma a bude i na výstavě.


=D jen někteří ... technikáři všichni a někteří májí i 2 =D  ;D ;D ;D

Nechcu byt až moc skromný, ale já su taky (už) brňák a žádného nevlasním (nechcu psat, že nemám v baráku ;D to bych asi kecal). No a pokud vím tak ty se taky nepišníš modráskem ;)

   ...pyšný, pytel, pysk, netopýr...

MiHo

#45
Citace od: Mrs.Tygris kdy 20.10.2014, 17:16:06

jediným požadavkem letos je (není tedy podmínkou pro účast na výstavě) aby každý MOCař měl aspoň jeden model s holčičí/dívčí tématikou ( v loni velký nedostatek).


Mám přestavět jeden modulár v kolejišti nějak takto ?   ;D


Mrs.Tygris

Citace od: miho kdy 11.01.2015, 14:00:52

Mám přestavět jeden modulár v kolejišti nějak takto ?   ;D


ale tak jako mužeš, zaleží na tobě  ;D

MiHo

Pro účely gravírování kostek pro účastníky prosím o odhad počtu účastníků akcí:

Brno 2015
Brno 2014
Brno 2013
Vyškov 2012

viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45904.msg213884#msg213884

Mrs.Tygris

Citace od: miho kdy 13.01.2015, 16:00:09
Pro účely gravírování kostek pro účastníky prosím o odhad počtu účastníků akcí:

Brno 2015
Brno 2014
Brno 2013
Vyškov 2012

viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45904.msg213884#msg213884

průměr 15

peki

#49
Kromě setíků které dostaneme v rámci akce zadara. Jsou opět 2 možnosti výhodnějšího nákupu setů.

1) 1 stejný set  do 100 EUR
2) výběr 20 setů

za níže uvedených podmínek

1) Up to 20 LEGO Sets (no merchandise, no PF elements) - not for resale - 50% discount of German RRP (Recommended retail price) plus your local VAT if applicable and 6% shipping.

2) "Thank you" sets for participating AFOLs - 1 per AFOL, 50% discount on German RRP plus your local VAT if applicable and 6% shipping- set RRP max 100 Euro/piece, max. 50 copies of the same set.

Tento nákup v minulosti proběhl - info zde Výše slevy výše slevy:35,87 % je kalkulována takto:

Citace od: peki kdy 28.03.2013, 14:23:58
cena na SH   100,00 (příklad při ceně setu 100 EUR )   
sleva 50 %     50,00   
cena po slevě     50,00   
DPH   21%           10,50   
cena + DPH     60,50   
doprava 6%       3,63   
cena celkem     64,13   
===================
výše slevy      35,87 %

Někomu z účastníků nákupu 2013 se na nakonec zdálo málo. Sety jak se píše výše nejsou určeny k dalšímu prodeji.

Uzávěrka případných objednávek 26.1. 2015.
Pište vždy nick a číslo setu/setů.  Jde o stejnou podporu jako zde.

Podpora je pouze pro vystavovatele/pomocníky této konkrétní akce. Účastníky potvrzuje tygřice  ;) 

Měch

Já bych bral 42039 Le Mans závodní auto.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

MiHo

Já bych bral 10246 Detective's Office.

Mrs.Tygris

#52
Já sama bych měla zájem o dva sety :
2x 79018 - The Lonely Mountain
41059 - Jungle Tree Sanctuary

DarkDrago

Chtěl bych se zeptat na tyto dva sety (ptám se na oba, abych věděl jestli aspoň jeden z nich je možný...)

10188 - Death Star™
10236 - Ewok™ Village
Dračí páni s mocí ohně...

Tomik

Já bych měl zájem o set 42035 - Mining Truck.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Citace od: DarkDrago - Lanius kdy 19.01.2015, 16:22:28
Chtěl bych se zeptat na tyto dva sety (ptám se na oba, abych věděl jestli aspoň jeden z nich je možný...)

10188 - Death Star™
10236 - Ewok™ Village

Nevím co je možné. Musí být v prodeji. Vyplním tabulku a oni mi oznámí(už se neptají jestli místo toho něco jiného) které sety nedodají.


stambi

ehm, boskovice mají aspoň plakát,
bez něj a bez nějakého intro textu nemohu nabídnout akci reklamním časům v televizi...
čímž taky nabízím grafické služby...
š.

Mrs.Tygris

plakat je již hotov ale čekám na schválení od pekiho, v pátek ho pak budu tisknout

Mrs.Tygris

#58
plakát hotov a schválen
kdo chce lepší rozlišení pošlete mi SZ

dále vytvořena událost na Fb tak prosím o rozesílání přátelům
https://www.facebook.com/events/896777820335376/?notif_t=plan_user_joined

MiHo

Z plakátu nevyplývá, jestli je to v Brně nebo třeba v Sušici.